Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Roger ile Wb denk ona lafım yok o kesin. Tayfa dövüşünde de Muhtemelen Oden vs Ray olmuştur daha aşağısı olamaz çünkü. Dövüşünde aşırı ciddi olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen ortalama bir dövüştür. Gaban’a gelince, Roger korsanlarının Sanji’si ise vay haline. Ama Ray başka bir adam :D

Gaban'ı düşük görmüyorum aslında. O yüzden çok güçlü görmek yazmam yanlış oldu. Marco'yu yüksek görüyorum biraz. Ölümüne bir dövüş olmadığını yazmıştım, çok ciddi olmayan bir dövüşte yenilenme ve uçma güçleriyle karşı koymuş olabilir.

Sanji zirvesinde en kötü şu anki Marco seviyesi olur.
Öyle olunca Rayleigh vs Oden'i düşünmek de çok gerekli kalmıyor. Roger'ın;ın dövüşün hayatlarının parçası olduğuna dair sözünden yola çıkarak, yaptıkları dövüşün onlar için eğlence olduğunu Luffy vs Katakuri gibi taraflardan birinin "onu geçeceğim." demediği ya da Luffy vs Lucci gibi "Robin bizimle gelecek." diyerek amaç belirtmediği bir dövüş olduğunu varsayıp kafa yormamalıyız fazla.

Bu Ray ve Rogerın gücü çok yakın, diğerlerinden daha az fark var, Rogerı korsankral yapan Ray benzeri Oden geçmişinin işlenmesiyle bitmesi gereken ve artık sokak dedikoduları kıvamındaki beklentiler kaybolmadı mı hala? Var mı hala bunlara ihtimal veren? :/

Bak bir şeyin mantıken öyle olması gerektiği durumu vardır, bir de elimizde olan vardır. Senin dediğin istersen dünyanın en doğru şeyi olsun fark etmez. Hikayede olan bu. Buna inanıyor olmam ya da bu şekilde kabul etmiş olmam beni mantıksız falan yapmıyor, elimdekini kabullenmek oluyor. Sen kabullenmek istemiyor olabilirsin. En doğal hakkındır. Ama bu durumda bu şeye inananlara sarmaya hakkın yoktur, gidecen Oda'ya çemkirecen. Çünkü kendisi berbat bir yazar.
Aynını ben Law ve meyvesinde yaşıyorum mesela. Bütün kriterlere bakıldığında Law'un meyvesini şimdiye kadar uyandırmamış olmasının akıl alır bir yanı yok. Ama bunu kabul etmek zorundayım, uyandırmadığına inanlara da bir şey diyemem çünkü Oda, sırf onun neslinde kimse Luffy'den önce meyve uyandırmış olmasın diye hikayeyi büküyor. Durum bu.
@RedTeroR
Şimdi siz Roger ve Garp'ın Rocks'ı elekten gecirdigini kabul ediyonuz mu?

Son düzenleme:
@Alpamis @RedTeroR

Bugüne kadar gördüğümüz hemen her vs de bir amaç, hayal, fikir çatışması vardı. Bu yüzden de dövüşlerde sonuna kadar gitti Oda. Çünkü aşılması gereken biri, gerçekleştirilmesi gereken bir amaç vardı.
Roger korsanları ve Wb korsanların dövüştüğünde ise hedefleri çok farklı olduğundan, dövüşün sonunu görmek iki taraf için de anlamsız olurdu.
Hikaye anlatımı
açısından cevaplamak gerekiyor yani. Oda'nın dövüşü sonuna kadar götürmesine gerek yok ve okuyucunun bilmesini istediği bir şey var. O da Roger ve Wb'nin ve tayfaların denk olduğu. Dövüş sonuna kadar giderse, bu kadar denklik ancak çevresel şartlar yüzünden, ne uğruna dövüşüyor olduklarına bağlı olarak kararlılıkları sayesinde bozulabilir. Net bir şey söylemek zor. Eğer net bir şey söylenebiliyor olsaydı, Oda bize bunu gösterirdi. Roger'ın hastalığının çok az da olsa onu etkiliyor olduğunu söyletirdi Crocus'a vs. O yüzden dövüş sonrası sake içiyorlar, ciddi dövüşmediler. Yoksa Roger tarafı gömerdi demenin hiç tutar dalı yok. Senden beklemezdim @Alpamis

@Alpamis @RedTeroR

Bugüne kadar gördüğümüz hemen her vs de bir amaç, hayal, fikir çatışması vardı. Bu yüzden de dövüşlerde sonuna kadar gitti Oda. Çünkü aşılması gereken biri, gerçekleştirilmesi gereken bir amaç vardı.
Roger korsanları ve Wb korsanların dövüştüğünde ise hedefleri çok farklı olduğundan, dövüşün sonunu görmek iki taraf için de anlamsız olurdu.
Hikaye anlatımı
açısından cevaplamak gerekiyor yani. Oda'nın dövüşü sonuna kadar götürmesine gerek yok ve okuyucunun bilmesini istediği bir şey var. O da Roger ve Wb'nin ve tayfaların denk olduğu. Dövüş sonuna kadar giderse, bu kadar denklik ancak çevresel şartlar yüzünden, ne uğruna dövüşüyor olduklarına bağlı olarak kararlılıkları sayesinde bozulabilir. Net bir şey söylemek zor. Eğer net bir şey söylenebiliyor olsaydı, Oda bize bunu gösterirdi. Roger'ın hastalığının çok az da olsa onu etkiliyor olduğunu söyletirdi Crocus'a vs. O yüzden dövüş sonrası sake içiyorlar, ciddi dövüşmediler. Yoksa Roger tarafı gömerdi demenin hiç tutar dalı yok. Senden beklemezdim @Alpamis
Roger tayfasını WB tayfasının önüne geçirmeye çalışmak gibi bir isteğim yok Rayleigh üzerine oynayan daha çok karşı taraf ve Zoro fanatikleriydi. Benim düşüncem bu. Benim gördüğüm bu. Ciddi bir savaş oldu mu asıl fark belli olur. Roger ve WB arasındaki denklik bozulmaz ama tayfalae arasındaki denklik kolay bir şekilde bozulurdu. Çünkü yaş olarak da Roger tayfası WB tayfasına göre çok büyük. Adamlar bir kaç kere sona gitmistiler hatta. Benim anladığım ciddi anlamda yüklenmediler WB tayfası üzerine.

Zaten öyle olmuş diyenlere bir şey diyemem(4v2) demiştim daha öncesinden de. Her ne kadar ben öyle olma ihtimalini düşünmesem bile bunu iddia edenlere laf söylemiyorum. @Alpamis'a karşı yorum atmamın sebebi de bu, kendi fikrinin doğru olduğuna inanabilir ama mangada olanı söyleyen kişiye çıkıp kendinizi kandırmayın hikayesine girmemeli. Demogoji yapıyor işte :hıh:
Hayırlısı artık bebeyim 4v2 olayına bende katılmıyorum ama her şey olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık