Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Wb, Shanks'ı görünce ne diyor?
"Ne zaman yüzünü görsem o adamdan aldığım yara sızlıyor."
Shanks, Xebec'in oğlu olduğu için Wb ne zaman Shanks'ı görse Xebec'i hatırlıyor. Yani Wb'ye yarayı veren Xebec'miş. Xebec tayfada sırayla bir gün Wb'yi, bir gün Bm'yi, bir gün Kaido'yu dövüp dövüp duruyormuş. Roger gidip pezevenklerin elinden kurtarmış.
Kaidonun dayak arsızlığı buradan mı geliyor?

Shanks, Xebec'in oğlu olduğu için Wb ne zaman Shanks'ı görse Xebec'i hatırlıyor. Yani Wb'ye yarayı veren Xebec'miş. Xebec tayfada sırayla bir gün Wb'yi, bir gün Bm'yi, bir gün Kaido'yu dövüp dövüp duruyormuş. Roger gidip pezevenklerin elinden kurtarmış.
Ace'i içip içip dövme sevdası Xebec'ten gelmeymiş meğersek xd

O yarayı Shanks bağlantılı gorosei vermiş olarak çıkacak bence.İşte şunu yapsın da adamların ne kadar güçlü olduklarını herkes anlasın.Yoksa dövüşseler bile herkes Oden gibi konuşacak.

Kaidonun dayak arsızlığı buradan mı geliyor?
O kadar alışmış ki dayak atacak biri olmayınca kendisini duvarlara vurmaya, bulutlardan atmaya başlamış manyak adam. xD
Ace'i içip içip dövme sevdası Xebec'ten gelmeymiş meğersek xd
"Her gün temiz dayağımı yiyordum, senin şerefsiz baban kurtardı beni" diye diye dövmüş gariban Ace'i. Kaido, Wb, Bm hepsi aynı. Bm daha da ileri gidip çocuklarını öldürmeye falan başlıyor. :/

Bir tane caps yapmıştım da bulamadım şimdi caps konusunda. Roger Shanks'ın kulağına fısıldıyordu. "Babanın kestanesini Garp ile beraber çizdik" diye.

Sanji’nin suit giyip abana abana vurduğu page one sapasağlamdı. Luffy elephant gun’la ona tek attı.

Dressrosa’da diable jumbe’lı tekme bloklayan dof siyah armament bile basmadı bacağına.

Queen uçsa da hasar yemiyor belirtti bunu. Chopper bile yerden yere vuruyordu. Zoro ve sanji’nin giriş yaptığı yerde aldıkları saldırıdan gülerek kalktılar. Daha bu bölüm bile sanji söylemiş nasıl hasar vereceğim çok dayanıklı bu diye.

Beklemiyorken darbe yiyince helikopter oldu ama hasar yediği de yok. Abartılacak bişey değil bence o yüzden. Luffy de bi g3 saldırısıyla kaido’yu yere yapıştırdı sonra dövüşte gear 4 bile aynı etkiyi göstermedi.
_______

Kata g2’den baya hızlıydı sahne aramak istemiyorum. Luffy kata’ya doğru koşarken kata luffy’nin 10 metre arkasındaki adamların yanına ışınlanıyor. Luffy’nin yumruğu brulee’ye değecekken kata 20-30 metre uzaktan gelip yumruğu yakalıyor.

Hatta snakeman’a karşı bile yavaş kalmadı. Boundman dof’un önünden yok olup arkasında beliren bişeydi snakeman nasıl kim bilir. Sanji yeni haliyle anca kata hızını yakalamış olabilir.
_______

Gear 2’nin daha iyisini yapıyor. Gear 3’ün birkaç katını yapıyor. Gelecek görüyor. Armamenti epey daha üstündü. Baya üst modeliydi yani luffy’nin. Bi de kendine has güçleri, teknikleri, mızrağı vardı.
Bu kadar fark yüzünden en son uyanışsız halini anca aldı luffy zaten. Snakeman’a karşı uyanış kullanmadan dövüşmüştü.

Güçlenmeler anca bu farkları kapatmalı. Gen uyanışı bu kadar da süper bi güç değil. Hadi bi gen uyanışı luffy’den bu kadar güçlü birine denk yapsa bile suit bi uyanışa bedel değildir herhalde?

Bana abartıyorsun gibi geldi. Gen ve suit o kadar süper bi güçlenme olsa germa o duruma düşmezdi.
Bazı şeyleri karıştırıyorsun şimdi tek tek anlatayım sana.

Sanji suiti 2. kere giydikten sonra bir şeyler oluyor bana kendimi tuhaf hissediyorum o andan beri diyor, yani King ile kapıştıktan sonra o yüzden ondan öncesini almaman lazım.

Luffy tek attı demişsin ama o Luffy, Kata ile dövüşün Luffy mi ? Değil sen de biliyorsun Wano başladıktan beri bir çok defa gücü yükseldi.

Rosa'da Sanji örneğin bu yüzden(Suiti ikinci giyişinden öncesinde kaldığı için) geçersiz.

Queen uçsa da hasar yemiyor bu Queen'in avantajı, Kata yediklerinden gayet etkiliniyordu.

Beklerken darb yedi helikopter oldu Queen hasar almadı ama aynısını söylemezsin Kata için, Kata yediği düz tekmede kan veriyordu.

--------------------------------------------

Kata g2'den hızlı, Snake Man'e yavaş kalmadı vesaire bunları söylemene gerek yok Kata bitiremedi Luffy'i, Luffy baya baya gücünü saklıyorken üstelik, kardeşi sayesinde verdi hasarı.

-------------------------------------------

Bence hiç abartmıyorum, Sanji'nin ne halde bacağını gördün mü yada bedeni ne hale gelmiş ? Ama nasıl yenileniyor, bildiğin iksir gibi bir şey olmuş üstelik bu tek başına değil bir de inanılmaz sert mi desem dayanıklı mı desen bir vücuda sahip olmuş kılıç kırılıyor azıcık acıttı diyor.

Sen böyle bir vücuda hasar versen bile yenilenmesi var, Kata daha Luffy'nin normal halinin işini bitiremedi rahat bir şekilde. Sanji ile desen ki şuan Queen yerine Kata dövüşse kazanamaz o zaman belki diyebilirim ama Wano sonu güçlerini fark etmiş kullanan bir Sanji, Kata'ya hem ters hem de güçlü gelir.

Eğer örnek vereceksen bana Sanji'nin suiti ikinci giyişinden sonra yada Luffy'nin Top Kek'de yaptıklarından örnek ver çünkü iki karakter aynı değiller ayrı zamanlarda.

Son düzenleme:
O kadar alışmış ki dayak atacak biri olmayınca kendisini duvarlara vurmaya, bulutlardan atmaya başlamış manyak adam. xD

"Her gün temiz dayağımı yiyordum, senin şerefsiz baban kurtardı beni" diye diye dövmüş gariban Ace'i. Kaido, Wb, Bm hepsi aynı. Bm daha da ileri gidip çocuklarını öldürmeye falan başlıyor. :/

Bazı şeyleri karıştırıyorsun şimdi tek tek anlatayım sana.

Sanji suiti 2. kere giydikten sonra bir şeyler oluyor bana kendimi tuhaf hissediyorum o andan beri diyor, yani King ile kapıştıktan sonra o yüzden ondan öncesini almaman lazım.

Luffy tek attı demişsin ama o Luffy, Kata ile dövüşün Luffy mi ? Değil sen de biliyorsun Wano başladıktan beri bir çok defa gücü yükseldi.

Rosa'da Sanji örneğin bu yüzden(Suiti ikinci giyişinden öncesinde kaldığı için) geçersiz.

Queen uçsa da hasar yemiyor bu Queen'in avantajı, Kata yediklerinden gayet etkiliniyordu.

Beklerken darb yedi helikopter oldu Queen hasar almadı ama aynısını söylemezsin Kata için, Kata yediği düz tekmede kan veriyordu.

--------------------------------------------

Kata g2'den hızlı, Snake Man'e yavaş kalmadı vesaire bunları söylemene gerek yok Kata bitiremedi Luffy'i, Luffy baya baya gücünü saklıyorken üstelik, kardeşi sayesinde verdi hasarı.

-------------------------------------------

Bence hiç abartmıyorum, Sanji'nin ne halde gördün mü ayağı, bedeni ne halde ? Ama nasıl yenileniyor, bildiğin iksir gibi bir şey olmuş üstelik bu tek başına değil bir de inanılmaz sert mi desem dayanıklı mı desen bir vücuda sahip olmuş kılıç kırılıyor azıcık acıttı diyor.

Sen böyle bir vücuda hasar versen bile yenilenmesi var, Kata daha Luffy'nin normal halinin işini bitiremedi rahat bir şekilde. Sanji ile desen ki şuan Queen yerine Kata dövüşse kazanamaz o zaman belki diyebilirim ama Wano sonu güçlerini fark etmiş kullanan bir Sanji, Kata'ya hem ters hem de güçlü gelir.

Eğer örnek vereceksen bana Sanji'nin suiti ikinci giyişinden sonra yada Luffy'nin Top Kek'de yaptıklarından örnek ver çünkü iki karakter aynı değiller ayrı zamanlarda.
Aynı olmasın canım. Ben şuanki sanji g4’süz eski luffy’nin gerisinde demedim zaten.

Arada o kadar fark varken bi gen uyanışı nasıl o farkı kapatsın dedim. Fark şöyle gidiyor:

Diced mochi>Dev power mochi>power mochi>sert hakili dev elephant gun>dev elephant gun>>elephant gun>>suitli sanji.

Bi gen uyanışı bu kadar da yükseltmez demek istedim. Sanji’nin saldırıları luffy’nin gear 2 saldırıları kadar bile vurmuyordu eskiden. Şimdi olsa olsa kata’nın sert hakili saldırılarıyla çarpışacak haldedir. Deri sertliği de ona yarar zaten. Power mochi’ler, devasa elephant gun’lar falan ayrı bence.

Luffy’nin o kadar güçlendiğini de düşünmüyorum bu arada. Neden dersen luffy yeni haki türüne çalıştı ama p1’e onunla vurmadı. Normal elephant gun attı. Ultiyle kafa çarpıştırınca da gördük sıradan hakisinde pek bi gelişme yok.

Kata dövüşünün sonunda snakemanla bile haki çarpışmasında eli acıyordu yani normal armament farkı vardı hala. Normal armamentinin pek geliştiğini görmedik. Boyut farkı da var hala. P1’e attığı elephant guna kıyasla armament farkı da boyut farkı da var kata’nın.

Kata kardeşi sayesinde deldi diyorsun da luffy geleceği görmeye başladığı için oldu bu. Sürekli son anda onunla kurtuldu. Mızrak ölümcüldü ve ondan kaçtı ama ondan başka saldırılardan kaçamadı.

Hatta kata’dan sıyrılmak o kadar saçma ki adam aynen şunu söylüyor:
“Az önce bu çocuk saldırımdan sıyrılmaya mı çalıştı?”. Sıyrılmasına da değil denemesine şaşırıyor. Ve bu da gelecek görme sayesinde oluyor.

Luffy ayağa kalkarken ayakları titriyordu. Kalktıktan sonra ayakta duramayıp tekrar düştü. Bu kadar hasarı kim yese kalır yerde. Luffy’i bayıltamamasına baksan kimseyi indirememesi gerekir. Ama uçan altılılara ortalama bi saldırısıyla tek atabilecek biri bu.

edit: bu arada çok absürt fark kalacağını sanmıyorum aralarında. Ancak tahminen bizim taraf yine avantajlarla kazanacak. Luffy’nin snakeman’ı uyanışa izin vermemişti. Zoro ateş kesecek. Sanji’ye de queen’in özel bişeyleri işlemez zehirli kurşun gibi. Rakiplerini tam aşamayacaklar diye tahmin ediyorum.
Bi de kata>king>queen benim gözümde. Queen’i yenince kata eder demen bu sıralamanın sende farklı olmasından kaynaklı muhtemelen.

Son düzenleme:
Aynı olmasın canım. Ben şuanki sanji g4’süz eski luffy’nin gerisinde demedim zaten.

Arada o kadar fark varken bi gen uyanışı nasıl o farkı kapatsın dedim. Fark şöyle gidiyor:

Diced mochi>Dev power mochi>power mochi>sert hakili dev elephant gun>dev elephant gun>>elephant gun>>suitli sanji.

Bi gen uyanışı bu kadar da yükseltmez demek istedim. Sanji’nin saldırıları luffy’nin gear 2 saldırıları kadar bile vurmuyordu eskiden. Şimdi olsa olsa kata’nın sert hakili saldırılarıyla çarpışacak haldedir. Deri sertliği de ona yarar zaten. Power mochi’ler, devasa elephant gun’lar falan ayrı bence.

Luffy’nin o kadar güçlendiğini de düşünmüyorum bu arada. Neden dersen luffy yeni haki türüne çalıştı ama p1’e onunla vurmadı. Normal elephant gun attı. Ultiyle kafa çarpıştırınca da gördük sıradan hakisinde pek bi gelişme yok.

Kata dövüşünün sonunda snakemanla bile haki çarpışmasında eli acıyordu yani normal armament farkı vardı hala. Normal armamentinin pek geliştiğini görmedik. Boyut farkı da var hala. P1’e attığı elephant guna kıyasla armament farkı da boyut farkı da var kata’nın.

Kata kardeşi sayesinde deldi diyorsun da luffy geleceği görmeye başladığı için oldu bu. Sürekli son anda onunla kurtuldu. Mızrak ölümcüldü ve ondan kaçtı ama ondan başka saldırılardan kaçamadı.

Hatta kata’dan sıyrılmak o kadar saçma ki adam aynen şunu söylüyor:
“Az önce bu çocuk saldırımdan sıyrılmaya mı çalıştı?”. Sıyrılmasına da değil denemesine şaşırıyor. Ve bu da gelecek görme sayesinde oluyor.

Luffy ayağa kalkarken ayakları titriyordu. Kalktıktan sonra ayakta duramayıp tekrar düştü. Bu kadar hasarı kim yese kalır yerde. Luffy’i bayıltamamasına baksan kimseyi indirememesi gerekir. Ama uçan altılılara ortalama bi saldırısıyla tek atabilecek biri bu.

edit: bu arada çok absürt fark kalacağını sanmıyorum aralarında. Ancak tahminen bizim taraf yine avantajlarla kazanacak. Luffy’nin snakeman’ı uyanışa izin vermemişti. Zoro ateş kesecek. Sanji’ye de queen’in özel bişeyleri işlemez zehirli kurşun gibi. Rakiplerini tam aşamayacaklar diye tahmin ediyorum.
Bi de kata>king>queen benim gözümde. Queen’i yenince kata eder demen bu sıralamanın sende farklı olmasından kaynaklı muhtemelen.
Arada o kadar fark varken gen uyanışı nasıl kapatır orasını ben bilemem, böylesine devasa gücünü yükseltmesi mantıklı gelir mi gelmez mi herkes kendisi karar verir.

İşi fazla uzatmaya gerek yok, 1milyarlık adamlar Kata ve Queen. Queen de Sanji'den üstün olduğunu en azından suitsiz halinden üstün olduğunu gösteriyor zaten bu bölüm ama genleri artık tamamen uyanmaya başlamış ve sonucu görüyoruz yavaş yavaş.

Luffy sadece haki olarak değil fiziksel olarak da güçlendi, üstüne içten etki eden vesaire gibi bir sürü güç aldı o kadar güçlendiğini düşünmüyorum demen şaşırtıcı.

Boyut farkı bence opta önemli değil.

--------------------------

Kata, zaten Sanji'yi orada bile vuramamış hemde Sanji çok güzel bir kızın yüzüne bakarken. Sanji Kata'dan çok rahat sıyrılır dediğim gibi yetenek seti olarak Kata'ya ters zaten.

Luffy'nin ayakları titriyordu vesaire bunları niye tartışıyoruz biz ? Sanji büklüm büklüm oluyor hemen kalkıyor bölümde üstelik üzerinde kılıç kırılıyor ben bunları görüyorum da Sanji'ye rakip olamaz diyorum zaten. Kata bitiremiyor, Sanji ise bitmiyor bu yeni yeteneğiyle.

Sanji'nin gen uyanışının ne kadar etkili olduğunu göreceğiz burada kalmaz ama şuanki hali bile oldukça etkili bir iksir gibi lütfünün et yemesi gibi hatta onlardan bile daha iyi işliyor adamın vücudu. Sanji hem hızlı hem çabuk iyileşen hem üzerine bir milyar üstü adamın kılıcını parçalayan bir fiziğe sahip daha suiti falan da giymedi. Kata'nın Sanji'ye şuan rakip olma ihtimali var ama Wano son rakip olma ihtimali yok. Sıfır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık