Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hoşgeldin Retcon Bebek serimizin ikinci kısmı sizlerle.

Burada Franky, Roger Korsanları ile tanışır. Hatta tayfaya davet edilir.

20 sene önce Roger Korsanları'nı tüm üyeleri ile birlikte görmüş olan aynı Franky'nin Rayleigh'i tanımadığını görüyoruz.

Hatta aşağıdaki sayfada göreceğiniz üzere Rayleigh'in Roger Korsanları'nın bir üyesi olduğunu öğrendikten sonra ağzı açık kalıyor. Haydi ilk seferde yaşlanmış diye tanımadı diyelim, bari bu açıklamadan sonra "Bir yerden gözüm ısırıyordu" falan deseydi, ama o da yok.

Yalnız hiç isim verilmemiş ne Roger ismi geçmiş ne de başka bir şey. Rayleigh'i de görmemiş gibi duruyor o sıra Franky işiyle meşkul. Çok da sağlam bir veri olmadı Smoker. Ayak üstü uğramışlar gibi duruyor. Hatta Franky'nin abisi (İsmini unuttum öz abisi olmasa da anladınız siz) de kimler bunlar der gibi bakıyor. Yani herhangi bir açıklama yapılmamış. Orada kaldıkları da malum değil. Franky o gün korsanlardan hoşlanmıyor diye çekip gitmiş bile olabilir oradan.

Yalnız hiç isim verilmemiş ne Roger ismi geçmiş ne de başka bir şey. Rayleigh'i de görmemiş gibi duruyor o sıra Franky işiyle meşkul. Çok da sağlam bir veri olmadı Smoker. Ayak üstü uğramışlar gibi duruyor. Hatta Franky'nin abisi (İsmini unuttum öz abisi olmasa da anladınız siz) de kimler bunlar der gibi bakıyor. Yani herhangi bir açıklama yapılmamış.
Biz sadece o sahneyi görüyoruz, devamını bilmiyoruz. Baba gibi retcon işte, birbirimizi hiç kandırmayalım. Oden'i görmüş Franky, onu da tanımıyor. Hatta o sırada Nekomamushi ve Inuarashi de Roger'ın gemisinde, onları da canlı kanlı görünce tanımıyor. Yani şurada Franky'nin onların yanlarına hiç gitmediğini ya da Roger Korsanları'nın orada on dakika durup ayrıldıklarını düşünmek, bu olaya retcon demekten daha zorlama bir düşünce bana göre.

Biz sadece o sahneyi görüyoruz, devamını bilmiyoruz. Baba gibi retcon işte, birbirimizi hiç kandırmayalım. Oden'i görmüş Franky, onu da tanımıyor. Hatta o sırada Nekomamushi ve Inuarashi de Roger'ın gemisinde, onları da canlı kanlı görünce tanımıyor. Yani şurada Franky'nin onların yanlarına hiç gitmediğini ya da Roger Korsanları'nın orada on dakika durup ayrıldıklarını düşünmek, bu olaya retcon demekten daha zorlama bir düşünce bana göre.
İyi de ismini bilmiyor. Gördüğü simayı ise zaten yeniden gördüğünü görmedik. Onu tanımaması o gün tanıdığı kişinin Oden olduğunu bildiği anlamına da gelmiyor. Pek açık değil doğrudan retcon olduğunu iddia edebilecek kadar bilgiye sahip değiliz. Roger korsanları orada durmuş olsa bile Franky Korsan olduklarını öğrendiğinden beri oradan tüymüş olabilir. Aynı ortamda durmak istememiş olabilir. Her şeyi geçtim Tom bak bu Roger bu Rayleigh diye tanıştırmış olmak zorunda da değil. Bir yığın adam var hiç görmemiş olabilir çoğunu. Ki çoğu illa tüm zaman boyunca orada duracak diye bir kaide de yok.

İyi de ismini bilmiyor. Gördüğü simayı ise zaten yeniden gördüğünü görmedik. Onu tanımaması o gün tanıdığı kişinin Oden olduğunu bildiği anlamına da gelmiyor. Pek açık değil doğrudan retcon olduğunu iddia edebilecek kadar bilgiye sahip değiliz. Roger korsanları orada durmuş olsa bile Franky Korsan olduklarını öğrendiğinden beri oradan tüymüş olabilir. Aynı ortamda durmak istememiş olabilir. Her şeyi geçtim Tom bak bu Roger bu Rayleigh diye tanıştırmış olmak zorunda da değil. Bir yığın adam var hiç görmemiş olabilir çoğunu. Ki çoğu illa tüm zaman boyunca orada duracak diye bir kaide de yok.
Öyle olsun, seni ikna etmek için uğraşmaya gerek yok. Roger Korsanları bir selam verip gittiler, aynen.

Hoşgeldin Retcon Bebek serimizin ikinci kısmı sizlerle.

Burada Franky, Roger Korsanları ile tanışır. Hatta tayfaya davet edilir.

20 sene önce Roger Korsanları'nı tüm üyeleri ile birlikte görmüş olan aynı Franky'nin Rayleigh'i tanımadığını görüyoruz.

Hatta aşağıdaki sayfada göreceğiniz üzere Rayleigh'in Roger Korsanları'nın bir üyesi olduğunu öğrendikten sonra ağzı açık kalıyor. Haydi ilk seferde yaşlanmış diye tanımadı diyelim, bari bu açıklamadan sonra "Bir yerden gözüm ısırıyordu" falan deseydi, ama o da yok.

Bunları ortaya çıkardıkça seriden soğuyoz ya.
Ama tabikii yinede helal olsun güzel iş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık