Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nabız mı yokluyorsun ? :)
Hayır da bakıyorum, Luffy çok vs attı ve üstüne koydu. PH da Oda sadece Zoro'yu ezmedi. Sanji vb hepsinin vücudu değişti, Zoro ya dokunmadı ya da law istese de belki yapamayacaktı. Yeni dünyaya girdiklerinden beri Zoro kime karşı ciddi savaştı. Pica bedeni bulamadı ve bulduğu an tekledi. Direkt sağ kola yürüseymiş ben şaşırmazdım. Pica küçümseniyor ama amiral bile övmedi mi? Zoro çok güçlü olduğu in yaptıkları sanki normal gibi geldi. Sanji tüm kek de rezil olurken Zoro yu oraya da sokmadı. Kata ile karşılaşsa haki'yi orada açıp işini bitiremez miydi?

Hayır da bakıyorum, Luffy çok vs attı ve üstüne koydu. PH da Oda sadece Zoro'yu ezmedi. Sanji vb hepsinin vücudu değişti, Zoro ya dokunmadı ya da law istese de belki yapamayacaktı. Yeni dünyaya girdiklerinden beri Zoro kime karşı ciddi savaştı. Pica bedeni bulamadı ve bulduğu an tekledi. Direkt sağ kola yürüseymiş ben şaşırmazdım. Pica küçümseniyor ama amiral bile övmedi mi? Zoro çok güçlü olduğu in yaptıkları sanki normal gibi geldi. Sanji tüm kek de rezil olurken Zoro yu oraya da sokmadı. Kata ile karşılaşsa haki'yi orada açıp işini bitiremez miydi?
Zoro vücut değiştirmedi de yeti kardeşler avladı bunu. O arc herkesi harcadı mangaka.

Zoro vücut değiştirmedi de yeti kardeşler avladı bunu. O arc herkesi harcadı mangaka.
Dikkatsizliği vardı doğru orayı unutmuşum ama güç olarak ezmedi. Sanji gitti Dofy'ye yürüdü, Law elinden zor aldı. Zoro amiral ile karşılaştı, Law Dofy ile amiral bunu yerin altına yollarken karşı saldırı slash attı.

Öyleyse çok iyi olur evren. Ama denizkralı gördük bir yığın, bir tanesi kullanmadı be. Joyboy, Ryuma falan hakileri hayvanlardan öğrendi fbsi gelirdi. :D
Kaido insan sayılmıyor biliyorsunuz, dünyanın en güçlü yaratığı olarak geçiyor. Beyazsakal en güçlü insan, Kaido en güçlü yaratık şeklinde, demek ki Oda o zamandan beri bunun alt yapısını hazırlamış, bütün canlılarda Haki var demiş.

Zoro'nun Luffy'den güçlü döndüğü bariz zaten.

Çok güçlü bir rakiple karşılaşmasa da her zaman güçlü olduğunu ve daha fazlasını yapabileceğini hissettirdi Zoro.

Pica diye küçümsedikleri adamı komutan seviyesi olmayan kimse alamaz diyorum kikir kikir gülüyorlar. Onlar da biliyor çünkü bunun doğru olduğunu. Bunun aksini savunmak demek Zoro komutan değil demek gibi bir şey onlar için.

Dikkatsizliği vardı doğru orayı unutmuşum ama güç olarak ezmedi. Sanji gitti Dofy'ye yürüdü, Law elinden zor aldı. Zoro amiral ile karşılaştı, Law Dofy ile amiral bunu yerin altına yollarken karşı saldırı slash attı.
O dikkatsizlik genel olarak vardı bi de. Her arc kılıç çaldırdı. Bi de uzun bi süre hırsız kovalamakla uğraştı. Balıkadam adasında da nefessiz kalınca hody’lere yakalandı. Ama doğru güç olarak ezmedi.

O biraz karakterin mangadaki pozisyonundan, rolünden kaynaklı. Baştan beri süper iradeyle, asla yenilmemekle, zirveye oynamayla öne çıkan karakter zoro. Dövüşlerindeki diyaloglar bile hep öyle.

Mr1= “bu dövüş bitince çelik kesebilen biri olacağım demek ki. Ne güzel”.

Kaku= “Bana üstün gelsen de, birçok çeşit gücün çıksa da bunlar beni yenmeye yetecek değil”. Tam hatırlamıyorum ama yine büyük konuştu. İstediğin kadar üstün gel beni yenemeyeceksin diyordu.

King= “Anladın demi beni yenemeyeceğini?”.

Küçük dövüşlere bakarsak balıkadam adasındaki rakibinin bi anasına küfretmediği kaldı. Pica’ya daha başlangıçta “benim hedefim zirvedir. Sen bana rakip olacak biri değilsin”.

Bu karakterin özü bu. Kazanacağından hep emin çünkü bir daha yenilmeyeceğine yemin etmiş. Buna ters düşüremez mangaka. Yedirtmez yani bu lafları. Tıpkı sanji’nin kadınlara vurmaması, yemek konusunda hassas olması gibi. Baksana kendini kaybettiğinde genlerden dolayı vurdu sanıyorduk ama onu bile yapmadı mangaka. Kişiliğine ters.
Herkes thriller bark’ta hayaletlerden kaçarken zoro sabit durup yedi mesela hayaleti. Bu karakteri kötü duruma koysa ya kişiliğe ters bişey yapması lazım ya da karakteri öldürmesi lazım.

Mangaka bu adamın karşısına ciddi, ölümüne saldıracak bi amiral koyamazdı. Luffy de gitti fujitora’yı elephant gun’la uçurdu. Sonra saldırı tokuşturmaya devam etti. Adamın asabını bozunca adadan dışarı uçtu.

Son düzenleme:
Soldaki panel kimin daha güçlü döndüğünü gösteriyor. Zoro kendi söylemiş.

Yonkou ile adamları arasında uçurum var. Cp ajanının da dediği gibi Big Mom ve Kaido düşmediği sürece gerisi hiçbir anlam ifade etmiyor. Çatıdaki Luffy ile Sanji'yi veya başka tayfa üyesini kıyaslamanın anlamı yok.
Yonkoular ile komutanları arasında ciddi fark olduğunu hatta ciddi bir saldırıda tek atacak fark olduğuna katılıyorum. Ama gördüğümüz gibi Sanji'de aynı şekilde ciddi bir tekmesinde tek attı. Sanji'nin uzun süre bayılmadan dövüşebileceği bir senaryoda sırayla kaç tane Queen'ı yenebileceği kişinin tamamen hayal gücüne kalmış durumda sonuçta bu adam daha ciddi hasar almadı kendini yenileyebiliyormu yada hasar sınırı nedir bilmiyoruz. Sen diyebilirsin tamam Queen'dan daha güçlü olabilir ama Kaido ve Luffy'nin meyvesiz hali kadar güçlü olmamıştır. Bunu tam olarak bilemeyiz dediğin gibi. Fakat şunu hesap etmemiz zor değil. Queen ve King gibi iki komutanı nerdeyse hiç zorlanmadan yenen adamlar güçlerini uzun süre kullandıkları sürece o seviyenin çok üstüne çıkmışlardır. Sanji Yc2 seviyesinde demekten daha mantıklı bir yorumdur bu.
Ben şahsen King ve Queen'ın arasında ciddi fark olduğunu düşünmediğimden Sanji'nin sağ kol ligini de açtığını düşünüyorum.

Luffy'nin tekmesinden yola çıkarakta Sanji^nin tekmesi ile birebir çizilmesi kıyasıyla tekmelerin gücünün aynı güçte olduğunun olası olduğunu söyledim. Sonuçta Oda mangayı çizerken bunlara da dikkat ediyor biz okurken aradaki benzerliği farkediyoruz adam çizerken mi farketmeyecek veya bunu istemeyerek çizecek. Bariz bir şekilde Sanji'ye gönderme yapmış. Ben bunu saldırı gücünün eşit olduğu üzerine yorumladım sen farklı yorumlayabilirsin birşey diyemem.

Basit bir güç dengesi kurayım. Komutan seviyesi Dofi g4 ile 40 dk. dayak yiyor banamısın diyor. Kaç tane yumruk yedi belli değil. Aynı şekilde yine komutan seviyesi Queen 3/4 basit tekme ve 1 tane sağlam bir tekme ile yeniliyor.
Dofi dayanıklı desek kesin değil Queen sonuçta dinozor zoanı yemiş bir komutan. Dofi'den daha dayanıklı olması bile olası. O zaman basitçe ve kesin birşekilde Sanji'nin tekmelerinin g4 seviyesi ve üzeri olduğu ve son tekmesinin de g4'ü fazlasıyla aştığını söyleyebiliriz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık