Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aksini desen şaşırırdım zaten.
Da üzücü be. İnsanın sırf karşıt olacam diye tıbbi gerçekleri reddetmesi falan.

Cidden bu konu böyle böyle düz dünya-yuvarlak dünya muhabbetine kadar gider de hiç kaldırmaz yüreğim. Bu uğurda öldürelen bilim insanlarını hatırlarım falan.
Oda'nın cerrahi bilgisinin 0 olduğunu dusunursek genel mantik cercevesinde dogru bir degerlendirme yapmak cok zor gibi. He tıpçı arkadaşlarimiz daha iyi bilirler elbet. Yani ne kadar Bilimsel şeyleri ortaya koysanda burda tartisilan şey O "o onu o seyle iyilestiremez o onu oyle yapamaz degil".

Bilim adamları veya tıpcılar bu yorumunu görse hayal dunyasinin ve gerceklerin ozdeslestirilmesini gorup islerini ve incelemelerini birakip bahce isleriyle ugrasirdi. :D

Hadi bir soru sorayim,dunya duz ise ve duyularımız bizi kandırıyorsa(Yuvarlak gormemizi sagliyorsa) Düz Dünyacı arkadaşlara ne diyeceğiz?

Oda'nın cerrahi bilgisinin 0 olduğunu dusunursek genel mantik cercevesinde dogru bir degerlendirme yapmak cok zor gibi. He tıpçı arkadaşlarimiz daha iyi bilirler elbet. Yani ne kadar Bilimsel şeyleri ortaya koysanda burda tartisilan şey O "o onu o seyle iyilestiremez o onu oyle yapamaz degil".

Bilim adamları veya tıpcılar bu yorumunu görse hayal dunyasinin ve gerceklerin ozdeslestirilmesini gorup islerini ve incelemelerini birakip bahce isleriyle ugrasirdi. :D
Yorumunu biraz garip buldum. Adam orada iç organlarını deştim olm diyor. Sıradan bir insan bile bunun ne kadar kötü olduğunu anlayabilir.

Yorumunu biraz garip buldum. Adam orada iç organlarını deştim olm diyor. Sıradan bir insan bile bunun ne kadar kötü olduğunu anlayabilir.
Ben Doffy'in olayina demedim. Yani serideki bir olayi yorumlayıp gerçek dünya ile ilgisinin ne olduğunu sordum. OP evreni ile Gerçek hayattaki kurallarin hepsini eşitlemek çok hata.
Op'un Tıbbı gerçekleri ile Gercek Dunya'daki tibbi gercekleri bir değil.

Ben Doffy'in olayina demedim. Yani serideki bir olayi yorumlayıp gerçek dünya ile ilgisinin ne olduğunu sordum. OP evreni ile Gerçek hayattaki kurallarin hepsini eşitlemek çok hata.
Op'un Tıbbı gerçekleri ile Gercek Dunya'daki tibbi gercekleri bir değil.
Bu dediğin doğru ama orada bir doktor var ve kurtulma imkanın yok diyor. Doffy'nin yeteneği öğrenince "dem it meen" de dese ne fayda.

İki tarafında fikrinin değişmeyeceği bir tartışmaya girilmiş. :bilmem:

Lütfen anlamı kaydırma ugraşıa gitmeyelim. Bu tam olarak iyileştirme ile aynı şey değil diyor. Buna karşı çıkan yok zaten. Eskisi ile aynı yepyeni mucizevi bir şekilde iyilestiriyor, Marco'nunki ile aynı şey diye bir şey demiyoruz.

Adam onarıyor diyor. Bunun egecek bükülecek bir tarafı yok. Yediği kotekle kalıyor ama organ işlevini geri kazanıyor işlevsiz kalmıyor. Bir şeyi onarmak deyince aklına ne geliyor?:D Calismayan bir şey çalışır hale gelir. Bu eski haline gelir demek değil.
Anlamı kaydırma uğraşına girmiyorum o sayfanın çevirisini çok tartışmıştık farklı çeviriler vardı şimdi arayıp bulmak gerekecek. Sen sadece mangayı yazılardan mı okuyorsun ? Çizimlere de bakman gerekiyor.O kare hakkında yorum yok tabii.İplerle organlar arasında bir bağlantı var o gösteriliyor.Bazuka yiyince de o bağlantı sekteye uğruyor.İplerle iyileştirip meyveyi geri çekmiş olsa daha sonrasında tekrar müdahale etmek zorunda kalmaz.Tekrar müdahale ediyor çünkü hala orada ipler var.Onarım dediği organın ölmemesi bunu da iplerle tutturarak birbiriyle bağlayarak yapıyor.İpler yumruktan etkilenirse bu durum bozulur öyle de oldu.Sen sanıyorsun ki onarım diyince organa kan pompalandı can geldi falan :D kafana göre yontuyorsun analiz etmeden. Hala neden bazukadan sonra tekrar el atmak zorunda kaldığını da açıklayamadın.Ne olmuş onarılmış organ niye sorun çıkarmış tekrar madem çalışıyor diyorsun çalışmaya devam etmesi lazım.Onardı ya sonuçta çalışır vaziyette diyorsun ya hani.Bu arada biz hiç %5 haliyle dövüştü demedik ama %5 kayıp da yok sizin öyleymiş gibi lanse etmeniz komik oluyor.

Valla pes ediyorum ya.
İsabet olur. Çok şeetmeye lüzüm yok. :fool:

Oda, Dof'un GK saldırısından sonraki sahnelerini ve Dof'un konuşmalarını ortaya yeşillik olsun diye çizmiş. Seri ile alakası yok o kısımların. :oleyo:
Anlayana sivrisinek sazdır ama... :oleyo2:

Hadi bir soru sorayim,dunya duz ise ve duyularımız bizi kandırıyorsa(Yuvarlak gormemizi sagliyorsa) Düz Dünyacı arkadaşlara ne diyeceğiz?
:hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 24)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık