Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilmen bir şeyi değiştirmez, karakterin bir sürü olaya girmesi de bir şeyi değiştirmez, karakter olaylara giriyor diye plotu olsun balı olsun savunmasını da yapamazsın. Çünkü bu bahsettiğimiz şeyler hikayenin doğallığını alıyor. Sen diyorsun ki madem olaylara giriyor o zaman bir sürü yapay olaylar gerçekleşsin oradan çıksın. Eee nerede kaldı bu serinin güzelliği ?

Bunları her zaman da yiyemezsin, biz bir günde Luffy'e düşman olmadık, daha geçen top kek arcı içerisinde Sanji'nin planı var diye bir sürü kişi ile tartışanlardan biri bendim ama adamın karakterini rezil ettiler ne diyeyim yani ama başına iş geliyor olsun mu ? Başına bir şeyler geliyor o zaman olabilir bana göre bir savunma şekli değil.
Bırak bu algı işini Ferit.

Gördük Ace'in kişiliğini yerden yere vuracak bilgi geldi. Görmedin bile. Nerden biliyon diye olayı kapatmaya çalışıyon. WB olayı da öyle...

Bırak bu algı işini Ferit.

Gördük Ace'in kişiliğini yerden yere vuracak bilgi geldi. Görmedin bile. Nerden biliyon diye olayı kapatmaya çalışıyon. WB olayı da öyle...
Neymiş o bilgiler anlat bakalım dinliyorum.

Canon olsunlar, Oda'nın yazmadığı bir kitapta mutfakta sırtına vurdular o zaman Aokiji = Koca Ana gibi bir olaya getirme durumu xD

Neymiş o bilgiler anlat bakalım dinliyorum.

Canon olsunlar, Oda'nın yazmadığı bir kitapta mutfakta sırtına vurdular o zaman Aokiji = Koca Ana gibi bir olaya getirme durumu xD
Otama Kaido için gelecem. WB'nin tayfasına girdikten sonrasında bile gitmedi.

WB aile istiyorum. Amacı daha fazla şöhret ve para olan bir tayfaya girdi. Denizcilere bulasmayak aman tadımız bozulmasın Ali Rıza bey.

Otama Kaido için gelecem. WB'nin tayfasına girdikten sonrasında bile gitmedi.

WB aile istiyorum. Amacı daha fazla şöhret ve para olan bir tayfaya girdi.
Wb'nin tayfaya niye girdiğini bilmiyorsun bende bilmiyorum tamamen sallama bu olaylar direk manga sayısında geçsin görürsün o zaman kabul ediyor muyum etmiyor muyum.

Ace'nin olayı ise adam öldü nasıl geri gelsin istiyorsun ? Artı Kaido için gelecem falan demedi kendin uyduruyorsun bunu. Tamamen boşluk doldurmalarını canon sayıp adamlara saydıralım mı yani ?

Manga çıksın Oden çorba olmuş olsun, artık öldü ben aileme bakarım diyen bir WB görelim bak bakalım ne kadar övüyorum. Aynısı Ace için de geçerli. Bunları senin yapman da çok tuhaf ulan o kadar tartışmadık mı senle Sanji olayını o zamanlar savunmuyor muydum elemanı ama sonra olan oldu, aklı ile planları ile şeytanı suya götürüp susuz getirecek adamı aptal gibi gösterdi ve gereken tavrı da aldı.

Wb'nin tayfaya niye girdiğini bilmiyorsun bende bilmiyorum tamamen sallama bu olaylar direk manga sayısında geçsin görürsün o zaman kabul ediyor muyum etmiyor muyum.

Ace'nin olayı ise adam öldü nasıl geri gelsin istiyorsun ? Artı Kaido için gelecem falan demedi kendin uyduruyorsun bunu. Tamamen boşluk doldurmalarını canon sayıp adamlara saydıralım mı yani ?

Manga çıksın Oden çorba olmuş olsun, artık öldü ben aileme bakarım diyen bir WB görelim bak bakalım ne kadar övüyorum. Aynısı Ace için de geçerli. Bunları senin yapman da çok tuhaf ulan o kadar tartışmadık mı senle Sanji olayını o zamanlar savunmuyor muydum elemanı ama sonra olan oldu, aklı ile planları ile şeytanı suya götürüp susuz getirecek adamı aptal gibi gösteri ve gereken tavrı da aldı.
O kısımları belki de hiç göstermeyecek. Sen yine bilmiyoruz diyip sıyrılmaya calışacan.

Tayfanın bir araya gelme amacı söyleniyor WB de tayfanın parçası pek ala aksini görene kadar onun da amacının o olduğunu kabullenmek gerekir.

Ace WB tayfasına girdikten sonrasında en azından bir şeyler yapmalıydı. WB'ye demeliydi. Ama açlıktan ölmeyecegini emindi o yüzden beklesin demiştir büyük ihtimal haklısın.

Oden olayını felan hiç karıştırma zaten. İnşallah güzel bir şey çıkar. Yoksa ne yapacağını çok merak ediyorum.

O kısımları belki de hiç göstermeyecek. Sen yine bilmiyoruz diyip sıyrılmaya calışacan.

Tayfanın bir araya gelme amacı söyleniyor WB de tayfanın parçası pek ala aksini görene kadar onun da amacının o olduğunu kabullenmek gerekir.

Ace WB tayfasına girdikten sonrasında en azından bir şeyler yapmalıydı. WB'ye demeliydi. Ama açlıktan ölmeyecegini emindi o yüzden beklesin demiştir büyük ihtimal haklısın.

Oden olayını felan hiç karıştırma zaten. İnşallah güzel bir şey çıkar. Yoksa ne yapacağını çok merak ediyorum.
Gene anlamamışsın olayı bunlar tek bir şekilde açıklanacak olaylar değil haliyle şimdiden niye tavır yapayım adamlara ? Gösterilmeyecek kısmı senin iddian, gösterilebilir pek tabi. Ace'nin ve WB'nin karakterleri ortada böyle durumlarda o karakterlere uygun davranışlar geliştirirler ama Oda'nın yazması da ortada bazen karakterleri rayından çıkarabiliyor haliyle görelim bakalım ondan sonra gel.

Ama iki yıl aradan sonra şimdiye kadar biten karakterler belli, Luffy ve Sanji.

Gene anlamamışsın olayı bunlar tek bir şekilde açıklanacak olaylar değil haliyle şimdiden niye tavır yapayım adamlara ? Gösterilmeyecek kısmı senin iddian, gösterilebilir pek tabi. Ace'nin ve WB'nin karakterleri ortada böyle durumlarda o karakterlere uygun davranışlar geliştirirler ama Oda'nın yazması da ortada bazen karakterleri rayından çıkarabiliyor haliyle görelim bakalım ondan sonra gel.

Ama iki yıl aradan sonra şimdiye kadar biten karakterler belli, Luffy ve Sanji.
Agnostik Ferit.:D

Ana karakterin yükü okuyucu ve izleyiciye azmedin mesajını vermek. Dolayısıyla Luffy hep böyle zorlanacak. Yardım alması dahi insanlara yardım etmenin önemine bir vurgu. Oda bunu önemsiyor.

Son bölümde de gördük. Mangaka kötü karakterlerle iyileri siyah ve beyaz kadar ayırmış. Bunu geçen çok az karakter var. Ya evlerden ırak şerefsizler ya da sanki Pepee karakteri gibiler. Luffy bir yere gider, kalbini kazanır karşılığını ölümden kurtarılarak alır.

Aslında tekrara düşen bir hikaye işleyişi ama One Piece'i böyle olduğunu kabul ederek ve değişmeyeceğini bilerek okumak gerek.

Şu plot armor meselesi de Luffy'yi sevmeyen ya da mesafeli olan herkesin ağzına sakız oldu. Kimse niye bu herifin gittiği adada illa bir it kopuk şerefsiz oluyor demiyor.
Git don lastiğini başka yerde savun ya kafa açma. :S

Senin KK tayfan kreş tayfaya üstünlük sağlayamadı, çıkıp tek kelime etmedin ama tabi olay bizim tarafa geçince hemen, bir bakalım ne diyeceksiniz havasına giriyorsun :hıh:
Demedim mi? Bildiğin dostmuslar dedim hem WB hem Roger'ı gömdüm. Savaştıkları adaya birşey olmamış. Ne ölü ne yaralı var. Küçük izler felan... Bir de Chinjao bizim zamanımızda kan vardı der. Hadi oradan asil kan bu çağda. Entrikalar mı demezsin , bilim ile güç elde etmeye çalışan tayfalarını güçlendiren Yonkou'lar ilk kez 2 meyve yiyen sıra dışı bir karakter felan.

Bunların dönemine hareket takmış tek isim Xebec gibi duruyor. O da WB'yi adamı yapmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık