Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hee Mihawk ''Senin gibi bir çöpe karşı kara kılıcı kullanacağım'' dedi değil mi? İşinize geldiği gibi demeyin len :D
Zoro gömeceksin birazdan utanmasan :D

Zoro'yu kesiyor aksine çoğu insan Zoro'nun içinden geçip giden saldırıların arka sutunları kestiğini ama Zoro'ya bir şey olmamasının saçmalığını söylüyor pek çok yerde. Bu işte serinin devam etmesi için gereken etmenler orada başka bir rakip olsa ölmüş olacaklar bu net çünkü doğranıp geçilecek. Fakat plat armor denilen şey bu konularda devreye giriyor işte bu kadar basit. Bundan şikayetçi değilim yanlış anlaşılmasın serinin devam etmesi için bu şart fakat bunun böyle olduğunu da kabul etmek lazım.

Bunun dışında saldırı gücü Zoro'dan fazla. Adam çelik ama hız konusunda bile bazı noktalarda Zoro'yu geçiyordu Daz. Fiziksel güçte de o kılıç ve el olayında Zoro'ya ''Uç git'' diyor. Yani Viski tepesinde fiziksel gücüyle övüldüğünü gördüğümüz Zoro burada bildiğin eziliyor Daz karşısında bu net olarak çizilmiş. Zoro'nun saldırıları güçlü diyorsunuz ama adam gıdıklanmıyor bile o saldırılarda o yüzden bir şey yapamayacaksın diyor ve kaçmıyor veya kaçmaya çalışmıyor zaten.

O beden taş mevzusuna gelirsek onların dağılmasıyla içinden saldırı geçince arkasında ki taşların ince ince kesilmesi arasında fark var. Gerçekte bir adam yumruk atıp bir şeyleri parçalayabiliyor. Fakat kimsenin içinden geçen bir kesik kendisini bölüp geçmemesine rağmen arkada ki sutunları parçalamıyor. :D

Daz sağlam karakter fiziksel gücü yerinde adam ID de kendi seviyesinde ki suçluya kafa ile tek atıyor.
Kaldıkları hapishane de adama korkarak bakıyorlardı. :D
İlk cümlenin konumuzla ne alakası var yav. :ehe: Zaten o kılıcı kullanma sebebinin Zoro'nun gücü ile alakası yoktu.

Bak bu da, Daz Bones'un Ilk darbeyi gerçekten savuşturamadığına dair yukarıda yazdığım, mantıklı açıklama.

"He daha dövüş başlamadan, karşıdakinin gücünü bilmeden, hiç savunma yapmayıp ben zaten demirim deyip darbe almayı umursamayacaktı çünkü. Adam demir, kesilmez değil. Bu kadar rahat olması için önce rakibin gücünü görmesi lazım.

İlk darbeyi bu yüzden savuşturamaya çalışıyor. Ama yapamayınca şaşırıyor. Sonra kesilmediğini görünce de fiyakalı sözler ediyor. "

Gıdıklanmıyor dediğin, en son Zoro bunu boydan boya deşiyor zaten. Sanki dövüşün sonu yokmuş gibi konuşuyorsun. :ehe:

Bak, Zoro atağını yapıyor, Daz Bones karşıdakinin gücünü bilmediği için önce bir savuşturamayı deniyor. Ama olmuyor. (Bu kısım mimiklerinden anlaşılıyor zaten.)Ama neyse ki karşısındaki kişi çeliği kesemediği için Daz Bones hasar almıyor. Sonra senin uç dediğin saldırıyı yapıyor, Zoro ondan zaten çok zorlanmadan kurtuluyor ve seni ilk ben keseceğim diye kalkıyor.

Sonra Daz Bones bir darbe vuruyor. Ardından bunun açığını kullanarak darbe üstüne darbe vuruyor. En sonunda Zoro yeter be deyip kesiyor.

Yani dövüşün esas olayı saldırı gücü değil, savunmasının iyi olması.

Taş konusuna da geri dönersem, sen bu konuda tamam saçma ama kabul ediyorum diyorsun. Ama ardından seride taş kesmenin büyük bir olay olmadığını kabul etmiyorsun. Dövüş boyunca Daz Bones taşı kesip duruyor. Zoro'nun kendisine bitirici bir hasar veremiyor. Yani tek kesebildiği One Piece evreninde kolay kesilen taşlar. Buradan saldırı gücünün Zoro'dan güçlü olduğu nereden çıkıyor?

Gerçek dünya ile Op dünyası aynı mı? Ayağından ateş çıkarıp yanmayan birisinde, Shanks tek kollu olmasına rağmen Oda' tarafından gücünün azalmadığı söylendi. Aynı şekilde Sanji'ye neden dezavantaj sağlasın kolunu kullanmamak? Ben diyorum ki bu adam bacakları çok güçlü olmasına rağmen onlarla savunamazken, daha güçsüz olan elleriyle mi savunacak? Sanji'nin en büyük sıkıntısı elini kullanamamak değil. Zaten dövüş taktiği daha hızıyla kaçıp, vurmak üzerine.
Peki ellerini kullansa avantajı olur mu? Shanks iki kollu olsa çok fark eder mi? Mevzu kolunu kaybetti açığı yakaladı, bu gün Lufy tek kollu olsa gücü yarın daha fazla olabilir. Zoro canı isterse tekme atar. Ray tekme ile Kizaru'yu engelliyor. Baya baya fark eder. Dövüş pozisyonunu hep ayaklarına göre ayarlayamazsın, spor müsabakası değil ki bu, her fırsatı değerlendirmek lazım. Adamla dip dibeysen kafa bile atarsın. Streetfigter gibi karakterler olanın dışına çıkmıyor diye çıkmayacağı anlamına gelmiyor.

Peki ellerini kullansa avantajı olur mu? Shanks iki kollu olsa çok fark eder mi? Mevzu kolunu kaybetti açığı yakaladı, bu gün Lufy tek kollu olsa gücü yarın daha fazla olabilir. Zoro canı isterse tekme atar. Ray tekme ile Kizaru'yu engelliyor. Baya baya fark eder. Dövüş pozisyonunu hep ayaklarına göre ayarlayamazsın, spor müsabakası değil ki bu, her fırsatı değerlendirmek lazım. Adamla dip dibeysen kafa bile atarsın. Streetfigter gibi karakterler olanın dışına çıkmıyor diye çıkmayacağı anlamına gelmiyor.
Şimdi sen kendin kurgu yaparsan evet ama ben Oda'nın Op dünyasındaki yaptığı kurguya göre yazıyorum. Sence Oda'nın sunduğu kurguya göre fark ediyor mu?

Öncelikle Mf'taki zayıf elemanlar > East Blue Zoro. Üstüne biri savaşın ortasında olan bir şey, diğeri Allah'ın unuttuğu East Blue. Marineford'da, savaşın ortasında insanlara meyve pıçağı ile mi dalsın? :ehe:

Luffy, Enel'i yendiği zaman Enel >>> Luffy idi. Bu da biraz öyle bir durum. Arabasta Zoro ve Arabasta Daz, atıyorum Kaku ile kapışsa, ıkisi de alamaz ama Zoro daha çok zorlardı.

Ashura, sana niye bu kadar ilahi kararla gelen bir şey gibi geliyor? O zaman Diable Jump da ilahi kararla geldi. Hem Ashura'nın açıklaması var iken, onun yok. Öyle mi diyeyim? O durum klasik Shonen durumu idi işte. Luffy'nin Balık Adam Adası'nsa gemiyi kırmak için G4 açmayıp, Dof dövüşünde açması gibi bir şey.

Ee o zaman normalde Ryuma gibi biri Zombi olup Moriah' ın emrine de girmezdi. Adam baktı, yaşamak güzel. Çok sallamadı. En son Zoro'yu görünce hadi neyse deyip çıktı işte. Ha ben bu durum çok mantıklı demiyorum, ama senin dediğin kadar da mantıksız değil.

Kuma konusunda Zoro'nun yaptığının eşi benzerini Luffy yapmadı bu arada. Kata konusundaki en büyük mantıksızlık da dayanıklı olması değil, kendini bu kadar fazla miktarda aşması. Daz Bonez olayı da saçma idi, ama orada durum dediğim gibi tam bunun gibi değil. Ayrıca ben o olayı kabul ediyorum zaten, mangaka çizdi, bize kabul etmek düşer diyorum.

Ben adamın sakat olmasını övmüyorum, bak Oda Zoro'yu o kadar da korumuyordu diyorum. Senin dediğin şeylerin "bir kısmı" doğru ama benim dediğim şeyleri de Zoro'ya mangaka verdi. Senin dediğin gibi 930 bölümdür korunmuyor yani. Hatta ona bakarsam totalde Luffy bile daha çok korunmuştur.
Mihawk olayı sıkıntı ya. Oda karakterlerin karakterleri ile oynuyor.

Enel kısmına bir şey diyemicem. Tam hatırlamıyorum sonunu. Ama neyse onda haklı oluver. Sen diğer Zoro fanları gibi değilsin. Ilımlısın. Bizdensin :D

Ashura, DJ yakın aslında. Ama daha ortada bir şey yokken nerden çıktığını anlamadığımız bir power up oldu. Ama Sanji'ninki daha mantıklı çünkü DJ'yi sürekli hale getirdi. Zoro'da öyle bir durum yok. Sıkıntı yani.

Ryuma olayı da sıkıntı :D

Zoro'nun Kuma önünde yaptığını Luffy, İD'de yaptı. Onu da geçeyim.

Koruma konusuna gelirsek Zoro'nun Luffy gibi kaptana sahip olması başlı başına koruma zaten. Bir de Luffy ana karakterken Zoro yan karakter. İkisinin durumları illaki aynı olmayacak. 930 bölümlük koruma konusu yonko ile karşılaşmama olayyıydı. Sen olayı genelledin biraz.

Şimdi sen kendin kurgu yaparsan evet ama ben Oda'nın Op dünyasındaki yaptığı kurguya göre yazıyorum. Sence Oda'nın sunduğu kurguya göre fark ediyor mu?
Fark ediyor, şöyle ki Garp meyve yese de yemese de aynı güçte tasarlanırdı ama biz biliyoruz ki iyi bir meyve versen zirve seviyesindeyken daha güçlü olurdu. Wb meyvesiz de en iyi olabilirdi ama meyvesiz gelse hasta yaşlı hali daha kötü olurdu. Zoro meyve yese gücü artmaz mı? Biliyoruz ki asla yemeyecek.

İlk cümlenin konumuzla ne alakası var yav. :ehe: Zaten o kılıcı kullanma sebebinin Zoro'nun gücü ile alakası yoktu.

Bak bu da, Daz Bones'un Ilk darbeyi gerçekten savuşturamadığına dair yukarıda yazdığım, mantıklı açıklama.

"He daha dövüş başlamadan, karşıdakinin gücünü bilmeden, hiç savunma yapmayıp ben zaten demirim deyip darbe almayı umursamayacaktı çünkü. Adam demir, kesilmez değil. Bu kadar rahat olması için önce rakibin gücünü görmesi lazım.

İlk darbeyi bu yüzden savuşturamaya çalışıyor. Ama yapamayınca şaşırıyor. Sonra kesilmediğini görünce de fiyakalı sözler ediyor. "

Gıdıklanmıyor dediğin, en son Zoro bunu boydan boya deşiyor zaten. Sanki dövüşün sonu yokmuş gibi konuşuyorsun. :ehe:

Bak, Zoro atağını yapıyor, Daz Bones karşıdakinin gücünü bilmediği için önce bir savuşturamayı deniyor. Ama olmuyor. (Bu kısım mimiklerinden anlaşılıyor zaten.)Ama neyse ki karşısındaki kişi çeliği kesemediği için Daz Bones hasar almıyor. Sonra senin uç dediğin saldırıyı yapıyor, Zoro ondan zaten çok zorlanmadan kurtuluyor ve seni ilk ben keseceğim diye kalkıyor.

Sonra Daz Bones bir darbe vuruyor. Ardından bunun açığını kullanarak darbe üstüne darbe vuruyor. En sonunda Zoro yeter be deyip kesiyor.

Yani dövüşün esas olayı saldırı gücü değil, savunmasının iyi olması.

Taş konusuna da geri dönersem, sen bu konuda tamam saçma ama kabul ediyorum diyorsun. Ama ardından seride taş kesmenin büyük bir olay olmadığını kabul etmiyorsun. Dövüş boyunca Daz Bones taşı kesip duruyor. Zoro'nun kendisine bitirici bir hasar veremiyor. Yani tek kesebildiği One Piece evreninde kolay kesilen taşlar. Buradan saldırı gücünün Zoro'dan güçlü olduğu nereden çıkıyor?
Adam zaten ilk sahneden kesilmeyeceğinden emin oraları okumalısın bence tekrardan unutmuşsun. Zoro buna kılıçla vumaya kalkıyor adam elini kaldırarak engelliyor. Yani senin dediğin gibi ilk sahne benim attığım sahne değil sen ona bakarak yorumluyorsun. :D

Fakat o sahnenin öncesinde olaylar farklı bir şekilde ilerliyor. Yani Daz her zaman kesilmeyeceğinden emin bir şekilde dövüşe giriyor. Çünkü bunun öncesinde hiç kesilmemiş adam :D

Dövüşün sonu hariç Zoro kılıçla fiziksel dokunmak dışında adama çizik bile atamıyor ki gıdıklamıyor dediğim o, öyle de zaten. Bunda farklı anlaşılacak bir şey yok bunu Zoro da diyor zaten ''Bundan önce saldırılarımı yeyip de ayağa kalkan biri olmamıştı'' diye. Adam da ''Daha önce benimle hiç karşılaşmadın'' diye cevap veriyor. Zoro ''Çizik bile yok'' diyor saldırılardan sonra.

Zoro adamı küçük görüp kesmeye çalışıyor aksine sonra Daz buun küçük görüp bunu doğruyor. Yani Zoro ''Yeter be'' deyip adamı kesmiyor. Zoro ölüm döşeğine girip çocukluğuna hocasının dediği yerlere kadar gidiyor sonunda ve son bir olayla kazanıyor. Yani o son saldırıya kadar Zoro'nun adama yapabildiği bir şey yok aksine hayvan gibi eziliyor o dövüşte. Zoro'nun ölümle burun buruna geldiği nadir dövüşlerden biri.

Bir noktada daha hatalısın dövüşün asıl olayı dayanıklılık olsa Zoro ''Çeliği kestiğim zaman seni yenmiş olacağım'' diye konuşup durmaz tüm dövüş boyu. Yani dövüşün asıl olayı saldırı gücüydü ve Zoro son sahneye kadar saldırı gücünde Daz'ın gerisinde kaldı. Ölümle burun buruna geldiğinde ise çeliği kesebildi ve Daz'ı yendi. Yendikten sonra bile Daz hemen düşmüyor ve ''Şimdi de elması mı keseceksin?'' diye soruyor. Zoro da ''Bu boşa bir çaba olurdu'' tarzında cevap veriyor. :D

Diğer bir noktada ise yine yanılıyorsun. Zoro'ya bitirici saldırı yapamıyor diyorsun ama Zoro ölümle burun buruna gelecek kadar yaralanıyor o dövüşte. Hatta ''Bu ölümün nefesi'' mi tarzında düşüncelere giriyor Daz'ı kesmeden önce ki sahnelerde yani bu şeyleri bana yazdırana kadar bir baksan o sahnelerde kendi haksız olduğunu göreceksin aslında :D
Yani Daz'ın saldırıları Zoro için zaten yeterli. Zoro için artık ölümün dibine kadar yaklaştığı sırada yeniyor Daz'ı Zoro bile bunu kabul ediyor bir yerde ama sen ''Adam Zoro'yu değil taşları kesiyor'' diyorsun :D

He daha dövüş başlamadan, karşıdakinin gücünü bilmeden, hiç savunma yapmayıp ben zaten demirim deyip darbe almayı umursamayacaktı çünkü. Adam demir, kesilmez değil. Bu kadar rahat olması için önce rakibin gücünü görmesi lazım.

İlk darbeyi bu yüzden savuşturamaya çalışıyor. Ama yapamayınca şaşırıyor. Sonra kesilmediğini görünce de fiyakalı sözler ediyor.

Sağlam argüman oldu bu. :oleyo2: @Sir Crocodile
Doğru diyorsun, Alabastada karşılaşacağı basit korsanlar çeliği kesebilir herhalde diye düşünüp her atağını savuşturmalıydı zaten :D

İlk darbeyi savuşturmaya çalışıyor dediğin bu değil dimi :D Yüzünün ortasına kılıç vurulmasından hoşlanmaması nnormal ya :D

Bak mesela devamında adam vücuduyla karşılıyor ahahahcjsöfjdş

Bak bu da karşı çıkılan Kata vs Luffy örneğine gönderme olsun. Biri çeliği kesmeyi umuyordu, diğeri de geleceği görmeyi...

Doğru diyorsun, Alabastada karşılaşacağı basit korsanlar çeliği kesebilir herhalde diye düşünüp her atağını savuşturmalıydı zaten :D

İlk darbeyi savuşturmaya çalışıyor dediğin bu değil dimi :D Yüzünün ortasına kılıç vurulmasından hoşlanmaması nnormal ya :D

Bak mesela devamında adam vücuduyla karşılıyor ahahahcjsöfjdş

Bak bu da karşı çıkılan Kata vs Luffy örneğine gönderme olsun. Biri çeliği kesmeyi umuyordu, diğeri de geleceği görmeyi...
Bakıyorum da yine yargı dağıtıyorsun.

Fark ediyor, şöyle ki Garp meyve yese de yemese de aynı güçte tasarlanırdı ama biz biliyoruz ki iyi bir meyve versen zirve seviyesindeyken daha güçlü olurdu. Wb meyvesiz de en iyi olabilirdi ama meyvesiz gelse hasta yaşlı hali daha kötü olurdu. Zoro meyve yese gücü artmaz mı? Biliyoruz ki asla yemeyecek.
Evet ama verdiğin örnek uç örnekler zaten dediğim Oda'nın kurguda bunun eksikliğini yansıtmaması. Aksi halde fayda sağlayacağını kabul ediyorum Ben şahsen Sanji elini kullansa, Zoro tekme atsa daha güçlü olur diye düşünmedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık