Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
WB'yi aldı diye Teache ödül verilmedi muhtemelen. :D saçma tabii.

En güçlü Kaido açık açık söylendi. Shanks zirve ödül olarak. Ee işte tek güç değilmiş. Mangaka kendi söyleniyor mu bi nevi?
Kimse sadece güçle veriliyor demedi ki zaten. Kimse kimsenin yazdığını okumuyor galiba. :D

İki grup var.
1- Güç büyük etken diyenler
2- Güçle alakası çok az diyenler

İki tarafta da güç ne %100 olmuş ne de %0. Gereksiz tartışma. :D

Shanks'ın olayı Robin gibi de çıkabilir. Kayıp yüzyılı bilen yonkoya Kk denir. :D

Ben de ona benzer bir şey diyorum. Ödül illa ki gücü temsil ediyor. Kata'nın ödülünün düşük olması King'in yaptıklarını yapamayacağı anlamına gelmiyor. Ancak bu King'in o işleri başaracak kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Belli noktadan sonra sırf sivil katliam yaptığı için ödülü 1 milyon olmayacaktır. Daha fazlasını başarması gerekiyor. Onu başarmak için de güce.
BM korsanları arasında 1 milyar en güçlü 900m 2. en güçlü falan diye gider. Bu genele vurulduğunda King > Queen > Jack = Katakuri > Smoothie diye gitmez. Bu mantığa aykırı. Herşeyi en zayıf olan Koca Ana korsanlarini bu senaryoda 5 ayda harcarlar.

Tabii gücü yansıtıyor ama tamamen güç demek de abez. Ben 1 milyar sırf sivil katliam ile demiyorum. Jackin Cracker arası farkindan bahsediyorum

Dediğim gibi. Kaido > Shanks, Kaido en güçlü denerek söyledi mangaka. Shanks en yüksek ödüle de sahip.

Demek ki tek başına güç değil, başka etmenler de var :)

İkisini yendi diye 1 milyar 100 olacaktı belki. Fakat yeni bir yonkou potansiyeli veriyor Germa ile anlaştığı için ve etrafında birilerini topladığı için. Üstüne de BM'ın partisini berbat ediyor.

Bunlarla 1 milyar 500 oluyor.
Tabi onlarında etkisi illa ki var. Ancak Germa ortaklığını bir kenara bırakırsak. Bm'nin partisini berbat etmek basit bir iş değil. Şans faktörlerini bir kenara koyarsak daha önce yazdığım gibi güçlü olmak önemli etken. Hatta verdiğin 1 milyar 100 örneğindeki gibi ödülün büyük bir kısmı yine güç üzerinden verilecekti. Mesela Luffy, Kata'yı yendi, ama kimse geleceği gördüğünü bilmiyor diye hatırlıyorum. Belki bilseler daha da yükselecekti ödülü.

BM korsanları arasında 1 milyar en güçlü 900m 2. en güçlü falan diye gider. Bu genele vurulduğunda King > Queen > Jack = Katakuri > Smoothie diye gitmez. Bu mantığa aykırı. Herşeyi en zayıf olan Koca Ana korsanlarini bu senaryoda 5 ayda harcarlar.

Tabii gücü yansıtıyor ama tamamen güç demek de abez. Ben 1 milyar sırf sivil katliam ile demiyorum. Jackin Cracker arası farkindan bahsediyorum

Dediğim gibi. Kaido > Shanks, Kaido en güçlü denerek söyledi mangaka. Shanks en yüksek ödüle de sahip.

Demek ki tek başına güç değil, başka etmenler de var :)
Yahu zaten Kata onları yapamayacağı anlamına gelmiyor dedim. :D Jack falan tabi ki Kata'dan güçlü değil. Yinede önemli etken güç burada. İstisnalar da gerçeği değiştirmiyor. :D

Kimse sadece güçle veriliyor demedi ki zaten. Kimse kimsenin yazdığını okumuyor galiba. :D

İki grup var.
1- Güç büyük etken diyenler
2- Güçle alakası çok az diyenler

İki tarafta da güç ne %100 olmuş ne de %0. Gereksiz tartışma. :D

Shanks'ın olayı Robin gibi de çıkabilir. Kayıp yüzyılı bilen yonkoya Kk denir. :D
Farklı olan onlarca var. Herbiri istisna deniyor o tuhaf :D

%100 güç değildir demiyorum ben de aynı şekil ama Jack = Katakuri'yi bana yedirmeleri hoşuma gitmiyor.

Hele Jack'in Cracker 'i almasinin yolu dahi yokken.

Liderlerini biliyorlar ama, en güçlülerini özellerini biliyorlar. 1 milyar ödül biçiyorlar buna rağmen. Smoothie gene 2.tümen yüzünü biliyorlar 932 ödül biçmişler.

Senin mantıkla Cracker Katakuri'dende Smoothie'dende güçlü o zaman. Cracker'in yüzünü görmediler diye 2.tümen komutanınıda aşmıyor yani. Hadi aştı diyelim 1 milyarlık Katakuri'yi mi aşacak?

Jack ile Katakuri'nin 2'side yüzü çok iyi biliniyor bak bunları net bir şekilde kıyaslarsın mesela.
Liderlerini bilseler ne olacak ? Kaptanların ödülü tayfaların da ödülünü etkiliyor.Açıklandı bu konu.Cracker ile Jack aynı oranda etkilenmiyor yani.Yıkımcılar daha vahşi,aktif ve kaptanlarının ödülü de muhtemelen daha fazla.Cracker'ın suratının bile bilinmemesi adamın ne kadar pasif olduğunun bir göstergesi zaten.Tatlı komutanları kendi adalarından ne sıklıkla ayrıldıkları bile belli değil.

Yahu zaten Kata onları yapamayacağı anlamına gelmiyor dedim. :D Jack falan tabi ki Kata'dan güçlü değil. Yinede önemli etken güç burada. İstisnalar da gerçeği değiştirmiyor. :D
Istisna onlarca var yahu. Herbirine istisna diyonuz.

Queen > Kata demek ile BM korsanları nasıl ayakta durabiliyor? Ha bir de Roger hamile diye saldirmadi dediğiniz zayıf hamile kaptan BM var. Ödül belli yere kadar güç .

En güçlü adamı YC2 altı olan, hamile ve zayıf kafası gidik denen Yonko Tayfası tek amirale düşer ben söyleyim

Farklı olan onlarca var. Herbiri istisna deniyor o tuhaf :D

%100 güç değildir demiyorum ben de aynı şekil ama Jack = Katakuri'yi bana yedirmeleri hoşuma gitmiyor.

Hele Jack'in Cracker 'i almasinin yolu dahi yokken.
Aslında avantaj & dezavantaj konuları da işlendi. Luffy - Enel, Monk - Snack gibi. Jack'i daha dayanıklı eşit güçte bekliyorum ama bence de alamaz. Ha yenilir mi dersen bence aylarca birbirlerini alamazlar. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık