Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Croco'ya MF'de bir iki şov yaptıran Oda, Marco tekrar gösterildiğinde onu daha adam akıllı yansıtacaktır büyük ihtimalle. Koskoca Wb'nin sağ kolunun kum torbası olmak dışında da bir işlevi olması lazım. Kimse bir Ray-san olsun demiyor da işin saldırı boyutunda bu kadar da etkisiz olunmaz be kardeşim. Yazık günahtır baba dediğin adamı temsil ediyorsun bir nevi her yerde. Az o adama layık bir sağ kol ol lan.

Luffy zaten dayanıklı ona bir lafım yok ama o klasmana daha yeni erişti. Luffy Kata'dan önce o tarz bir saldırı yemedi kimseden o yüzden öyle söyledim.

Konu dağılmasın. Amiral dediğin adam bile 10 gün kapışıyor dengiyle tam içeriğini bilemiyoruz savaşın ama şöyle bir husus da var ki bu herifler uzun yıllar boyunca eğitim alıyor bizim eski üçlü Amiral olmadan önce nereden baksan 5-10 sene o meyveyle tecrübeleniyor. Diğer yönden Kata'nın meyvesini bilemiyoruz ama G4'ün onda yarattığı etki belli. Birde Kaido'ya bakıyorsun bana mısın demiyor aynı şekilde Bigmom basıyor B.hakiyi gülerek karşılıyor. MF'yi baz almak pek faydalı değil ama Sağ kol olan Marco'ya bakıyorsun sadece kan getiriyor oda Amiralin odağı başka yerdeyken. Sağ kollar Amiraller karşısında ezilmez ama yenemezler de benim için. Gorosei'nin dediğine gelirsek Teach daha deprem meyvesinde ustalaşmadığı için Marco'nun yeneceğini düşünüyorlardır.
Çaylak Ace'de Jinbei ile 5 gün dövüşüyor hocam.Ace dediğimiz adamın 2.adam gücünde olup olmadığı sorgulanıyor ve 5 gün dövüştüğü hali çaylak hali yani.Bana göre dövüş uzunluğu seviyeyi belirlemez.10 günlük dövüş meyvelerinin birbirlerini nötrlediği anlamına gelir diye düşünüyorum.Kaido,Big Mom konusunda da amiralleri yonkolar kadar güçlü görmüyorum.Bana göre yonkolar çok daha güçlü amirallerden.Kaido'ya işlemedi diye,amirale işlemez diye bir şey yok yani benim için.G4 bence baya kan alır amiralden.

Yav gördük işte. Koskoca Wb komutanları bir Akainu'ya engel olamadı. Yardı geçti psikopat. Herifi durdurabilmek için taa dünyanın bir ucundan meyhanede gününü gün eden Shanks'ı bile getirtti mangaka. Ne Marco'su ne sağ kolu yahu? :/

Birinin meyvesi ölümcül ve karşısındaki adam açık veriyor.Jozu'da Aokiji'nin meyvesi olsa yine aynısı olacaktı.1v1 dövüşte böyle rahat açık bulabileceğini zannetmiyorum Aokiji'nin.Ki sağ kollar ile Jozu aynı ligin adamı değil bana göre.Teach konusunda da Teach akıllı adam,orda Akainu'yu alıp tayfasının çoğunu kaybetse ne işine yarayacak.MF'de hiçbir amiral de Marco'ya üstünlük kuramadı.Marco+Vista Akainu'ya daldığında Akainu bana göre logia savunması yaptı.Aokiji'de WB'ye yaptı yani.Bu seviye farkı olduğu anlamına mı geliyor ?
Olaya sadece meyvesel olarak niye bakıyorsun.Amiraller sadece meyveden ibaret adamlar değil.Jozu gibi fiziksel olarak hayvan olan birisinden darbe yemesine rağmen sadece bir damla kan geliyor Aokijiden.Etkilenmiyor bile.Ek olarak Akainu logia savunması yapsa neden inleme sesi çıkartsın.

Bu adam bir sahne önce Jimbei infaz etmeye kalkmışken bu iki arkadaş saldırıyor.Görmüyor bile bu iki arkadaşı.Eğer logia savunması yaptıysa haki kullandıklarına nasıl emin oluyor,eğer savunma yapmamış ise zaten bu ikisinin bile hakisi bu adama hasar vermeye yetmiyor demektir.Ek olarak Wbden iki tane deprem yemesine rağmen kalkıp komutan peşleyen adam bu yani.Sadece meyve olarak bakmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz merak ediyorum.

Akainu, Luffy'yi kovalıyor, bunu engellemek için Marco karşısına çıkıyor ve başarısız oluyor. O başarısız olurken Akainu başarılı oluyor mu? Evet. Ee yeterince net değil mi durum? Gücü Akainu'yu durdurmaya yetmiyor işte.

@Miyata Ichirou
O konuda net konuşamam. :/

@Jumpeerr
Denge, çok fazla kayıp riski... Birçok sebep sunulabilir ama ben sana işin gerçeğini söyleyeyim. Senaryo. Mangaka böyle istiyor.
Magmanın itici gücünü kolay kolay durdurman mümkün değil.Wb bile depremle ancak durdurabiliyordu.

Bazı adamlar vardır o adamı yenmeden durduramazsın o hırsta ve azimde adamlardır.Marco da yenmeden durduramadı.Burada zaten amirallerden güçlü olduğunu iddaa etmiyoruz.Daha güçlü olsaydı zaten yenerdi durdurmak zorunda kalmazdı.Ufak farklar dışında aynı seviyede olduğunu iddaa ediyoruz sadece.Yani bu adam Akainu yada Kuzan ile veya Kizaru ile 5-10 gün dövüşüp öyle yenilebilir iddaa ettiğim bu.Bu da seviyesini gösteriyor.Amiraller karşısında üstünlük kuramadılar.Jinbei için örneğin kurdular Jozu için yine üstünlük kurdular ama bu adam dikkatsizlik ettiğinde bile üstünlük kuramadılar.Haki ile de işini bitirebilirsin Akainu'nun kulağı gitmiş mesela kafaya hedeflenmiş.Ama ne yaptılar adama sadece kelepçe takabildiler o dikkatsizlik anında bile.

Magmanın itici gücünü kolay kolay durdurman mümkün değil.Wb bile depremle ancak durdurabiliyordu.

Bazı adamlar vardır o adamı yenmeden durduramazsın o hırsta ve azimde adamlardır.Marco da yenmeden durduramadı.Burada zaten amirallerden güçlü olduğunu iddaa etmiyoruz.Daha güçlü olsaydı zaten yenerdi durdurmak zorunda kalmazdı.Ufak farklar dışında aynı seviyede olduğunu iddaa ediyoruz sadece.Yani bu adam Akainu yada Kuzan ile veya Kizaru ile 5-10 gün dövüşüp öyle yenilebilir iddaa ettiğim bu.Bu da seviyesini gösteriyor.Amiraller karşısında üstünlük kuramadılar.Jinbei için örneğin kurdular Jozu için yine üstünlük kurdular ama bu adam dikkatsizlik ettiğinde bile üstünlük kuramadılar.Haki ile de işini bitirebilirsin Akainu'nun kulağı gitmiş mesela kafaya hedeflenmiş.Ama ne yaptılar adama sadece kelepçe takabildiler o dikkatsizlik anında bile.
Dikkatsizlik dediğin şey o adamların zayıf olması demek oluyor zaten. Hangi amirali o kadar aciz bir durumda gördün sen? Babaları için endişelendiler diyeceksen hiç deme. :/ Elin koramiralinden kelepçe yiyecek kadar düşmedi amiraller.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık