Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu Crocodile'ı çıkar, bir şey tartışıyoruz içinde Crocodile var diye o şekilde yorumluyorum mu sanıyorsunuz nedir?
Bak şu saldırı...
Teknikli ''Brilliant Punk'' saldırısı bile değil, etkisi ''kan almış sadece'' diyebilirsin belki. Fakat o tip isimli daha güçlü saldırılar yapsa belki çok daha fazla etkileyecek.
Bugün Aokiji ve Akainu 10 gün dövüşüyor. Aokiji bu duruma düşüyorken Marco ve Vista Akainu karşısında çizik atıyordu...

Bugün aynı Marco gelip King ve Queen ile kısa süreli 2v1 atıp daha çok zarar verdi her türlü bu durumlardan. Şimdi YC1-YC2-YC3 durumlarını karşılaştırmanın yanında bunu neye göre yorumlayacağız? Bir tarafya Marco gidip YC1-YC2'yi belli bir süre yerden yere vuruyor. Amiral'e zarar veremiyor, fakat Jozu çıkıp tekniksiz saldırısıyla Oakiji'yi yerden toplatıp kan alıyor. Luffy'nin g3 saldırısı ise Amiral'i biraz ittirmekten başka bir şey yapamıyor. G4 ise belli noktalarda ''Gözlem haki'' geliştirmemişken YC1'ler karşısında belii noktalarda etkisiz kalıyor, hatta ve hatta YC3 karşısında bile kol kestiriyor, yaralanıyor, saldırı gücü belli noktalarda yermiyor ve farklı formlara geçiyor...
Aokiji olayında Aokiji savunmasız yakalandı. Son anda kendisini buza çevirdi ama yine de ağzını kanatacak kadar hasar almış. Daha fazlası değil. Benzer durumda Luffy'nin G4 King Kong Gun vurduğunu düşünürsek çok daha fazla hasar vereceği kesin.

Akainu mevzusu ise biraz konudan bağımsız bence. Dikkati dağılmamış bir Akainu meyvesi ve gözlemiyle bu saldırıyı atlatmış. Daha sağlam bir herif zaten. Aokiji'ye atılan omuzdan sonra Jozu'ya olanı biliyoruz.

Ek olarak Doflamingo bu adamın saldırısını iplerle durdurmuş, dalga geçmişti. Luffy G4 yumruğuyla bu iplerin sağlam halini paramparça etti. Yani kıyaslamamız için gerçekten Jozu'nun isimli çok daha sağlam bir saldırı yapması lazım. Diğer türlü omuz saldırısıyla G4'ü kıyaslamak biraz komik oluyor.

Bak yine yanlış anlıyorsun öyle uçuramaz diyorum.. öyle derken Gear4 yumrukları kadar...
Vivre Cardlar da Jozu için ''WB tayfasında ki en güçlü saldırı gücüne sahip kişi'' deniliyordu.
Bugün Marco bile şu şekilde King ve Queen'i uçuruyorken Jozu daha çok saldırı gücüne sahip olup uçuramıyorsa bilemem...

Aokiji olayında Aokiji savunmasız yakalandı. Son anda kendisini buza çevirdi ama yine de ağzını kanatacak kadar hasar almış. Daha fazlası değil. Benzer durumda Luffy'nin G4 King Kong Gun vurduğunu düşünürsek çok daha fazla hasar vereceği kesin.

Akainu mevzusu ise biraz konudan bağımsız bence. Dikkati dağılmamış bir Akainu meyvesi ve gözlemiyle bu saldırıyı atlatmış. Daha sağlam bir herif zaten. Aokiji'ye atılan omuzdan sonra Jozu'ya olanı biliyoruz.

Ek olarak Doflamingo bu adamın saldırısını iplerle durdurmuş, dalga geçmişti. Luffy G4 yumruğuyla bu iplerin sağlam halini paramparça etti. Yani kıyaslamamız için gerçekten Jozu'nun isimli çok daha sağlam bir saldırı yapması lazım. Diğer türlü omuz saldırısıyla G4'ü kıyaslamak biraz komik oluyor.
Aokiji ve Akainu 1v1 10 gün dövüşüyor, eşit resmedilmişler bildiğin. Ufak farklarla kazanan belirlenmiş iki tarafa da bakıldığında...

Bunun yanında ''Jozu'ya ne olduğunu biliyoruz'' derken? Adamların düşüşü nasıl oluyor? WB'nin kalbi tekleyince adamların dikkati dağılıyor aradan çıkıyorlar...
Diğer tarafta sen ''Aokiji savunmasız yakalandı'' diyorsun bir tarafta diğer tarafta Jozu'nun nasıl Dof'a yakalandığına bakmıyorsun. :D
O da bu tarz bir şekilde yakalanıyor. Adam orada Crocodile'a odaklanmış geliyor, bu noktada yakalanması normal gibi, devamında ne olacağı çok önemli bu konuda onu da görmedik zaten...

Diğer noktada arkadaşın yorumunda da karşılaştırmalar arasında ki farkı söyledim tekrardan. Jozu'ya WB tayfasında ki saldırı gücü en yüksek kişi diyorlar. Eğer ''Tekniksiz'' saldırıyla bile Amiral yatırıp kan alıyorsa bu adam teknikli saldırılar ile her türlü daha fazlasını yapar. O yüzden ''Omuz darbesi'' diyerek küçümseme yapmak pek mantıksız bu noktada o zaman Luffy için de ''Yumruk darbesi'' diyelim. Bu noktada vuran kişinin fiziksel gücü, meyvesi, hakisi gibi faktörleri niye es geçiyorsun onu anlamadım? :D

Aokiji ve Akainu 1v1 10 gün dövüşüyor, eşit resmedilmişler bildiğin. Ufak farklarla kazanan belirlenmiş iki tarafa da bakıldığında...

Bunun yanında ''Jozu'ya ne olduğunu biliyoruz'' derken? Adamların düşüşü nasıl oluyor? WB'nin kalbi tekleyince adamların dikkati dağılıyor aradan çıkıyorlar...
Diğer tarafta sen ''Aokiji savunmasız yakalandı'' diyorsun bir tarafta diğer tarafta Jozu'nun nasıl Dof'a yakalandığına bakmıyorsun. :D
O da bu tarz bir şekilde yakalanıyor. Adam orada Crocodile'a odaklanmış geliyor, bu noktada yakalanması normal gibi, devamında ne olacağı çok önemli bu konuda onu da görmedik zaten...

Diğer noktada arkadaşın yorumunda da karşılaştırmalar arasında ki farkı söyledim tekrardan. Jozu'ya WB tayfasında ki saldırı gücü en yüksek kişi diyorlar. Eğer ''Tekniksiz'' saldırıyla bile Amiral yatırıp kan alıyorsa bu adam teknikli saldırılar ile her türlü daha fazlasını yapar. O yüzden ''Omuz darbesi'' diyerek küçümseme yapmak pek mantıksız bu noktada o zaman Luffy için de ''Yumruk darbesi'' diyelim. Bu noktada vuran kişinin fiziksel gücü, meyvesi, hakisi gibi faktörleri niye es geçiyorsun onu anlamadım? :D
Doff sahnesinde önemli olan yakalanıp yakalanmaması değil ki. Sonuçta tam hız saldıran Jozu'yu durdurmuş. İplerin dayanıklılığını vurguluyorum. Bu ipleri Luffy G4 işe aştı.

Jozu'yu küçümsemiyorum ama yaptığı omuz darbesini de yüceltmem. Mutlaka daha sağlam teknikleri vardır ancak görmedik. Gördüğümüz tekniğe göre yorumlamıyor muyduk? Daha fazla uzatmayalım bence pek orta yolu bulacak gibi değiliz :D

Doff sahnesinde önemli olan yakalanıp yakalanmaması değil ki. Sonuçta tam hız saldıran Jozu'yu durdurmuş. İplerin dayanıklılığını vurguluyorum. Bu ipleri Luffy G4 işe aştı.

Jozu'yu küçümsemiyorum ama yaptığı omuz darbesini de yüceltmem. Mutlaka daha sağlam teknikleri vardır ancak görmedik. Gördüğümüz tekniğe göre yorumlamıyor muyduk? Daha fazla uzatmayalım bence pek orta yolu bulacak gibi değiliz :D
Luffy G4 ile aştı da biraz şey gibi yazmışsın, Gear'4e geçip ipin ağlarından kurtuldu gibi.. Omzuyla o ipleri gayet Jozu da kırar. Amiral'den kan alan bir adamdan bahsediyoruz.. hem de sağ kol değil bu herif. Dof, Jozuyu dondursa ne dondurmasa ne ? Hayatını verse elmasa bir şey yapamaz. Neyse onu geçelim.. Bu Doffun iple yakalama gücü de nerflendi zaten. İkinci komutan donduran adam ne hikmetse Law'ı, Luffy'i falan yakalayamadı anca o zamanlar için gücü çöp olam Sanji yakalandı iplere..

Tamam da Jozu'nun ipleri aşmaya çalıştığını bile görmüyoruz ki. Buna uğraşıp yapamasa sonuna kadar haklısın, adam orada ilk önce ne olduğuna şaşırıp arkaya bakıyor Dof'a.
Sonrasında Dof-Croc arasında ortaklık muhabbeti oluyor. Sonrasında da zaten Crocodile Sables atıp gönderiyor ikisini de...

Evet gördüğümüz tekniklere göre yorumluyoruz ama omuz darbesi deyip geçmek mantıksız diyorum. Crocodile'a ''Brilliant Punk'' ile vuruyor, Aokiji'ye normal isimsiz saldırı yapıyor. Fakat adamın isimsiz saldırı bile kan alıyor Aokiji'den. Yani teknikli saldırılarını yapsa ''belki daha çok etki bırakacak'' diye de düşünmek lazım. Dediğin gibi anlaşamıyoruz, bu şekilde noktalayalım.

Nedense hakiye önceden daha farklı bakardım da şu an yeniden meyve gücü daha çok hoşuma gitmeye başladı.

Uyanis olayı güzel olabilir onunla inşallah heyecanlandıracak bir sey çıkarır Luffy. Biraz farklılık görmek istiyorum.

Bu arada şu oyun cidden Odadan bilgi alıyor. Daha öncesinde konuşmuştuk zaten ama İleri seviye fatihin hakisi kullanıyor resmen Şenks
Shanks'ın fatihin hakisi kullandığına emin miyiz:oleyo2::p

Shanks vs Akainu sırasında ve kararmamış kılıcından bir işaret göremedik. :D

Akainu'nun, Kobi'ye vurduğunu sandığı için mazur görebiliriz ama gözlem konusunda eleştiririz. Shanks'ı da, Whitebeard ile çarpışmasından mazur görüp, kılıcını karartamadığından elleştirebiliriz.:p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık