Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hemen suçlamak için laf atın. :artiz: Luffy'nin yakalanması kimin suçu. Kesin oda Law'ın dimi kaçırmayı beceremedi beceriksiz:hmm:
Law nereye yetsin. İttifağı/planı korumak adına yardıma mı yoksa tayfası başında bakıcılık mı? Bu adam ağzıyla kuş tutsa yaranamayacak ben türklerde onu gördüm. :artiz:
Biraz fazla yüklendik. :D Ancak tayfası konusunda yazdıklarımın arkasındayım.

Hahaha.:D:D

@Aiden @Siyah Ateş benim çekineceğim yok gerekirse etikette atarım merak etme. ;)

Zaten konuşup aramızda hallettiğimiz şeyleri belki de başkaları bu kişilerin yaptığı yorumlardan beni etiketliyorsa alenen söyleyip söylememek bana kalmış, seni ilgilendirmez.
Uf direk karşılığımı aldım, sözünde duruyormuşsun.
Tabi gözüme batan yorumları olursa karşılığını alırlar.:mincika:

Nedense herkes de bi savunmaya geçiyor arkadaş.

Baya çok şey yaşamışlar. :D Alt tarafı dayak yediler. Mal gibi yakalanmak onların ve başlarında durmayan kaptanlarının suçu.
Hasırşapkalarla kıyaslandığında evet. Çok şey yaşadılar. Bunun nesini teyit etme ihtiyacı hissettin ki?
Hasırşapka korsanları hamamsefası yaparak yakalanmıyorken Kalp korsanlarının bir bütün olarak yakalanması gerçekten çok mantıklı ve olası.
Kesinlikle plot armorla alakası yok.:good: Haklısın. :artiz:

Son cümlende ise sana çok ama çok katılıyorum.
Müttefikleri işkence görürken dedikodu yapan insanları düşünüp, onların arkasını toplamak için tayfasını geri planda tutması büyük aptallıktı.

Gyukimaru, Orochi'nin adamı değil. Yakalasa ne yapacaktı? Adamın amacı Zoro'nun Shusui'yu almamasını sağlamak. Zoro bayıldıktan sonra ne yapması gerekiyordu? Arkadan saldırıyor diye bayılmış bir kişiyi öldürmek zorunda değil. Kaldı ki sırf Killer'daki tırpanı almasından Zoro'yu kabul ettiğini bile söyleyebiliriz.

Diğer bir konu ise Zoro fiziksel şiddetle aklını yitirecek birisi mi? Veyahut sırf Smile yediği için?

Keşke başka tayfalar da bu tarz bir olay yaşasaydı. :/ Luffy bu olayı öğrenseydi ne olur diye düşünün. Bu tayfa da çok şey çekti. En azından Kalp korsanlarının küçük bir dayak yemesinden fazlasını. :D

Amaç sadece Shusui'yi almasını engellemekken neden çekip gitmek yerine Kamazo ile dövüşünü seyrediyor, bunu niye konuşmuyoruz?
Tırpanı almakla Zoro'yu tanımak arasındaki mantığı çözemedim ama sormuyorum da. Hayallerle alakalı muhtemelen çünkü. :artiz:

Sondan bir önceki paragrafını yazma sebebini anlamadım ama Killer'ın aklını yitirmesi smile'la alakalı olsaydı, bütün Ebisu halkı onun gibi olurdu.
Dahası Killer'ın fiziksel işkence çektiği nereden çıktı?
Ve duygusal şiddet söz konusu olduğunda herkes aklını yitirebilir. Biz bunu Luffy'de gördük zaten. Yani Zoro da aklını yitirmez değil.
Bazı konularda iradesi güçlü olabilir. Ama eğer plot armor olmasaydı o kafayla yaptığı hatalardan dolayı şimdiye kadar elli kere aklını yitirmiş olurdu.
Kuma'nın tayfayı dağıttığı sahneyi hatırlatırım. Şanslarına Kuma'nın tek yaptığı onları, onlar için en ideal yere göndermek oldu.
Aynısı başkasının başına geldiğinde böyle mi oluyor bu seride?

Kalp korsanlarınınsa ne çektiğini bilmeden kıyaslamak niye?
Bu arctan önce ne biliyorduk onlarla ilgili?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık