Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu adamın savuşturmasına gerek yok mimik dediğin tek şey saldırıyı gördüğünde verdiği tepki. Aynısını Mihawk da veriyor ona bakarsan yani ona da mı diyelim savuşturamıyor diye. :D

Adamın savuşturmasına gerek yok. Adam zaten anında kalktığında diyor ''Sana söylememiş miydim?'' diye. 1 kaç sahne öncesinde ise olduğu yerde durarak saldırıyı da karşılıyor zaten. Daz Bones'ın saldırı gücü fazla değil mi? Ciddi misin bunu derken? :D

Bak şu sahnede sadece seken bir saldırıyı görüyorsun.

Ondan sonra önce ki attığım sahneler daha sonra ise şu sahneler.

Yani sen eğer hala bu kadar bitirici saldırıdan sonra dersen Daz Bones'ın saldırı gücü yoktu diye bir şey diyemem. Fakat Zoro'dan fazla saldırı gücü olduğu kesin.
Daz bones’a bak sen bildiğin zoro’yu doğramış ya la.
Katakuri vol 2 gibi mübarek sadece kılıçlı hali.

Tamam ben de diyorum ki hakisinin yetmediği birisine elini kullansa ne yazar. Ayağınla savunma yaptığı zaman Sanji bir şey kaybetmiyor ki. Çoğunlukla hakisi yetersiz geldiği için kaybediyor. Zaten ileride şu amirallerin yaptığı haki savunmasını yapsa yeterli gelecek ona.
Hani şöyle düz bir şekilde düşünsek, bir insanın ellerini kullanmadan dövüşmesi çok net bir handikaptır. Bunun handikap olmasını bile kabul etmiyorsan zaten daha bir şey demeyeceğim :D

Onu diyorum işte bir taraftan adamın savuşturmasına gerek yok sadece kılıcın fiziksel darbesini alıyor o saldırılardan. :D
''Mihawk Im'ın taşmış hakisidir'' olayından sonra bu çok yavan geldi kabul edemem bunu. :artiz:
O teori başka, onun üzerine çıkmam için acayip bi taşkınlık görmem fanlıkta, güçte bi balgalanma olması lazım.

Yahu adamın savuşturmasına gerek yok mimik dediğin tek şey saldırıyı gördüğünde verdiği tepki. Aynısını Mihawk da veriyor ona bakarsan yani ona da mı diyelim savuşturamıyor diye. :D

Adamın savuşturmasına gerek yok. Adam zaten anında kalktığında diyor ''Sana söylememiş miydim?'' diye. 1 kaç sahne öncesinde ise olduğu yerde durarak saldırıyı da karşılıyor zaten. Daz Bones'ın saldırı gücü fazla değil mi? Ciddi misin bunu derken? :D

Bak şu sahnede sadece seken bir saldırıyı görüyorsun.

Ondan sonra önce ki attığım sahneler daha sonra ise şu sahneler.

Yani sen eğer hala bu kadar bitirici saldırıdan sonra dersen Daz Bones'ın saldırı gücü yoktu diye bir şey diyemem. Fakat Zoro'dan fazla saldırı gücü olduğu kesin.
Mihawk çöpün birinin o tarz bir saldırı yapmasına şaşırdı sadece, o ayrı mesele. :ehe:

Bu söyleyeceğim laf, çok klişe oldu ama bu da bir gerçek. One Piece evreninde dağ taş, insan bedeninden daha rahat kesiliyor. Daz Bones'un saldırıları dağı taşı kesiyor ama, haki kullanmayan et ve kemikten oluşan Zoro'yu kesemiyor mesela. (Kesemiyordan kastım, ortadan ikiye yarmıyor.) Luffy Dof'u yere çarpıyor, taştan yapılmış zemin yerinden çıkıp oraya buraya fırlıyor ama Dof'un vücudu parçalanmıyor. Veya aynı şekilde Dof ada turu yapıyor, ama olan zemine, binalara falan oluyor. Dof'un bedeninde yine ciddi bir hasar yok. Kaido çöp adamlarına vuruyor. Mağaranın duvarları parçalanıyor ama adamların vücutları parçalanmıyor.

G4 Luffy'i al, gerçek dünyada bana veya sana vursun. Böyle şehir turu yapmayız. Vurduğu yeri deler, kafan falan ayrı bir yere uçar, en son bir şeye çarpıp her tarafın dağılır. Kaido vursa aynı şekilde. (Fazla vahşice bir açıklama olmuş olabilir. :oleyo2:
)
O yüzden diyorum, dağı taşı parçalamak ile gerçek dünyadaki dağı taşı parçalamayı bir tutmamak lazım diye. :D

La bunu tartışmak saçma, adamın tüm bedeni zaten çelik :D Teknik olarak Zoro'nun ataklarını karşılasa da karşılamasa vücuduna yese de darbe alıyor denebilir boşver :D
He daha dövüş başlamadan, karşıdakinin gücünü bilmeden, hiç savunma yapmayıp ben zaten demirim deyip darbe almayı umursamayacaktı çünkü. Adam demir, kesilmez değil. Bu kadar rahat olması için önce rakibin gücünü görmesi lazım.

İlk darbeyi bu yüzden savuşturamaya çalışıyor. Ama yapamayınca şaşırıyor. Sonra kesilmediğini görünce de fiyakalı sözler ediyor.

Sağlam argüman oldu bu. :oleyo2: @Sir Crocodile

Hani şöyle düz bir şekilde düşünsek, bir insanın ellerini kullanmadan dövüşmesi çok net bir handikaptır. Bunun handikap olmasını bile kabul etmiyorsan zaten daha bir şey demeyeceğim :D
Gerçek dünya ile Op dünyası aynı mı? Ayağından ateş çıkarıp yanmayan birisinde, Shanks tek kollu olmasına rağmen Oda' tarafından gücünün azalmadığı söylendi. Aynı şekilde Sanji'ye neden dezavantaj sağlasın kolunu kullanmamak? Ben diyorum ki bu adam bacakları çok güçlü olmasına rağmen onlarla savunamazken, daha güçsüz olan elleriyle mi savunacak? Sanji'nin en büyük sıkıntısı elini kullanamamak değil. Zaten dövüş taktiği daha hızıyla kaçıp, vurmak üzerine.

Mihawk çöpün birinin o tarz bir saldırı yapmasına şaşırdı sadece, o ayrı mesele. :ehe:

Bu söyleyeceğim laf, çok klişe oldu ama bu da bir gerçek. One Piece evreninde dağ taş, insan bedeninden daha rahat kesiliyor. Daz Bones'un saldırıları dağı taşı kesiyor ama, haki kullanmayan et ve kemikten oluşan Zoro'yu kesemiyor mesela. (Kesemiyordan kastım, ortadan ikiye yarmıyor.) Luffy Dof'u yere çarpıyor, taştan yapılmış zemin yerinden çıkıp oraya buraya fırlıyor ama Dof'un vücudu parçalanmıyor. Veya aynı şekilde Dof ada turu yapıyor, ama olan zemine, binalara falan oluyor. Dof'un bedeninde yine ciddi bir hasar yok. Kaido çöp adamlarına vuruyor. Mağaranın duvarları parçalanıyor ama adamların vücutları parçalanmıyor.

G4 Luffy'i al, gerçek dünyada bana veya sana vursun. Böyle şehir turu yapmayız. Vurduğu yeri deler, kafan falan ayrı bir yere uçar, en son bir şeye çarpıp her tarafın dağılır. Kaido vursa aynı şekilde. (Fazla vahşice bir açıklama olmuş olabilir. :oleyo2:
)
O yüzden diyorum, dağı taşı parçalamak ile gerçek dünyadaki dağı taşı parçalamayı bir tutmamak lazım diye. :D
Hee Mihawk ''Senin gibi bir çöpe karşı kara kılıcı kullanacağım'' dedi değil mi? İşinize geldiği gibi demeyin len :D
Zoro gömeceksin birazdan utanmasan :D

Zoro'yu kesiyor aksine çoğu insan Zoro'nun içinden geçip giden saldırıların arka sutunları kestiğini ama Zoro'ya bir şey olmamasının saçmalığını söylüyor pek çok yerde. Bu işte serinin devam etmesi için gereken etmenler orada başka bir rakip olsa ölmüş olacaklar bu net çünkü doğranıp geçilecek. Fakat plat armor denilen şey bu konularda devreye giriyor işte bu kadar basit. Bundan şikayetçi değilim yanlış anlaşılmasın serinin devam etmesi için bu şart fakat bunun böyle olduğunu da kabul etmek lazım.

Bunun dışında saldırı gücü Zoro'dan fazla. Adam çelik ama hız konusunda bile bazı noktalarda Zoro'yu geçiyordu Daz. Fiziksel güçte de o kılıç ve el olayında Zoro'ya ''Uç git'' diyor. Yani Viski tepesinde fiziksel gücüyle övüldüğünü gördüğümüz Zoro burada bildiğin eziliyor Daz karşısında bu net olarak çizilmiş. Zoro'nun saldırıları güçlü diyorsunuz ama adam gıdıklanmıyor bile o saldırılarda o yüzden bir şey yapamayacaksın diyor ve kaçmıyor veya kaçmaya çalışmıyor zaten.

O beden taş mevzusuna gelirsek onların dağılmasıyla içinden saldırı geçince arkasında ki taşların ince ince kesilmesi arasında fark var. Gerçekte bir adam yumruk atıp bir şeyleri parçalayabiliyor. Fakat kimsenin içinden geçen bir kesik kendisini bölüp geçmemesine rağmen arkada ki sutunları parçalamıyor. :D
Daz bones’a bak sen bildiğin zoro’yu doğramış ya la.
Katakuri vol 2 gibi mübarek sadece kılıçlı hali.
Daz sağlam karakter fiziksel gücü yerinde adam ID de kendi seviyesinde ki suçluya kafa ile tek atıyor.
Kaldıkları hapishane de adama korkarak bakıyorlardı. :D

Gerçek dünya ile Op dünyası aynı mı? Ayağından ateş çıkarıp yanmayan birisinde, Shanks tek kollu olmasına rağmen Oda' tarafından gücünün azalmadığı söylendi. Aynı şekilde Sanji'ye neden dezavantaj sağlasın kolunu kullanmamak? Ben diyorum ki bu adam bacakları çok güçlü olmasına rağmen onlarla savunamazken, daha güçsüz olan elleriyle mi savunacak? Sanji'nin en büyük sıkıntısı elini kullanamamak değil. Zaten dövüş taktiği daha hızıyla kaçıp, vurmak üzerine.
One Piece dünyası elbette gerçek dünya ile tamamen aynı değil ama aynı şekilde tamamen farklı da değil. Bu konuda da bir fark olacağını pek sanmıyorum. Tekil düşünüyorsun ayrıca, bacağıyla engelleyemediğini eliyle engellemesi değil söz konusu olan, bacaklarına ilaveten ellerini kullanması. Her neyse farklı düşünüyoruz diyelim :) (Shanks mevzusunda Oda onu söylemek zorundaydı çünkü en başta o kolu alırken buralara geleceğini hesap edemedi, edemezdi de. Sonuçta seri en başta bu kadar uzun planlanmadı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık