Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Saitama bana Zoro ve Luffy fanlarının yorumlamadaki dengesizliğinden bahsetmiş ben de durumu açıklamışım. Bunun nesi sana dert oldu da, şunu hakettin bunu hakettin diyip kendince bana bir şeyler anlatıyorsun?

Hayır ciddi ciddi kaç kere tekrardan baktım sahiden ben mi alakasız bir şey demişim diye de, anlamadığın muhabbeti bu kadar agresifçe sorgulamak niye?
Saitama yapılan davranıştan bahsetmiş. Sen ise Zoro fanları böyle demişin. Bak bakalım yazdığı şey ne? burada yapılan davranış kime? Sana yazma nedenim ise her mesajında ''zoro fanı bu, zoro fanı şu'' demen.Sürekli saldıran sensin yorumlarınla. Ben de yeni üyeyim de, 2 haftada bu çıkarımları nasıl yaptın, merak ediyorum. Ben bir tarafa haksızlık yapıldığını düşündüğüm için yazıyorum. Forumun çoğunluğu küçük bir konuda bile gereksiz saldırıyor.

Bu konuda "bak Law, Luffy'ye teslim etmek zorunda kaldı intikamını" diyenler, nedense "Zoro yetersiz geldiği yerde Luffy'ye teslim etmek zorunda kaldı arc bossunu" demiyor. Bu konuda "tabi Luffy indirecek" diyip bunu argüman kabul etmeyenler, Luffy ve Zoro kıyaslanırken bunu demiyor.

İrade yok mu?

Adam seride şu ana çıkan 8 D. den birisi yahu.:(

Edit. 10 imiş. Jaguar reyis ve Ace'in annesini unutmuşuz.
D olması demek çok iyi iradeye sahip olması demek değil ki. İradenin daha yüksek olması demek daha güçlü olduğun anlamına da gelmiyor. En iyi örnek Karasakal olur. Kendisi ''D'nin Arzusunu'' taşımasa bile gayet güçlü birisi.

@Mr.Bushido'm çok doğru yazmış. Law'da Zoro kadar irade yok. Ama bu Law'ın suçu değil çünkü Zoro gibi bir irade seride yok. Dengi olabilir. O da 2-3 kişi. O kadar..

Adamın kapasitesi o kadar ne hakkını yiyeceğiz. Sanji bile Lawdan güçlü şuan.
Ben de bunu yazacaktım. Law'ın ligi Sanji'de Zoro değil.

Law vs. Zoro'yu pek çok kere ayrıntılı olarak inceledim. Hatırlatan vardır belki. Law'ın Zoro'dan üstün olduğu alan 2'yi geçerse ben diyecem Law>Zoro diye. Bana göre üstün olduğu bir alan yok da size 2 tane opsiyon bırakıyorum.

Law kaptan diye, Sabaody'de Luffy'yle yan yana çizildi, Mingo'yla kapıştı diye(dövüştü demiyorum bakın;kapıştı), D. diye mi Zoro'dan güçlü ya da Zoro'ya denk görüyorsunuz bilmiyorum ama Zoro'cuları hayalci olarak itham eden kesimin aynaya bakmaya zamanı olmamış olsa gerek. Aksi halde Law'ı Zoro'ya denk ya da üstün görmezlerdi. Herkesin foyası güç unsurlarını yorumlayın a ortaya çıkar. O yüzden güç unsurlarını konuşalım lütfen artistik patinajları değil ;)

İrade yok mu?

Adam seride şu ana çıkan 8 D. den birisi yahu.:(

Edit. 10 imiş. Jaguar reyis ve Ace'in annesini unutmuşuz.
Yazdığımı tam anlamadan herkes yazdı :D Bak ben Zoro'nun, Law dan daha güçlü olduğuna inanıyorum. Ama onun yanın da dedim ki; Bırak gücü, onun yanın da irade'si bile Zoro etmez dedim. Bak Law iradesiz demedim buraya yazayım diğer herkes de görsün; LAW İRADESİZ DEĞİL, ZORO KADAR İRADELİ DEĞİL. Ama sanki Law'a 0 irade demişim gibi herkes yorum yaptı.

Saitama yapılan davranıştan bahsetmiş. Sen ise Zoro fanları böyle demişin. Bak bakalım yazdığı şey ne? burada yapılan davranış kime? Sana yazma nedenim ise her mesajında ''zoro fanı bu, zoro fanı şu'' demen.Sürekli saldıran sensin yorumlarınla. Ben de yeni üyeyim de, 2 haftada bu çıkarımları nasıl yaptın, merak ediyorum. Ben bir tarafa haksızlık yapıldığını düşündüğüm için yazıyorum. Forumun çoğunluğu küçük bir konuda bile gereksiz saldırıyor.

Saitama bana bu mesajımı alıntılayarak yazıyor.

Bugüne kadar hangi arcta, hangi hikayede son darbeyi Luffy vurmadı ki Doflamingo olayını tartışıyoruz burada.

Luffy güçlüdür, Law güçlüdür, Zoro güçlüdür.

Bunları tartışabilirsiniz. Ama kalkıp argüman diye serinin ana karakteri plduğu için bütün meseleleri Luffy'nin çözmek zorunda olduğu gerçeği kabak gibi ortadayken ciddi ciddi Doflamingo'ya son darbeyi vuranın Luffy olmasını irade/güç vs savunmasına argüman yapmak.

Komik.
Ben burada Law-Zoro arasındaki güç kıyaslaması yapılırken bu yorumu yapıyorum.
Bu kıyaslamayı yapanlar aşırı Zoro fanları olduğu için Saitama'ya cevabımda o açıklamayı yapıyorum.

Keşke her şeyi en başından okusaydın da beni bu kadar yormasaydın.

He forumdaki Zoro fanları hakkındaki fikrimin nasıl bu kadar çabuk ortaya çıktığını merak ediyorsan son iki sayıda Zoro gördüğümüzden muhabbeti çok döndü.
Ben de bu muhabbetlerin bazılarına katıldım. Başka başlıklarda da aynı şeyi tekrar tekrar görünce bunaldım.

Merak ettiğin buysa güzelce sorman yeterdi, zor da iş değil üstelik.

D olması demek çok iyi iradeye sahip olması demek değil ki. İradenin daha yüksek olması demek daha güçlü olduğun anlamına da gelmiyor. En iyi örnek Karasakal olur. Kendisi ''D'nin Arzusunu'' taşımasa bile gayet güçlü birisi.
İşte artistik patinaj derken bundan bahsediyorum. Bir karakter D. mi? Yazın abime ordan ekstra irade, gözlem haki, silahlanma falan.. Kuş sütü eksik olmasın eeeaa :fool:Bir karakter kaptan mı? Yazın ordan ekstra kuvvet verici pekmez, bal, tereyağ... Haha :D

@Mr.Bushido'm çok doğru yazmış. Law'da Zoro kadar irade yok. Ama bu Law'ın suçu değil çünkü Zoro gibi bir irade seride yok. Dengi olabilir. O da 2-3 kişi. O kadar..
Kankam bak Law 0 irade demedim he. Zoro dan daha iradesiz bana göre dedim. Sanki ben Law'a iradesi yok demişim gibi yazıldı. Hayır Law, Zoro dan daha dayanıklı ve iradeli ise göstersinler :D Zoro da ki irade öyle basit bir irade değil senin dediğin gibi. Bunlar istiyor ki, Kim Zoro ile kıyaslanıyor ise o kişi Zoro'yu geçsin. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 22)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık