Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Gibi (2021-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 73 88.0%
  • Hayır, Beğenmedim.

Kullanılan: 10 12.0%

• Kullanılan toplam oy
    83
İzleyenler benim gibi diziyi çok övdüğü için; izlemeyenler büyük bir beklentiyle diziye başlayıp beklentilerinin karşılığını alamayabilir.
Türk komedisinin sadece küfür ve bel altı şakalardan ibaret olması bu diziyi başka yere koyuyor. Dizideki küfürlerde güldürmek için değil gerçekten edilmesi gereken anlarda ediliyor olması çok kaliteli yapıyor diziyi.

Dizi öyle açıyım da biraz güleyim kafasıyla izlenecek bir dizi değil günlük hayatta karşılaştığımız hiç önemsemediğimiz olayları yılmaz ve arkadaşlarının abartmasıyla olaylar çok farklı bir hale bürünüyor. Felsefi olarak biraz nihilizme vurgu yapılıyor gibi geliyo bana. 4. Sezon ilk bölüm mükemmeldi yılmazımın demir gibi iradesine şapka çıkartıyorum :D

Diziyi izlemeye 4. sezon 1. bölümde başladım. Halkımızın bildiği komedi gibi değil. Kahkahalarla gülmüyorsun ama izlerken yüzünde bir gülümseme oluşuyor. Ben izlerken sıkılmadım. Yer yer sanat filmi esintileri güzel olmuş, hoş bir hava katmış.

Düzeltme: "gülümse" kelimesi "gülümseme" olarak değiştirilmiştir.

Son düzenleme:
2. bölümü izledim. bin tane dildo sattıkları için unutmam büyük ihtimalle bu bölümü ama aman aman bir bölüm değildi.

gibi'nin bazı bölümlerini izlerken ben bu ilkkan'ı ne döverim ama var ya diyorum. o bölümlerden biriydi. büyük karaktersiz.

Bu bölüm en sevdiğim karakter Esra oldu; bar ve otopark sahneleri çok iyiydi. :D
kadın, Ersoy'un aksine rol çalmadan güldürüyor.
Son sahnede de, arkada oturan kızlar bayağı rol çalmışlar. Oturttukları yer, buna müsaitti; ayrıca bizimkilerde bir hareketlilik yoktu.
Otobüs sahnesinin başlangıcında, botokslu eleman; İlkkan'ın sevgilisine, çok garip bir bakış atıyor. O sahnede, bir şeylerin olacağını anlıyorsun. :D
4.sezon cidden harika ilerliyor; araya rüya bölümü gibi bir bölüm girmezse, 3.sezondan daha çok seveceğim.

Diziyi izlemeye 4. sezon 1. bölümde başladım. Halkımızın bildiği komedi gibi değil. Kahkahalarla gülmüyorsun ama izlerken yüzünde bir gülümse oluşuyor. Ben izlerken sıkılmadım. Yer yer sanat filmi esintileri güzel olmuş, hoş bir hava katmış.
Nü Model bölümünü izleyebilirsin; benim favori bölümüm. (1.sezon - 3.bölüm)
Çok fazla metafor ve kahkaha attıran gönderme var. :D

Gibi'nin ilk iki sezonunu yöneten Ömer Sinir, GAİN'de Dünya Bu(2023) isimli bir dizi yönetmekte. Senaristleri KALT ekibi ve Volkan Öge. Gibi'de bölümler arasında bağlantı yok, bu dizideyse bölümler 3-4 skeçten oluşuyor.

3 bölüm yayınlandı ve Gibi kalitesinde değil ama fena da değil. Meraklısına duyurulur.
Volkan Öge'nin senaryo yazmaya başlaması güzel oldu.
2 tane çok sevilen dizi yazdı ve devamı da gelecek gibi.
Umarım Gibi kadar sevdiğim bir iş yapar; komedisini seviyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık