Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido'ya destek olan novaları hiç saymamalısınız. Bunlar tayfa üyesi değil. G*t korkusuna Kaido'ya itlik yapan novalar. Ayrıca Kaido bu novalar olmadan diğer yonkou ve komutanlarıyla arasındaki dengeyi neyle ve nasıl kuruyordu ? İki yıl öncesine kadar nova mı vardı ? Yılların korsanları iki yıl öncesine kadar ne yapıyordu ? Allahım bize nova gönder diye el açıp dua mı ediyordu ? :) Novaları geçiniz.
Hamile yatağında kaç yıl önce Smoothie mi vardı ,Cracker mi vardı güçlü? Katakuri tek 20 30lu yaşlarda iken de BM yonko idi. Peroslae falan seviyesi ne ki BM'yi yonko kılacak

Hamile yatağında kaç yıl önce Smoothie mi vardı ,Cracker mi vardı güçlü? Katakuri tek 20 30lu yaşlarda iken de BM yonko idi. Peroslae falan seviyesi ne ki BM'yi yonko kılacak
Roger varken imparator değildi ki Big Mom. :/ Roger sonrası zaten Wb en büyük güçtü. Taht savaşı bu kadar hareketli olmayabilir.

Lakabının hakkını verirse ada yakar bu adam. Wildfire Lakabının altını ne kadar dolduracak bakalım. Beklentim;
  • Şiddet manyağı
  • Bol bol ateş
  • Hız
  • Üst düzey silahlanma
  • Üst düzey fiziksel güç
Siyah kılıç olur muhtemelen. Wanoda kaç yıldır. Essek degil ya öğrenmiştir bir şekil. Wanoda bunun yolunu bilen çokça kişi vardır. Ayrıca yıllardır korsan muhtemelen.

Uçma büyük bir artı. Hız Marco kadardır max. Uçarken ise hızlı olabilir bayaca.

Ateş gücü ise muallak. Saboda varken King'e fazla fazla kullandirir ise Mera Mera ne halta var oldu bu dünyada. :artiz:

Ayrıca Dof, Kaido'nun bahsi geçince dahi ürken adam. Rosada bol bol gördük. Kaido'nun ismi ile korka kişi gel denilecek de gelmeyecek mi? Iş ortaklığı Dofun korkularini bastiracak kadar ortaklık değil

Tamam genel olarak en zayıf ilk 4(yonko+ 3 ) BM'de gerisi en güçlü diyorsun bir nevi :good: Katılmıyorum işte buna :D

King eğer Katakurinin namağlup serilerinden bir halka ise kabul eder misin peki ödül = güç olmadığını?
Öyle birşey olsa direk bünyesine alırlar seviyor güçlü adam kaido ama doffy adasında kral olarak duruyor olmaz yani.O tartışmalara şimdi girmeyeyim ama demek istediğim şu.3 tatlı komutan 40 ediyorsa 3 yıkımcı 50 ediyor kalan onluk kısmı da Mom en güçlü aile olmanın verdiği kalabalıkla dolduruyor ve elliye eşitliyor yine.Bu tarz yani oranlama.Tabii işin içinde diğerleri de var hepsi toplanınca savaş gücü açısından sayısal olarak yine denk bir rakam çıkıyor iki tarafta da.Savunduğum mantık kısaca bu bakalım göreceğiz.Eğer Kata yenilmediyse ciddi kapışmada beraberlik varsa eşit güçte olduklarını ve Kata’nın ödülünün önemsiz olduğunu kabul ederim.Ancak yenilmedi demek kazandı anlamına gelmez net bilgi lazım direk King’den güçlü de demem. @Densetsu no Samurai Dua kısmına iyi güldüm ama çok iyi noktaya parmak bastın. :D

Tek başına yonkou olunmaz. BM, tatlı komutanlar belli seviyeye geldikten sonra yonkou olmuştur tam anlamıyla. Üstelik senin bahsettiğin zamanlar çok eski. Bir yonkounun 30 yıl önce dengeyi nasıl sağladığı farklı 2 sene önce nasıl denge sağladığı farklı konu. 25-30 yıl önce Kaido'nun tayfa da zirve dönemini yaşamıyordu. Shanks zaten piyasada yoktu. Wb'nin kk olmakla alakası yoktu ki Bm'ye saldırsın vs. Sonuç olarak durum farklı.

Roger varken imparator değildi ki Big Mom. :/ Roger sonrası zaten Wb en büyük güçtü. Taht savaşı bu kadar hareketli olmayabilir.
Roger ekibinde Reyli,Gaban var iken hamile olma ihtimalli kadın var iken neden topuk yapsın ? Yonko edecek tayfası vardı gene. Ne zamandır yonko bilgisi var mi? Yeni dünyayı deniZcilerin kontrol edememe sebebi yonkolarin kontrol etmeleri değil mi? BM kaç yıllardır kontrol ediyor zaten. Denizcilerin girmemesi ile pasif yonkoluk yapıyor zaten.

Siyah kılıç olur muhtemelen. Wanoda kaç yıldır. Essek degil ya öğrenmiştir bir şekil. Wanoda bunun yolunu bilen çokça kişi vardır. Ayrıca yıllardır korsan muhtemelen.

Uçma büyük bir artı. Hız Marco kadardır max. Uçarken ise hızlı olabilir bayaca.

Ateş gücü ise muallak. Saboda varken King'e fazla fazla kullandirir ise Mera Mera ne halta var oldu bu dünyada. :artiz:
Çakmak ateşi gibi yanıyorsa boşuna "Wildfire" denmiştir. Bu adamın petrol kuyusu gibi yanması lazım :D

Kaido'nun kılıç ustası olan halini bekliyorum. Güççük Kaido :)

Öyle birşey olsa direk bünyesine alırlar seviyor güçlü adam kaido ama doffy adasında kral olarak duruyor olmaz yani.O tartışmalara şimdi girmeyeyim ama demek istediğim şu.3 tatlı komutan 40 ediyorsa 3 yıkımcı 50 ediyor kalan onluk kısmı da Mom en güçlü aile olmanın verdiği kalabalıkla dolduruyor ve elliye eşitliyor yine.Bu tarz yani oranlama.Tabii işin içinde diğerleri de var hepsi toplanınca savaş gücü açısından sayısal olarak yine denk bir rakam çıkıyor iki tarafta da.Savunduğum mantık kısaca bu bakalım göreceğiz.Eğer Kata yenilmediyse ciddi kapışmada beraberlik varsa eşit güçte olduklarını ve Kata’nın ödülünün önemsiz olduğunu kabul ederim.Ancak yenilmedi demek kazandı anlamına gelmez net bilgi lazım direk King’den güçlü de demem. @Densetsu no Samurai Dua kısmına iyi güldüm ama çok iyi noktaya parmak bastın. :D
Kalan 10 geri kalan rakam yapıyor da 50 = 50 + flying6 ekstra en güçlü yonko Kaido olayını denklemiyor. Kaido'nun tayfa da var demek istiyorum da neyse :D

BMP 4lu < Beast Pirates4 olabilir tabii. Mangaka yazdığı sürece. O zaman denge olmaz diyorum, öyle ise de denge yok muhtemelen. Kaido bilerek saldirmadi gibi şeyler söylenir tabii

Sonraki zamanlar bol bol tartışırız daha, ben açıklama gelmedikçe savunacam bunu mangaka tarafından :D.

Geç oldu. Iyi geceler efenim :sapkali:

Son düzenleme:
Çakmak ateşi gibi yanıyorsa boşuna "Wildfire" denmiştir. Bu adamın petrol kuyusu gibi yanması lazım :D

Kaido'nun kılıç ustası olan halini bekliyorum. Güççük Kaido :)
FMAB izleyince ateş havalı da Naruto, OP.gibi serilerde ateş fasa fiso duruyor. Yani öylesine bir şey gibi :D Akainu hariç tabii. :p Onunki fena.

Kaido Jr. olursa güzel olur tabii de şahsına münhasır bir tip olur. Kıyafeti zaten latex. Işkence sever, kılıç ustası, uçan manyak bir şey olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık