Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Güvenli yeriniz olan oyunlar

Bir oturuşta aklıma gelen ilk oyunlar şu şekilde:
(herhangi bir sıralama yoktur)

Fm (hangisi güncel yılsa)
Titan Quest
Warband
Stronghold
Need for Speed Underground
Diablo II
Warcraft III: Reign of Chaos
Euro Truck Simulator

Sekiro ve NFS Most Wanted. Bunlar dışında bitirdiğim bir oyunu bir daha oynayamıyorum, eziyet gibi geliyor.

Benim böyle bir oyunum yok maalesef. İkinci defa dönüp oynadığım bir oyun bile yok denecek kadar az. Doğrudan yok da derdim ama aklıma gelmeyen bir şey vardır belki diye demiyorum.

Sene 2008-2010 olması lazım. Teyzemin oğlu var onla birlikte. İlk defa internet cafe, playstation cafeye gidiyorum. Para bulmak zor o zamanlar düzenli harçlığım da yok tabi. Gerekirse annem babamın cebinden alıyorum. Gta vice city var o zamanlar. Metin 2 var. Metin 2'nin hilesi bile var. Günlerimi bazen internet cafede geçiriyordum. Küçüklüğümün bir kısmı internet cafede bir kısmı sokakta bilye oynayarak geçti.

Neyse biz azar azar Metin 2 yi ilerlettik. Beraber hesap kasıyoruz. 35 lv çarımız var. Full çizmişiz. İnternet cafeye bir gün arkadaşımla gittim. Bir şekilde şifremi görmüş mü ne olmuş, bilmiyorum. Ya da keylogger var da ana bilgisayardan mi görülmüş benim +9 dolunay +9 kdp bir kaç m para ertesi gün bu arkadaşın elinde yine açık. Ulan sen nasıl girdin buna dedim. Tam da hesabı soyuyor alıyor itemleri. Ben bunu iyicene bir dövdüm. Geçmiş gün kaç dediğimi hatırlamıyorum ama kadar borcun var diyorum, bunu dövüyorum da dövüyorum. Kardeşi var 2 yaş küçük o geliyor ikisini de birlikte dövüyorum. Oğlan benle yaşıt biraz daha iriyim. Neyse bir şekilde kaçtılar. Ben bunları farklı zamanlarda 2 kez daha dövdüm ama ne çare benim itemlerin geri geldiği filan yok. Benim Metin 2 hikayesinin sonu bu oldu bir daha oynamadım. Yakın zamanda denesem de beğenmedim yeni halini.

Sonra oyun dönemimde wolf team başlıyor. Harçlığımı ara ara ona da yatırdım, okuldan kaçıp internet kafeye gittiğim zamanlar. Babam bir kaç kez bu zamanlarda internet kafede beni yakalayıp dövmüşlüğü var. Neyse bu olay bir şeye vesile oldu eve bilgisayar alındı. Wolf teamı da payto win kısmına döndüğü gün bıraktım. Sanırım bu özel kurtlar ilk çıktığı zamandı. İşte koşup taklacı kurt olanlardan. O günlerde bu oyunu da bıraktım.

Kendi bilgisayarımın ilk oyunu warcraft 1 olması lazım ismi. 2000 li yıllarda çıkan bir tür strateji oyunu. Bilgisayara karşı bir çok bölümünü oynamışımdır. Bunun yanında Ets, Nfs, Nfs most wanted, bunları da oynadım o zamanlar bu oyunlar için ciddili vakitler götürdü benden.

Evimize internet bağlatıldı. Bombom diye bir oyun var çok hoşuma gitmişti. Hem keyifli hem de arkadaş ediniliyor. Hatta para bile kazanılıyor. Ben bu oyuna 100 lira yatırdıysam, 150 lira da kazanmışımdır. Son hesabımı sattığımda bu oyunu da bırakmıştım. Ama hatırlıyorum sattığım hesabın birden fazla sınırsız ürünleri vardı ve oldukça değerliydi o zaman için.

Yeni laptop aldık. Çoğunu kendim vermiştim paranın. Hala da çalışır durumda olan bu laptop bana göre zamanının ötesinde özelliklere sahipti. Zaten dolar olarak sanırım 1200 dolarlık bir laptoptu. Laptopla birlikte bir çok oyun oynadım. Lol olsun yeni çıkan oyunlar olsun 2016 yılına kadar bütün yeni çıkan oyunları oynamışımdır. Çalışmaya başlayınca sadece lol oynamaya başladım.

Lol 'ün de benim için sonu geçtiğimiz yıllarda bir bağımlılık haline geldiği için bıraktım. Artık oyun dahi oynamıyorum.

Eğer kafam sıkılırsa youtubeda 10 15 dk merak ettiğim oyunu izliyorum. Veya arada grup şeklinde oyun oynayan youtube kanallarını izliyorum. Daha keyifli oluyor hem de oyunun verdiği stress bana gelmiyor. Oynayana gülüp geçiyorum.

Hayattan bunalınca max iki yılda bir olacak şekilde Metin2 başlar birkaç hafta sonra bırakırdım, bu senenin başında yine yapasım tuttu ama pişman oldum.
Oyun zaten bir boka benzemiyordu daha da kötü olmuş. Dolandırıcılık yapıp eğlencenin dibine vurduğum yıllar hatrına çok da kötü konuşmuycam ama rezil haldeydi.
Şimdi bunun yerini Warband aldı. Ne zaman darlansam açıp oynuyorum ve dertlerimi bir nebze de olsa unutturuyor. Geçenlerde GOT modu da yükledim ara ara girip oynuyorum, tüm lannister itlerini kazığa oturtana kadar durmak yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık