Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kimse cevap vermemiş ben vereyim bari. "Kılıç ustalığı" kavramını inceleyelim. Adından anlaşılacagı üzere bir kılıc üzerinde "hakimiyet sağlamak veya o kılıçla bir bütün olmak son bir veya ile kılıcı iyi kullanabilme gereksinimini karşılaması" dersek yeterince kavramı iyi açikladigimizi dusunurum. Şimdi kelime anlam uzerinden bir degerlendirme yapalim. Simdi bir kilic kullanan kisiyi alalim. Simdi kilic kullanan kisi sadece kesmek icin kullaniyorsa o kilici uzerinden bir "kilic ustaligi" unvani almasini beklemek kelime kavramina uygun olmadigini dusunuyorum. Simdi bir kilic kullanan kisiyi ele alalım. Bu kilic kullanan kisi kendine has bir ozellikler gelistirmis ve "kilicla" bir bağ kurmuştur. Simdi ilk ele aldigimiz kisi kilicla bir bag kuramamis ve bag kuramadigi icin sadece kesme odaklı bir yol izleyerek "kilic ustaligi unvanini" karsilayamamistir. Soyle ornek vereyim "Zoro'nun kolunu kesmesi icin kilicini atmasi" diyerek ve bu olay sonucu Zoro'nun bir kilic ile bir bag kurdugu ve "kilicin kesmedigini" de ele alirsak Zoro "kilic ustaligi" unvanini hakkiyla karsilamistir.

"kiliclariyla bag kurabilmis" sonucuna varmis oluruz. "Kilic ustasi" unvanini her eline " kilic alan kisiler "olmadığı gibi "her seyi keserekte" kilic ustasi unvanini alamayacagi ortadadir.

Bir baktimda kanit niteligi tasimiyor :D Bos yazmisim.
Tüm yazı boyunca "ne diyor bu" diye düşünüyordum ki şu son kısımlar toparladın :alkis:

Seninde kör fanboylardan farkin yokmus diyecek birsey yok sana yazdigim sey cok basit nefret ettigini yazmani anliyorum ama senin verilerine gore sevdigin karakterlerden de yanci oluyor onlarida yazmani istedim bak ne kadar basit dimi saga sola kivirmaya gerek yok cikip soyle surekli bana jinbe deme bos yere.Sorum basit sevdigin yanci karakterleride bana yazar misin?
Hater diyebilirsin Jinbei için. ;) Veyahut yancı Jinbei için. :sapkali:

Hater diyebilirsin Jinbei için. ;) Veyahut yancı Jinbei için. :sapkali:
Kimi sevip kimi sevmedigine karisamam ama ortaya sevmemek icin sacma kriterler koymayin.Bir karakteri yanci yapmak icin kriterler uydurdun o kriterlere neredeyse tüm shibukailer takildi.Düşün mihawk bile takildi o derece.Sevmiyor olabilirsin ama sevmiyorsun diye baska kelimeler ile karakterin gömmemelisin.Ben sevmiyorum kardesim demen yeterlidir.Ama o yanci su karakter varya offf yancinin babasi dur suna bide resim ekliyim varya tam yanci olsun otekine bilmemne soyliyim onuda yanci yapmis olalim demek boyle cabalara girmek sizin kalitenizdeki insanlara yakişmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık