Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'ye eğer gel Wb ile dövüş dersen banane la der. Mihawk gider. Bir korsan ya da siz ne diyorsanız adına :)rolleyes:) emir altına giriyorsa, normalde yapmayacağı şeyleri yapıyorsa ne diyek biz buna? :(

@Jacques Zoro King'i alacakmış. :(

Shanks, Yonko ama hükümet ile görüşübiliyor, gizli saklı bir biçimde.

Shicibukai olmasının bir sebebi vardır da korktuğu için olacağını hiç sanmıyorum. Savaşa giden adam rahatlıkla başka Yonko geldiği zaman savaştan ayrıldı. Kimsede ''sen biz git dediğimiz zaman gidersin'' diyemedi. Şimdi savaş falan bitti demesin kimse. Hala Marco ve diğer komutanlar var, Blackbeard gelmiş üstüne başka Yonko geliyor, fakat savaştan ayrılan Mihawk'a kimse bir şey diyemiyor. Demek paşa paşa gitmiyormuş, istediği zaman ayrılabiliyormuş.
Hancock da Pacifistalara dalıyordu bi yaptırımı olmadı.

@Deku komik çocuk işte yeşil dünyasında yaşıyor.

Shanks, Yonko ama hükümet ile görüşübiliyor, gizli saklı bir biçimde.

Shicibukai olmasının bir sebebi vardır da korktuğu için olacağını hiç sanmıyorum. Savaşa giden adam rahatlıkla başka Yonko geldiği zaman savaştan ayrıldı. Kimsede ''sen biz git dediğimiz zaman gidersin'' diyemedi. Şimdi savaş falan bitti demesin kimse. Hala Marco ve diğer komutanlar var, Blackbeard gelmiş üstüne başka Yonko geliyor, fakat savaştan ayrılan Mihawk'a kimse bir şey diyemiyor. Demek paşa paşa gitmiyormuş, istediği zaman ayrılabiliyormuş.
Demek ki Shanks ile olan ilişkisi böyle fevri bir karar almasına bile yol acabiliyormus. Her karakterin illa kendinden daha fazla taviz vermeyecegi bir çizgi olabiliyormuş. Hancock'ta mesela bunu Luffy için yapmıştı. Bu yine de o Hancock çok güçlü bak Shichibukai olmasına rağmen savaşta Luffy'e yardım etti denmesini sağlamıyor.

Luffy'ye eğer gel Wb ile dövüş dersen banane la der. Mihawk gider. Bir korsan ya da siz ne diyorsanız adına :)rolleyes:) emir altına giriyorsa, normalde yapmayacağı şeyleri yapıyorsa ne diyek biz buna? :(

@Jacques Zoro King'i alacakmış. :(
King sadece bir örnek. Kast ettiğim şey şuan adadaki en güçlü kılıç ustası. Genelde 2. adamlar kılıç ustası veya benzeri bir şey olabildiği için king dedim. Bekli shodai kitetsu + ashura + bir ihtimal göz falan ile bir power upla alabilir. Ki bence çok zor. Ama fark etmez. Önemli olan Zoronun adayı en güçlü kılıç ustası olarak terk edeceği ve hala mihawkın gerisinde kalacağı.

Hancock da Pacifistalara dalıyordu bi yaptırımı olmadı.
Doğrudur, fakat aynı şey değiller şimdi. ayrıca Hancock'u zorlamış olmaları diğer Shicilerinde zorla getirildiğini göstermez.Kaldı ki yanlış hatırlamıyorsam Hancock bile neredeyse gelmeyecekti. Luffy olayları olduktan sonra katılmayı istedi diye aklımda. Sence Dof gibi elinde bir çok kozu olan birisini zorla mı geliştirmişlerdir? Zaten benim asıl demek istediğim bu adam korktuğu için Shicibukai olmamıştır. Belki kafası estiği için belki başka bir amaç için katılmıştır. Fakat kafasına silah dayayıp, bize katılacaksın dediklerini düşünmüyorum.

Demek ki Shanks ile olan ilişkisi böyle fevri bir karar almasına bile yol acabiliyormus. Her karakterin illa kendinden daha fazla taviz vermeyecegi bir çizgi olabiliyormuş. Hancock'ta mesela bunu Luffy için yapmıştı. Bu yine de o Hancock çok güçlü bak Shichibukai olmasına rağmen savaşta Luffy'e yardım etti denmesini sağlamıyor.
Yahu benim dediğimin güçle ilgisi ne? Bir başkasının dediğinin pek önemi yok, ben senin sanki paralı askeriymiş gibi korkudan gitti demene karşı çıktım. Güçten gidecek isek bile Shicibukai olması güçlü olmasına engel değil derim. En iyi örnekte BB veya son zamanlardaki Shanks örneği var. Shanks gibi birisinin gizli kapılar ardından bir korsan hakkında konuşmak için hükümetle buluşmasını kim beklerdi. Veyahut Kaido gibi en güçlü yaratık bile Orochi gibi birisi sayesinde işgal edebiliyor Wano'yu. Big Mom o kadar gücüne rağmen Elbaf'ı zorla ele geçiremiyor. Evlilik peşinde koşuyor. Wb hiç bir şeyin peşinde değildi mesela. Bir çok karakter farklı yollardan gidebilir. Sakın bu örneklerden Mihawk=Kaido falan dedim sanmayın. Sadece örnek onlar.

Doğrudur, fakat aynı şey değiller şimdi. ayrıca Hancock'u zorlamış olmaları diğer Shicilerinde zorla getirildiğini göstermez.Kaldı ki yanlış hatırlamıyorsam Hancock bile neredeyse gelmeyecekti. Luffy olayları olduktan sonra katılmayı istedi diye aklımda. Sence Dof gibi elinde bir çok kozu olan birisini zorla mı geliştirmişlerdir? Zaten benim asıl demek istediğim bu adam korktuğu için Shicibukai olmamıştır. Belki kafası estiği için belki başka bir amaç için katılmıştır. Fakat kafasına silah dayayıp, bize katılacaksın dediklerini düşünmüyorum.
Kafasına esti diye kim Shichibukai oluyor? Arkadaş sanki dükkandan dondurma alıyon. Shichibukai olan kişiler bu ünvanın getirdigi avantajları kullanabilmek için bunu kullanıyor. Ben burda korktu Shichibukai oldular demiyorum. Ama sorun şu ki bu unvanın getirdigi avantaja gerek duymayan adamlara biz Yonkou diyoruz. Ya da çok güçlü bir tayfa diyoruz. Ya da Devrimciler diyoruz. Yani kendilerine yetebilenler ve yetemeyenler olarak ayrılıyor. Şu ana kadar gördüğümüz tüm Shichibukailer hadi Mihawk ayrı olsun Denizciler karşısında tek başlarına varlık göstermeyecek kişilerdi.

Law neden Doflamingo'yu Shichibukai olmayı bırakacaksın diye tehdit ediyor? Doflamingo neden el altından oyunlar oynuyor da araya Cp0 sokup yalan haber çıkartıp yine de Shichibukai makamını birakmiyor. Çünkü bıraktığı an yeri yurdu belli. Amiral'lerin oraya damlaması bütün isini bozmalari saniyelerini almaz da o yüzden. Peki bunu Yonkou'ya yapabilirler mi? Yapamazlar. Çok daha sistemli ve güçlü karakterle dolular.

Şimdi bu noktada Mihawk yalnız savunması gelecek. Evet Rayleigh de yalnız. Shakky de 40 yıllık korsan ama bar işletiyor. Yani Mihawk gibi zaten Shichibukai olmayı pek takmadığını söylediğiniz adam Shichibukai olmak için başka nasıl bir sebebi kalabilir ki? O kadar takmiyorsa Rayleigh gibi Shakky gibi yaşasın. Ki bu isimlerden bariz olarak çok daha güçlü olduğunu da yine siz savunuyorsunuz. Ee arkadaş neden o zaman Shichibukai olarak Hükümete karşı bir takım vazifeleri yerine getireceğinin sorumluluğunu alıyorsun? Çok lazım değil ama kenarda dursun.:D

Kafasına esti diye kim Shichibukai oluyor? Arkadaş sanki dükkandan dondurma alıyon. Shichibukai olan kişiler bu ünvanın getirdigi avantajları kullanabilmek için bunu kullanıyor. Ben burda korktu Shichibukai oldular demiyorum. Ama sorun şu ki bu unvanın getirdigi avantaja gerek duymayan adamlara biz Yonkou diyoruz. Ya da çok güçlü bir tayfa diyoruz. Ya da Devrimciler diyoruz. Yani kendilerine yetebilenler ve yetemeyenler olarak ayrılıyor. Şu ana kadar gördüğümüz tüm Shichibukailer hadi Mihawk ayrı olsun Denizciler karşısında tek başlarına varlık göstermeyecek kişilerdi.

Law neden Doflamingo'yu Shichibukai olmayı bırakacaksın diye tehdit ediyor? Doflamingo neden el altından oyunlar oynuyor da araya Cp0 sokup yalan haber çıkartıp yine de Shichibukai makamını birakmiyor. Çünkü bıraktığı an yeri yurdu belli. Amiral'lerin oraya damlaması bütün isini bozmalari saniyelerini almaz da o yüzden. Peki bunu Yonkou'ya yapabilirler mi? Yapamazlar. Çok daha sistemli ve güçlü karakterle dolular.

Şimdi bu noktada Mihawk yalnız savunması gelecek. Evet Rayleigh de yalnız. Shakky de 40 yıllık korsan ama bar işletiyor. Yani Mihawk gibi zaten Shichibukai olmayı pek takmadığını söylediğiniz adam Shichibukai olmak için başka nasıl bir sebebi kalabilir ki? O kadar takmiyorsa Rayleigh gibi Shakky gibi yaşasın. Ki bu isimlerden bariz olarak çok daha güçlü olduğunu da yine siz savunuyorsunuz. Ee arkadaş neden o zaman Shichibukai olarak Hükümete karşı bir takım vazifeleri yerine getireceğinin sorumluluğunu alıyorsun? Çok lazım değil ama kenarda dursun.:D
Siz dediğin kim ya?Benden bir tarikata bağlı birisiymiş gibi bahsetme. Mihawk, Ray'den falan güçlüdür dediğimi hatırlamıyorum. Ayrıca Yonko dediğimiz korsanlar bile birilerine ihtiyaç duyuyor. Kaido, Wano'yu ele geçirmek için Orochi'ye ihtiyaç duydu. Big Mom ise Germa ve Elbaf'a ihtiyaç duyuyor, Shanks ise bir korsan hakkında konuşmak için hükümetle gizli gizli konuşmaya gidiyor. Demek güçlü karakterler veya oluşumlar bile bir şekilde birilerine ihtiyaç duyabiliyor. Senin dediğin gibi bağımsız değildiler. Evet ilişkilerinde genelde al gülüm ver gülüm oluyor, hatta daha baskın taraflar ama kafalarına estikleri şeyleri de yapamıyorlar. Kafası esti demem ise farzı misal neden oraya takıldın ki :D Devamında zaten bir amacı vardır dedim. Kartlarda açıklamışlar işte alıp almamak sana kalmış, saygı duymak gerek.

Dof'un korkusu ise planlarının bozulacak olmasından. Arkasında Kaido olan adam deniziclerden mi korkacak hem de elinde hükümete karşı bir çok koz varken? Fuji yerine başka amiral olsa adamın işleri bile bozulmayacaktı ya :D Luffy yakalanacak, Dof ise işlerine devam edecekti.

Ray meselesine gelirsek önceden zaten yeri belli değildi. Belli olduktan sonrada rahatlıkla 3 amiral gidip onu indirebilirdi. Mihawk ne sözü vermiş? Adam Beyazsakal korsanlarıyla savaş bitmemesine rağmen gitmiyor mu savaştan? Ciddi ciddi sorumlulukları yerine getirmek için mi savaşa katıldığını sanıyorsun :D Hangi Shicibukai sorumluluğunu yerine getiriyor? Mihawk savaştan ayrılıyor, Hancock denizcilere saldırıyor, daha bir sürü şey oluyor, nedense bir yaptırım bile uygulanmıyor. Akainu denizcileri öldürmesini biliyordu savaştan kaçtıkları için o zaman saldırsaydı ya :D Nasıl olsa bunlar denizcilere muhtaç kişiler. Kaido ve Big mom muhtaç olmuyor :D Bu kadar vazgeçilmez yapan şey ne acaba Shicibukai olan kişileri. Baktığımız zaman herhangi bir vazifeleri bile yerine getiremiyorlar ama bir şey bile yapamıyorlar :/

Shanks ''En güçlü 4 korsandan 1 tanesi'' > Mihawk da OP dünyasındaki korsanlardan 1 tanesi. Shanks > Mihawk.

Mihawk ile Shanks ''kılıç becerileri'' üstüne düello yaparlar. Sonuç belli değil. Adamlar databookta bile kılıç becerilerini diğer durumlardan ayırabilirken bizim forumdakiler her türlü özelliği kılıç ustalığından ayıramazsınız diyorlar.:oleyo: Ula sizin ölümüne savunduğunuz databookta bile adamlar ayırmış ama o zaman databook işe yaramayacak ya hemen databook iptal. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık