Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jabonlar garip adamlar, en azından mangakaların bir kısmı öyle. Çok manga okumadım ama üç büyükler denilen One Piece, Naruto ve Bleach, bunları bilirim. Bu üç mangadan ikisi, ''büyük'' bi şekilde bu isimle anılıyor olmasına rağmen okurlarının pek çoğunu tatmin edemeyen kötü bir sonla final yaptı. One Piece'in de benzer şekilde final yapacağını düşünüyorum. Bu problem shounen çizmenin zorluğundanmıdır yoksa bu adamların gerizekalı olmasındanmı kaynaklanır bilmiyorum :D Diğer ikisi hadi final yaptı bitirdi, E. Oda istese şu mangayı ''yaşayan efsane'' gibi bir isimle anılıyor hale getirebilirdi ama yapmıyor ya da yapamıyor... Aslında bu çocuksu çizimleri yakın zamandaki bir röportajında, mangayı çizerken içindeki çocuğa göre hareket ettiğini, söyleyerek açıklıyor. Doğrusu One Piece ile ilgili ciddi beklentilerim kalmadı, sen de umdunu yitirip, okumaya devam edersen bu gibi şeylere takılmamış olursun, belki o zaman daha keyifli olur.
Doğru diyorsun :D Ama Naruto bile daha güzeldi valla. Adam falan öldürüyordu, güzel dövüşler çiziyordu. Sadece finali biraz kötüydü. Ama bu Oda hiç bir şey yapmıyor artık adam, iyicene saldı :D

Vaktinde öyleydi ama geçenlerde Oda biz yeni bölümü okuduğumuzda bir sonraki bölümü yetiştirmeye çalışıyordu. O sıra Reverie ile birlikte ara vereceğini bile düşünmüştüm. Şimdi ne durumdadır bilmiyorum.
Teşekkürler.

Dün arkadaşlar ile muhabbet ederken Emel konusu açıldı. Enel konusunda takıldık. Bu adamın attığı elektrik nasıl insan öldürmez diye epey kafa patlattık. Akım değeri düşük desek, 200 milyon volt elektriğin akım değeri ne kadar düşük olabilir? Yüksek elektrik voltajı yalıtkan maddeleri bile iletkene çevirebiliyor. Elektriğe karşı dirençte onemli olan ohm değeridir. Yüksek voltajda elektrik, insan vücudunu hasara uğratarak direncini 500 ohm gibi küçük bir değere kadar düşürür. 200 milyon volt abartı bir sayı olduğundan, 40.000 volt elektrik akımının değerini baz alalım. Bu voltajdaki bir akımın amper değeri 80 civarında bir sayı olur. İnsanı geç, 3 fazlı asenkron motorların çoğuna bu elektriği versen makina havaya uçar. Evdeki şebeke elektriğinden 220 volt geçer, akım değeri de 110 miliamper gibi düşük bir değerdir ve bir insanı anında öldürür. 200 milyon volt elektriğe maruz kalmanın sonunda bu olur.

Tartışma sonucu: Yok.
Abartılı bir isim vermek için bu kısmı katlettiği belli. Peki uçurduğu gemi Maxim'in harcaması gereken enerji neydi onu tartıştınız mı :S Kadranlar ile bi süre havada kalabiliyor ama ana kaynağı Enel'in elektriğiydi. Durmadan elektrik sağlaması gerektiğine göre ya enerji depolayamıyor yada yüksek enerji gerektiriyor. Bu makine de yüksek elektriğe rağmen işliyordu. Demek ki mangakanın kafasında, "voltajın önemi yok/ hatta lastik mutlak iletkendir" mantığından başka bişey yokmuş. Üzücü :T

Enel gibi adamı rastgele yumrukla döven luffy nedense katakuri de bunu kullanmadı.
Sonra yılan kardeşlerde de 2. vitesin hızıyla gözlem hakisini altedebiliyordu luffy, mantıken önce görüp ona göre bi hamle planlaman lazım ama luffy o kadar hızlanıyodu ki görünmüyodu bile bu kadar hızlı bi atağa karşı gözlemin işlemesi mantıksız.

Enel gibi adamı rastgele yumrukla döven luffy nedense katakuri de bunu kullanmadı.
Sonra yılan kardeşlerde de 2. vitesin hızıyla gözlem hakisini altedebiliyordu luffy, mantıken önce görüp ona göre bi hamle planlaman lazım ama luffy o kadar hızlanıyodu ki görünmüyodu bile bu kadar hızlı bi atağa karşı gözlemin işlemesi mantıksız.
Katakuri daha harekete başlamadan görüyor ki. G3'e geçeceğini falan görüyor misal. Mantıksız bir şey yok.

Doğru diyorsun :D Ama Naruto bile daha güzeldi valla. Adam falan öldürüyordu, güzel dövüşler çiziyordu. Sadece finali biraz kötüydü. Ama bu Oda hiç bir şey yapmıyor artık adam, iyicene saldı :D
Öyle, zaman atlamasından sonra bana göre Zo dışında iyi arc yoktu. Wano nasıl olur bilemem ama şu ana kadar iyi gittiğini söyleyemem. Hani bir beklentim yok, saçma salak hallerine de kabulüm ama yok yani keyif vermiyor.

Katakuri daha harekete başlamadan görüyor ki. G3'e geçeceğini falan görüyor misal. Mantıksız bir şey yok.
Başlamadan görsün tamam da,şimdi sana adamın biri saniyede çeşitli yerlerden gatling yumruk vuruyor saniyede 20-30 tane yumruğu önceden görsen bile hepsinin nerden geldiğini aklında tutup ona göre manevra yapabilmen lazım ki onlara karşı savunma,atak yapabilmen için yani normal birinin yapması imkansız.
Saniyede yüzlerce olsılık işleyebilen bilgisayar gibi bir akıla ve bu hıza ayak uydurup hatta geçecek kadar ani reflekslerin olması lazım ki bu da çok mantıklı gelmiyor.
Yoksa zaten kizaru ve enel yenilmez olur adamlar ışık hızında hareket edebiliyorlar ama birisi akıllarıyla hızları denk olmadığından o kadar da değil demişti mantıklı geldiydi,yoksa ışık hızında düşünebilse zaten zaman yavaşlar flashtaki gibi adam herkesi rahat rahat haklardı.

Dün arkadaşlar ile muhabbet ederken Emel konusu açıldı. Enel konusunda takıldık. Bu adamın attığı elektrik nasıl insan öldürmez diye epey kafa patlattık. Akım değeri düşük desek, 200 milyon volt elektriğin akım değeri ne kadar düşük olabilir? Yüksek elektrik voltajı yalıtkan maddeleri bile iletkene çevirebiliyor. Elektriğe karşı dirençte onemli olan ohm değeridir. Yüksek voltajda elektrik, insan vücudunu hasara uğratarak direncini 500 ohm gibi küçük bir değere kadar düşürür. 200 milyon volt abartı bir sayı olduğundan, 40.000 volt elektrik akımının değerini baz alalım. Bu voltajdaki bir akımın amper değeri 80 civarında bir sayı olur. İnsanı geç, 3 fazlı asenkron motorların çoğuna bu elektriği versen makina havaya uçar. Evdeki şebeke elektriğinden 220 volt geçer, akım değeri de 110 miliamper gibi düşük bir değerdir ve bir insanı anında öldürür. 200 milyon volt elektriğe maruz kalmanın sonunda bu olur.

Tartışma sonucu: Yok.
Ekşi de gördüm bu akım volt muhabbetini . Orda da aynı açıdan yaklaşmışlar .

Şahsen bende elektrik santralı işinde olduğumdan akım felan düşündüğünü sanmıyorum yazarın .

Op ‘ta insanlar azman , eliyle bina kaldıran , gülleyi gemi gibi atabilen insanlar yıldırım yiyince ölmezler diye yaklaşıyor muhtemelen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık