Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yalnız benim yazdığımdan ne anladın merak ettim reyix......... Yazdığım şeyin Ace ile uzaktan yakından bir alakası yoktu oysa........
He bana yazdıktan hemen sonra arkadaşla Beyazsakala, mf savaşında Luffy olayı hakkında konuşmussunuz da o savaş hakkında yazdın sandım. Hayır süslü laflar söylemesini beklemezdim. Net şekilde tavrını ortaya koyup gerçek adaleti gerçekleştirmesini, masum, suçsuz kölelerin sırf güçsüzler diye katledilmelerine, köleleştirilmelerine karşı çıkmasını isterdim ve bekliyorum da hala bir umudum var. Hani büyük ihtimal bu motivasyonla denizci olup halkı korsanlara korumaya çalışıyor ya. Şimdiye kadar yaptıklarına ve yapmadıklarına bakıyoruz. Eğer Sword tarzı bir organizasyonun içinde değilse ve masumları korumak adına korsanlarla savaşıp gerisini görmezden geliyorsa iki yüzlüdür. Başka açıklaması yok

Hiç sayfa atmakla uğraşamam. Ama 800 yıl önce Kutsal Ejderlerin Marijoe'ya çıktığı bilgisi mangada mevcut. Kendilerini bu şekilde soyutlamaları (hatta içlerinden birinin bu davranışı reddetmesi) baştan yozlaşık olduklarının kanıtıdır. Daha başka delil arıyorsan bence Kutsal Ejderler'den yana fazla umutlusundur.
Kanıt sunmadan kanıt budur diyorsun ve kanıtın da sadece ne olduğu belli olmayan bir şey.Müthiş valla.Bundan sonra ben de böyle davranacam.

He bana yazdıktan hemen sonra arkadaşla Beyazsakala, mf savaşında Luffy olayı hakkında konuşmussunuz da o savaş hakkında yazdın sandım. Hayır süslü laflar söylemesini beklemezdim. Net şekilde tavrını ortaya koyup gerçek adaleti gerçekleştirmesini, masum, suçsuz kölelerin sırf güçsüzler diye katledilmelerine, köleleştirilmelerine karşı çıkmasını isterdim ve bekliyorum da hala bir umudum var. Hani büyük ihtimal bu motivasyonla denizci olup halkı korsanlara korumaya çalışıyor ya. Şimdiye kadar yaptıklarına ve yapmadıklarına bakıyoruz. Eğer Sword tarzı bir organizasyonun içinde değilse ve masumları korumak adına korsanlarla savaşıp gerisini görmezden geliyorsa iki yüzlüdür. Başka açıklaması yok
Garp kişilik ve zeka olarak Luffy'den çok farklı durmuyor. O yüzden Sword vs gibi oluşumlar, tatlı sözler falan beklememek lazım. Bildiğin düz adam yaw.
Yumruklarıyla masumları koruyabildiği kadar koruyor. Ejderlere karşı olan tutumu da ortada hem.

Garp kişilik ve zeka olarak Luffy'den çok farklı durmuyor. O yüzden Sword vs gibi oluşumlar, tatlı sözler falan beklememek lazım. Bildiğin düz adam yaw.
Yumruklarıyla masumları koruyabildiği kadar koruyor. Ejderlere karşı olan tutumu da ortada hem.
garp düz adam falan değil ejderlerden emir almak istemiyorum demeyi biliyor ve akledebiliyor ise düz adam falan değildir.

İşte ejderlere karşı tutumu ortada da ne oluyor? Sadece direkt 1.agizdan emirler almıyor, dolaylı yoldan alıyor. Sıkıntı o değil zaten halkı ve masumları korumayı görev edinmiş kişiler değil mi bu denizciler. Herhalde sırf maaşı dolgun diye denizci olan kişi sayısı çok azdır. Garp'ın gösterdiği adalet ve kişiliği çok çelişiyor. Ayrıca görüp geçirmiş, bu alemin kaşarlanmiş kişilerinden. Birçok şeyden de haberdardır. Bir şeyler yapabilecek gücü de var. Korsanların saldırdıkları kişiler masum, yardıma muhtaçta Kutsalların saldırdıkları değil mi? Dediğim gibi direkt yumruğu masaya vurmasına da gerek yok. Gizli gizli köleleri yardım etmeye çalıştığı yada o köleleri kutsallara kelimelerle korumaya çalıştığı tek 1 panel bile yeter bana. Bakıyoruz o da yok. Bildigin 3 maymunu oynuyor. Zaten son ve tek umudum dedim Sword tarzı olaylara. Kafasinda başka bir şekilde plan varsa o da olur. Sadece bir şeyler yapsın. Aksi takdirde gücü yettigine dayilanan, sahte adalet anlayışına sahip, iki yüzlü, korkak birisidir benim gözümde.
He dediğim gibi benim hala umudum var. Bu derece kendisiyle çelişmez bence doğru zamanı bekliyordur belki ama değilse sonuç ortada :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık