Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy fanları bitmiş. Luffy'den çok Zoro konuşur olmuşlar. Ana karakterin esamesi okunmuyor. Zoro fanı arkadaşlarımı tebrik ediyorum :)

Önceden Zoro fanları vs Luffy fanları idi. Şimdi Zoro fanları vs Zoro haterlarına dönüşmüş olay :)

Zoro'nun torpilini aklama çabası. Herkes pekala farkında Oda da farkında , Zoro daha Komutan seviyesini geçtik, 4.ve 5. seviye tümen komutanlarını bile tecrübe etmemiş birisi. Bu adamın bir anda 1. Komutan seviyesi adamı ki onu da neredeyse en güçlü sağ kol yapacaklar indirecek olmasını normal göstermeye çalışıyorlar. Yok ağam paşam. Elindeki büyülü itemle bile eğreti.:(
Tecrübe tam olarak ne oluyor reyiz? Şimdi mesela Killer da Kid ile beraber Kaido tecrübe etmiş oluyor senin mantığınla çünkü dövüşmüşler beraber. Ama Zoro dövdü bunu mesela. Sonra Law ile Kid ne yapmış? Tecrübe etmek dediğin dayak yemek mi? :D

Her şeyi geçtim bak her şeyi, eğer mantıklı bakacaksak Hiçbir şey yapmamış Law ve Kid o dövüşte direk tek yer. Sonra daha yeni Kaido dan tek yemiş Luffy ve daha yeni Apoo gibi bir adamın saldırısına yamulmuş Luffy nasıl Kaido karşısında duracak? Eee Luffy de yamulacak o zaman. Zoro zaten dövüşe gelemedi garibim. Kaido GG Easy Win. Tamamen mantıklı düşününce böyle oluyor bak :D

Zoro'nun torpilini aklama çabası. Herkes pekala farkında Oda da farkında , Zoro daha Komutan seviyesini geçtik, 4.ve 5. seviye tümen komutanlarını bile tecrübe etmemiş birisi. Bu adamın bir anda 1. Komutan seviyesi adamı ki onu da neredeyse en güçlü sağ kol yapacaklar indirecek olmasını normal göstermeye çalışıyorlar. Yok ağam paşam. Elindeki büyülü itemle bile eğreti.:(
Paşam gözünü vermiş de gelmiş eğitimden sen hangi köyün sazını çalıyorsun :artiz:

Tecrübe tam olarak ne oluyor reyiz? Şimdi mesela Killer da Kid ile beraber Kaido tecrübe etmiş oluyor senin mantığınla çünkü dövüşmüşler beraber. Ama Zoro dövdü bunu mesela. Sonra Law ile Kid ne yapmış? Tecrübe etmek dediğin dayak yemek mi? :D

Her şeyi geçtim bak her şeyi, eğer mantıklı bakacaksak Hiçbir şey yapmamış Law ve Kid o dövüşte direk tek yer. Sonra daha yeni Kaido dan tek yemiş Luffy ve daha yeni Apoo gibi bir adamın saldırısına yamulmuş Luffy nasıl Kaido karşısında duracak? Eee Luffy de yamulacak o zaman. Zoro zaten dövüşe gelemedi garibim. Kaido GG Easy Win. Tamamen mantıklı düşününce böyle oluyor bak :D
Law ve Kid ne alaka anlamadım ki. Law'ın da tek yemesi lazım. Bir Kid kendini hapiste geliştirmiş zorlamış olabilir diyorum onu da görecez.

@RedTeroR

Luffy ömründen ömür verdi bu süreçte öyle bir eksikliğini görmediğimiz açılması beklenen bir göz değil.

Valla bu mesele şuna benziyor. Bizim zamanımızda ÖSS vardı. Biri Fen Edebiyat Fakültesi kazanır diğeri Eğitim Fakültesinde bir bölüm kazanırdı. Eğitim fakültesini kazanan adam daha yüksek puan aldığı için 4 sene yata yata okur Fen edebiyat fakültesini kazanan adam kanırta kanırta okulu bitirirdi. Şimdi Luffy 2 yılda fen edebiyat fakültesini kazanmış Zoro eğitim fakültesini kazanmış. Sen burda Zoro'ya suç bulamazsın çünkü Zoro 2 yıllık eğitimini daha verimli geçirmiş. Burda karakterlerin karakterlerini bir kenara atıp değerlendirme yapmak sağlıksız oluyor. Zoro için eğitim yemek içmek gibi bir şey. O yüzden karakterin eğitime adaptasyonu, konsantrasyonu, eğitimi sürdürülebilirliği, eğitime bakış açısı gibi daha birçok unsur her karakter için farklı işler. Bu noktada Zoro farkını ortaya koymuştur. Bu belli zaten.

Bunun yanında karakterler bedel ödüyor, binbir badire atlatıyor falan bunlar işin romantizm kısımları. Bedelse Zoro gözünü çizdirmiş, tek gözle dolaşıyor adam. Mihawk'la içerken olmadı herhalde bu. Luffy'nin ödediği ne tür bir bedel var ? Yazıyla, rakamla sıfır(0). Dövüşlerine bakıyorsun 2v1 Mingo, Gatz kucağı, Nami yardımı, Brulee yardımı, düşmana handikap(Kata), düşmanın kendini yere atması(Kata) sabırsızlığı(Cracker) vs. Hee bunlar iki yıl sonrası. Öncesine hiç girmiyorum bile. Dolayısıyla bir karakter eğitimini diğerine göre gevşek tutmuş bu açığı dövüşlerle kapamaya çalışıyor ki bu dövüşler de rezalet dolu... Bir karakter paşalar gibi çalışmış kendisini zorlayacak bir rakip arıyor. Olay bu ;)

Ben de Who+King+Kaido yardımına fitim. Hee bu olmazsa King+Kaido yardımı ;)

Who düşük-orta zorluk
King yüksek zorluk

Sanki Zoro asıl rakiplerinden önce Enma ve hakisini test edeceği bir rakiple karşılaşacak gibi geliyor. Direkt King çok zorlayıcı olur. Aynı şekilde direkt Kaido da öyle. Her iki durumda da sıkıntı var. Önce bir tozunu sirkelemesi lazım Enma'nın :a:

Nesine lennnnn :flaugh:
Ben burada Zoro'da değil Oda'da sorun bulurum zaten. Çünkü karakteri bildiğin diğer karakterler kayırmış olacak. Millet ezile ezile giderken Zoro karizma bir şekilde zirveye çıkarsa sorarlar adama bu herifin farkı ne diğer karakter ile diye.
Zaten bedel dediğim saydığım şeylerdi. Luffy 19 yaşında bu güce ulaşmak için hep ezildi. Dayak yedi,milletten kaçtı,yardım aldı falan. Ha beni yanlış anlama,ben Luffy'nin bu dövüş şeklinden oldukça memnunum çünkü 40-50 yaşındaki adamların gücüne ulaşacak isen öyle elini kolunu sallaya sallaya olamaz,olmamalı. Zaten Zoro'nun böyle şeyler yaşaması konusunda da bir isteğim yok. Ben sadece Zoro'nun başka kimse ile dövüşmeden King ile teke tek atmasını ardından da Kaido'yu yarmasını hem kurgusal yönden hemde karakter açısından olumsuz buluyorum.

Paşam gözünü vermiş de gelmiş eğitimden sen hangi köyün sazını çalıyorsun :artiz:
Olay tecrübe ise adam daha ilk bölümlerden Mihawk tecrübe etti. Göğsünde boydan boya yarası duruyor. Eğitimde Mihawk bir göz daha götürmüş adamdan. Ray gibi hayvanlara çobanlık yapmaya bırakıp gitmemiş :p

Sıkıntılı taraf o zaten. Şu durumda Zoro King ile vs atarsa bu demektir ki; "Zoro en kötü 3. Kumandan olarak döndü Enma ile 2., King ile dövüşürken geliştiği zaman da 1. Komutan oldu." Luffy bile 2 yıllık aradan Komutan seviyesinde dönmemişken Zoro'ya direkt olarak 1. Komutanı eş görüyorlar. Bu bir nevi Dressrosa'da Dof'la dövüşen Luffy yerine Zoro olsaydı Zoro rahatlıkla yenerdi demekle aynı şey.

Wano'ya "Zoro Arc'ı" yakıştırması da bana doğru gelmiyor, evet Wano'ya dair çok şey öğrendi Hiyori'den, Enma'yı da aldı eyvallah, bir de gayet güçlü bir rakiple savaşacağı da kesin. Yeter bu kadarı yani, şahsen Zoro'nun aile bağı umrumda değil, hatta çıkmaması daha iyi olur. "Yok efendim aslında Wano'nun bilmem ne ailelerinden bilmem kimin soyundan geliyor." tarzı bir olay çıkarsa çok zorlama duracak.
Ya Luffy dışında tayfadan en ön plana çıkacak kişi olduğu için öyle isimlendirdi kf. Yoksa daha birçok konu ve kişi var Wano'da.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 29)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık