Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Okumuyorsunuz cidden, otomatik cevaplar veriyorsunuz :)

%10 yanlış çıktığı yerler vardır demişim. Ayrıca asıl değindiğim konu ödül gücü yansıtır savı değil. Önce bunu anlayın. Ödülün gücü yansıtmadığı örnekler gösterilip her zaman ödülü düşük olan güçlüdür diye savunuluyor. Bir adamın ödülü düşük çıkınca güçlü görülüyor :) Sanki ödül kötü bir şey gibi oldu :)

Ayrıca Shanks, Big Mom'dan güçlü falan değil. Daha hiç tanımıyoruz bile adamı. Güçlü de olabilir zayıf da. Farazi örnek verme bari. Üstteki arkadaş da yanlış anlamıştı beni ama yanlış anladığına doğru örnekler vermişti en azından :)

Mesela Luffy'den ödülü yüksek olup da ondan güçsüz olan ya da ödülü düşük olup da ondan güçlü olan bir tek kişi sayamazsın :) Bak doğru örnek böyle verilir :)

Oda 50 milyon fazla vermeyi bilmiyordu sanki değil mi :)
İyi de bu durum %10 felan değil. İki sav da yanlış ödül ne gücü yansıtır ne yansıtmaz. Doğrudan ödüle bakarak güç dengesi kurulmaz. Ödüller genel bir fikir verir ama güç kıyası yapmak için bir de karşılaştırma yapmamız gerek bize gösterilen teknikler ve dövüşleri üzerinden.

Verdiğin örneğin doğru olduğunu düşünüyorsun ama bilgi eksikliği var. Şu an King'ten tut Marco'ya Beckman'a kadar ya da Shanks ve Teach'in tayfa elemanları dahil bir çoğunun ödülünü bilmiyoruz. Neye göre böyle bir örnek veriyon?

Senin bir defa varsayımın yanlış %10 u nerden hesapladın?:D

Okumuyorsunuz cidden, otomatik cevaplar veriyorsunuz :)

%10 yanlış çıktığı yerler vardır demişim. Ayrıca asıl değindiğim konu ödül gücü yansıtır savı değil. Önce bunu anlayın. Ödülün gücü yansıtmadığı örnekler gösterilip her zaman ödülü düşük olan güçlüdür diye savunuluyor. Bir adamın ödülü düşük çıkınca güçlü görülüyor :) Sanki ödül kötü bir şey gibi oldu :)

Ayrıca Shanks, Big Mom'dan güçlü falan değil. Daha hiç tanımıyoruz bile adamı. Güçlü de olabilir zayıf da. Farazi örnek verme bari. Üstteki arkadaş da yanlış anlamıştı beni ama yanlış anladığına doğru örnekler vermişti en azından :)

Mesela Luffy'den ödülü yüksek olup da ondan güçsüz olan ya da ödülü düşük olup da ondan güçlü olan bir tek kişi sayamazsın :) Bak doğru örnek böyle verilir :)

Oda 50 milyon fazla vermeyi bilmiyordu sanki değil mi :)
Zoro var işte örnek :oleyo2:

Şakasına yazdım ciddiye almayın :S

Üye silindi 5781

Ödül güç kıyaslaması yaparken %90 ödülü yüksek olanın güçlü çıkması durumu varken ödülü düşük olan karakteri savunan arkadaşların istisnai durumları yani %10'luk kısmı örnek gösterip sanki bu çok daha sık görülüyormuş gibi her defasında da ödülü düşük olanın daha güçlü olacağını savunmaları sorunsalı...
Katılıyorum. İstisnanin olma sebebi ise 2 yıllık zaman atlaması. Zoro 320 milyon beri ve 2 yılını korsanlık yapmayarak sadece kendini güçlendirerek geçirdi , katliamlar yapan diğer korsanlar veyahut 2 yıl boş durmamış başka bir korsan ise Zoro'dan daha fazla ödülü var. Vinsmoke olayı mesela.Vinsmoke isminden ötürü Sanji, Zoro'yu geçti. Bu da çok büyük bir istisna , böyle bir olayı çok görmedik.Eğer o 2 yıllık ara olmasa ödüller bu kadar kafa karıştırmayacaktı. Bu ödülleri Dünya Hükümeti koyuyor sonuçta. Hükümet kimi daha tehlikeli görüyorsa onun ödülünü arttırıyor. Şu an hükümet nereden bilsin , Zoro'nun enmayı alıp koca bi' uçurumu kestiğini? Zoro 2 yıl boyunca korsanlık faaliyetini sürdürmemiş...Bu Arc. sonrası her şey raya oturur. Zoro, Sanji gibi birçok isim hakkettiği yere gelir ödül anlamında.

Dipnot: Birisi yazar diye yazıyorum , %90 %10 oranı değil de %60 %40 oranı olabilir takılmayın oraya pek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 124)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık