Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu Kaido ve Linlin için bu 2 sinin ödülü Roger ve WB'yi geçebilir dendi.Bu bile başlı başına gücün ödül üzerinde çok çok büyük bir etkisi olmadığının kanıtı.Vista'nın ödülü bile 1.3,1.4 milyar ayarı çıkınca ne düşüneceksin merak ediyorum :D
İkisi ittifak olursa toplam ödülleri 5 milyarı geçer denildi nasıl anlamlar çıkarıyorsunuz mangadan hayretle okuyorum.:hoo:

İkisi ittifak olursa toplam ödülleri 5 milyarı geçer denildi nasıl anlamlar çıkarıyorsunuz mangadan hayretle okuyorum.:hoo:
Tamam işte ödüllerinin neden arttığı bariz değil mi ? Hem ittifaktan dolayı hem de tehdit seviyelerinin de artmasından dolayı.Aksi takdirde neden ödülleri WB ve Roger'ı geçsin.Asıl sen nasıl anlam çıkarıyorsun ben hayret ediyorum :D Bu 2sinin toplam gücü WB ve Roger kadar yok ama toplam ödülleri onların toplam ödüllerini geçebilir diyor adam.5 milyarı geçer demiyor yahu.

Tamam işte ödüllerinin neden arttığı bariz değil mi ? Hem ittifaktan dolayı hem de tehdit seviyelerinin de artmasından dolayı.Aksi takdirde neden ödülleri WB ve Roger'ı geçsin.Asıl sen nasıl anlam çıkarıyorsun ben hayret ediyorum :D Bu 2sinin toplam gücü WB ve Roger kadar yok ama toplam ödülleri onların toplam ödüllerini geçebilir diyor adam.5 milyarı geçer demiyor yahu.

Açıklamıştım şurada.

4 küsür + 4.5 toplam olarak Roger'ın 5.5 milyarlık yada beyazsakalın 5 milyarlık ödülünden fazla.Kastettiği bu anlamayacak birşey yok.Roger ve beyazsakalı ittifak olarak değil bireysel olarak değerlendiriyor.

Sanıyorsunuz ki ödül olarak Mom + Kaido > Roger + Wb olacak.Öyle birşey yok toplama yaparsanız göreceksiniz zaten Roger ve Wb ölü olmalarına rağmen sağ taraf ağır basıyor.

Kastedilen toplam 9 milyar ödülün ayrı ayrı beyazsakalın ödülünü ve Roger'ın ödülünü geçeceği.Bu kadar basit.

Açıklamıştım şurada.

Sanıyorsunuz ki ödül olarak Mom + Kaido > Roger + Wb olacak.Öyle birşey yok toplama yaparsanız göreceksiniz zaten Roger ve Wb ölü olmalarına rağmen sağ taraf ağır basıyor.

Kastedilen toplam 9 milyar ödülün ayrı ayrı beyazsakalın ödülünü ve Roger'ın ödülünü geçeceği.Bu kadar basit.
Kaido ve Linlin ittifak yaptıktan sonra ödülleri artacak Roger ve WB ikilisinin toplam ödüllerini geçecek anlamında diyor bence onu :D Aksi takdirde neden ittifak meyvesini verirse desin adam zaten.Tehdit seviyeleri çok daha artacağından ödülleri de artacak işte.İmparator bu kişiler.

Kaido ve Linlin ittifak yaptıktan sonra ödülleri artacak Roger ve WB ikilisinin toplam ödüllerini geçecek anlamında diyor bence onu :D Aksi takdirde neden ittifak meyvesini verirse desin adam zaten.Tehdit seviyeleri çok daha artacağından ödülleri de artacak işte.İmparator bu kişiler.
Off anlatamıyorum bir türlü.

Yani lafta kalmazsa cidden anlaşıp ( ki anlaşabilmeleri zor hep kavga edip duruyorlarmış ) faaliyette bulunurlarsa büyük tehlike teşkil ederler diyor.

Sırf ittifak oldular diye ikisinin ödülü de birden bire 6 milyara doğru yol almaz bu baya saçma olur.Güçleri artmadı sonuçta özel silah da edinmediler niye o kadar artış olsun.

Off anlatamıyorum bir türlü.

Yani lafta kalmazsa cidden anlaşıp ( ki anlaşabilmeleri zor hep kavga edip duruyorlarmış ) faaliyette bulunurlarsa büyük tehlike teşkil ederler diyor.

Sırf ittifak oldular diye ikisinin ödülü de birden bire 6 milyara doğru yol almaz bu baya saçma olur.Güçleri artmadı sonuçta özel silah da edinmediler niye o kadar artış olsun.
Yahu sen anlamak istemiyorsun.İkisi güçlerini birleştirmiş değil mi ? Şu an eski hallerinden çok daha tehlikeli oldular yani.Bundan dolayı bile ödülleri artacak anlamında diyor işte onu.Ödüllerde tehdit seviyesi güçten daha da önemli çünkü.Nico Robin daha kaç yaşında velet iken 79 milyon ödüle sahip olmasının sebebi bu.Ya da 15 yaşındaki Linlin'in 500 milyon ödüle sahip olmasının tek sebebi gücü değil,tehdit seviyesi de çok önemli.Jack'in 1milyar ödüle sahip olmasının tek sebebi gücü değil çok tehlikeli bir herif olması da gibi.

280 milyonluk Cavendish, Gladius'un atağıyla yenilip ölecekken bunu kendisi bile söylemişken Cavendish'in, onu koruyan sadece 150 milyon ödüllü Bartolomeo idi ( Şimdi ödülleri Luffy'nin kaptan etkisiyle 330 ve 200 oldu )

300 milyon ödüllü Bege ( 300 milyonken ) , 330 milyonluk Pekoms'a '' Serseri '' çekip iki saniyede aradan çıkardı.

İki yıl önceki Luffy'nin bile ödülü 400 milyon. Px yenemiyor tek başına ( Milenyum yener diyor, yeneceğine dair en ufak birşey yok, tayfanın kombine saldırılarının toplamı Luffy'nin en baba saldırısıyla beraber sadece Luffy'nin toplam ataklarına denkmiş, ne desem bilemedim :D Franky bile '' Parçaları yavaş yavaş dağılıyor '' demişken Chopper'dan tut Sanji'ye Zoro'ya Luffy'e kadar en baba saldırılarıyla hasar alıp kan kusmuşken anca yenilmişken hemde. )

Atlama sonrası Bellamy bile Px'yi tek vuruşta alırdı. Bakmayın ezik göründüğüne. Luffy, Px'ye kokasız vurmuşken Bellamy'e kokalı gear2 atağı vurmayı tercih etti, ısrarlada '' Koka efektini '' çizdi. Px'de öyle bir efect çizmemesi Bellamy > Px olduğuna delildir. Ama ödülü 195 milyon, 2 yıl önceki Luffy'nin ödülü 400 milyon.

Pedro 382 milyon, Tamago 429 milyon, Ceasar 300 milyon, Pekoms 330 milyon. Cp9 Halindeki Lucci'yi yenen Luffy 300 milyon, Bege 300-350 milyon. Bunların güç seviyeleri ödülünün yüksekliğine göre değildir, featlar ortada yani ( Mangadaki featlar )

Perospero 700 milyon diye yere göğe sığdıramıyorlar. Chopper'a bile '' Ne canavar çok güçlü '' çeken bir adam bu. Chopper'ın ödülü 100 beli. Sabo'nun bile ödülü 602 milyon, hiçbirşey yahu bu ödül. Urouge'nin dövdüğü Snack ile aynı seviyede mi bu adam?

Cavendish'i en güçlü formunda kilitleyen ve istese o pozisyonda yenecek olan Robin ( Rahatça kavrıyordu ) 130 milyon, Cave 330 milyon.

Tayfadaki isimler henüz 100 milyon barajını bile aşmadı. Dressrosa sonrası 94 ve 83 milyon olan Franky ve Brook'un seviyesi Alabasta Luffy'den düşük diyorsanız güler geçerim.

Eniess Lobby'deki Sanji, Alabasta'daki Luffy'e tek atardı direk. Ama El'deki Sanji 77 milyon, Alabasta sonrası Luffy 100 milyon. Alabasta Luffy, Blueno'ya karşı etkisiz bir eleman. Gear2 ile Blueno'ya 4-5 saldırıyla üstünlük kuruyorken, öncesindeki hali için Luffy '' Bu seviyede kalamam '' diyor. Blueno'yu paçavra edecek kurt Jyabura'yı yenen Sanji'ye 77 milyon veriyorlar, Blueno'dan dayak yiyecek Luffy'e 100 milyon veriyorlar.

İşin özü ödüller manganın başındaki gibi ödül-güç seviyesi istikrarında gitmedi, birşeyler yanlış gitti ve Oda dengeyi kuramadığını anlayınca sıvadı. O yüzden yavaş yavaş ödüller gücü oluşturmuyora getirdi.

Örnekler dahada çoğaltılabilir.

Tabiki fikir verecek, ama her zaman geçerli bir örnek olarak aha şunun ödülü fazla o kesin yener diyemeyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık