Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Belli zaten. :D Yoksa WB bu kadar gömülmeyi hak eden bir karakter değil. Kusursuz diyemem ama bir Big Mom'a Kaido'ya bakınca daha kaliteli olduğu kesin. Roger'la beraber ayrı bir yerde bu adam. Hem kişilik hem itibar olarak.
Valla foruma yeni üye olmuş birisi olsam fazla bir şey demezdim ama zamanında Luff'ye laf atanların şimdilerde günah çıkarırcasına WB'ye değil de Oda'ya laf ettiklerini görünce duramıyor insan. Bu kadar dönmeleri şaşırtıyor insanı.:D

Bu arada Roger > WB. Her anlamda.:D

Yamato %90 tayfaya gelecek @Alpamis

Niye dersen kemik tayfadan sonra tayfaya katılan son üyelerin Luffy'i bir kez kucaklaması ve hayatını kurtarması şart. :gamyon:Jinbe bunu savaşta yapmıştı.Şimdi de Yamato kucakladı ve tayfaya girmeye hak kazandı. :)

Kaido'nun oğlunu bile ayartıyor Mihawk cidden haklıymış.

WB'ye yapılanlar kadar ucuzunu görmedim ama şimdiye kadar :oleyo2:
Reis kaliteyi düşürenlerin en başında sen geliyon hiç boşa çabalama :D

@Roronoa Zoro Eskiden insanlar fikir birliğinde bulunabiliyordu, ortak nokta da anlaşıp öyle kabul görme durumu vardı. Şimdi ise iş tamamen goygoyculuk ve karakteri nasıl gömsem muhabbetine girdi. Bunu ben de çok yapsam da etki tepki meselesi. Karşıdaki insan nasıl davranıyorsa insan bu durumu eleştirse de o yanılgıya kendisi de düşebiliyor. Buna çözüm olarak bir şey sunulur mu bilemem ama forumdaki kalite yerlerde o konuda haklısın.

Reis kaliteyi düşürenlerin en başında sen geliyon hiç boşa çabalama :D

@Roronoa Zoro Eskiden insanlar fikir birliğinde bulunabiliyordu, ortak nokta da anlaşıp öyle kabul görme durumu vardı. Şimdi ise iş tamamen goygoyculuk ve karakteri nasıl gömsem muhabbetine girdi. Bunu ben de çok yapsam da etki tepki meselesi. Karşıdaki insan nasıl davranıyorsa insan bu durumu eleştirse de o yanılgıya kendisi de düşebiliyor. Buna çözüm olarak bir şey sunulur mu bilemem ama forumdaki kalite yerlerde o konuda haklısın.
Ben alakasız düşürmem, kaliteyi. Fazla çaktığımdan oluyor karşılık vermek amacıyla böyle gereksiz yerlere tutunuyorsunuz :gamyon:

Not: Zamanında ateşkes yaptık ama bozdunuz diye hatırlıyorum :ehe:

Roger, WB'yi dövemediği için oldu bunlar. Ondan öncesinde bu kadar muhabbeti geçmezdi.:oops:

WCI'da, bombanın tam zamanında patlamasına da kötü kurgu dedik, daha başka olaylara da demişizdir. Mesela, Apoo'nun 2 bölüm önce yaptığı şova da kötü kurgu dedik. Luffy'nin hakilerini kullanmaması falan... hala devam ediyor.
Aynı şekilde, WB'nin Wano'dan habersiz olması da kötü bir kurgudur. Oda, WB'nin Wano'yu basmamasına bir bahane sunuyor. Neden? Çünkü, öğrenseydi Wano'yu basacaktı ve en kötü ihtimalle Kaido'yu sürecekti. Bu sebeple, bulabildiği en geçerli sebep WB'nin haberinin olmadığı bir senaryo olmuş. Yani burada Oda aslında WB'nin karakterine zarar vermemeye çalışmış. Çünkü haberi olsaydı, Wano'ya gelmediği her senaryo karakterine ters düşecekti. Oda, WB'nin karakterine bu kadar saygı duyuyor, tayfasına verdiği değeri korumaya çalışıyor, bizim forumda da bu sebeple WB gömülüyor. Forum, katıldığım günden bu yana cidden en kötü, en kalitesiz dönemini geçiriyor. Buna Luffy saldırıları, Zoro saldırıları vs. de dahil.
Katılıyorum kesinlikle. Ya insanlar görmek istediğini görüyor istemediğini görmüyor birazda. Yoksa üstüne biraz düşününce zaten şu kurgunun saçmalık olduğu çok açık. Oda'da fark etmiş olacak ki bir neden sunmuş ortaya ve aklına bu gelmiş. Dediğin gibi karaktere duyduğu saygıdan ötürü imajını bozmak istememiş. Ben nedenini basit buldum, eleştirdim de ama burada WB'ye edilebilecek bir laf yok. Senaryo kurbanı net bir şekilde. Seriye dışarıdan bir gözle bakabilen her insan bunu görür. MF'de gördüğümüz WB''nin bu olaylardan haberi olacakta Wano'ya gitmeyecek, kimseye inandıramazsın bunu.

Çoğu kişi acısını çıkartıyor gördüğüm kadarıyla zamanında şu karaktere şöyle denildi böyle denildi vs diye. Tatmin ediyorlar kendilerini bir şekilde diğerlerinin sevdiği kişilere saldırarak. Çok ucuz bir hareket bence bu ama fazla bir şeyde demek istemiyorum herkes istediğini demekte özgür sonuçta. Ama forum keyif vermiyor bana da.

Aynen öyle. Bu forumda zamanında en çok Erkan'la tartışıyordum. Cidden sinirim bozuluyordu, yazdıklarımı anlamak istemediğini falan düşünüyordum ama o tartışmalarda bile bir kalite, bir amaç vardı. Manga sayfaları havada uçuşurdu, çeviri kaliteleri sorgulanırdı vs. Şimdi dediğin gibi amaç sadece laf atmak, sinirlendirmek. Biz de yaptık bunları, yalan yok ama cidden çivisi çıktı. Döngü kırılsın diye karşı tarafın lehine bir şey yazıyorum ama bizim taraftan bir kişi olumsuz yazınca yine döngü devam ediyor ve sanki herkes olumsuz yazmış gibi bir algı oluşuyor. Kıramadık döngüyü. :)

Ya gerçekten olayı gerçek bir dövüş durumuna mı getiriyorsun? WB eğer isteseydi o haliyle bile Teach'i harcardı. Adam zaten yerde yatıyor. Öldürmek istese her türlü öldürürdü orda. Ama işte bazı şeyleri konuşmakla uygulamak aynı olmuyor.:D
Karanlik meyvesi ile adamin gucunu savusturup vuruyor yapma etme ya :D Teach'in meyvesini hafife aliyorsun suan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık