Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Hancock vs. Aokiji

Sonuç ne olurdu?

• Durdurabilirdi

Kullanılan: 16 61.5%
  • Durduramazdı

Kullanılan: 10 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    26
Eğer Ace'te haki yok diyorsan zaten çok farklı bakıyoruz olaya.Biz seriyi hasır şapkalar gözüden görüyoruz yani onlara haki yoksa bize de yok.Yeni dünya da basit bir sürtüşme de bile haki kullanılırken MF savaşında hiç haki kullanılmadı mı ? Sadece biz görmedik, anlamadık.Yoksa MF'da haki kullanıldı.Ace kullandı demiyorum ama amiraller, koramiraller, korsanlar bunların hepsi haki ile savaştı.

Ben haki gösterilmese de bir çok karakter de haki olduğunu varsayıyorum.Ace, Mihawk, amiraller, koramiraller ..... Bu adamların hepsi az ya da çok haki sahibi.Ben haki kullanıyorum demeleri gerekmez.

Ace'te en az iki tür haki iyi düzeyde vardı bana göre.Buna şüphem bile yok.Yani potansiyeli vardı, gücü vardı ama belki 3. için vakti yoktu.Yoksa o da olurdu aslında var ama yetersiz.Rayleigh diyor her insanda var ama genelde kimse farketmez edende birine odaklanır.Ama herkeste mevcuttur diye.Yani odaklanmadığın tür yok değil, sadece yeterli düzeyde olmaz.
Benim sorularıma açıklık getirmiyor dediğin şeyler. Ace kendinde Haoshoku Haki olduğunu biliyordu. Bunu da hiçbir zaman kullanmaya yeltenmedi. Bahsettiğim Haki türü de herkeste olandan değil zaten. Ace'in şu anda ölü bir karakter. Kullanması gereken çok önemli noktalarda kullanmadıysa, ne yapacak sorması ayıp bu Haki'yi?

Biz seriyi Hasır Şapkalar'ın gözünden izliyor olsak da, diğer karakterlere de değiniliyor. Olan adamlar da açıklanıyor zaten. Mesela Kor-Amiral ve üstü rütbedeki herkesin Haki kullanabildiği açıkladı. Ben bu bilgiye bakarak Seride 3-5 kez görülmüş Onigumo'nun Haki kullandığını kesin olarak söyleyebilirim. Sadece türüne dair bir açıklık getiremem. Haki'nin ne olduğunu bilmek ve kullanmak çok farklı şeylerdir. Smoker kullanamadığı halde ne olduğunu biliyordu. Ace de aynı şekilde. Sen düşüncene göre söylüyorsun, ben seride gördüklerime göre konuşuyorum. Teach'in karşısına ölüm kalım savaşına çıkmışken Haki kullanmadıysa bu arkadaş, basbayağı yoktur. Bilmesi bir şey ifade etmiyor. Sen olaya "Şunda bile var, bunda nasıl olmaz?" sığlığı ile yaklaşırsan, bir yere varamayız.

Benim sorularıma açıklık getirmiyor dediğin şeyler. Ace kendinde Haoshoku Haki olduğunu biliyordu. Bunu da hiçbir zaman kullanmaya yeltenmedi. Bahsettiğim Haki türü de herkeste olandan değil zaten. Ace'in şu anda ölü bir karakter. Kullanması gereken çok önemli noktalarda kullanmadıysa, ne yapacak sorması ayıp bu Haki'yi?

Biz seriyi Hasır Şapkalar'ın gözünden izliyor olsak da, diğer karakterlere de değiniliyor. Olan adamlar da açıklanıyor zaten. Mesela Kor-Amiral ve üstü rütbedeki herkesin Haki kullanabildiği açıkladı. Ben bu bilgiye bakarak Seride 3-5 kez görülmüş Onigumo'nun Haki kullandığını kesin olarak söyleyebilirim. Sadece türüne dair bir açıklık getiremem. Haki'nin ne olduğunu bilmek ve kullanmak çok farklı şeylerdir. Smoker kullanamadığı halde ne olduğunu biliyordu. Ace de aynı şekilde. Sen düşüncene göre söylüyorsun, ben seride gördüklerime göre konuşuyorum. Teach'in karşısına ölüm kalım savaşına çıkmışken Haki kullanmadıysa bu arkadaş, basbayağı yoktur. Bilmesi bir şey ifade etmiyor. Sen olaya "Şunda bile var, bunda nasıl olmaz?" sığlığı ile yaklaşırsan, bir yere varamayız.
Onu nerden çıkardın, dövüş gösterildi de biz mi kaçırdık.?

Ace'in haki sahibi olduğu halde haki'yi hiç kullanmadığı ya da kullanamadığını bilemeyiz.Teach ile olan dövüşünü görmedik.MF'da ise kullanmalık bir durumu yoktu zaten.Alabasta'da meyve zıtlığına değinilip geçiştirildi.Çocukken de zaten haberi yok.Yani Ace için haki kullanıcağı bir ortam yaratılmadı.

Smoker ise haki'yi bildiği halde kullanamıyordu ise son 2 yılda mı açtı ? Üstelik Tashigi ile birlikte mi yaptılar bunu.Haki açmak için şu ana kadar gördüğümüz üzere iki durum gerekli ya bizimkilerin yaptığı gibi durup çalışacaksın ya da büyük ihtimal bir çok korsanın yaptığı gibi zor şartlarda zaman içerisinde hakin gelişecek.Bilgi sahibi olunca da bilinçli bir şekilde kullancaksın.

Ben şunda var bunda nasıl olamaz derken Usopp için alay ettim ama Sondersonia'da olupta Hancock'ta olamaması mantıksız derken ciddiydim.Çünkü Sondersonia'da olması Sondersonia'nın k.haki çalışırken birinden k.haki hakkında eğitim ve bilgi aldığını gösterir.Hiç ayrılmayan bu üç kız kardeş ayrı ayrı takılmadığına göre Hancock'ta bu kişiden faydalandı elbet ki zaten Kadınlar adası çöplerin bile b.haki kullandığı bir ada.Bu sığlık değil mantık ile bağlantı kurma oluyor :/

Ben en başta dedim ki Rayleigh'e hitafen herkeste haki var ama farkında değiller.Farkında olsalarda yetersiz hakilere sahipler çalışmaları gerekir.Yani Hancock'ta değil Usopp'un Kaya'da bile k.haki var ama yetersiz ve farkında değil.Hancock'un farkında olduğu kesin bizim tartıştığımız yeterli mi sana göre yetersiz ama bana göre bu kadın Sondersonia ile aynı çalışma ortamına sahip işte o yüzden çalışmıştır va k.hakisini yeterli düzeye çekmiştir.

JamesLogan

Ace'in Haoshoku Haki dahil hiçbirini kullanmamasını nasıl açıklıyorsun? Potansiyeli mi yetmedi? Güçlü olmak mı istemedi? Yeteneksiz miydi? Üstelik kaptanı üç tür Haki'yi de kullanabilen bir adamdı.
Yalnız Ace H.Haki kullandı :(

O kadar yorum attım, bari düşüncemi de yazayım. Hancock, Kuzan'a karşı azıcık bile direnirse öpsün başına koysun. Hancock bir Amiral'e kafa tutabilecek olsaydı, Sakazuki Luffy'yi deli gibi kovalarken bir köşede tırnaklarını yiyerek olayı izlemez, gider önüne geçer ve savaşırdı. Şimdi bunu dedim diye, hemen Kuzan'ın üzerine koştuğu sahne örnek verilecektir. Hancock, anca Smoker'ı tutabilecek biriydi. Öyle de yaptı.

Hancock-sama ile Dof eziğini bir tutmayın yahu. Doffy şimdiye dek gördüğümüz en ezik boss ve işgalci bir şahsiyet Hancock ise gerçek bir imparatoriçe.
Konuyu nasıl Doffy'ye getirmeyi başarıyorsunuz. Dof'un canı sıkılsa ve Kuja adasına gitse Hancock, kardeşleri ve tüm adayı katleder la. O adayı yer yüzünden siler. Köle evinde satmak için binlerce kişi ele geçirir. Handikaplı hali bile WB den sonra gördüğümüz en dayanıklı kişi çıktı. Daha %100 göremedik bu adamı.

O kadar yorum attım, bari düşüncemi de yazayım. Hancock, Kuzan'a karşı azıcık bile direnirse öpsün başına koysun. Hancock bir Amiral'e kafa tutabilecek olsaydı, Sakazuki Luffy'yi deli gibi kovalarken bir köşede tırnaklarını yiyerek olayı izlemez, gider önüne geçer ve savaşırdı. Şimdi bunu dedim diye, hemen Kuzan'ın üzerine koştuğu sahne örnek verir. Hancock, anca Smoker'ı tutabilecek biriydi. Öyle de yaptı.
Anca Smoker mı? Smokerı ciddiye almadı yahu gözünü seveyim Hancock için Smoker teklik bir adam. Kuzana gelince Hancock Kuzanı yenemez ama Luffy'yi koruyacak şekilde rahatça direnebilirdi. Amirallerin bir tık altıdır Hancock.
Konuyu nasıl Doffy'ye getirmeyi başarıyorsunuz. Dof'un canı sıkılsa ve Kuja adasına gitse Hancock, kardeşleri ve tüm adayı katleder la. O adayı yer yüzünden siler. Köle evinde satmak için binlerce kişi ele geçirir. Handikaplı hali bile WB den sonra gördüğümüz en dayanıklı kişi çıktı. Daha %100 göremedik bu adamı.
Şakacı sey seni. :D Güldürdün.

Hancock aokijiyi bırak bana göre bir law bile etmez,aokiji ise hancockla sadece dalga geçer.Serinin başından beri hancock bir övgüler falan var (h.hakisi olması) başta olmak üzere bana göre ,hancock sadece şişmece olan bir karakter bir amiralı bırak yanından geçemez uçurumlar var.doff falan olsa bir tık falan derim ama hancock olunca uçurum olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık