Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Gintama Animesi Üzerine

Gintama, göründüğünden fazla derinliği olan bir anime mi?

• Katılıyorum.

Kullanılan: 51 69.9%
  • Çok derinliği olan bir anime değil be...

Kullanılan: 8 11.0%
  • Bu animede derinlik aramak; delinin kuyuya attığı taşın ne kadar önemli olduğunu sorgulamak kadardır

Kullanılan: 14 19.2%

• Kullanılan toplam oy
    73
Niye beğenmedin ki
Gintama diğer eserler ile alay ederken onlara dönüşerek sona erdi.

Yoksa ben tuvelet kağıdı üzerinde akıl oyunları yaptıkları Gintama'ya mükemmel diyorum. Goril veya Madao üzerine olan bölümleri mükemmel. Yorozuya'nın saçma sapan görevleri mükemmel. Ben izleyeli çok uzun zaman oldu. Daha birçok müthiş bölüm vardır şimdi yazamadığım....

Yani bu eserin bir hikayeye ihtiyacı yoktu. Böyle müthişti zaten.

Gintama diğer eserler ile alay ederken onlara dönüşerek sona erdi.

Yoksa ben tuvelet kağıdı üzerinde akıl oyunları yaptıkları Gintama'ya mükemmel diyorum. Goril veya Madao üzerine olan bölümleri mükemmel. Yorozuya'nın saçma sapan görevleri mükemmel. Ben izleyeli çok uzun zaman oldu. Daha birçok müthiş bölüm vardır şimdi yazamadığım....

Yani bu eserin bir hikayeye ihtiyacı yoktu. Böyle müthişti zaten.
Aslında yazarın başından beri amacı buydu... Komik bölümleri bile ciddi sosyolojik sıkıntıları mizahi yönden aktarıyordu. Bu yüzden derin bir anime olarak sayarım. Ancak önceliği mesaj verme üzerine değildi. Ciddi arkta da bile bu özelliğini koruyor.

Aslında yazarın başından beri amacı buydu... Komik bölümleri bile ciddi sosyolojik sıkıntıları mizahi yönden aktarıyordu. Bu yüzden derin bir anime olarak sayarım. Ancak önceliği mesaj verme üzerine değildi. Ciddi arkta da bile bu özelliğini koruyor.
Şöyle: yaşlılık, fahişelik yapmış kadınların toplumdaki yeri, toplumdaki rolünü bulamayan insanlar, insan kime denir ?, vatan ne demektir ? geleneğin mordenliğe yenilmesi gibi ciddi konuları ve temaları vardı. Bunu sadece mizahi yönden aktarıyordu. Son arklar onun kendi hikayesinin çözüme ulaştırma biçimiydi. Ancak yine önceki bölümlerde olduğu gibi mizahi yönünü koruyor. Sadece olabilirliği neyse onu aktabiliyor.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık