Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hikaye anlamında kendini tekrar etmeyi mi kastediyorsun ? Valla öyle görünüyor olabilir ama serideki tüm ırkları tek tek işledi işte.Shinigami,Hollow,Fb en sonda da Quincy.Adım adım krala bağladı yaşanan olayların tek sebebi ruhlar kralı ve düzendi.

Yahu One piece sürekli ileriye gidiyor deniliyor hikaye anlamında.Birşeyin ileri gittiği yok arkadaş 1000 bölüm olmuş hani merak ettiğiniz gizemlerden neyi öğrendiniz ? :D Siluet manyağı olduk hepimiz.

Mevzu tekrar etmekse ayna gibi arclar birbirinin görüntüsünü veriyor.Skypiea bakayım dedim geçen bildiğin Dressrosa yahu.

Oyun temasından tut 4 rahip - yöneticiye kadar.Sondaki kıyım riskine dek hep aynı.Biri tanrıyım diyor diğeri de tanrı gibi davranıyor.

Bütün seriler bir şablon üzerinden ilerliyor.Mangakalar farklılık uğruna riske atacak bir düzene girişmezler.Hani GOT dizisi gibi şaşırtayım düşüncesi uğruna.Öyle olsa toparlamak için bir düzine senarist gerekir.Karakterlerin kendileri bile bilmez nereye doğru yol alacaklarını.Gizem olarak neyi açıkladığın önemli.Bu konuda da One piece serisinin çok cimri olduğunu biliyoruz.

@Raiden

Güzel bir geyik yaparsın sanmıştım bu mudur yani :(
Bu arclara aynı dıyosak daha gelmemıs arcları okurken zevk alamıyacaz. Yonkou hıyerarsık arclarına gectık artık bundan sonra sureklı boyle adamlarla savasacaklar.Bakın yazıyorum arclar boyle olacak hep.
-Luffy ana dusmandan dayak yer.(Degısecek tek sey bu olabılır.)
-Tayfa dagılır hepsı yenı muttefıkler bulur.
-Plan yapılır ama Luffy bılgısızdır plandan yada umursamaz.
-Dusman ıcınden haın bulunup bızım tarafımıza cekılır.
-Luffy yuzunden plan bozulur.
-Dusman plandan bagımsız sekılde yenılır (En azından Luffy en basta planı bozacak sekılde hareket eder)
-Monster trio muz bırebır guclu dusmanları yener.
-En sonunda kotu adamdan zulum goren halk kurtarılır ve tayfayı bı kac gun Luffy ıyılesene kadar bakar.
(Sonuncusu harıc sıralar degısebılır.)

AAA DURR!!!! Zaten hep boyle oluyor.

Roma'dan Doğu ve Batı Roma çıktı, bütün dünya etrafında dönüyor diye ağlanışını da gördüm ya sitede bokpostun sınırının olmadığını anladım.

One Piece evreni geniş ve karakterlerin birbiri ile bağlı olması bunu çokta etkilemiyor. Yonkoların bir kısmı Xebec'e bağlı ama hepsi kendi hikayesini de oluşturmuş, tayfa kurarak onlarca karakteri seriye sokmuş karakterler.

Bir köyden çıkan ve takım olan iki insanın diğer tüm köylere yeteceği Naruto (O köylerde topu topu 5 tane) ile sürekli power up yumurtlayan kasıntı karakterlerle dolu Bleach ile kıyaslanamaz One Piece evreni. Geniş ve dolu doludur. Yaşanmış tarihin yeniden yazılışı ve o yaşanmış tarihe bir saygı duruşudur.

One Piece evreni geniş ve karakterlerin birbiri ile bağlı olması bunu çokta etkilemiyor. Yonkoların bir kısmı Xebec'e bağlı ama hepsi kendi hikayesini de oluşturmuş, tayfa kurarak onlarca karakteri seriye sokmuş karakterler.

Bir köyden çıkan ve takım olan iki insanın diğer tüm köylere yeteceği Naruto (O köylerde topu topu 5 tane) ile sürekli power up yumurtlayan kasıntı karakterlerle dolu Bleach ile kıyaslanamaz One Piece evreni. Geniş ve dolu doludur. Yaşanmış tarihin yeniden yazılışı ve o yaşanmış tarihe bir saygı duruşudur.
+1 one piece shounenlerin gururudur hatta kralı bile denebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık