Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ryuma = %70 Zoro + %30 Luffy
Karakterinde Luffy esintileri çok var. En başta Syrano karşısındaki sakarlığı, yemek verene karşı minneti, sözleri, büyük canlıları görünce verdiği tepkisi felan. Ama normaldir sonuçta her yazarın genel mizacını yansıtan bir ana karakter vardır. One Piece'ten hemen öncesinde çizilen bu serilerin ana karakterlerinde Luffy esintileri görmek normal.

Ryuma'nın, Zoro'dan çok Luffy'e benzediğine inanmıyorum :D Hele ki ruh ve irade olarak. Bir kere adam samuray. Adam kılıcının kınına, başka kılıç değince savaş sebebi olarak görüyor. Zoro'nun, Luffy kılıcın kınını atınca telaştan eli ayağı birbirine giriyor. Luffy ise Kılıcın kınını önemsemeyip fırlatıp bir de kılıcı sağa sola savuruyor. Luffy de samuray ruhu diye bir şey yok. Zaten olamaz da. Ryuma'nın o lafına bakarsak, Zoro da herkesi koruyan bir adam. Kafadan Kuma ile dövüşüp sonra canını ortaya koydu herkesi kurtarmak için. Ryuma'nın dediği şey biraz farklı, Luffy dövüşürken ün kazanmayı da düşünüyor, Zoro da düşünüyor. Ryuma daha Kral diye anıldığını bilmiyor, sadece hayatını adadığı yolda en iyi olmak derdi. Ama Bizimkiler ödül, şöhret peşinde de koşuyor. Galiba Zoro'nun hocası da aynı şeyi söylüyor. Yani Zoro bir gün bunu tamamen algılayacak gibi. Hem koruma olayını sadece Luffy'e mal etmek bence doğru değil. Sonuçta herkes bunun için dövüşüyor. Ve herkes adamını indiriyor. Luffy de gidip" Ben indireceğim bu adamı" dedikten sonra diğerleri gibi düşmanını yenemez ise görevini yapamamış olur. Yani Lucci ve Croco'yu yendi tam Luffy'i anlatmış bu söz deyip, aslında yapması gereken şeyi, diğerleri ile aynı şeyi yapan Luffy'i övmek olmaz:D

Ben Ryuma'nın bazı hareketleri'nin Luffy'e benzer taraflarının olma sebebini de şuna bağlıyorum; O dönem Oda bu adamı One Piece'e dahil etme gibi bir olayı yoktu sanırım ve Ryuma, Wanted serisinin ana karakteriydi. Senin de dediğin gibi genelde mangalar da Ana karakterlere böyle sakarlıklar, burun karıştırmalar ekliyorlar. Ama Sonra One Piece'e dahil ettiği ve ilk gördüğümüz yerde, Zombi Ryuma, içinde Brook'un gölgesi olmasına rağmen çok ciddi ve soğuk bir adam gibi gözüküyor. Hadi yaşlanıp öyle oldu desek, Garp da yaşlı ama yaptığı hareketler belli. Yani diyeceğim şu ki; Ryuma, Wanted da Luffy+Zoro gibi gözüküyor ama One Piece yansımasında öyle bir şey görmeyebiliriz :D Bir de bu kadar uzun yazmamı yanlış anlama lütfen, Hazır konu açılmışken bunun üzerine kendi düşüncelerimi de yazayım dedim :D
La korkmayın ya. Luffy'nin Ryuma'ya benzer tarafları var dediğimizde gücünü ödünç almayacağız merak etmeyin. Daha ölüden medet umacak seviyeye gelmedik.:D Nedir bu paylaşamamazlık. Adamım ilk serisi. Elbette OP'taki birçok karakterin ona benzeyen tarafları olacak. Ama illa Zoro'ya özel bir karakter diye diretmenin bir anlamı yok.:)

La korkmayın ya. Luffy'nin Ryuma'ya benzer tarafları var dediğimizde gücünü ödünç almayacağız merak etmeyin. Daha ölüden medet umacak seviyeye gelmedik.:D Nedir bu paylaşamamazlık. Adamım ilk serisi. Elbette OP'taki birçok karakterin ona benzeyen tarafları olacak. Ama illa Zoro'ya özel bir karakter diye diretmenin bir anlamı yok.:)
Yahu korkmak ile alakası yok :D Ben sadece düşüncelerimi yazdım. Her şeyi Luffy'e yamamanın anlamı yok. Luffy de samuray ruhu yok, Sadece Ryuma ile ilgili bir şey değil bu. Luffy Wano da kılıç kullanacak, Lanetli kılıcı artık o taşıyacak falan deniliyordu. Şimdi de Ryuma, Luffy'e çok benziyor yav denilince, ben olanı söyledim. Dediğim gibi Luffy Samuray ruhuna sahip değil :D

Katılıyorum. Ryuma'nın, Zoro ile bir çok benzer özelliği var. Sana veya @Roronoa Zoro 'ya demiştim, Wano'da Zoro'nun hikayesi şu ana dek istediğim gibi gidiyor. Aslında bununla ilgili teori, analiz karışımı bir yazı hazırlıyordum ama henüz bağlayamadım. Umarım siteidğimiz gibi gider de Oda bizi üzmez. :D

Muhteşem, eline sağlık.:respect:
Ryuma, Zoro'nun atası çıkmazsa, One Piece'den daha önce hç soğumadığım kadar soğurum.
Tabii bu düşük bir ihtimal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık