Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vista'nın amacı ilerlemek iken, Mihawk'ın tek yapması gereken Vista'yı tutmak. Bunu da Luffy hakkında düşüncelere dalarken yapabiliyor. Göz ucuyla ondan tarafa bile bakıyor. Toplasan 2-3 kare gösteriliyor zaten bu vs. Ne çıkarılabilir bundan? Vista'nın 2 dk da yenilmeyeceği sanırım. Mf ile değerlendiriyorsak şayet Croco da Akainu'yu durdurdu? Yonkou kıvamına henüz gelmemiş BB'yi Sengoku ve Garp alt edemedi? Jozu veya Ace Kuzan'ı tutabiliyor gördük. Ace/Jozu ve Kuzan arasında da en az iki tık fark var hani. O da sağ kol-amiral farkını bir tık kabul edersen iki, yoksa daha da fazla.Yani Vista'yı yenmek, öldürmek gibi amacı olmayan, zaten en güçlü kılıç ustası olarak bilindiğinden o vs de ispat edecek birşeyi de olmayan, Vista'nın plazaya doğru ilerleyişini engellemesi yeterli olan Mihawk'ın gücü hakkında üç beş panellik vs den Mihawk'ın gücü anlaşılabilir mi?
Mihawk'ın bir ünvanı var Yonkou ayarı olduğu anlaşılabilir mi? Karşısında kılıç ustası birisi varken "ciddiye almıyor" demek ne oluyor? Zoro'nun o seviyesini ciddiye alıp onla bir düello tarzı ciddi bir şey atıyorsa Zoro'nun o seviyesinin 100katı olan birisini ciddiye almaması Mihawk hakkında ikilem olusturmaz mi? Bu arada Vista luffy'nin ilerlemesi için Mihawk'ı karşısına alıyor. Hadi Mihawk'da karşısında yer aldığı için bir vs oluyor. Şimdi Vista'ya da isteksiz savaşıyor desem doğru sayılabilir miyim?

"Ciddiye almıyor" mantıgıyla ilerleyelim şimdi. Yonkou ayarı bir adam ciddiye almadığı savaşı en güçlü silahıylamı girer yoksa en güçsüz silahıylamı? Mf genel anlamda ciddiye almadığı söylenebilir. Zaten Wb'ye slash atarken Amiraller şaşırıyor "Aa Taka No Me savaşa giriyor" diye. Besbelli ki bu adam önceki büyük savaşlarda savaşmıyor eğlencesine falan giriyor. Ama karşısında bir rakip çıktığı zaman hatta rakipte kendisi gibi bir kılıç ustası olduğu zaman onu ciddiye almaması çok anlamsız olmaz mı?

Elbet Mf'de güç çıkarımı yapmak biraz tahminden öteye geçmez bir mevzu. Sağ kolların Aka'ya saldırıp alamamasını da Amiral=Sağ+Sol kol+Komutan olarak bağlayabilirim bende. Onu geçtim Shanks<Mihawk mevzusu da Mihawk'ın "tek kollu kişiyle duello etmem" üzerinden mi varılıyor?

Cidden Zoro'da Kral Haki olacak ise uyandırması için en uygun yer orası olabilir. Orochi bence de yeterli gelmez. Sadece halktaki isyan ateşini ateşlemek için uygun olur, onun gerçek karakterini göstererek. Luffy zaten hapishanedeki insanları gazlamaya başladı, Zoro ise halkın arasında kahraman olarak görülebilir. Bakalım merakla bekliyorum, adam da tam zamanında ara verdi.
Zoro orada ''Ben Wanoluyum'' dedirten bir şey yapması lazım bence. İnsanların benimsemesi lazım. Yoksa öbür türlüsü sade bir güç gösterisi olur ki Wanolular bu tarz güçlere alışık insanlar. Yıllarca Kaido ile yaşamış insanlar. Zoro o sahnede öyle bir şey yapacak ki artık kehanet mi olur, yoksa Zoro'nun ailesi ile alakalı bir şey mi olur, orası Oda'ya bağlı. Misal BAA'daki kehanat gibi bir şey, ya da MF'deki Luffy ve Ace'in babalarının duyurulması gibi bir sahne bekliyorum.

Zoro orada ''Ben Wanoluyum'' dedirten bir şey yapması lazım bence. İnsanların benimsemesi lazım. Yoksa öbür türlüsü sade bir güç gösterisi olur ki Wanolular bu tarz güçlere alışık insanlar. Yıllarca Kaido ile yaşamış insanlar. Zoro o sahnede öyle bir şey yapacak ki artık kehanet mi olur, yoksa Zoro'nun ailesi ile alakalı bir şey mi olur, orası Oda'ya bağlı. Misal BAA'daki kehanat gibi bir şey, ya da MF'deki Luffy ve Ace'in babalarının duyurulması gibi bir sahne bekliyorum.
Katılıyorum. Baya anlamlı bir sahne olacak gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık