Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1- Rayleigh ( fanıyım diye karakter tasarımı özel geliyor bana :D )
2- Ace ( Şeytan çocuğu temasını bir daha herhangi bir mangada bu kadar kaliteli göreceğimi sanmıyorum. )
3- Doffy ( Zaten başlı başına efsane. Dünyanın zirvesinden dibine düşüp sonra toparlamak falan )
Hoşuma giden daha çok karakter var ama çocukluktan işlenmedi. Ray'i saymazsan Ace - Dof kurgusal olarak çok başarılı bence. :)
1 ve 3'e fena halde katılıyorum. Ancak Ace oğlana gelirsek, bubasından neden nefret ettiği bile içselleştirilememiş,nedenselleştirilememiş Oda tarafından. Temanın mükemmelliyeti baştan sallantıda.
2'e Robin'i alalım, gerçek bir şeytan çocuk. :D

Harbiden tasarımı çok güzel ama. Adamın kibri; özgüven ve egosunun boşa olmayışından geliyor. Hayatı, salak babası yüzünden kabusa döndü. Kafka yaşasa Dof fanı olurdu. :D
Bir Kafka fanı ve Dofsever olarak reddediyorum. Kafka'nın insanları sisteme ayak uyduramazlar, bocalarlar, kaybolurlar. Dof ise sistemi alır, anasını ağlatır. Martin One Piece okusa (öyle bir zaytung geyiği gibi bir şey dönmüştü, yanlış hatırlamıyorsam) Kesinlikle Dof fanı olurdu.

1 ve 3'e fena halde katılıyorum. Ancak Ace oğlana gelirsek, bubasından neden nefret ettiği bile içselleştirilememiş,nedenselleştirilememiş Oda tarafından. Temanın mükemmelliyeti baştan sallantıda.
2'e Robin'i alalım, gerçek bir şeytan çocuk. :D
Aslında biraz da pedagojik bir sonuç bence; hiçbir zaman tam anlamıyla bir bağ kuramamış. Garp, bu daha küçük yaştayken babasının adını söylerse ve etraftakiler de şeytan derse çocuk ona inanır. Ama asıl olayı; yaşamam iyi bir şey mi cümlesinde saklı. Hala biterim o cümleye. Robin de pekala gelebilir ama kişiliğindeki yara EL'den sonra gitti gibi geliyor bana. İnandırıcı bir tedirginlik vardı water 7'de şimdi yonko sagada sa olsaydı, sürekliliğini koruyacaktı. Ki en büyük makro travma Robin'e aittir herhalde. :)

Bir Kafka fanı ve Dofsever olarak reddediyorum. Kafka'nın insanları sisteme ayak uyduramazlar, bocalarlar, kaybolurlar. Dof ise sistemi alır, anasını ağlatır. Martin One Piece okusa (öyle bir zaytung geyiği gibi bir şey dönmüştü, yanlış hatırlamıyorsam) Kesinlikle Dof fanı olurdu.
Babasına laf attığım için o espriyi yaptım, ciddiyeti yoktu. :D O çalışmayı görmedim, bakarım en kısa zamanda.

Yani biz yargılarken tüm olumsuzluğu aynı cephede topluyoruz. Analiz eksikliği, kötü niyet / planlama, iyi niyet kendi içinde aynı sıfatlarla eleştirildiğinden doğuyor o. :/
Ustaaaamm. Bir katili, bir psikopatı, bir işkenceciyi ancak psikologlar ve yazarlar anlamaya çalışır zaten. Oda'nın güzelliği karakterin derinliğini bize sunabilmesi ve adamı savundurtacak konuma kadar getirmesi. Ustaaammm. Sakiiin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık