Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Boşu boşuna karşılaştıklarını düşünmüyorum. Nasıl olur, bilemem ama karakter gelişimine katkı sağlamasını bekliyorum. Sen kabul etmeyebilirsin, ancak Toko'nun Zoro'ya baya bir bağlandığı kesin. Nasıl işleyeceği Oda'ya kalmış.
Toko'nun Zoro'yu sevdiği gerçeğini kesinlikle reddetmiyorum. Ama aralarında hiçbir şey olmadan sevdi adamı. Belki hayatını kurtardığı içindir bilemem.
Ama toplasan kaç dakika muhatap oldular, ne yaşadılar ki Sanji ile Zoro'nun abiliğini kıyaslıyoruz?

Oda'nın bir fikri vardır ve güzel bir bağ kurulacaktır belki. Mümkün. Ama şu an için Toko'nun gözünün yaşını silmek Sanji'ye daha çok yakışır durumda.

Ama Sanji'den de Zoro'dan da geçtim. Biri silsin şu kızın gözünün yaşını. Kurtarsın babasını. Eğer Zoro bunu yaparsa shusui olayını bile affedebilirim belki, o noktaya geldim bak.

Denizcilerde bir keramet var ama hadi hayırlısı.Coby gibi bir bücürüğü 2 yılda adam ediyorlar harbiden ilginç.Keşke şu Luffy de biraz denizci eğitimi görsede az adama benzese diyor insan.
Aynen ya. :oleyo2:

Toko'nun Zoro'yu sevdiği gerçeğini kesinlikle reddetmiyorum. Ama aralarında hiçbir şey olmadan sevdi adamı. Belki hayatını kurtardığı içindir bilemem.
Ama toplasan kaç dakika muhatap oldular, ne yaşadılar ki Sanji ile Zoro'nun abiliğini kıyaslıyoruz?

Oda'nın bir fikri vardır ve güzel bir bağ kurulacaktır belki. Mümkün. Ama şu an için Toko'nun gözünün yaşını silmek Sanji'ye daha çok yakışır durumda.

Ama Sanji'den de Zoro'dan da geçtim. Biri silsin şu kızın gözünün yaşını. Kurtarsın babasını. Eğer Zoro bunu yaparsa shusui olayını bile affedebilirim belki, o noktaya geldim bak.
Ya şimdi girmek istemiyorum da Sanji ne yaptı? Sırf yemek verip, başını okşadığı için mi? Robin de onun hayatını kurtarmıştı mesela. Toko bunlar ile kaç dakika muhatap oldu? İş kaç dakika muhatap olmaya gidecek ise Zoro ile daha çok olmuştur. Neyse, sonuçta bunlar duygular ile ilgili bir olay bir insana daha sıcak gelebiliyor. Mesela bana da Toko'nun sürekli Zoro'ya yakın olması ve Zoro'nun onun yaptığı espriye gülmemesi daha sıcak geldi. Hatta tekrar aynı espriyi yapıp güldüreceğini düşünüyorum.

Hem zaten Zoro'nun ondan önce Yasu ve Ebisu kasabası ile tanışması var. Şimdi bana mı öyle geliyor bilmiyorum, Yasu'nun ve Ebisu kasabasının Zoro'ya davranışıyla diğerlerine davranışları farklı geldi, sen aynı diyebilir misin? Bana da tüm bu nedenlerden ötürü Zoro'nun kurtarması daha anlamlı geliyor.

Hem zaten Zoro'nun ondan önce Yasu ve Ebisu kasabası ile tanışması var. Şimdi bana mı öyle geliyor bilmiyorum, Yasu'nun ve Ebisu kasabasının Zoro'ya davranışıyla diğerlerine davranışları farklı geldi, sen aynı diyebilir misin?
Buna bende katılıyorum bana da öyle geldi. Toko için ise çocuk Zoro'yu gördüğünden beri yanında oturuyor hatta yanına bile yatıp uyumuş tatlı velet daha ne olsun? :D

Ya şimdi girmek istemiyorum da Sanji ne yaptı? Sırf yemek verip, başını okşadığı için mi?
Bence aç bir çocuk için gayet güzel abilik.

O konu tartışılır.
Tartışalım o zaman.
Tabi devirmiş yatmış olmama ihtimali var.
Belki gezmeye çıktı.
Belki çok sevdiği bir barda bedava içki günü vardı.
Belki karısıyla ilgileniyordu.
Belki karısını aldatıyordu.
Belki çamaşır yıkıyordu.
Vs vs.

Evet uzun uzun tartışılır. Ama tüm dünya bangır bangır Ace'in katledileceğiyle günlerce çalkalanmışken, Luffy ve Whitebeard tayfası/ailesi Marineforda'da çırpınırken bizim Rayleigh'in orada esamesinin bile okunmadığı gerçeği sabittir.

Oda 2000'li yılların başında Luffy, Zoro ve Nami için çekirdek demiş olabilir ama sonraki yıllarda çıkan bölümlerde hatta ondan öncesinde dahi Sanji daha çok yer kaplıyor. Her anlamda...

Buna bende katılıyorum bana da öyle geldi. Toko için ise çocuk Zoro'yu gördüğünden beri yanında oturuyor hatta yanına bile yatıp uyumuş tatlı velet daha ne olsun? :D
Aynen öyle. :D

Bak @Çörekçioğlu Luffy ile konuşuyorduk. Zoro'nun ve Hiyori ile Toko'nun orada karşılaşmaları şans olmayabilir diye. Sürekli köprünün orada duran adam bir şekilde Zoro'da Shusui olduğunu öğreniyor köye kadar gidiyor. Bir şekilde Zoro'dan çalıyor. aynı yere Hiyori ve Toko geliyor. Nedense kendilerini koruyacak insanları olacağı yere kaçmak yerine kuzeydeki ıssız bir yere kaçıyorlar. Şansa bak ki Zoro çıkıyor.

O ikilinin Zoro'dan haberi yoktur da tüm bunları Yasu planlamış olmasın? Zoro'nun geri dönemeyeceğini biliyor ve peşine düşmüyor. Bu adam baya iyi hırsız olmalı o varken Zoro'nun kılıcı çalınıyor. Ve bu adam iyi biri cidden Zoro'yu takip etmemesi için hiçbir neden yok. Bu adamın başkentteki olaylardan haberi vardır. Orochi'yi kızdıran kişinin toko olduğunu ve Komurasaki'nin numaradan öldüreceğini biliyordur. Belki de Zoro'nun gücünü gördükten sonra onu oraya doğru yönlendirmek için bir oyun oynamıştır.

Hatta bu adam Diamyo çıktığına göre Gyukimaru onun adamı bile çıkabilir. Bu adam büyük ihtimal bile bile yakalanmış bile olabilir. Zoro'yu tanımışsa idama geleceğini bile düşünmüş olabilir. Bakalım neler açıklayacak merak ediyorum.

Bence aç bir çocuk için gayet güzel abilik.
Tabi bence de kötü değildi. Sadece diğeri daha anlamlı geldi bana.

Bak @Çörekçioğlu Luffy ile konuşuyorduk. Zoro'nun ve Hiyori ile Toko'nun orada karşılaşmaları şans olmayabilir diye. Sürekli köprünün orada duran adam bir şekilde Zoro'da Shusui olduğunu öğreniyor köye kadar gidiyor. Bir şekilde Zoro'dan çalıyor. aynı yere Hiyori ve Toko geliyor. Nedense kendilerini koruyacak insanları olacağı yere kaçmak yerine kuzeydeki ıssız bir yere kaçıyorlar. Şansa bak ki Zoro çıkıyor.

O ikilinin Zoro'dan haberi yoktur da tüm bunları Yasu planlamış olmasın? Zoro'nun geri dönemeyeceğini biliyor ve peşine düşmüyor. Bu adam baya iyi hırsız olmalı o varken Zoro'nun kılıcı çalınıyor. Ve bu adam iyi biri cidden Zoro'yu takip etmemesi için hiçbir neden yok. Bu adamın başkentteki olaylardan haberi vardır. Orochi'yi kızdıran kişinin toko olduğunu ve Komurasaki'nin numaradan öldüreceğini biliyordur. Belki de Zoro'nun gücünü gördükten sonra onu oraya doğru yönlendirmek için bir oyun oynamıştır.

Hatta bu adam Diamyo çıktığına göre Gyukimaru onun adamı bile çıkabilir. Bu adam büyük ihtimal bile bile yakalanmış bile olabilir. Zoro'yu tanımışsa idama geleceğini bile düşünmüş olabilir. Bakalım neler açıklayacak merak ediyorum.
Olabilir bak güzel detaylar var. Önemli olan bir şeyde acaba ne diyecek Yasu :D

Tabi bence de kötü değildi. Sadece diğeri daha anlamlı geldi bana.
Bilemiyorum ben Wano'daki açlığı görünce Sanji'ye daha bir kayar oldum şahsen. Aç bir ülkenin kahramını, kayıtsız şartsız aç doyurmaktan kendini alamayan biri olmalı.
Kendisini öldüreceğini de bilse karnı aç birine sırtını dönemeyecek biri.

Ama seni de anlıyorum sanırım. Bu kızın suratında plastik bir gülümseme var. Yapay, sahte. İçinde nasıl hissettiğini göstermeyen bir surat ifadesi. Bu yüzle yapılmış espri Zoro'ya komik gelmiyor. "Toko aynı espriyi sahiden mutlu olduğu olduğu için gülerken yaparsa Zoro da güler aslında ama işin aslını gördüğü için gülmedi." demeye çalışıyorsun sanırım.
Bu açıdan bakıldığında gayet anlamlı geliyor. Ama biliyoruz ki Oda her daim Sanji'ye karşı, Zoro'yu kayıran biri. Öyle olunca da benim terazim Sanji'ye kayıyor.
Hani ikisi beraber kurtarsa amenna da, Oda sadece Zoro'yu öne koyuyor.
Bunlar çok çirkin, kötü tercihler.:üzgünüm:

Diğer konudaki fikrinde ise Hiyori'nin neden köprü tarafına yöneldiğini anlamadım yalnız. Her şey ieyasu'nun planıysa kızın köprüde Zoro'nun olacağını bildiği için oraya yönelmesi gerekirdi anca. Bilmeden nasıl tam da İeyasu'nun istediği yöne kaçıyor ki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık