Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Sakata Gintoki @Eric Cartman zırhı olmadan aldığı tek darbede gitti, meyve gücü onun çıtkırıldımlığını etkilemez. Göbekle itilip teke gitti. Ben dövüşü öyle hatırlıyorum, kaçırdığım varsa hatırlatabilirsiniz.
Cartman'ın dediği meyve gücü diye birşey yok.Karakterin gücünün parçası olduğu için Cracker'dan ayrı düşünmek mantıksız.Senin dediğine göre konuşacak Perospero'da meyvesi olmadan Pedro'nun saldırısından kurtulamazdı.

@Sakata Gintoki @Eric Cartman ben size ne diyorum siz ne diyorsunuz yav? Adamın çıtkırıldım olduğu gerçeğinde buluşalım diğer konuları sonra irdeleriz. Don Krieg'in bir tane kalkan adamı vardı, yara almıyordu. Yara almamasının sebebi ağırlıklı olarak zırhıydı. Yani bu adam çıtkırıldım ise çıtkırıldımdır, zırh olayın içine girdiğinde mevzu değişiyor.

Yukarıda Shanks sahnesini bulurken diğer sahnenin ne kadar etkileyici olduğunu farketttim:
Akainu karşısında dikiliyor. Yerde Akainu'nun öldürmeye çalıştığı Luffy'nin şapkası. Shanks Akainu'yu takmadan eğilip şapkayı alıyor. "Saldır yani farketmez benim için." der gibi. Sonrada şapkayı alıp savaşı bitirmeye geldim diyor.

Shanks kılıcıyla savunurken krah hakiyle savunmuş olmalı ki Coby bayıldı.
Bunu yıllar önce,Shanks kral hakisiyle Coby'i bayılttı,(kurtarmak için) diye söyleyenler de vardı.

Şimdi kral hakinin saldırılara eklendiği bilgisi öğrenildikten sonra,saldırısı kral hakiliydi ondan bayıldı düşüncesi çıktı :)

Korkudan bayılma ihtimali de kuvvetli bence.

Lan Luffy İm'le dövüşsün diye hükümeti koruyacak olan askeri gücün başındaki adamı tek başına Elbaf'a getirip Luffy'ye rakip yaptın yaa :D Ne diyim haha.
Hocam bak sende ikidir gözlemlediğim bir şey var, benim isteklerimden yola çıkıp şuna heves ettiğin için bunu istediğin için falan diyorsun hoş değil yapmamanı rica ediyorum :D

Şimdi bak, Oda'nın kurgusu ve tarzı belli. Luffy'nin şimdiye kadar asla aynı arc içinde ardarda iki güçlü rakibi etkisiz hale getirdiği görülmüş bir şey değildir. Etkisiz hale getirdiği rakipler de Blueno ya da Satori midir nedir bunun gibi asıl düşmanla karşılaşmadan önce harcağı önemsiz adamlardır. Genelde her arc tek bir güçlü ve önemli adamın çevresinde döner. Akainu dediğin adam belki BB ve İmu'dan sonra en önemli rakip. Ha final arca istisna mı yapar onu bilemem. Ama daha önce bu konuyu @Raiden le de konuştum, İmu'yu Luffy'nin alması ya da topluca dalarak indirmeleri benim için hiç fark etmez. Luffy güç olarak küçük bir tanrı olmasına gerek yok Roger seviyesi olsa benim için yeter.

Goroseilerin Elbaf'a gelmesi daha mantıklı. Çünkü adamlar İm'in verdiği isimleri halletmek için harekete geçtiler. Oturdukları yerden mi halledecekler ? Shanks-Viking-Elbaf-Gorosei bağlantısı ile goroseiler çok rahat Elbaf'a bağlanabilir. Bu adamları İceberg, Spandam gibi adamlarla karşılaştırmak hata olur. Zira hiç kimse olmasa bile Shodai Kitetsu'yu taşıyan adam boş çıkamaz. Süs değil o kılıç; 1. nesil, en iyi 12'likten biri olan saykoooo-psiko bi' kılıç. Enma'yı kullanan adam filo amirali seviyesi iken Shodai'yi taşıyan kişi amiralden aşağı çıkamaz mantıken.
Bunların arasında dövüşçü geçmişi olanlar olabilir. Ama bu ihtiyarların asıl meselesinin dövüş olduğunu zannetmem. Zaten evrende yaşlanmak ciddi güç kaybı sayılır. Hadi onu geçtim heriflerin bir kere bile sahaya indiğini ne gördük ne duyduk. Roger'a, WB'ye Xebec'e karşı sahaya inmediler Luffy için mi inecekler?

Hadi senin dediğin doğru olsun, koskocaman filo amirali diyorsun da bu herifler koskocaman filo amiralinden daha koskocaman.

Bu arada devrimcileri de hiç hesaba katmıyorsun.

Katıyorum : ). Devrimciler son savaşta askeri güç olarak devreye girer. Zaten kurgusal olarak daha çok hükümetin yıkılmasından sonraki boşluğun dolması için. İkinci adamı 600 milyonluk Sabo olan örgütten pek bir şey beklememek gerek.

Diğerlerine rakip aramaya gerek yok dövüşmek zorunda değiller demişsin. Evet, Usopp, Namı, Brook vs. dövüşmek zorunda değil ama Zoro dövüşmek zorunda. Bir anda Mihawk karşısına ya da o anki hedefi/rakibi kimse nihai hedefi karşısına mı çıkacak bu adam ? Hedef tahtasında hali hazırda Gandhi, Shiryu ve Mihawk varken ? Klasik Mihawk senaryosu gerçekleşse bile en azından 2 rakibi var
Sadece Elbaf için geçerli bu. Ayrıca Elbafta da istense rakip bulunur Zoro'ya. Zoro'nun ligindeki adamlar doğal olarak daha fazla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık