Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Gol D. Roger & Silvers Rayleigh vs. Amiraller

Kim kazanır

• Kullanılan toplam oy
    296
Öyle zaten, yani Kaido > herkes eğer Oda yeni bir unvan ortaya çıkarmaz ve aksini iddia etmez ise, haliyle Kaido'ya karşı gücünü gösteren karakterler, Akainu'ya göre bir adım önde olmalı. Bu sebepten sen Shanks ve Big mom'ı, Akainu'nun gerisinde gördüğünü söyleyince, bunu neye göre söylediğine bir anlam veremedim, çünkü en güçlü olarak görülen kişiye karşı, yani Akainu'dan güçlü olduğu yazar tarafından açıklanmış bir karaktere karşı yenilmeyen ve başa baş dövüşebilen karakterlerin gidip Kaido'dan güçsüz olan Akainu'nun gerisinde olması hiç mantıklı değil. Akainu, Shanks ve Big mom gibi kendisini Kaido karşısında kanıtlamış bir karakter değil. Akainu yine, daha önce Shanks ve Big mom gibi en üst düzey Kral Haki kullanarak göğü ikiye yarmış bir karakter değil, bunları yapmadan bu iki karakterin önünde olduğunu söylemek bana göre mantıksız.
Kaido'nun Akainu'dan güçlü olduğu söylenmiş tamam ama dediğim gibi bu Akainu özelinde söylenen bir laf değil. O lafta Kaido BigMom'dan da güçlü Shanks'tan da güçlü mesajı var. BigMom'ın Kaido karşısındaki mücadelesini yada görmediğimiz Shanksla olan karşılaşmasını Akainu neden yapamasın nereden çıkarıyoruz bunu, neden onlardan altta kalır bir mücadele versin Kaido karşısında. Bu saydığın featleri yaptığını henüz görmemiş olmamız yapamayacağı anlamına gelmiyor. Biz aksini görene kadar yapabileceğini varsayabiliriz bu tamamen beklenti ile alakalı.
Shiki'nin Xebec'in tayfasında olduğunu biliyoruz, aynı Shiki gidip, hem Garp'ın hem Sengoku'nun yüzüne sizler birer çöpsünüz, Roger'ı asla yakalayamazsınız diyerek, filosunu evde bırakarak 2'ye 1 Garp ile Sengoku'ya girişiyor. Roger'a karşı ise tek başına değil, bütün filosunu kullanarak saldırıyor ve filosunun yarısını Roger yüzünden kaybediyor. Aradaki fark açık, Garp + Sengoku'ya tek giren Shiki, Roger'a bütün filosunu kullanarak saldıran Shiki. Roger'ın Garp'ın üzerinde olduğunu açıkça söylüyor. Shiki, Xebec'in ilk 3'ünde bile olmayan bir karakter diyebiliriz. Bu karakter bile Garp'ı adam yerine koymuyorken, Garp onlarla başa baş gider, Kaido onu listeye denizci olduğu için almamıştır pek mantıklı gelmiyor. Shiki nasıl onları adam yerine koymuyor, çöp diyorsa, Kaido'da bu sebepten listeye almamıştır işte. Ayrıca, Garp'ın yine de en güçlü denizci olduğu gözüküyor ve buna rağmen o bile adam yerine konmuyor. Sengoku'nun kendisi hatta, Garp, Roger'ın ilk 2 rakibi arasında yok diyor, Sengoku, Xebec için Roger'ın en büyük rakibi olabilirdi diyor, Beyazsakal'da ilk 2'de dersek, Garp yine buradan elenmiş oluyor hatta 3.cü rakip olarak Shiki ile başa baş giderler dense öyle şey olur mu denmez sanırım.
Shiki'nin sözleri kanun mu neden ciddiye alalım. Adam Roger'dan o kadar üstün bir filoyla küsküyü yiyince hayata küsmüş Roger'ı ulaşamacağı bir idol olarak görmeye başlamış. Roger'ın denizciler tarafından yakalandığı haberini alıncada beyininden vurulmuşa dönüp ikinci bir kez düşünmeden dalmış karargahlarına. Shiki'nin yaptığı boş atmaktan başka bir şey değil Garp ve Sengokuya karşı. Eğer sözlerinin altı dolu olsaydı Garp ve Sengoku bunu dövüp Impel Down'a atamazdı. Marineford'un yarısının yıkılmasıda gayet normal adamın yeteneği geniş yıkımlar yapmaya müsait.

Sana sorum şu bu Xebec Roger dövüşünde Xebec'in tarafı Garp eğer yonko gücünde değilse nasıl kaybetti? Roger o kadar güçlü ki Kaido BigMom Xebec Shiki Wb tarzı adamları tek başına mı aldı. Wb hadi sattı Xebec'i kaçtı gitti savaş ortasında. Roger'da Xebec'i yendi desek Kaido BigMom Shiki ve birkaç efsane denilen korsan daha vardı onları Garp yenmedi mi? Bilmediğimiz birileri daha mı vardı yada Xebec'in bütün dostları kendisine ihanet etti de tek başına mı kaldı Garp ve Roger'a karşı. Savaş bir çok gizem içeriyor ama benim bu gizemlerin içerisinden çıkardığım tek şey iki denk adam ,Roger ve Garp, tek başlarına yenemeyecekleri Rocks korsanlarını birlik olup yok ettiler.
Bu rakip mevzusunda Garp'tan hiç bahsedilmiyor çünkü Garp Roger'ın rakibi değil. Birisiyle rakip olman için aynı işi yaparken yarışıyor olman lazım. Roger Shiki Beyazsakal hepsi korsanlık rakipleri birbirinin ama Garp korsan değil denizci o yüzden rakibi değil hasmı.

Ace ile ilgili söylediğim şeye dikkat et, bak dövüşmeden ve gücünü bile kullanmadan Drum Adasında kar yağışını durduruyor, gücünü kullanmıyorken. Böyle bir durumda, 10 gün süren bir dövüşte, ve ağır hasarın alındığı bir dövüşte ve özellikle logialarının güçlerini kullandıkları ve karşılıklı anti Logia güç olmaları dolayısı ile, 2 Logia'nın ortaklaşa ortaya çıkardığı bir durum, kalıcı olarak havanın değişmesi neden şaşırtıcı? Adayı yok edebilen güçler varken, adanın havasını kalıcı olarak değiştirmek, 10 günlük zorlu bir savaş sonucu neden çok etkileyici olsun? Ace gücünü hiç o kadar uzun süre ve ölümüne, ağır hasarlar alınan, karşılıklı logiaların güçlerini sürekli kullandığı bir dövüşte aktif etmedi ki kıyaslama yapılabilsin, Enel kısa bir sürede adayı yaptığı Raigo ile komple yok etmeyi planlıyorken, adanın iklimini değiştirmek çok etkileyici olmuyor. Adayı yok etselerdi daha etkileyici olabilirdi.

Akainu, sürekli aktif bir yanardağ oluşturup, adayı yaşanılmayacak bir hale de getirebilirdi, ancak adanın iki tarafında da insanlar yaşamaya devam edebiliyor. Ayrıca yanardağ patlamaları da bir adayı yok edebilir, Akainu'nun gücü elverişli değil demişsin, bu yanlış bilgi. Daha geçenlerde yanardağ patlaması yüzünden Tonga adasının büyük bir bölümü yok oldu, yani magma gücü ile bir adayı yok etmekte mümkün.
Şaşırtıcı olduğunu söylemedim kalıcı olarak iklimi değiştirmesi için uyanış gerekir dedim ki bunun doğru olup olmadığını bilmiyoruz. Uyanışın çevreyi etkilediğini biliyoruz, Logiaların varlıklarıyla bile çevrelerini etkilerdiklerini biliyoruz. Crocodile'ın aktif olarak meyvesini Alabasta'da sürekli kullandığını biliyoruz ama adam yenilince etkiside geçti. Ben bu bilgilerden yola çıkıp yenildiğinde ve hatta orada bulunmadığında bile verdiğin etkinin geçmemesi için meyveni uyandırmış olmalısın diye bir çıkarım yaptım. Yanlış olabilir ama şuan beni yanlışlayan hiçbir şey yok.

Akainu'nun gücünün adayı yok edebileceği konusunda haklısın edebilirdi ama amacı o değildi. Amacı rakibini yenmekti ve Aokiji'yi yenmek için adayı yok etme gereği duymamış demek ki aynı şey Aokiji içinde geçerli.

Aokiji ve Karasakal arasında fersah fersah güç farkı olsaydı Aokiji'nin dengi sayılabilecek Akainu'dan bütün bir tayfasıyla kaçmazdı. Akainunun meyvesi kötü bir meyve mi? Yoo sırf logia olması bile onu çok çok değerli yapıyor. Akainu'dan oradan kaçmasının sebebi bu kadar değerli bir meyvenin yapacağı savaşa değmeyecek olması. Bundanda Karasakalın Akainu'yu, dolaylı olarak Aokijiyi öyle net bir farkla yenemeyeceği çıkarımını yapabiliriz. Bütün bir tayfasıyla yenemez mi? Yener muhtemelen ama bu uğurda tayfasının bir çok üyesi ölebilir hatta kendisine ihanet edip kaçabilir ve ihanet edip kaçarlarsa yenilme ihtimali bile var. Yani alıcağı riske değecek bir savaş olmazdı. Aokiji bu adamın dengi olduğuna göre Karasakal'la aralarında öyle Sağ Kol Yonko arası kadar bir güç falan yok.

Her dakika patlamaktan yorulmadılar başkalarını da kendi gibi patlıyor zannediyorlar :) Daha geçen Luffy = Zoro databook iddialarını patlattım ve databook'un Luffy>Zoro dediğini kanıtladım, bir liste yapsam sanırım saatler sürer kaç defa patladıkları ile alakalı ama halen konuşuyorlar. :)

Kaido'nun Akainu'dan güçlü olduğu söylenmiş tamam ama dediğim gibi bu Akainu özelinde söylenen bir laf değil. O lafta Kaido BigMom'dan da güçlü Shanks'tan da güçlü mesajı var. BigMom'ın Kaido karşısındaki mücadelesini yada görmediğimiz Shanksla olan karşılaşmasını Akainu neden yapamasın nereden çıkarıyoruz bunu, neden onlardan altta kalır bir mücadele versin Kaido karşısında. Bu saydığın featleri yaptığını henüz görmemiş olmamız yapamayacağı anlamına gelmiyor. Biz aksini görene kadar yapabileceğini varsayabiliriz bu tamamen beklenti ile alakalı.
Akainu yapamaz değil olay zaten yapmışı varken diyorum neden Akainu'yu onlara karşı üstün görüyorsun diyorum, Akainu'nun Kaido'dan zayıf olduğu kesinken ve daha iyisini yapamayacağı da kesinken, onların Aokiji kadar bile olamayacaklarını düşünüyor olmalısın ki Akainu'yu onlardan üstün görüyorsun, bende buna anlam veremedim.
Shiki'nin sözleri kanun mu neden ciddiye alalım. Adam Roger'dan o kadar üstün bir filoyla küsküyü yiyince hayata küsmüş Roger'ı ulaşamacağı bir idol olarak görmeye başlamış. Roger'ın denizciler tarafından yakalandığı haberini alıncada beyininden vurulmuşa dönüp ikinci bir kez düşünmeden dalmış karargahlarına. Shiki'nin yaptığı boş atmaktan başka bir şey değil Garp ve Sengokuya karşı. Eğer sözlerinin altı dolu olsaydı Garp ve Sengoku bunu dövüp Impel Down'a atamazdı. Marineford'un yarısının yıkılmasıda gayet normal adamın yeteneği geniş yıkımlar yapmaya müsait.

Sana sorum şu bu Xebec Roger dövüşünde Xebec'in tarafı Garp eğer yonko gücünde değilse nasıl kaybetti? Roger o kadar güçlü ki Kaido BigMom Xebec Shiki Wb tarzı adamları tek başına mı aldı. Wb hadi sattı Xebec'i kaçtı gitti savaş ortasında. Roger'da Xebec'i yendi desek Kaido BigMom Shiki ve birkaç efsane denilen korsan daha vardı onları Garp yenmedi mi? Bilmediğimiz birileri daha mı vardı yada Xebec'in bütün dostları kendisine ihanet etti de tek başına mı kaldı Garp ve Roger'a karşı. Savaş bir çok gizem içeriyor ama benim bu gizemlerin içerisinden çıkardığım tek şey iki denk adam ,Roger ve Garp, tek başlarına yenemeyecekleri Rocks korsanlarını birlik olup yok ettiler.
Bu rakip mevzusunda Garp'tan hiç bahsedilmiyor çünkü Garp Roger'ın rakibi değil. Birisiyle rakip olman için aynı işi yaparken yarışıyor olman lazım. Roger Shiki Beyazsakal hepsi korsanlık rakipleri birbirinin ama Garp korsan değil denizci o yüzden rakibi değil hasmı.

Şaşırtıcı olduğunu söylemedim kalıcı olarak iklimi değiştirmesi için uyanış gerekir dedim ki bunun doğru olup olmadığını bilmiyoruz. Uyanışın çevreyi etkilediğini biliyoruz, Logiaların varlıklarıyla bile çevrelerini etkilerdiklerini biliyoruz. Crocodile'ın aktif olarak meyvesini Alabasta'da sürekli kullandığını biliyoruz ama adam yenilince etkiside geçti. Ben bu bilgilerden yola çıkıp yenildiğinde ve hatta orada bulunmadığında bile verdiğin etkinin geçmemesi için meyveni uyandırmış olmalısın diye bir çıkarım yaptım. Yanlış olabilir ama şuan beni yanlışlayan hiçbir şey yok.

Akainu'nun gücünün adayı yok edebileceği konusunda haklısın edebilirdi ama amacı o değildi. Amacı rakibini yenmekti ve Aokiji'yi yenmek için adayı yok etme gereği duymamış demek ki aynı şey Aokiji içinde geçerli.

Aokiji ve Karasakal arasında fersah fersah güç farkı olsaydı Aokiji'nin dengi sayılabilecek Akainu'dan bütün bir tayfasıyla kaçmazdı. Akainunun meyvesi kötü bir meyve mi? Yoo sırf logia olması bile onu çok çok değerli yapıyor. Akainu'dan oradan kaçmasının sebebi bu kadar değerli bir meyvenin yapacağı savaşa değmeyecek olması. Bundanda Karasakalın Akainu'yu, dolaylı olarak Aokijiyi öyle net bir farkla yenemeyeceği çıkarımını yapabiliriz. Bütün bir tayfasıyla yenemez mi? Yener muhtemelen ama bu uğurda tayfasının bir çok üyesi ölebilir hatta kendisine ihanet edip kaçabilir ve ihanet edip kaçarlarsa yenilme ihtimali bile var. Yani alıcağı riske değecek bir savaş olmazdı. Aokiji bu adamın dengi olduğuna göre Karasakal'la aralarında öyle Sağ Kol Yonko arası kadar bir güç falan yok.
Shiki'nin sözleri çok önemli bir bilgi, sen kanun mu bu diyerek küçümseyebilirsin ancak bunu kanıt olarak sayanlara neden sayıyorsun demezsin sanırım.

Shiki 2 Amirale yenilmeseydi sanırım o zaman Shiki Amiral üstü ve Roger da 5 Amiral alır falan dememiz gerekirdi sanırım. Shiki, Amiral dengi gibi gösterildi ve bu adam Xebec'in ilk 3 ünde muhtemelen yok ve çok büyük bir filoya rağmen Roger'ı yenemiyor. Sanırım Shiki ile Akainu'nun yerleri değişse Akainu da Sengoku ve Garp'tan dayak yerdi ve dövüş günlerce sürmezdi Aokiji dövüşü gibi. Shiki'nin Amiral dengi olsa bile Sengoku ve Garp'a aynı anda dövüşürken yenilmesi çok normal.

Öncelikle Roger' ın kendi tayfası da var sadece Garp değil, Rayleigh ve Gaban sanırım boş boş durmamıştır. Ayrıca Beyazsakal zaten tayfa içi sorunlar olduğunu söyledi bu da denkleme dahil oldu mu neden yenildiği belli ayrıca Xebec'in tayfasından Beyazsakal, Kaido, Big mom ve Shiki hiçbiri yakalanmamış, belki Kaido yakalanmıştır o da sonradan kaçıp kendi tayfasını kuruyor zaten. Yani bir tek Xebec ölmüş diğerleri sağlam, burada neler olduğu aşağı yukarı belli ihanetler olmuş ve geri kalanlar tayfayı terk etmiş zaten. Luffy dövüş kazandığında Doflamingo'nun, Crocodile' ın tayfasının çoğu kaçabiliyor ve yakalanmıyor mu? Çoğu yakalanıyor, Xebec'in tayfası yakalanmadigina göre burada farklı bir şeyler olmuş. Tayfa içi ihanet gibi.

Ne olduğu belli değilken sen Shiki'yi dinlemeyip dövüş sonrası sapa sağlam kalan adamlar yenilmiştir diyorsun üstelik bunların 3'ü de Yonko olmuşken demek ki olay farklı.

Karasakal ile Aokiji güç farkına gelirsek, Akainu'yu duyduğunda anlaşma olmadığını öğreniyor ve oradan ayrılıyor. Sengoku ve Garp ile dövüşmüşken niye Akainu'dan çekinsin planları arasında denizcilerle dövüşmek o anlık yoktu. Bu Beyazsakal'ın yanında Oden varken Amiralsiz bile olan denizcilere karşı geri çekilmesi ile aynı herhangi bir manası yoktu dövüşmenin. İkinci olarak ise Karasakal o dönem Yonko bile değildi 1 sene sonra Yonko oldu ve şuan 2 senelik zaman atlaması sonrası Aokiji'nin ona katıldığı söylendi yani birden fazla güç artışı almış olabilir, 2 sene öncesinde güç artışı yokken bile Sengoku + Garp ile dövüşebilen ve onlardan çekinmeyen bir karakterdi.

Amirallerin alacağını düşünüyorum. Ortada başka hiçbir ekstra sebebin olmadığı yalnızca dövüşe odaklanıldığı ortamda kitle imha silahlarıyla gezen Amirallerin üstelik iki vs bir ortamında kaybetmeleri pek makul durmuyor.

Op'ta kral haki, kral haki çıktı mertlik bozuldu minvalinde bir güçtür. Kral hakin varsa üstünsün. Akainu boşuna kudurmadı Luffy'de kral hakiyi görünce.

Akainu yapamaz değil olay zaten yapmışı varken diyorum neden Akainu'yu onlara karşı üstün görüyorsun diyorum, Akainu'nun Kaido'dan zayıf olduğu kesinken ve daha iyisini yapamayacağı da kesinken, onların Aokiji kadar bile olamayacaklarını düşünüyor olmalısın ki Akainu'yu onlardan üstün görüyorsun, bende buna anlam veremedim.

Shiki'nin sözleri çok önemli bir bilgi, sen kanun mu bu diyerek küçümseyebilirsin ancak bunu kanıt olarak sayanlara neden sayıyorsun demezsin sanırım.

Shiki 2 Amirale yenilmeseydi sanırım o zaman Shiki Amiral üstü ve Roger da 5 Amiral alır falan dememiz gerekirdi sanırım. Shiki, Amiral dengi gibi gösterildi ve bu adam Xebec'in ilk 3 ünde muhtemelen yok ve çok büyük bir filoya rağmen Roger'ı yenemiyor. Sanırım Shiki ile Akainu'nun yerleri değişse Akainu da Sengoku ve Garp'tan dayak yerdi ve dövüş günlerce sürmezdi Aokiji dövüşü gibi. Shiki'nin Amiral dengi olsa bile Sengoku ve Garp'a aynı anda dövüşürken yenilmesi çok normal.
Sen ciddiye alabilirsin tabikide Shiki'yi ama sözleri bir şeyin kanıtı değil en fazla desteği olur. Çünkü aynı şekilde Shiki'nin sözlerinin boş atma olduğunu düşünemezsin de diyemeyiz.
Bizim denklik aynı kulvar falan tarzı söylemlerimiz en baştan farklıymış bunu anladım. Akainu Aokiji Big Mom Shanks Kaido gibi adamları ben aynı kulvarda görüyorum. Bu kulvarın en üstündeki Kaido'dur ama aralarındaki fark çok azdır. Yani ölümüne dövüşseler Kaido ve Shanks, Kaido kazanır ama Shanks baya baya içinden geçer Kaido'nun bu sırada. Kaido Shanks'ı yenerken ölür ölür dirilir en sonunda kazanır. Aynı şekilde Akainu ve Shanks dövüşse bence Akainu ölür ölür dirilir belki bir kolunu kaybeder ama sonuçta kazanan taraf olur.
Shiki'nin yerinde Akainu olsa bencede dövüş değişmezdi çünkü bu adamların arasında öyle büyük güç farkları olduğunu düşünmüyorum ama Garp ve Sengokuyu bence Akainu daha çok zorlardı.
Karasakal ile Aokiji güç farkına gelirsek, Akainu'yu duyduğunda anlaşma olmadığını öğreniyor ve oradan ayrılıyor. Sengoku ve Garp ile dövüşmüşken niye Akainu'dan çekinsin planları arasında denizcilerle dövüşmek o anlık yoktu. Bu Beyazsakal'ın yanında Oden varken Amiralsiz bile olan denizcilere karşı geri çekilmesi ile aynı herhangi bir manası yoktu dövüşmenin. İkinci olarak ise Karasakal o dönem Yonko bile değildi 1 sene sonra Yonko oldu ve şuan 2 senelik zaman atlaması sonrası Aokiji'nin ona katıldığı söylendi yani birden fazla güç artışı almış olabilir, 2 sene öncesinde güç artışı yokken bile Sengoku + Garp ile dövüşebilen ve onlardan çekinmeyen bir karakterdi.
Karasakal her adımını planlayan kazanamayacağı savaşlara girmeyen bir karakter, benim sevdiğim kısmıda bu ama Marineford'da deprem meyvesini aldıktan sonra bir güç sarhoşluğu yaşadı bence. Eğer oraya Shanks gelmese ve dövüşmeye devam etseydi denizciler onuda yakalar ve Impel Down'a tıkardı. Shanks geldikten sonra kafası yerine geliyor ve en mantıklı hareketin geri çekilmek olduğunu fark ediyor. Yani orada Shanks ve tayfasından çekinmiyor, bulunduğu konumun farkına varıyor. Akainu bunu karşılamaya gelincede tanıdığımız hesaplı kitaplı Karasakal halinde ve savaş gemilerini elde edememesine rağmen Akainu peşini bıraksın diye rehinesini bırakıp kaçıyor.

Kaido sadece kral hakisi olanlar en güçlüdür demedi. Kaido'ya göre gelişmiş kral hakiyi kullanmak için en üst seviye güç gerekiyor. Adamın dediğini anlamak için meyve uyanışlı Kid + Law vs kral hakili BM dövüşüne bakmak yeterli zaten. Çok da uzak değil aslında bu bölüm. Garp'ta kral haki çıkmasa bile içten patlamalı haki ile patlatır rakiplerini, sorun değil.

Sen ciddiye alabilirsin tabikide Shiki'yi ama sözleri bir şeyin kanıtı değil en fazla desteği olur. Çünkü aynı şekilde Shiki'nin sözlerinin boş atma olduğunu düşünemezsin de diyemeyiz.
Bizim denklik aynı kulvar falan tarzı söylemlerimiz en baştan farklıymış bunu anladım. Akainu Aokiji Big Mom Shanks Kaido gibi adamları ben aynı kulvarda görüyorum. Bu kulvarın en üstündeki Kaido'dur ama aralarındaki fark çok azdır. Yani ölümüne dövüşseler Kaido ve Shanks, Kaido kazanır ama Shanks baya baya içinden geçer Kaido'nun bu sırada. Kaido Shanks'ı yenerken ölür ölür dirilir en sonunda kazanır. Aynı şekilde Akainu ve Shanks dövüşse bence Akainu ölür ölür dirilir belki bir kolunu kaybeder ama sonuçta kazanan taraf olur.
Shiki'nin yerinde Akainu olsa bencede dövüş değişmezdi çünkü bu adamların arasında öyle büyük güç farkları olduğunu düşünmüyorum ama Garp ve Sengokuyu bence Akainu daha çok zorlardı.
Ben kanıt olarak görüyorum sonuçta bu iki karakteri de bilen Shiki ve açıkça Roger ile Garp veya Beyazsakal ile Garp arasında seviye farkı var diyor.
Karasakal her adımını planlayan kazanamayacağı savaşlara girmeyen bir karakter, benim sevdiğim kısmıda bu ama Marineford'da deprem meyvesini aldıktan sonra bir güç sarhoşluğu yaşadı bence. Eğer oraya Shanks gelmese ve dövüşmeye devam etseydi denizciler onuda yakalar ve Impel Down'a tıkardı. Shanks geldikten sonra kafası yerine geliyor ve en mantıklı hareketin geri çekilmek olduğunu fark ediyor. Yani orada Shanks ve tayfasından çekinmiyor, bulunduğu konumun farkına varıyor. Akainu bunu karşılamaya gelincede tanıdığımız hesaplı kitaplı Karasakal halinde ve savaş gemilerini elde edememesine rağmen Akainu peşini bıraksın diye rehinesini bırakıp kaçıyor.
Yanlış. Karasakal kazanamama ihtimali olan savaşlara da giren birisi eğer ucunda bir ödül varsa. Ucunda bir ödül varsa önemli olan kısmı. Karasakal'ın bir kumarbaz olduğu söylendi yani işini kadere bırakabilir veya bir konuda kumar oynayabilir.

Impel Down'a saldırması bu kumarlardan birisi, Luffy'nin içeriden isyan başlattığını bilmiyordu ve belki de hem Magellan hem Shiryu hem de bütün Impel Down ordusunu tek başına tek meyveli haliyle yenebileceği belli değildi ancak riske girdi çünkü ucunda büyük ödül yani çok güçlü bir tayfa toplamak vardı.

Aynı şekilde marineford savaşına geldi ve Akainu'ya 2 atan Beyazsakal ile dövüşmeyi göze aldı. Magellan'ın zehir meyvesi elinin altındayken onu almak yerine marineford savaşına gidip herkesle dövüşme riskine girdi.

Ve yine büyük bir risk, 2. şeytan meyvesini çalmayı denedi bunun ucunda ölüm vardı ve bu büyük riske girdi ve başarılı oldu. Yani işin ucunda bir ödül olmalı.

Sengoku ile dövüşmesinin sebebi marineford'u batıracağını söyledi bu sebepten dövüşmeye devam etti yani bunun da bir amacı vardı. Denizcilerle sıradan bir yerde dövüşmek manasız çünkü sahip oldukları orduları yollamaya devam edebilirler. Ancak stratejik bir noktayı yok etmek onlar için büyük bir sorun olur ve büyük bir darbe yemiş olurlar. Fark tamamen bundan kaynaklıydı.

Rehinesi onun için önemsiz bir hale geldi çünkü dünya hükümeti anlaşmayı kabul etmedi Bonney'i öldürmesi veya öldürmemesi onun için bir fark yaratmazdı o da onu orada bıraktı. Bu ayrıca onların o dönem meyve avlamadıklarını gösteriyor çünkü artık rehine olarak işe yaramayan Bonney'i öldürüp meyvesini çalabilirdi ancak çalmadı. Gemi çalma olayına gelirsek bir dövüş anında gemi çok kolay bir şekilde yok olacaktır Bonney'in gemisini bile çalamamışlar veya kaçmayı başarmış bu Akainu'yu yendiklerinde de aynısı olurdu, ve ek olarak önceki bölümlerde gördük denizcilerin standart taktiği kendi gemilerini batırmaktır, yani savaş halinde asla o gemiyi çalamazlardı. Her türlü Akainu ile orada savaşması son derece mantıksız ve ucunda herhangi bir ödül olmayan bir durumdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık