Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro ve Luffy'nin çocukken kurduğu hayaller belli, kurdukları hayaller bile karakterlerinin güçlülüğünü gösterir. O Sanji'nin kardeşleri aynısını Luffy ve Zoro'ya yapamazdı mesela. Sanji'nin yaşadıklarına laf atmıyorum ama Sanji diğer ikisi gibi iradeli değil, bunda ne var yani? Mangada sahneler malum.

Burası forum farkındasın değil mi? Kimse kimsenin dediklerini kabul etmek zorunda değil. Ben gördüklerime göre mangadan sahne atarak anlatıyorum. Hiç bir Sanji fanına böyle bir sapığı nasıl severler yaaa kafayı yemişler, bunlar ciddiye alınmaz da demiyorum ama sen bilirsin ciddiye almazsan alma ne diyeyim.
Dediklerinin kabul edilebilirliği önemli değil bu noktada, koymaz bana normal şartlarda.

Zoro fanlarının çok çok büyük bir kısmının olaylara yaklaşım şekli, irade ve güç anlayışları bana çok basite indirgenmiş ve ''yanlı'' geliyor..Bu insanların yaptığı,her yorumda tartışmada,açtıkları konularda bile görebilirsin..Objektif olursun, olmazsın senin terchindir der geçerim..Ama toplu bir halde aynı dilden konuşup, her akşam yosun yiyorsanız..O zaman hasta bunlar deyip ciddiye alamam derim..

Tora kaplan anlamına geliyor evet ama Zoro gibi kaplanı simgelemiyor. Law kar leoparını simgeleyen bir karakter. Law-Kaplan olaylarına bence de girilmesin. :flaugh:

Mis gibi kendi simgelediğimiz hayvan dururken ne kaplanı. :D

Bu ne tatlı şey ya...:utan:
Aynı Law'un küçüklüğü. :fool:

Yaşayış şekilleri olarak Kaplanlara benzediklerinden Tora benzetmesine bağlamış olabilir Oda. Ama kaplanlardan farklı olarak türleri kırmızı listede. WWF "Dünyanın en güzel ve esrarengiz büyük kedisi" diye anılıyormuş.

(Gerçi bence beyaz kaplan daha güzel ama... :bilmem:)

Vücut parçaları çok değerli olduğundan avlanıyorlarmış. Flavence'le bu açıdan bağlantı kurmuş olabilir Oda.

Gırtlak yapılarından dolayı da kükreyemiyorlarmış. Flavence'in de sesini kestilerdi. :ühü:

Son düzenleme:
Dediklerinin kabul edilebilirliği önemli değil bu noktada, koymaz bana normal şartlarda.

Zoro fanlarının çok çok büyük bir kısmının olaylara yaklaşım şekli, irade ve güç anlayışları bana çok basite indirgenmiş ve ''yanlı'' geliyor..Bu insanların yaptığı,her yorumda tartışmada,açtıkları konularda bile görebilirsin..Objektif olursun, olmazsın senin terchindir der geçerim..Ama toplu bir halde aynı dilden konuşup, her akşam yosun yiyorsanız..O zaman hasta bunlar deyip ciddiye alamam derim..
Şu laflara bak ya. Ne gerek var şimdi? Hayır hayali karakterlerden bahsediyoruz yahu. Amcanın oğlu Sanji'ye laf atıyorum sanki. Ben Sanji'yi Wcı dan dolayı sevmiyorum. Ama öyle kafamdan da atmıyorum. Mangadan gösteriyorum; Luffy ile Zoro aynı şeyleri söylerken Sanji farklı takılıyor. Yani ikisi kadar irade sahibi değil. Hayır Zoro'ya da nele deniliyor hem de ortada bir şey yokken ama ben sadece kendi fikirlerim ile anlatıyorum bazen tartışıyoruz olur bunlar normal. Ama hastalıklı diyerek fanatiklik yapmıyorum ben mesela. Ne diyeyim senin için üzüldüm.

Şu laflara bak ya. Ne gerek var şimdi? Hayır hayali karakterlerden bahsediyoruz yahu. Amcanın oğlu Sanji'ye laf atıyorum sanki. Ben Sanji'yi Wcı dan dolayı sevmiyorum. Ama öyle kafamdan da atmıyorum. Mangadan gösteriyorum; Luffy ile Zoro aynı şeyleri söylerken Sanji farklı takılıyor. Yani ikisi kadar irade sahibi değil. Hayır Zoro'ya da nele deniliyor hem de ortada bir şey yokken ama ben sadece kendi fikirlerim ile anlatıyorum bazen tartışıyoruz olur bunlar normal. Ama hastalıklı diyerek fanatiklik yapmıyorum ben mesela. Ne diyeyim senin için üzüldüm.
Bırak arkadaşı kendi haline, hastalık bulaşmasın yada bulaştırmasın :bilmem:

İlk başta Monet de neden hareket edemediğini anlayamıyor. Sonrasında Monet hareket etmese(Birleşmeye çalıştığı anı diyorum), Tashigi kızı kesti diyor ve dövüş bitti diye normal ilerleyecekken, Monet'in birleşemediğini görüyor. Sonra da o yorumu yapıyor. Yani Zoro'nun ikiye ayırdığı yerden itibaren söylüyor. Haki kullansaydı öleceği kesindi diye.
Aga Monet'in hareket edememe nedenini yazdık ya neden okumuyorsun olayı bana tekrar yazıyorsun. Zoro kendisini kesmiyor zarar vermiyor diye onu görmezden geliyor, sonra bi kere zarar görünce kitleniyor işte. Kesilmenin başı da sonu da devam eden korkunun eseri. Tashigi'nin lafı iki kısmı da açıklıyor işte.

Bu ne tatlı şey ya...:utan:
undefined
Ama bu çok sevimli fazla sevimli. :utan:

Yaşayış şekilleri olarak Kaplanlara benzediklerinden Tora benzetmesine bağlamış olabilir Oda. Ama kaplanlardan farklı olarak türleri kırmızı listede. WWF "Dünyanın en güzel ve esrarengiz büyük kedisi" diye anılıyormuş.

(Gerçi bence beyaz kaplan daha güzel ama... :bilmem:)

Vücut parçaları çok değerli olduğundan avlanıyorlarmış. Flavence'le bu açıdan bağlantı kurmuş olabilir Oda.
Tabi muhtemelen öyle olmuştur. Şapka ve pantolon desenleri de kar leoparını simgelemesinden geliyor. Hayvanlar hakkında iyi bilgin var. Şu kar leoparını bakayım bi başka neleri varmış. :oleyo2:

Law'a ne kadar güzel değer katmış. :utangac: Avlanma durumu da meyvesine bağlanabilir. Çok değerli bir meyveye sahip olduğu için malum bilenler peşinde. :D

Aga Monet'in hareket edememe nedenini yazdık ya neden okumuyorsun olayı bana tekrar yazıyorsun. Zoro kendisini kesmiyor zarar vermiyor diye onu görmezden geliyor, sonra bi kere zarar görünce kitleniyor işte. Kesilmenin başı da sonu da devam eden korkunun eseri. Tashigi'nin lafı iki kısmı da açıklıyor işte.
Bende kendi gördüğümü yazıyorum. Tashigi normal de dönüp gidiyor onu diyorum sonra birleşemediğini görünce o saldırıya yorum yapıyor. Kitlenme olayı muhtemelen Zoro'nun aurası ile alakalı ki bunun örnekleri de var.

Ehh hayali karakterler işte bu kadar organize olup hep bir ağızdan, Zoro şişirmekten-övmekten bıkmadınızmı birader bende onu diyorum.Her yerde bir Zoro fanı olma hastalığı var ve bu durumdan kurtulmak için onları ciddiye almamak gerektiğine inanıyorum artık bu noktada..Yoksa seni kişisel olarak tanımıyorum, sadece mevzu Zoro olduğunda ki kısmına pas atıyorum..

Kıraker ne yapmış bir göster de görelim o kadar gereksiz bir karakterin neler yaptığını hatırlıyor değilim :artiz:

Her şeyi fanlığı kral hakiye bağlayan senin tarafın zamanında kafa dede'de Kral haki var diye Zoro'dan iki tane alıyordu mesela ama işine gelmeyen şeyleri unutuyorsun, normal :good:
O kafa dede sırf efsane olduğu için Luffy'den de güçlü diye düşünülüyordu. Yapmayın gözünüzü seveyim. Sürekli eskide kalmış yorumlardan bahsediliyor. Kimse %100 tutarlı bir şekilde yorum yapmıyor. Fikirler değişiyor. Şimdi bana burda WCL arc'ın başlarında söylenen her şeyi toplattırma. Cracker 5.Komutandı o zamanlar. Bundan başlar Bobbin'e kadar gider. Sanji'nin abisi Luffy kadar güçlüydü felan. Bunu çoğu kişi o ara böyle yorumladı diye de hatırlıyorum. Ama geçti gitti. Olabilir yanlış yorumlanır. Ama şöyle bir şey de var. Sırf elinde kılıç var diye çok yüksek yerlere koymaya çalışan bir grup da yok değil.

Kyros'un Amiral seviyesi olduğu söyleniyordu. Bu işleri bırak Ferit. Senin de yanıldığın nokta çıkar benim de başkasının da.

Bu Cracker'in yaptığı şey.

Luffy bile haki miydi bu diye söyleniyor. Sonrasında yok tam olarak değil diyor. Nami de sadece korkudan mı kurudular diyor.

Aynı Tashigi'nin tepkisine benziyor Nami'nin tepkisi. O da Monet için sadece korkudan mı bu hale geldi felan demişti. Ama illa lanetli ruhlar, öcüler böcüler ile sadece Zoro'ya bağlanmaya çalışılıyor olay. Ha belki de öyle çıkar. Ama bu gayret niye neden? :D

Zoro zaten ağzına bile kılıç alıp kullanarak oldukça farklı bir yere geliyor.:D

Şu tavşan da yine bir aralar Big Mom'ın ana komutanlarından biriydi ha. Kim söyledi hatırlamıyorum ama bir tahmindi. Bitti gitti.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 21)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık