Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güç, Vs Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gamma ışınları organları yavaş yavaş yok edecekken işin en başında bu işlemi durdurdu Doflamingo.İplerle sarmalamış bile olabilir tamamen.Normalde ölecekken kısmi zararla atlattı yani.Organ hasar aldı ama Law'un dediği gibi yok olmasını engelledi.Baştan yaratmadı yani.Üzerine böğrüne yediği bir bıçak yarası da var tabii.Olay bundan ibaret.Organ onarma falan yok Doflamingo bunu zaten kendi söylüyor.Olayın yarısındayken durdurdu tekniği.

Ama bu o teknik hiçbir etkiye yol açmadı demekte değil elbette.Herkes zaten bundan bahsediyor.
Manga sayfasında yazanı attım Emre. Adam ilk müdaheleyi yapıyor. Ve organlarını iyileştirip sarmaya başlıyor. Ben sadece saldırının işlevini yok ettiğini söylüyorum. İlla ki acı yaşamış kötek yemiştir. Ama Dof organsız dövüşmüyor diyorum.

Manga sayfasında yazanı attım Emre. Adam ilk müdaheleyi yapıyor. Ve organlarını iyileştirip sarmaya başlıyor. Ben sadece saldırının işlevini yok ettiğini söylüyorum. İlla ki acı yaşamış kötek yemiştir. Ama Dof organsız dövüşmüyor diyorum.
Organsız dövüşemez ölür bu adam öyle birşey zaten yok.Organları iplerle sarıyor olabilir ama iyileştirme diye birşey olamaz.Saçmalık çünkü.Böyle bir yeteneği olsa ip meyvesinin bu adam aldığı her hasarı iyileştirirdi.Mangaka ona Marco gibi meyve vermemiş yani öyle birşey yok.

İşlevini durduruyor tampon yapar gibi sarıp sarmalıyor.Kendi de diyor organın yerine yenisi gelmiyor diye.Yani bir kısmı hasar almış onun yerine 0 km olanı getiremeyecek.Bu absürd olurdu zaten.Bozulan birşey tamamen eski haline dönemez.

İyileştirme olsa zaten acil müdahale gibi bir tanım da kullanmaz.Acil müdahale nedir yaralanan kısmı stabil ve korunaklı hale getirmektir.Kolun yaralanınca sarılması gibi.

Organsız dövüşemez ölür bu adam öyle birşey zaten yok.Organları iplerle sarıyor olabilir ama iyileştirme diye birşey olamaz.Saçmalık çünkü.Böyle bir yeteneği olsa ip meyvesinin bu adam aldığı her hasarı iyileştirirdi.Mangaka ona Marco gibi meyve vermemiş yani öyle birşey yok.

İşlevini durduruyor tampon yapar gibi sarıp sarmalıyor.Kendi de diyor organın yerine yenisi gelmiyor diye.Yani bir kısmı hasar almış onun yerine 0 km olanı getiremeyecek.Bu absürd olurdu zaten.Bozulan birşey tamamen eski haline dönemez.

İyileştirme olsa zaten acil müdahale gibi bir tanım da kullanmaz.Acil müdahale nedir yaralanan kısmı stabil ve korunaklı hale getirmektir.Kolun yaralanınca sarılması gibi.
Marco'nun bile o iyileştirme gücüne rağmen savaştan sonra kafasında sargı vardı hacı. Dof'un kendi ağzından çıkanı söylüyorum ben. Yeterli vakti olduğu sürece yapabiliyor bu tekniği. Ve orda da diyor. Acil müdahele yaptım kendim. Şu an da iplerim organlarımı sarıyor, iyileştiriyor ve onarıyorlar. Sen iyileştirmedi diyorsun.

Marco'nun bile o iyileştirme gücüne rağmen savaştan sonra kafasında sargı vardı hacı. Dof'un kendi ağzından çıkanı söylüyorum ben. Yeterli vakti olduğu sürece yapabiliyor bu tekniği. Ve orda da diyor. Acil müdahele yaptım kendim. Şu an da iplerim organlarımı sarıyor, iyileştiriyor ve onarıyorlar. Sen iyileştirmedi diyorsun.
Onarmayı kastediyor işte.Diyelim eski eserler bozuldu onları restore etmez misin ?
Adamın yaptığı da bu.Ama tamamen eskisi gibi olabilir mi ? Bu imkansız.
Organların bozunan kısımlarını iple doldurmuş olabilir.Bu şekilde de kanamayı ve ilerlemeyi durdurmuştur.Zamanla o organlar kendi de iyileşebilir çok ciddi hasar görmedilerse.

Onarmayı kastediyor işte.Diyelim eski eserler bozuldu onları restore etmez misin ?
Adamın yaptığı da bu.Ama tamamen eskisi gibi olabilir mi ? Bu imkansız.
Organların bozunan kısımlarını iple doldurmuş olabilir.Bu şekilde de kanamayı ve ilerlemeyi durdurmuştur.Zamanla o organlar kendi de iyileşebilir çok ciddi hasar görmedilerse.
Bizim ülkemizde ki gibi restore edersen eseri dediğin gibi...:D Restore edilen bir şey eskisinden daha sağlam bir hale gelir zaten.:D Bu arada bu örnek uyar mı hiç hacı?

Zamanla organların iyileşebileceğini düşünüyorsun. Ama her şeyi yapan o tellerin iyileştirici özellikte olduğunu düşün müyorsun? Çok ciddi hasar görmediyse zaten konuşmaya gerek yok. Ama normalde ciddi hasar görmüştürler. Law bu tekniği vurabilmek için açık yakalamaya çalışıyor. Dof ise bunun etkisi ortadan kaldıracak ve organları aynı işlevini sürdürebilecek şekilde kendini onarıp iyileştirdi. Sadece orda yediği acıyla kaldı, bence.( Bu onda bir takatsizlik yaratabilir.) Sonuçta ağrı acı yiyor. Ama bence bu handikapa düşürecek boyutta değil... Olaya bakış açım böyle.

Roronoa Zoro

Hepimizin fikri sabit sanırım ve kimse ikna olma niyetinde değil burada bitirelim, bence.:)
Bence herkesin fikri sabit değil aşırı bağnazlığın sonucu olarak sayfalarca tartışıyorsunuz.İsviçreli bilim adamlarının bile bulamadığı bazı bilimseler tespitler var bu sitede yav :) Organdan nakile deriden yün kumaşa okurken kahkaha atıyorum valla yav :)

kör topal

Bu sayfanın en alt sağ kısmında organlarımın yerine yenisi gelmiyor gerçi demiş bak Doflamingo. Yani öyle kesin bir iyileştirme sadece acının kalması gibi bir şey yok. Ortada ağır handikapı normal bir handikapa geçirebilicek kadar iyileştirme var. Bu adam bir Marco değil yahu iplerle nasıl iyileştirsin kendini? En fazla sağ altta gördüğümüz gibi sarar ve diker iplerle. Smoker'in Doflamingo açıklamasında söylendiği gibi bu bir iyileştirme değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık