Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Killer'i kestiği için övmüyorum şahsen :artiz:

Rakibin silahını almasına bile izin vermeyecek kadar baskın olmasından dolayı övüyorum. Vücuda giren silahın tekrar alınamamasını sağlamak ne demek :fool: Reis boşuna Reis olmamış.
Bunu eline 3. kılıcı almak için yapması sıkıntı. Hatta poz kestiğini sandığımız o andan sonra bayılması daha da sıkıntı hacı.

Bizim tayfanin baskalarini tanimadigini daha oncede gormus olman lazim zoro bonneyi tanimamisti kutsal ejderi bile tanimiyorlar sen supernovalarin taniyip tanimama olayindan bahsediyorsun.Tanimak zorunda degil kimse kimseyi.bunun akil ölcecek bir veri olmadigini soyluyorum hadi aklini ölctun bununla ama gucunu kisitlayan bir veri degil.Örnek olarak wbnin oglunu gosterebiliriz akilsiz oldugu belli gucu cok fazla oldugu soyleniyor yani akil ve guc birbirini etkilemiyor.İkisindede yuksek seviyede olan cok daha guclu olur zaten.Kaptaniyla konusmamasini veri olarak sundunuz hatta dediniz konusma yetisini falan bile kaybetmis olabilir bende size adamin aslinda konusup muhabbet edebilecek aklinin yerinde oldugunu mangada gosterdim.Kaptaniyla konusamiyorsa utancindan konusamiyordur belkide veya diger arkadaslarinin basina biseyler gelmistir uzuntuden de olabilir.Ama bu onun suikastci olmasini engellememis baskalarini kesip bicebilecek kadar akli yerinde zorodan tek yitince akli gidik oldu adamin.Zoroyada hasar bile vuramayacaginida gosteriyorum size ama o konuya deginmiyorsunuz bile.Zoronun silahini calan adam zoroya saldirmasa killerin hasarini yemeyecegini biliyorsunuz aslinda ama tükürdügünüzü yalamak zor geliyor sanki biraz.Zoro hasar yemeden yenebilirdi ustelik fiziksel hasari aldiktan sonra adamin silahini bile alip tek atiyor mu atmiyor mu?Burda psikolojik handikap mi daha onemli yoksa fiziksel olarak handikap mi daha onemli?Anlasilan sizin icin zoro killer denk kalacak bos yere uzatmanin anlami yok tartisma neticesiz kalacak
Arkadaş sen akıl diye ıq'yu katmışın işin içine ne alaka şimdi?
Ben "Iqsu yüksek olan güçlüdür" mü diyorum.
Akıldan kast ettiğim çey bilinç. Daha detaylı mı anlatayım?
Zoro ve Bonney olayına gelince zaten o zamab kimse kimseyi tanımıyor, en kötü nesil ya da süpernova tanımları o olaydan sonra geliyor ve dünya çalkalanıyor.
Ben kaptanıyla konuşmamasından bahsetmedim.
"Kaptanı esir, tayfası ne durumda belli değil, bu gitmiş Orochi'nin emirlerini dinleyip çocuk kovalıyor." dedim.

Killer'ın Zoro'ya darbe vuramayacak olması konusuna diyecek laf yok çünkü dayandığı bir şey yok. Tamam adam tırpanı, Zoro'dan geri alamadı. Ama adamın aklı başında değil, tam gücünde olmadığı belli, bu yüzden bu dediğin de delil olmuyor bu yüzden.
Kaç mesaj önce yazdım yani. Tekrar yazmayınca mı sorun oldu?

Psikolojik handikap ve fiziksel handikap konusunda da açıklama yaptım. Keşke okuyup cevap verseniz.
İnsan bilinci ve iradesinin bu seri için neler ifade ettiği ortada. Bin tane örnek verilir. Bir şeyler karaladım da ama nedense ona bir cevap gelmedi ve gene aynı türkü tutturulmuş.
O zaman al sana tartışmasız açıklama;

Baygın Luffy, etrafındaki adamları bayıltıyor, Kaido'ya burdayım diyor.
Bilinci yerindeyken Kaido'nun "velet" dediği adam bilinci kapalıyken dikkatini çekiyor.
Neden?

Arkadaş sen akıl diye ıq'yu katmışın işin içine ne alaka şimdi?
Ben "Iqsu yüksek olan güçlüdür" mü diyorum.
Akıldan kast ettiğim çey bilinç. Daha detaylı mı anlatayım?
Zoro ve Bonney olayına gelince zaten o zamab kimse kimseyi tanımıyor, en kötü nesil ya da süpernova tanımları o olaydan sonra geliyor ve dünya çalkalanıyor.
Ben kaptanıyla konuşmamasından bahsetmedim.
"Kaptanı esir, tayfası ne durumda belli değil, bu gitmiş Orochi'nin emirlerini dinleyip çocuk kovalıyor." dedim.

Killer'ın Zoro'ya darbe vuramayacak olması konusuna diyecek laf yok çünkü dayandığı bir şey yok. Tamam adam tırpanı, Zoro'dan geri alamadı. Ama adamın aklı başında değil, tam gücünde olmadığı belli, bu yüzden bu dediğin de delil olmuyor bu yüzden.
Kaç mesaj önce yazdım yani. Tekrar yazmayınca mı sorun oldu?

Psikolojik handikap ve fiziksel handikap konusunda da açıklama yaptım. Keşke okuyup cevap verseniz.
İnsan bilinci ve iradesinin bu seri için neler ifade ettiği ortada. Bin tane örnek verilir. Bir şeyler karaladım da ama nedense ona bir cevap gelmedi ve gene aynı türkü tutturulmuş.
O zaman al sana tartışmasız açıklama;

Baygın Luffy, etrafındaki adamları bayıltıyor, Kaido'ya burdayım diyor.
Bilinci yerindeyken Kaido'nun "velet" dediği adam bilinci kapalıyken dikkatini çekiyor.
Neden?
Yine işinize gelen kisimlari alip alip kullaniyorsunuz zoronun yaydigi şeytani aurayida katsaydin o zaman.Ama killer ile kiyasa girdiginde zoroya bi arti daha eklemek demek olacak o zaman killer=zoro demek zorlasir.Neyse akli basindaki killerda da vardir seytani aura tamam psikolojik handikaplar fiziksel handikaplardan daha gucludur tamam adami delersin ama psikolojik olarak sorunun varsa sen daha guclusun

Yine işinize gelen kisimlari alip alip kullaniyorsunuz zoronun yaydigi şeytani aurayida katsaydin o zaman.Ama killer ile kiyasa girdiginde zoroya bi arti daha eklemek demek olacak o zaman killer=zoro demek zorlasir.Neyse akli basindaki killerda da vardir seytani aura tamam psikolojik handikaplar fiziksel handikaplardan daha gucludur tamam adami delersin ama psikolojik olarak sorunun varsa sen daha guclusun
Ama sen olayı cidden çarpıtıyorsun yalnız. Gerek yok. Benim hasıraltı etmeye çalıştığım bir şey de yok.
Benim dediğim, her iki karakter de handikaplıydı ve bu nedenle nasıl Zoro'nun her şeyini göremediğimizi söyleyebiliyorsak (çünkü her şeyini kullanmadığını biliyoruz) Killer'ın da her şeyini görmediğimizi söyleyebiliriz (çünkü adam kendinde değil.).

Ashura, şeytani aura falan senin bahanelerin. Ne yani bu yüzden Zoro herkesten güçlü mü? E gitsin Kaido'yu öldürsün o zaman.
Aynı şeytani aura zamanında Kuma'ya niye bir şey yapamadı o zaman?
Kaptanı yalvarıyordu "Ne olur yapma" diye, daha ne.

Killer'ın Ashura'sı falan var mı bilmem. Oladabilir olmayadabilir. Biz bir tek Zoro'da gördük ama kimse Zoro'nun tek olduğunı söylemiyor.
Zaten tek olsa böyle bir teknik olmazdı.
He Killer'ın Ashura'sı varsa ne, yoksa ne?
Bir önemi yok.
Çünkü önemli olan teknik değil, tekniğin gücü.
Belki de Ashura"yı beşe katlayacak bir tekniği var. Olmaz mı?
Mümkündür.
Ama bu varsayım. Ben varsayıma bakıp kesin bir şeymiş gibi konuşmam.

Eee? Var mı diyeceğin?
Ashura, şeytani aura sevdasını bir köşeye bırakıp, olasılıkların tamamına bakarak bana diyebilir misin "Zoro, Killer'dan kesin güçlü" diye.

Aynen Killer dezavantajlı ve öyle olmasa Zoro ile eşit ve Zoro'nun kendine giren tırpanı çıkartmamasını da herkes yapabilir ve bu tırpanı sokan kişiye hep handikap oluşturur ve Killer'ın kafa yerinde olmadığı için böyle bir hata yapıp rakibini yaralamıştır ve böylelikle silahını kaybedip aslında bir çocuğun bile bildiği yapılmaması gereken bir hata yapmıştır ve bu olay da Zoro'nun herhangi bir marifeti yoktur.

Ama Luffy vs Cracker de, Nami bisküvileri ıslatırken bu hiç rakibe dezavantaj sağlamamıştır ve Luffy, Crackeri yenmiştir değil mi? Sonra Kata dövüşün de, Brulee ve diğer etkenler Luffy'e avantaj sağlamamış hatta dövüşün sonun da Kata kendini mi bıraktı gibi sorular olmasına rağmen, Luffy onu yenmiş ve daha güçlüdür ondan değil mi? Ama Zoro rakibini biçince; yaaa ama kafası yerinde değil kiii dezavantajları varrdıııı, öyle olmasa eşit falandır bunlar aynen aynen öyle katılıyorum :good:

İkisininde saldırılarını göz önünde bulundurmak lazım zoro gyukimaru ile dövüşürken killer onu yaralıyor burda handikaplı olan zoro ayrıca handikaplı olmasına (yaralı yani) rağmen killeri çok net vuruşla tekliyor. Killer bilinçsizdi filan bırakın bu işleri smile gücü kısmıyor sonuçta

İkisininde saldırılarını göz önünde bulundurmak lazım zoro gyukimaru ile dövüşürken killer onu yaralıyor burda handikaplı olan zoro ayrıca handikaplı olmasına (yaralı yani) rağmen killeri çok net vuruşla tekliyor. Killer bilinçsizdi filan bırakın bu işleri smile gücü kısmıyor sonuçta
Adamın kendinde olmadığını gösteren şeyleri yazdım.
Okumadıysan oku.
Okuduysan bana kendinde olduğunu ispatla.
"Kendinde değil tamam ama smile güç kısmıyor" diyorsan zaten one piece mantığını en baştan anlatmak gerekir. Uzun hikaye.
Ama cidden öğrenmek istersen gel güzel güzel sor, sana one piece'te bilinç nedir, irade nedir anlatayım.
Anlattıklarımda yanlış varsa düzeltirsin.
Yoksa kabul etmek zorundasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık