Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nasıl sokmadı? Mihakw, Enel, Kuma, Fujitora? Ölmeyi tercih etmediği nasıl yok. Yukarıda attım; Mihawk ve Kuma var en basitinden. :/
Kuma'dan sonra Zoro kami sama oldu. Enel'i o dönem indirecek adam yok Luffy'de yenemezdi. Mihawk karşılaşması sonrası söz verdi. Fujiyle bir iki takıldılar. Devamı gelmedi gelmez de. Söylediklerimi 2y sonrası Zoro için değerlendirebilirsin, 2y sonrası geldiği hal tam olarak bu. Asla yenemeyeceği bir rakip karşısına çıkıp da hadi beni öldür demez şuan Zoro. Çünkü öyle bir karakterle Luffy gibi vs atmaz. Dediğim şey bu.

Hani Oda'nın ne yapacağına belli olmaz da, şu sözleri söyleyen karakterin kaçacağını düşünmek. :/

Yalnız bunlar bahane değil ki. :/ Tayfa olarak kaçtıkları veya kaçmayı denedikleri durum oldu. Bunlar o zaman gerekiyordu. Güçsüzler varken bencillik yapamazlardı.

Kata dövüşüne falan gelirsek, kendisini geleceği göreceğim diye zorlamasından. Yoksa, Luffy'nin de kaçacağını asla düşünmüyorum.
Ben Zoro'nun da karakter gelişimi yaşadığını düşünüyorum. Başlarda sadece tek bir amaç için yaşıyordu. Mihawk sahnesinde mesela hayattaki tek arzusu, isteği en iyi kılıç ustası olmaktı. Amacı bundan başka bir şey olmayan adam için orada geri adım atmak , amacına ihanet gibiydi. Ama bu adam sonradan çok değişiyor. Yaşadıkları maceralar ile Zoro tayfa içinde belli sorumlulukları olan bir adam haline evriliyor. Öyle ki Zoro, Luffy'nin yaşaması için kendi başını önerecek kadar değişiyor. Hatta o kadar değişiyor ki Mihawk karşısında bile eğiliyor beni eğit diyor. Bu kendi gururunu bir kenara atmış olduğunun en çarpıcı örneği. Baş düşmanına beni eğit diyor. Düşmanı karşısında eğilip beni eğit ki seni geçebileyim diyecek kadar değişen adam emin ol bu tarz durumlarda kaçar da. Şimdi forum baskısı var anlıyorum kabul etmek zor geliyor ama kaçmak hiçbir zaman korkakça bir durum olmadı. Hepimiz iyi biliyoruz ki Luffy de Zoro da ölümden korkmayacak adamlar. Luffy adına da Zoro adına da bunun bir sürü örneği var.

Attığın sahnelerde dediğim şeye zarar getirmiyor.

Mihawk sahnesini yukardaki gibi açıkladım. Bana göre sebebi oydu.
Kuma sahnesinde zaten istese de kaçamazdı. O yüzden durumu kabulleniyor. Yani Zoro Luffy ve tüm tayfayı alıp oradan kaçabilecek fırsatı kendinde görseydi, bana göre en başta onu denerdi. Ama öyle bir fırsat göremediği için durumu kabullenip en sonunda da kendi başını öne sunuyor.

Bu arada katılmıyorum Luffy, Katakuri'den geleceği görmeyi öğrenmeye çalışmak için kaçmadı. Kaçmasaydı harbiden ölecek olabileceğini düşündüğü için kaçtı.

Hani Oda'nın ne yapacağına belli olmaz da, şu sözleri söyleyen karakterin kaçacağını düşünmek. :/

Yalnız bunlar bahane değil ki. :/ Tayfa olarak kaçtıkları veya kaçmayı denedikleri durum oldu. Bunlar o zaman gerekiyordu. Güçsüzler varken bencillik yapamazlardı.

Kata dövüşüne falan gelirsek, kendisini geleceği göreceğim diye zorlamasından. Yoksa, Luffy'nin de kaçacağını asla düşünmüyorum.
Aynen öyle

Üye silindi 1004

Aga çok yanlış anladın beni. 2-3 nova ile beraber Queen'i alması dedim.....................................
Bu arada Kidd,Luffy,Law ve Bonney(!) dışındakilere rahmet okutur Sanji.

Görünen köy o. Sahip olduğu güç ortada. 10 yıl kısmını bir parça abartmış olabilirim ama hadi seni kırmayayım 5 yıla temiz bir Yonko gücüne ulaşır Luffy.
Sanji, Zoro’nun karşısına çıkabilen şuursuz Killer’ın, şuurlu halini yenebilir mi?
Sanji, Big Mom’ın yumruklarına dayanan Bege’yi tekmeleriyle indirebilir mi?
Abidik gubidik bir sürü özelliği olan Hawkins’i yenebilir mi?
Bonney’i zaten yenemez aynı fikirdeyiz.
Yine abidik gubidik bir sürü gücü olan Apoo’yu yenebilir mi Sanji?
Fiziksel olarak öküz gibi olan amiral eğitimli, iki yılını Kaido yanında geçirmiş X-Drake’i yenebilir mi?
Uruç gibi dayanıklılık ve güç şölenini yenebilir mi çirkin kaşlı?
Law tek attı zaten Sanji’ye. Yine olsa yine atar.
Kid direkt harcar zaten.

Reyizi anlayamamışsınız. Luffy kaçar çünkü sorumlulukları var. Bütün bir tayfa onun sorumluluğunda. Kaptan'ın yükü ağırdır. Önceliklerini iyi belirler. Yapabiliyorsa kaçar hayatta kalır.
Nasıl bir trollük bu ya xD İşine gelince sorumluluk bla bla diyorsun, Sanji'yi bekleme adına kendini mındar edince bu sefer farklı şeylere kaçışıyorsun.

Luffy, Sanji'yi illa burada bir de aç şekilde bekleyeceğim saçmalığını yapınca da senin için sıkıntı yok. Luffy, Düşmanının gözlerinin içine bakarken topuk yaparken de sıkıntı yok. Luffy, dostu için, dostunu da dinlemeden ölüme kafa atınca da sıkıntı yok. Luffy, dostunu arkada bırakıp yardırınca da sıkıntı yok.

Madem o kadar sorumluluk sahibi anlat bir bakalım, aç aç burada seni bekleyeceğim demesi ne ayak ? Madem dostunu dinliyor o zaman Sanji, get la burdan diyince dinlememesi ne ayak ? Jimbei kalacam dediğinde yutkunup tamam demesi ne ayak ?

Luffy işte lastik gibi gevşiyor sağa sola xD

Zoro, Luffy gibi dövüşten kaçmaz. Zoro, Sanji gibi yalvarmaz. Kata indireceği zaman topuklarını kıçına vura vura kaçtı. O lastik kıçı kauçuk gibi alev aldı Kata karşısında. Sanji desen Kuma’ya ahlaksız tekliflerde bulundu. Zoro tayfanın şerefini korudu Sanji’yi bayıltarak.

Dof fanları boşuna kafayı kırmadı ya! Adamların yüce havalı sözler söyleyen kahramanını, ülkeyle beraber yendi Luffy. Luffy ve Dof çok yanlış aslında. Ülke vs Dof demek lazım...
Doffy tüm adayla dövüştü dressrosada.

@RedTeroR

Geçen çok güzel söylemiş.Tüm adayla dövüşmedi madem de onca yarma neyi ittiriyordu diye.:hhh::hhh::hhh:

Ben Zoro'nun da karakter gelişimi yaşadığını düşünüyorum. Başlarda sadece tek bir amaç için yaşıyordu. Mihawk sahnesinde mesela hayattaki tek arzusu, isteği en iyi kılıç ustası olmaktı. Amacı bundan başka bir şey olmayan adam için orada geri adım atmak , amacına ihanet gibiydi. Ama bu adam sonradan çok değişiyor. Yaşadıkları maceralar ile Zoro tayfa içinde belli sorumlulukları olan bir adam haline evriliyor. Öyle ki Zoro, Luffy'nin yaşaması için kendi başını önerecek kadar değişiyor. Hatta o kadar değişiyor ki Mihawk karşısında bile eğiliyor beni eğit diyor. Bu kendi gururunu bir kenara atmış olduğunun en çarpıcı örneği. Baş düşmanına beni eğit diyor. Düşmanı karşısında eğilip beni eğit ki seni geçebileyim diyecek kadar değişen adam emin ol bu tarz durumlarda kaçar da. Şimdi forum baskısı var anlıyorum kabul etmek zor geliyor ama kaçmak hiçbir zaman korkakça bir durum olmadı. Hepimiz iyi biliyoruz ki Luffy de Zoro da ölümden korkmayacak adamlar. Luffy adına da Zoro adına da bunun bir sürü örneği var.

Attığın sahnelerde dediğim şeye zarar getirmiyor.

Mihawk sahnesini yukardaki gibi açıkladım. Bana göre sebebi oydu.
Kuma sahnesinde zaten istese de kaçamazdı. O yüzden durumu kabulleniyor. Yani Zoro Luffy ve tüm tayfayı alıp oradan kaçabilecek fırsatı kendinde görseydi, bana göre en başta onu denerdi. Ama öyle bir fırsat göremediği için durumu kabullenip en sonunda da kendi başını öne sunuyor.

Bu arada katılmıyorum Luffy, Katakuri'den geleceği görmeyi öğrenmeye çalışmak için kaçmadı. Kaçmasaydı harbiden ölecek olabileceğini düşündüğü için kaçtı.
Gerekirse kaçarlar tabi. Zaman atlaması öncesinde de kaçtıkları oldu. Benim burada demek istediğim, seninde yazdığın gibi korkma durumu olmaz. Bu rakip çok güçlü beni yener, diye bir sebep sunmazlar. Böyle bir şey beklemem.

Öleceğini düşündüğü sanmıyorum. Öyle bir şey geçiyorsa da aklımda kalmamış. Luffy öleceğini anladığı zaman buna gülerek karşılık veren birisi. O an yenemezdi ve dinlenmesi gerekiyordu. Kaçtıktan sonraki il sözü de zaten ''merak ediyorum, geleceği görebilir miyim'' tarzı bir şey değil miydi?

Sanji, Zoro’nun karşısına çıkabilen şuursuz Killer’ın, şuurlu halini yenebilir mi?
Sanji, Big Mom’ın yumruklarına dayanan Bege’yi tekmeleriyle indirebilir mi?
Abidik gubidik bir sürü özelliği olan Hawkins’i yenebilir mi?
Bonney’i zaten yenemez aynı fikirdeyiz.
Yine abidik gubidik bir sürü gücü olan Apoo’yu yenebilir mi Sanji?
Fiziksel olarak öküz gibi olan amiral eğitimli, iki yılını Kaido yanında geçirmiş X-Drake’i yenebilir mi?
Uruç gibi dayanıklılık ve güç şölenini yenebilir mi çirkin kaşlı?
Law tek attı zaten Sanji’ye. Yine olsa yine atar.
Kid direkt harcar zaten.
Giydiği embesil kostümün Sanji'yi ne kadar güçlendirdiğini bilmiyoruz. Ayrıca şu yazdığın karakterlerin çoğunu indirmesi hatta üstünlük kurarak indirmesi, çocukken uyandıramadığı genetik mutasyonunu dövüş sırasında uyandırmasına bakar. Hala daha böyle bir p-up beklerim Sanji için.

Zoro'nun Mihawk'ın ayağına kapanması yaptığı en büyük rezillik bana kalırsa, ben o olayı savunmam. Luffy ölümden korkmuyor tabii ama hayalini gerçekleştirmeden ölmek istemediği de açık. Bu uğurda gerekirse kaçıyor da, ama bu onun için sorun değil. Katakuri ile karşılaşmasında söylediği, korsan dövüşlerinde bu tarz şeyler normal, demesinden kafa yapısını az çok anlıyorsun.

Zoro için bir dövüşün ifade ettiği şey ile Luffy için ifade ettiği şeyler farklı. Zoro demek ki yeterli gücüm yokmuş deyip çekiliyor direk, ölümü kabulleniyor. Luffy ise kaçıyor ama korsanlar kıralı olacağım demeyi ihmal etmiyor. Zoro'nun hayatta kalayım da hayalimi gerçekleştireyim diye bir dürtüsü yok. Yenersin ya da yenilirsin kafasında.
Evet Zoro'nun başta o kafada olduğunu düşünüyorum ama sonrasında değiştiğini de düşünüyorum. Zoro'nun kopuş anını tam olarak değerlendiremiyorum ama herhalde tamamiyle Ennies Lobby sonrası bir tayfa bilinci artık neredeyse tüm tayfada oturmuştu. Thriller Barc ile Zoro ve Luffy ilişkisinin nereye geldiğini gördük. Hatta sadece Zoro-Luffy değil tüm tayfa ile Luffy ilişkisinin. Çünkü Kaptanınınızın başını almaya geldim dediğinde, Kuma'ya verilen tepkiden anlıyoruz.

Tayfada herkesin bir amacı var ve bu bence serinin en başında herkes için ilk öncelikti. Ama sonrasında bu öncelik değişiyor. Amaçlarını kovalıyorlar ama artık öncelikleri değişebilir bir duruma geliyor. Zoro'dan tut Sanji'ye hatta tüm tayfaya kadar, Ace'in ölümünün ardından tüm tayfanın olaya bakışını söyleyeyim, ilk öncelikleri Luffy'e Korsan Kral olmasında yardım etmek, bu onu buraya taşırken ölmek anlamına gelip kendi hedeflerini başaramamak anlamına gelse bile en başta amaçları bu. Bunlara dair bir sürü söz söylendi. Herhalde hepsinin o Korsan Kral olacak adam ve bu yolda ona yardım edeceğiz felan gibisinden ayrı ayrı sahneleri oldu.

Zoro'nun ne çok değiştiğini anlamanın diğer yolu ise Mihawk'ı görür görmez onunla dövüş yapmayı dert etmemesi. Eski Zoro Mihawk ile yeniden savaşmayı düşünürdü ama bu sefer kendisi seni şu an yenemeyeceğimi biliyorum diyor. Mihawk da anlayışlı adam öyle savaşa girmiyorlar. İstediğin zaman gel savaşalım dedi zaten. Zoro'nun da bence bodoslama ölüme gitmemek için artık sebepleri var ve o yüzden Mihawk'tan kendisini eğitmesini istiyor. Eski Zoro'nun yapacağı iş Mihawk ile yine de dövüşmek olacakken değişen Zoro'nun yapacağı iş beni eğit demek olup önünde eğilmek oluyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık