Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi Toki-sama öldü mü ölmedi mi ? Önce elinde silah olan kaidonun adamı öldürdü gibi görünüyor. 1 sayfa sonra Ashura Doji "Toki-sama onlar hala hayatta mı?" diyor.

F6'da sadece Drake ve Sasaki'nin isminin kart oyunlarıyla alakasız olmasının sebebi ne acaba?

Biraz baktım ama sadece Sasaki adından masa oynu yapan birine bir de Drake isimli bir masa oynuna rastladım ama bununla alakaları olacak kadar bilindik şeylere benzemiyorlar.
Bu ikilinin isminin belli bir kart oynunuyla ilgisinin olmaması diğerlerine nazaran daha yakın bir zamanda katılmış olmaları olabilir belki.
Zamanla bir lakap kazanılıyordur belki Kaido'nun tayfasında. Gerçi Kaido'nun kart oyunlarıyla alakası ne o da belli değil.

F6'da sadece Drake ve Sasaki'nin isminin kart oyunlarıyla alakasız olmasının sebebi ne acaba?

Biraz baktım ama sadece Sasaki adından masa oynu yapan birine bir de Drake isimli bir masa oynuna rastladım ama bununla alakaları olacak kadar bilindik şeylere benzemiyorlar.
Bu ikilinin isminin belli bir kart oynunuyla ilgisinin olmaması diğerlerine nazaran daha yakın bir zamanda katılmış olmaları olabilir belki.
Zamanla bir lakap kazanılıyordur belki Kaido'nun tayfasında. Gerçi Kaido'nun kart oyunlarıyla alakası ne o da belli değil.
Wikide yazan

Sasaki is possibly named after the card game "44A", also known as Sasaki (ササキ?), fitting with the card game-themed names of the Headliners.

Şimdi Toki-sama öldü mü ölmedi mi ? Önce elinde silah olan kaidonun adamı öldürdü gibi görünüyor. 1 sayfa sonra Ashura Doji "Toki-sama onlar hala hayatta mı?" diyor.
Bence ölmedi bir yerden çıkacak bütün Oden fbsi boyunca bir şey olmaz dedim bu abladan. Dediğim gibi oldu sade kınları 20 yıl sonrasına gönderdi. Nedense beklentileri karşılamadı yada Oda bilerek sona sakladı vaadedilen güne bıraktı. Oden demişti beklediğin gün 20 yıl sonrası, büyük savaşta görebiliriz kendisini.

Bence ölmedi bir yerden çıkacak bütün Oden fbsi boyunca bir şey olmaz dedim bu abladan. Dediğim gibi oldu sade kınları 20 yıl sonrasına gönderdi. Nedense beklentileri karşılamadı yada Oda bilerek sona sakladı vaadedilen güne bıraktı. Oden demişti beklediğin gün 20 yıl sonrası, büyük savaşta görebiliriz kendisini.
Bence de ölmemiş olması lazım. Kendisini hiç göremedik çünkü . Zamanından 800 yıl sonrasına sadece Oden'le evlenmek için gelmemiştir herhalde
https://onepiece.fandom.com/wiki/Kozuki_Toki burda ölü diye geçmişler.

Adayı boş ver. Ne ölü ne ağır yaralı var. Savaş sonu birlikte oturup sake içip konuşuyorlar. Luffy'nin hangi savaşı sonunda düşmanıyla oturup sake içip muhabbet ettiğini gördün.

Bizi Mangaka kandırdı. Roger'ın asıl düşmanı Xebec'miş WB değil.
Dediğinde haklısın, ölümüne bir savaş olmadı. Çünkü olması için bir sebepleri yoktu. İki taraf birbirinin yolunda değil. Ölümüne dövüşmek iki tarafın da zararına olur. Kazanacaklarından çok kaybederler. Zaten mangadaki çoğu dövüşte tarafların fikir, düşünce, amaç olarak çatışması var. Özellikle Luffy'nin her seferinde nakaması saydığı insanların önündeki engellerle dövüşmesi var. Aşılması gereken bir engel olunca, Luffy de ölümüne dövüşüyor. İşte tam olarak bu eksik WB-Roger mücadelesinde.

Ancak yine de Roger ve tayfasını üstün çizmek isteseydi, ölümüne dövüşmedikleri halde daha üstün olduklarını belli ederdi. İster kaptan düzeyinde, ister tayfa düzeyinde. O yüzden ölümüne dövüşmemiş olmaları eşit olmadıklarına dair bir argüman olamaz. Bildiğin eşitler.

Dediğinde haklısın, ölümüne bir savaş olmadı. Çünkü olması için bir sebepleri yoktu. İki taraf birbirinin yolunda değil. Ölümüne dövüşmek iki tarafın da zararına olur. Kazanacaklarından çok kaybederler. Zaten mangadaki çoğu dövüşte tarafların fikir, düşünce, amaç olarak çatışması var. Özellikle Luffy'nin her seferinde nakaması saydığı insanların önündeki engellerle dövüşmesi var. Aşılması gereken bir engel olunca, Luffy de ölümüne dövüşüyor. İşte tam olarak bu eksik WB-Roger mücadelesinde.

Ancak yine de Roger ve tayfasını üstün çizmek isteseydi, ölümüne dövüşmedikleri halde daha üstün olduklarını belli ederdi. İster kaptan düzeyinde, ister tayfa düzeyinde. O yüzden ölümüne dövüşmemiş olmaları eşit olmadıklarına dair bir argüman olamaz. Bildiğin eşitler.
Roger ve WB zaten neredeyse eşit adamlar. Kimsenin Roger'ın WB'yi rahat bir şekilde yeneceğin savunduğunu hatta orta zorlukta alır dediğini görmedim. Benim de her zaman için ciddi olarak savunduğum şey bir tık da olsa Roger öndedir demek oldu. Tayfalar hakkında öyle pek yorum yapmazdım. Hatta tayfalar hakkında WB taraftarları WB adına olumlu yorum yazardı. Roger, tayfa farkıyla KK oldu felan diye. Tayfaların eşit olması beni bağlayan bir durum değil, bu Zoro fanlarını daha çok bağlar. Sonuçta Rayleigh var o tarafta. Ama ciddi bir dövüşte karşıdan Oden hariç Ray karşısında durabilecek bir adam da görmüyorum.(Şahsi kendi yorumum olarak.)

Bu arada evet ölümüne dövüş bir tık da olsa kimin önde olduğunu gösterir idi. İster motivasyona bağla ister başka bir şeye ama kaybeden normal şartlarda öleceği için yükselen kazanan taraf olurdu. Ve kimse de öldü gittiler ama eşit idiler demezdi.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık