Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Snakeman'ı Doflamingo karşısında da kullanmadı mı Culverin ismi ile? İşe de yaramadı?

O mod tamamen G4'ün goril şekline gelen tepkilere mangakanın dayanamayıp acele ile isim ve mod uydurması yüzünden. Yoksa Culverin tekniği ile aynı gördük zaten
:D acele isim ve mod mu :hhh:

Dostum 2 sene aradan sonra Doflamingo vs sine kadar geçen süre ve bu vsden Katakuri vssine kadar geçen süre nedir biliyor musun?

Dalga geçme yeri mi bura ya :(

Luffy Katakuri dövüşü öncesi dinlenmiş ve yemek yemiştir. Katakuri dövüşünde ise yine mochi yemiştir, meyve gücü sayesinde yapılmış olsa da yenilebilir ve enerji veren bir şeydir ki bunu Streusen'den anlayabiliriz. Luffy iki dövüşü de 2. rounda uzatmıştır, ilkinde uzaklaşabilirim demiştir, kimse inanmamıştır, Oda sonradan açıklamıştır hala inanmayan vardır ama gördük ki Katakuri dövüşünde kendi isteğiyle formdan çıkıp uzaklaşabilmiştir. Hakisi ve bedeni Doflamingo ile dövüşürken çıktığı G4 durumundakine yakındır, keza haki kullanamamaktadır Perospero'nun şekerden duvarına hakisiz G3 ile vurması vs.

Doflamingo vs sinin aksine Luffy Katakuri karşısına daha dinç çıkmıştır. Hatta düğünü basmadan önce son dakikaya kadar uyumuştur. Onca aksiyonun içinde sadece bi kere BM'a G4 formunda yumruk atmış, bir kere de G3 ile atağını engellemiştir. Sonrasında Katakuri ile dövüşmüş, uzun bir dinlenme arası vermiş ve dövüşe devam etmiştir. Doflamingo vs sinin aksine yürüyerek dövüş alanını terk etmiştir. Doflamingo vs sinden önce ise kolezyumda dövüşmüştür, üstelik kral haki sahibi birisiyle. Sonra Dressrosa ordularıyla, denizcilerle hır gür ve koşturmaca yaşamıştır. Doflamingo ise köşküne çekilmiş, yanına çıkana kadar hırpalanmış yorulmuş rakipleri beklemektedir.

Luffy sonunda Law ile beraber Doflamingo karşısına çıkmış ve bi süre dövüştükten sonra Bellamy gerizekalısına vurmamak için direnmiş ve azıcık dayak yemiştir. En son Doflamingo karşısına çıktığında ikisi de birbirinin handikaplarını onaylamıştır. Doflamingo bir kere olsun yarasının kendisini etkilediğini göstermemiştir. Mangalarda hep olan, ah ameliyatlı yerim acıdı uh yumruk yedim ah vah dememiştir. Yine aynı şekilde Katakuri ile dövüşmek için tüm gücünü geri toplayacak kadar beklemiş bir Luffy yerine 10 dakika haki doldurup Doflamingo tekleyen bir Luffy vardır. Fark bellidir.

Katakuri'nin ada doğramasına gerek yoktur ki Luffy ile adada dövüşmemiştir, kapalı bir cep evrende dövüşmüşlerdir ve evrenin hakimiyeti neredeyse Katakuri'dedir.

Doflamingo arsızdır, kibirlidir, Amirali de tehtid eder Kutsal Ejderleri de. Şantaj ile elde ettiği gücü yine şantaj için adam indirmek için kullanmaya alışmıştır. Fujitora'nın icabına bakarım derken yine ve ancak bu şantaj gücünden yararlanacağını anlayabiliriz çünkü Amiral dediğimiz adamlar Yonkou'ya mermiye kafa atar gibi kafa atan adamlardır, Doflamingo'nun seviyesi bellidir.

Doflamingo G4 ten 3-4 yumruk yedikten sonra tam savunmaya çekilmiştir. G4 Luffy'i bir kere bile zor duruma sokamamıştır ki yaptığı ataklar hep savunma ve uzak tutma amaçlıdır. 20 dakika dayanmak dövüşmek değildir. Katakuri ise G4'e karşı mesafe koymak yerine içinden geçmiştir.

İşimize gelince Doflamingo'nun her aksiyonunda gücünden düşürürüz, abi %50sinde bile böyle savaştı deriz, işimize gelince saatlerce dövüşmüş Katakuri'nin G4 karşısındaki performansını sorgularız.

Komik gerçekten.
Yazmaya üşendiğim her şeyi yazmışsın ekstra olarak Katakuri'nin kendisini deştiğini ekleyelim durmadan Dof'un yaralı haline vurgu yapanlara ve Katakuri ne hikmetse o halde de bir ton dayak attı. Dof ise g4'e savunmadan başka bir şey yapamadı.

Dof kesin bir mağlubiyet felan yaşamadı ki? O kadar anlattık işte G4 açıldıktan sonra 20 dakika off panel dövüştüler ve artık dayanamayacak noktaya gelip bayılan Luffy oldu. Bu tam aksine Luffy'in kesin biçimde yenilmesi demek değil mi?

Luffy hareket edemez halde başkalarının sırtında gizlice kaçırılırken Doflamingo hala Kolezyum savaşçılarını ve bir sürü müttefiği kesip biçiyordu. Luffy'i bayıltmayı da tüm bunları da Law'ın iç organlarını parçalaması sonrası yaptı.

''Luffy ''O yara varken daha fazla güçlü kalamazsın'' sözünü neden söyledi?''

Benden bu kadar.
King kong yiyiyp yerin bin kat altına çakılan da bendim zaten. Luffy on dakikalık arada kendisinin kaçabileceğini de söylemişti ama yardım alıp kaçması ekstra oldu ki Katakuride de kaçmıştı. Ve ısrarla algılamayan sana şunu tekrarlıyorum aynısı Dof da Luffy için diyor. Ve yine aynı şekilde yukarıda arkadaşa ekleme yaptığım gibi Katakuri de kendini yaralıyor ayrıca Dof'un aksine Luffy'nin g4üne zarar verebiliyor:
Aynı şeyleri tekrarlamaktansa benim sana gösterdiğim gibi Dof'un Luffy'nin G4'üne zarar verebildiği bir sahne göster dediklerini dikkate alayım. Dofla onlarca dakika dövüştü diyorsun ya Katakuri ile saatlerce dövüştü ve dövüşün sonucunun nasıl olduğu herkesçe malum:

Toparlayacak olursam Dof Luffy dövüşünde yerin bin kat altına gömülüp günlerce kendine gelemezken Katakuri'nin rahat tavırları çok belli. Kısacası gülmedik.

EDİT: İstersen daha başka ayrıntıları da eklerim ama maç olduğundan kısa kestim.

Son düzenleme:
Dofi kesinlikle kolay bir rakip değildi hatta bence cracker’den güçlüdür avantaj dezavantaj olayları yüzünden luffy cracker’de daha çok zorlanmıştır.

Dofi gamma knife yedi bu doğru.
Hatta diyelim ki etkisi de oldu.
Ama bu bütün etkilerin ve oranların luffy g4 açtıktan sonra bir önemi kalmıyor malesef çünkü luffy g4 ile çok üstündü yani dofi ha yaralıydı ha değildi bunun g4’den sonra bir önemi yok bana göre.

Kata dofi’den güçlü. Bunu manga gözümüze gözümüze soktu zaten. Luffy çok fazla gelişmek zorunda kaldı kata’ya ayak uydurabilmek için. Kata az kalsın tek yumrukta g4’ün ışığını söndürüyordu. Dikkatinizi çekerim “ayak uydurmak için” luffy asla ve asla kata’dan net güçlü değildi. İrade ve hırsıyla baskın geldi kata’ya ve dövüşü kazandı.

Böyle hasar almış şöyle hasar almış yok gamma knife yemiş. Bunlara çok takılıyorsunuz. Kata’nın da kardeşi yüzünden karnı deşildi ama bunu argüman olarak sunmaya gerek yok çünkü kata daha güçlüydü demek için çok fazla argüman var.

Yazmaya üşendiğim her şeyi yazmışsın ekstra olarak Katakuri'nin kendisini deştiğini ekleyelim durmadan Dof'un yaralı haline vurgu yapanlara ve Katakuri ne hikmetse o halde de bir ton dayak attı. Dof ise g4'e savunmadan başka bir şey yapamadı.

King kong yiyiyp yerin bin kat altına çakılan da bendim zaten. Luffy on dakikalık arada kendisinin kaçabileceğini de söylemişti ama yardım alıp kaçması ekstra oldu ki Katakuride de kaçmıştı. Ve ısrarla algılamayan sana şunu tekrarlıyorum aynısı Dof da Luffy için diyor. Ve yine aynı şekilde yukarıda arkadaşa ekleme yaptığım gibi Katakuri de kendini yaralıyor ayrıca Dof'un aksine Luffy'nin g4üne zarar verebiliyor:
Aynı şeyleri tekrarlamaktansa benim sana gösterdiğim gibi Dof'un Luffy'nin G4'üne zarar verebildiği bir sahne göster dediklerini dikkate alayım. Dofla onlarca dakika dövüştü diyorsun ya Katakuri ile saatlerce dövüştü ve dövüşün sonucunun nasıl olduğu herkesçe malum:

Toparlayacak olursam Dof Luffy dövüşünde yerin bin kat altına gömülüp günlerce kendine gelemezken Katakuri'nin rahat tavırları çok belli. Kısacası gülmedik.

EDİT: İstersen daha başka ayrıntıları da eklerim ama maç olduğundan kısa kestim.
Dövüşe direk g4 le başlasaydı daha kısa sürerdi bence dofa karşı

Dof'un saldırı kabiliyetini ve seviyesini gördük. Kata kadar silahlanma hakisi yoktu. Saldırıları meyve tabanlı olduğu için fiziksel durumunun da bir önemi yoktu. Eğer Mingo fiziksel dövüşen bir adam olsaydı o zaman sonuna kadar haklıydınız. Ama değil. Oyaji yarı ölüydü ama yine meyvesini kullanabiliyordu. O hesap.

Yine diyorum... Mingo Luffy'yi yenmiştir ama Kata seviyesinde değildir. Kata'nın saldırı gücü çok daha iyi Mingo'dan.

Doffy g2'ye hızlı ama güçsüz, g3'e güçlü ama yavaş diyordu.
Katakuri g2'yi hızıyla, g3'ü gücüyle ezdi.
Bu sağlam bi argüman zamanında değinilmişti. Ama Kata'nın k.hakisi g4 kıyaslaması açısından pek bi anlam ifade etmiyor, sağlıksız veriler ortaya çıkıyor.

B.haki Kata +
K.haki Kata ++
Hız Dof + Kata'nın k.hakisine aldanmayınız.
Savunma Kata +
Dayanıklılık Dof +
İyileşme Dof ++
Meyve yeteneği eşit
Zeka Dof +
Saldırı gücü Kata ++

Totalde Kata daha öndedir ama hemen hemen aynı ligin adamıdırlar.

Doffy g2'ye hızlı ama güçsüz, g3'e güçlü ama yavaş diyordu.
Katakuri g2'yi hızıyla, g3'ü gücüyle ezdi.
Bu sağlam bi argüman zamanında değinilmişti. Ama Kata'nın k.hakisi g4 kıyaslaması açısından pek bi anlam ifade etmiyor, sağlıksız veriler ortaya çıkıyor.

B.haki Kata +
K.haki Kata ++
Hız Dof + Kata'nın k.hakisine aldanmayınız.
Savunma Kata +
Dayanıklılık Dof +
İyileşme Dof ++
Meyve yeteneği eşit
Zeka Dof +
Saldırı gücü Kata ++

Totalde Kata daha öndedir ama hemen hemen aynı ligin adamıdırlar.
Dof daha hızlı felan değil g4 Boundman'ı zor takip ediyor Doflamingo,Katakuri ise g4 Snakemanla aşık atıyor.Dayanıklılık konusunda ise fazla darbe yiyen biri olmamasına rağmen Dof'un yediği darbe sayısının 2 katından fazla darbe yiyen birisi Katakuri,Doflamingo gibi iyileşme durumuda olmadan.Kata-Luffy dövüşüde Dof-Luffy dövüşü gibi en fazla 1 saat sürmedi 11 saat felan sürdü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık