Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yok meyve vizde plume diye geçiyor. Bulut olma ihtimali var. Ben de demin @Smoker ın bir yorumunu görünce farkettim. He dumana dönüşüyor o ayrı mesele ama acaba meyvenin farklı kullanımı da çıkar mı diye düşündürmüyor değil.
He onu bilmiyordum. Duman bulutuysa ufak yıldırımlar ve 'boşalma' dediğimiz su olayları olabilir, olmalı dediğin gibi.

Smoker hata yaptı. Doğu Mavi'de hayatını idame ettirecekti hadi Grand Line olsun. Fakat kesinlikle Red Line için uygun değil. Güçlü bir denizcinin altında yer alıp onunla görevlere gitse anlayacağım fakat bizzat kendi ekibinin başı ve bu adam Sanji'den daha zayıf. Bu kadarlık güçle ortalıkta dolanıp dayak yer en fazla.
Roger ve Garp nasılsa bende Smoker ve Luffy'nin az çok öyle olmasını bekliyorum Smokerı seri başından beri görüyoruz ve iyi bir adalet anlayışına sahip,eğer seri sonu denizci oluşumu kalırsa-büyük ihtimal kalır tabi bütün adamlar yenilenir- üst mevkilere gelmeli Bu yüzden Oda sensei Smokerı bu güçte bırakırsa ayıp olur
Aynı şeyleri Coby içinde bekliyorum hayalini gerçekleştirmesi felan.

Roger ve Garp nasılsa bende Smoker ve Luffy'nin az çok öyle olmasını bekliyorum Smokerı seri başından beri görüyoruz ve iyi bir adalet anlayışına sahip,eğer seri sonu denizci oluşumu kalırsa-büyük ihtimal kalır tabi bütün adamlar yenilenir- üst mevkilere gelmeli Bu yüzden Oda sensei Smokerı bu güçte bırakırsa ayıp olur
Coby zaten güç azmanı olur. Seri sonunda Smoker'ı Vergo'nun tokatladığı gibi tokatlar.

Luffy'nin bir Garp'ı olacağını sanmam zira Luffy'nin son savaştan sonra uzun bir hayat sürmeyeceğini düşünüyorum. Şöyle ki Luffy macera sever biri. Hayattaki gayesi bu. OP'u bulduğunda ve son savaş bittiğinde Luffy için yapacak bir şey kalmayacak bu yüzden hastalanıp ölmesi OP için güzel bir son olur. Tayfanın hayalleri olsa da denizlerde yolculuk etmeden yaşayabilirler. Luffy için bu durum geçerli değil.
Smoker'ın ulaşabileceği rütbe en fazla koramiral olur onun da ötesine gidemez bence. Denizlerde korsanlar için caydırıcı olur fakat 3. komutan seviyesindeki korsanlarla mücadele edemez.

Luffy'nin bir Garp'ı olacağını sanmam zira Luffy'nin son savaştan sonra uzun bir hayat sürmeyeceğini düşünüyorum. Şöyle ki Luffy macera sever biri. Hayattaki gayesi bu. OP'u bulduğunda ve son savaş bittiğinde Luffy için yapacak bir şey kalmayacak bu yüzden hastalanıp ölmesi OP için güzel bir son olur. Tayfanın hayalleri olsa da denizlerde yolculuk etmeden yaşayabilirler. Luffy için bu durum geçerli değil.
Smoker'ın ulaşabileceği rütbe en fazla koramiral olur onun da ötesine gidemez bence. Denizlerde korsanlar için caydırıcı olur fakat 3. komutan seviyesindeki korsanlarla mücadele edemez.
Oda Luffyi öldürmeye yanaşmaz bir şekilde sağ kalmasını sağlar diye düşünüyorum hatta bu konu hakkında Lawın meyvesiyle hayata dönecek vb teoriler var birde tayfanın ve onu seven bütün insanların nasıl bir duygu durumuna gireceğini aklım almıyor hepsi salya sümük :D Ayrıca hastalanıp ölmesi fazla Rogervari bi ihtimal ömrü kısaldığı için ölse daha mantıklı Birde One piecein bullunması OP için yeterli değil daha Kutsal ejderler,im meselesi var bu düzen dururken serinin bitmesi mümkün değil Bizim tayfa poneglyplerde yazanlarla hükümetı düşürmeli veya aracı olmalı sonuçta dünya düzeni değişmediği müddetçe yapılanlar bireysel hayaller dışında bir anlam ifade etmeyecek

Yok meyve vizde plume diye geçiyor. Bulut olma ihtimali var. Ben de demin @Smoker ın bir yorumunu görünce farkettim. He dumana dönüşüyor o ayrı mesele ama acaba meyvenin farklı kullanımı da çıkar mı diye düşündürmüyor değil.
Logia türleri doğada bulunan şeyler olduğundan, dumandan ziyade bulut meyvesi daha mantıklı.

"O gün güldüğüm kadar hiç gülmedim, o gün ağladığım kadar hiç ağlamadım ve içmedim. Kaptanımız mükemmel bir hayat yaşadı."

Hem çok ağlamak hem de çok gülmek böyleymiş demek. İlk okuduğumda anlamamıştım niye kaptanının ölümüne gülüyor diye.

Şaka maka Denizcilerin eli daha güçlüydü orada. Shanks ve Teach zaten birbirlerine dalacaktı. Saka dediğimiz adam zeki birisi direkt olarak Shanks'ın karşısına çıkmazdı. Ayrıca daha Kizaru ve Aokiji var. Sağlam Garp ve Sengoku da vardı. En kötü Teachleri yok ederlerdi.
Seride yorgunluk kavrami var ondandir. Dip diri Shanks ve tayfasi. Yorulmus denizci kuvvetlerini hirpalardi.

Shanks bundan sonra savaşmaya devam eden bizim rakibimiz olur dedikten sonra karasakal zaten henüz bunun için erken diyip çekiliyor. Yani Shanks ile Karasakal zaten dövüşmeyecekti marinefordda.
Öte yandan psikolojik ve fiziksel olarak yıpranmış ve shichibukai desteğini kaybetmiş denizciler ile dipdiri shanks tayfasının dövüşü felaket olabilirdi. Ayak takımını shanks hakiyle bayıltır diyorsunuz da o haki sonırsız değil. Shanksın ayak takımını hakiyle bayıltması demek, olası sengoku dövüşünde hakisinin erken bitmesi demek. Karşıda güçlü bir rakip varken güçsüzleri bayıltmak için haki mi harcanır? Sakazukiden başka kimsenin ciddi sağlık problemi yok gibi gözüküyor ama sakazukiden başka kim ne iş yaptı bütün savaş? Shibukailer tüm denizcilerin toplamından daha faydalı oldu. Bir de shanks tayfası için en dengeli tayfa dendi. Biz burada yonkouları kaptan ile tayfa arasındaki güç farkından doşayı eleştiriyorduk, ama shanks tayfasında durum böyle değil anlaşılan. O zaman tam kondüsyonunda olmayan amirallerin yenilmesi ihtimali doğar. Amirallerin yenilmesi haberi yayılırsa, denizcilerin en önemli savaş gücü denilen amirallerin, ön görülemez tehlikeler baş gösterir ki denizcilik oluşumunun komple iptal edilip yerine yeni bir oluşumun gelmesine dek...
Ha bir de kalbi tekleyen beyazsakalı izledik, komutanları babaları için endişelenip dikkatleri dağıldığında yaralandılar sadece. Sağlıklı shanks ve muhtemelen daha güçlü komutanları o marinefordu atlantisin komşusu yapardı.

Shanks savaşta iyi karizma kastı ama amiraller doğru dürüst hasar almadı + Garp ve lordlar var orada. Shanks'ı da gömerlerdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık