Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gerçekle yüzleşin arkadaşlar, Vista Mihawk'ı durdurmuyor onunla kapışıyor. Bu net bişey. Vista Mihawk'ı durdurdu, aksattı, geciktirdi falan geçin bu işleri. Adam açıkça nötrlemiş Mihawkı hala laga luga. Ya tamam slash be tamam kılıç ya of
100 mesaj önce Luffy Kaido'yu nasıl yenecek vardı. Konu nasıl tekrar gılıca geldi yahu :S

Mihawk Mf boyunca cool cool oturabilirdi. Biz de derdik ki reyiz tenezzül etmiyor.

Ama adam Luffy'ye daldı yakalayabildi mi? Hayır. Amiralin biri Luffy'ye daldı mı yanında hemen Marco bitiyordu. Ama Marco Vista'yı gönderdi.

Geçen birisi de demiş ki "Kendisi kılıç ustasına karşı koyamayacağı için kılıç ustası olan Vista'yı gönderdi." :(
Özelliği sayesinde Kizaru'nun ışınlarına bana mısın demeyen adama diyor bunu.
Benim bu ama bu sefer bulaştım. :(

Mihawk Mf boyunca cool cool oturabilirdi. Biz de derdik ki reyiz tenezzül etmiyor.

Ama adam Luffy'ye daldı yakalayabildi mi? Hayır. Amiralin biri Luffy'ye daldı mı yanında hemen Marco bitiyordu. Ama Marco Vista'yı gönderdi.

Geçen birisi de demiş ki "Kendisi kılıç ustasına karşı koyamayacağı için kılıç ustası olan Vista'yı gönderdi." :(
Özelliği sayesinde Kizaru'nun ışınlarına bana mısın demeyen adama diyor bunu.

Benim bu ama bu sefer bulaştım. :(
Kılıç görünce gidiyom artık çok sıkıldım :(

Şu attığın sahne ile croco ve vista sahnesi o kadar ama o kadar farklı ki.
Brook Mamanin has silahi Zeus'u kesti. Bu Vistanin Mihawka yaptiginin 10 20 kati fazlasidir. Klasman farkina bakarsak.

Bu olay WB en guclu, Kaiodoyu Mamayi teklemeli ile ayni mantik. Zoro vs Mihawk kistas alip, her kilicciyi teklemeli mi?

Alla halla BB ve Tayfasının yetersiz kalacağını düşünüyormuş he Filo Amirali Sengoku Garp Akainu Kizaru Aokiji'nin olduğu bir savaşa girmeye totosu yeten adamın Shanks'a gücü yetmiyormuymuş ? Ayrıca Shanks ile ilgili verilen bilgide sadece kolu kopmadan önce de Yonkou'ydu bilgisi var yanlış hatırlamıyorsam Mihawk ile düellolarını şu zaman bitirdiler diye bir bilgi yok.
Direk olarak bir Yonko ile savaşa girmek başka hali hazırda yorgun olan denizciler ile savaşmak başka. Mihakw ile düellolarını Shanks kolunu kaybettikten sonra bitirdiler. Mihawk ödülü göstermeye gittiği zaman konuşmalarından anlarsın Shanks'ın dövüşmeye mi geldin demesinden.

Ben Croc'u çoğu kişiden fazla severim forumda, gücü için de sevmemişimdir öyle olsa çoğu kişi gibi gider hiç bir şeyi olmasa bile sadece adı ve gücü var diye bazı kişilerin fanlığını yaparım ama öyle bir şey gereksiz. Benim Croc'u savunmam da ki amaç bu adamı çok küçük görülmesi ve saçma sapan yerlerde gömülmesi. 2 yıl sonrası anlayacaksınız zaten çok fazla kalmadı o zamanlara o zamanlar gelsin daha iyi tartışırız bu konuları. O zaman öyle boş yorumlarınızın devamını bekliyor olacağım tabi atabilirseniz. Crocodile sadece havlıyorsa diğer karakterler onu neden susturamıyor bunu hiç kimse neden söyleyemiyor şaşırtıcı... :D
Yanlış anlama bence de güçlü gelecek zaten, o havlama olayını kıllatmak için söyledim biraz. Fakat benim anlamadığım Croco nasıl güçsüz Luffy'e yenildiği halde güçlü geliyorsa Mihawk gibi birisinin Marineford gibi bir arka bakarak en azından bir amiral olmayacağını söyleyebiliriz? Cidden Marineford size göre mantıklı bir ark mıydı? Uyanma gibi bir olayı bile kaç sene önce öğrendik. Şimdi Croco'da uyanma çıksa kim şaşırır? Haki olayı bile doğru düzgün oturmamıştı o zamanlar.

Dağı taşı kesen Mihawk slash atıyor o zamanlar haki bilmeyen antisi kılıç olan Luffy'de nedense yüzeysel yaralar oluyor. Nedense hiç isimli bir saldırı bile yapmadı. Şimdi Battle Shonen bir seride isimli bir saldırının önemi yok demeyelim. Doflamingo'dan bile Kral Haki sütüne ne saldırılar, teknikler çıktı. Kim beklerdi Doflamingo'dan Kral Hakisi...

Kimsenin haki kapatıp bir şey yaptığı yok. Fakat güçlenme olayı net bunu Ray de açıkladı dövüşte güçlenebiliyorsun. Bu adamlar kılıç üzerine dövüş yaptılar bu net fakat şuan ki Yonkouları gördüğümüz de bunlara sadece kılıç ile bir şey yapamazsın. Çünkü her şeyde çok iyiler. Yani Hakin 100 olsun hızın 100 olsun fakat meyven olmasın ve ya farklı bir gücün olmasın H.haki gibi. Bu adamların zaten hakisi ve hızı 100 meyven yoksa bunlarda var sen bunlardan geri düşüyorsun, Hakin yoksa geri düşersin. Çünkü Rayleigh ne diyor haki için ''Çoğu kişi kendini tek tip de geliştirir. Hepsinde geliştirirsen KK liğe oynarsın'' tarzında konuşuyor. Bu adamlar zaten oynuyorlar o seviyedeler. Hepsinde iyiler, Mihawk'ın en büyük rakibi genç yaşında Shanks olmuş o da kolunu kaybedince kılıç ustalığı üzerine dövüşmei bırakmışlar. Peki Mihawk'a göre kolunu kaybetmiş bir rakip nasıl oluyor da her şey de belki de zirve olan Kaido, Mom şuan ki elinde 2 türün en iyi meyvesi olan Teach ile aynı kulvarda oluyor? Bir başka güç gerekmez mi sana göre? Haki kapattı mı diye soruyorsun ama bunları hiç düşünmüyorsun.
Öncellikle Mihawk ve Shanks eşit demiyorum öyle bir veride yok elimizde. Sadece kombat hızı ve silahlanma hakisi konusunda çok geride olacağını düşünmüyorum. Evet haki gelişme olayı var ama Shanks'ın başlangıç seviyesini bile bilmiyoruz. Çocukluğunda bile Shiki ve Wb gibi korsan tayfaları ile dövüşen adam bu.

Ben de isterim Dragon, Marco, Crocodile, Shanks gibi nadiren gözüken karakterler hakkında konuşulsun , ama olmuyor.

Onlar hakkında konuşulsa bile "Ivankov, Dragon'un sevgilisi mi?" , "Fikir adamı bu ehhe." "Shanks köpek mi?" "Croco Luffy'nin annesi mi?"

gibi goygoylar. :(
Konu karakter seçimi de değilki. Bütün olay şunun etrafında dönüyor ''kılıççılar çok güçlü, kılıççılar en güçlü olacak GÜÇ GÜÇ GÜÇ GÜÇ'' bu ne la :artiz:

Çatapat gibi bişey galiba bu, hangi oyunlarda olur ya atarsın çatapatı zombiler oraya üşüşür bu da öyle. Birisi kılıç kokusu salmaya görsün.
Bence her yeni dönem (Üyeler) geldikçe konuların tekrar tekrar konuşulmasından sanırım. Şimdi hatırlamıyorum ama Dof arcı dan beri kaç kere Dof konuşmuşuzdur :/ Biz bıksak da newbieler için yeni olduğundan her üye döneminde yenileniyor bir kez daha. Biz de onların ciddili tartışmalarını trolle vuruyoruz galiba... Aynı şeyler şahin gözlüm ve onunla bağlantılı Zorro için de geçerli olduğundan basit yemlere yakalanabiliyor küçük balıklar.

Bunun doğrultusunda dayanacak bir duvar arayan minik balıklarımız birlik olarak karşı durmaya çalışıyorlar sanırım :S

Eh be dwey reyiz seni de ne yordum :D Şapkam telde yok idare et artık :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 25)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık