Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Savaş sonunda oturup karşılıklı sake icmediler. Ölümüne bir savaş yok ortada. Luffy hangi Savaşı'nın sonunda oturup sake icti düşmanı ile? Sen ciddi bir kapışma oldu mu zannediyon bu iki tayfa arasında? WB Oden'in gidişini duyunca bile adaya daha fazlasını yapıyor. Bu iki tayfa kapışacak ve o adaya ve hiç kimseye ciddi bir şey olmayacak? Buna kendini inandiran varsa bir şey diyemem ama kendini kandırır.
Yahu ölümüne savaşta bile 2 kişi anca ölmüş ki hikayesel olum onlar.Yani ölmek zorunda idiler.Miçolar bile yara bere içinde kalmış ama ciddi dövüş olmamış evet.Eh,kabullenmek zor tabi.Yıllardır kendinizi inandirdiginiz şeyler fos çıktı.

Açıkçası birbirine sempati duyan iki tayfa gördüm ben sadece. Çok basit mantık. Ciddi bir savaş ile ortada ada kalmaz öyle savaş sonrası sakelik ortamda oluşmaz. Bu birbirine ciddi anlamda dalmayıp güreşen aslanların oyunu gibi bir şeydi. Onlar arasında da durum öyledir. Diğer türlü kedi zaten aslan guresemez de o yüzden WB tayfası zaten ligini belli ediyor ama ciddi bir savaşta Roger tayfası , WB tayfasını gömer bu net.
Açıkçasına kendini inandırdıysan sıkıntı yok :gamyon:

Yahu ölümüne savaşta bile 2 kişi anca ölmüş ki hikayesel olum onlar.Yani ölmek zorunda idiler.Miçolar bile yara bere içinde kalmış ama ciddi dövüş olmamış evet.Eh,kabullenmek zor tabi.Yıllardır kendinizi inandirdiginiz şeyler fos çıktı.
Ölümü boş ver sakelik ortam oluşmaz.

Açıkçası Roger tayfası >> WB tayfası diyip Roger tayfa farkı ile KK oldu şanslı adam diyenler WB sempatizanları idi ben bu iki korsanın tayfaları arasında kıyaslama yapan biri değilim. Ama şu net. Roger'ın karşı adadan gelen aurası bile Marco'ya ben o adaya gitmem dedirtiyorken neyden bahsediyonuz.:(

@RedTeroR

Bir açıklama yok sade demagoji duruyon Ferit.:(

Son düzenleme:
20 yaşındaki Marco Ray tuttu ise Ya Ray amiral altı bir karakter yada Marco amirale veya bazılarına göre yonkou denginde bir karakter oluyor. Bunun saçmalığını herkes görebilir sanırım.

Oradaki marco vista falan çocuk görünuyor ama adamlar 20 küsur yaşındaydı. İllaki is görmüşlerdir. Belki 3 gün 3 gece'yi de inu ve neko'nun sulong'u için söylemiştir. :bilmem:
Bizimkilerin 20 yaşıyla onlarınki bir değil ama. Marco hayvanların kaçıştığını görünce gitmeye korkuyordu. Nasıl iş yapsın ?

Rayleigh yaşlı ve kondisyonsuz haliyle Kizaru'da iz bırakıyor aynısını Marco'da göremiyoruz 40 küsur yaşındayken. Nereden baksan elinde kalıyor.

Savaş sonunda oturup karşılıklı sake icmediler. Ölümüne bir savaş yok ortada. Luffy hangi Savaşı'nın sonunda oturup sake icti düşmanı ile? Sen ciddi bir kapışma oldu mu zannediyon bu iki tayfa arasında? WB Oden'in gidişini duyunca bile adaya daha fazlasını yapıyor. Bu iki tayfa kapışacak ve o adaya ve hiç kimseye ciddi bir şey olmayacak? Buna kendini inandiran varsa bir şey diyemem ama kendini kandırır.
Ölümüne bir savaş yoksa bu sadece Roger tarafındakiler için geçerli değil. Whitebeard tarafındakiler için de geçerli. İster ölümüne olsun, ister şakacıktan olsun her iki taraf için de durum aynı. Yani yenişememiş olmaları yenişememiş olmaları demektir, Roger tayfası yenemedi diye bahane aramaya gerek yok.

@RedTeroR
Bir açıklama yok sade demagoji duruyon Ferit.:(
Yazdığın şey bu ''Buna kendini inandiran varsa bir şey diyemem ama kendini kandırır''

Mangada olanın aksini savunurken bana söylediğin şeyin anlamı da bu.

Demagoji; halkın isteklerine, ön yargılarına ve korkularına dayalı olarak yapılan siyaset ve destek arayışıdır. Yunanca demos ve agogos kelimelerinin birleşiminden türemiştir. Genellikle üstün bir hitabet ve propaganda yeteneği gerektirir.

Bence o dövüşü yorumlarken en büyük yanılgılardan birisi Gaban'ı çok güçlü görmek. Belki de Marco o zaman için onun karşısına çıkacak kadar güçlüdür. Birbirlerini öldürmeye çalıştıklarını ben de düşünmüyorum. Tabi bu sonucu pek değiştirmiyor maalesef.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 24)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık