Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk çeviri öyle gelmişti, sonradan daha farklı bir çeviri geldi. Wikide de böyle girilmiş.
D: I read the manga and watched the anime and noticed that after Luffy uses Gear Fourth, he not only can’t use Haki for 10 minutes but it also carries the tradeoff (risk) of being so fatigued that he can’t move. However, in Ch 885 he is moving totally normally right? Why isn't that tradeoff there anymore? -P.N. BUSHI

O: The tradeoff of not being able to move that you’re referring to never existed in the first place. If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide. In Dressrosa, after using Gear Fourth, he coincidentally ran into his allies and supporters so he could preserve his energy while they carried him to the next fight. If those people weren’t there then Luffy would just have to do his best!
"then luffy would just have to do his best" bu sıvama cümlesi. Basit anlamıyla buradan anladığım en iyisini yapmak zorunda kalması bir şey ifade etmiyor, kimse yardıma gelmezse ölecek bunun açıklaması bu bence. Biraz daha yumuşatarak söylemiş e.oda efendi.

"then luffy would just have to do his best" bu sıvama cümlesi. Basit anlamıyla buradan anladığım en iyisini yapmak zorunda kalması bir şey ifade etmiyor, kimse yardıma gelmezse ölecek bunun açıklaması bu bence. Biraz daha yumuşatarak söylemiş e.oda efendi.
Bu belli olmaz.

Ama Dof fanları asla kosamaz kalkamaz diyordu. Oysa Mangaka Luffy istediği sürece kosardi demiş. Onun dışında Dof yener denmesinin sebebi Luffy'nin haraket edemeyecek olmasının savunulması idi.

Oda ise yapabilirdi demiş. Dof'un Luffy'i indirecek bir saldırı yok. En güçlü ataklarından birini en savunmasız zamanında bir alan Luffy düşmediyse Dof düşüne kadar düşmezdi bu kadar basit.

Bu belli olmaz.

Ama Dof fanları asla kosamaz kalkamaz diyordu. Oysa Mangaka Luffy istediği sürece kosardi demiş. Onun dışında Dof yener denmesinin sebebi Luffy'nin haraket edemeyecek olmasının savunulması idi.

Oda ise yapabilirdi demiş. Dof'un Luffy'i indirecek bir saldırı yok. En güçlü ataklarından birini en savunmasız zamanında bir alan Luffy düşmediyse Dof düşüne kadar düşmezdi bu kadar basit.
Bu argüman çok zayıf yalnız. Doffy o ataklarını luffy'nin hakisinin gelmesine yakın yaptı ve madem bu kadar güçsüz durumdayken yaptı birden nasıl G4 formuna geçip direk kkg çaktı anlamak güç, birden güçsüz ken zirveye mi oynuyor luffy. O kkg'yı yiyip de ayağa kalkacak bir komutan yok benim gözümde açıkcası. Luffy'nin orada en güçsüz ya da savunmasız olduğu varsayımı çok yalnış bana kalırsa.

Croco olayında hem fikiriz alabasta arcının mantığını tartışsak zaten işin içinden çıkamayız. Yağmurun kuklaları bir süre ıslatması lazım doğru ama croco olayı gibi olmasa da luffy iki kat efort harcardı. Anlık temaslarla kuklalar sudan etkilenmese de seri yumruklarla yumuşaması muhtemel.

Özet olarak crackerin hakisinin luffy'i delecek kadar üstün olduğunu söylemekte haklılık payın var ama bunu sadece bir kez yaptı başka bir örneği var mı hatırlamıyorum. O da süpriz bir saldırıydı ama yine de hakisini aşıp kestiğini kabul ediyorum . Doffy'nin de savunmasının daha iyi olduğunu kabul ediyorsak önemli soru burada şu doffy bisküvileri etkisiz hale getirebilir mi ? elmas kadar sert bir bedene sahip olan bir bedeni durdurabilen bir adam crackerin bisküvilerini durduramayacak mı ? Cracker, doffynin bisküvileri saf dışı bıraktığını anlayınca teke tek bir mücadele kaçınılmaz. Bu da cracker için bir dezavantaj (crackerin savunması olan bisküviler saf dışı kalınca savunması da bir nevi aşağı seviyelere çekildi), Şimdi üstünlüklerine bakalım.

Doffy
+ şeytan meyvesi
+ uyanış
+ dayanıklık

Cracker
+b.haki

Crackerin orjinal bedeninin dayanıksız olduğunu biliyoruz, dofun luffynin G4 formuna zarar verememesi crackere zarar vermeyeceği anlamına gelmiyor. Üstelik doffye h.haki var bunun dövüşte nasıl bir etkisi olduğunu da bilmiyoruz. Ama tabi ki de bunu bir + olarak vermedim sadece belirtmek istedim potansiyelini.
Mangaka Luffy'nin tek başına kazanabileceği dövüşleri X saçmalıkla, Y mantıksızlıkla bir şekilde aldırıyor. Ama o da kurtarıyorsa 2. bir kişiyi devreye sokuyor. Bu Dressrosa'da Law, Tüm Kek'te Namı oldu. Namı olmasa hiçbir şeyin yumuşayacağı falan yoktu kısacası.

Dof'un savunmasından ziyade dayanıklılığı iyi diyelim. Nitekim g4'ü yiyip yiyip tekrar ayağa kalkmasını sağlayan şey savunması değil dayanıklılığıydı.

Elmas kadar sert bir bedeni durdurması farklı bir konu. O tekniğin özünde iplerin görünmez bir duvar gibi X karakterin karşısına örülmesi gibi bir durum yok. Karakter tümüyle tüm uzuvlarını hareket ettiremiyor. Hee eğer bisküvileri parazit ile etkisiz kılar diyorsan bu tekniğin de birden fazla kişiyi hareketsiz kıldığını görmedik. Hep tek kişi. Jozu, Atmos bunun örnekleri. Ek olarak biskuviler hareketsiz kalsa bile Cracker'in bisküvi üretmesini engelleyemedikten sonra bu da ise yaramaz. O halde Mingo'nun Cracker'e karşı bir şeytan meyvesi üstünlüğü yoktur diyebiliriz.

Haki belirleyici bu dövüşte. Mingo'nun G4 Luffy'ye zarar veremediği ve G4 Luffy'nin de Cracker'e zarar veremediği düşünülür Cracker'in G4 Luffy'ye hakisi ile zarar verdiği göz önünde bulundurularsa Mingo'nun haki yüklediği iplerle Cracker'e zarar verebilmesi mümkün gözükmüyor. Hani bu bahsettiğin gibi Mingo meyvede Cracker'e üstün gelse bile sonucu değiştirmiyor.

Neyse bir Jack çıksın bakalım. 3. komutanların seviyesi aşağı yukarı belli olur biz de ona göre Mingo ile daha sağlıklı şekilde kıyaslayabiliriz :sapkali:

Mangaka Luffy'nin tek başına kazanabileceği dövüşleri X saçmalıkla, Y mantıksızlıkla bir şekilde aldırıyor. Ama o da kurtarıyorsa 2. bir kişiyi devreye sokuyor. Bu Dressrosa'da Law, Tüm Kek'te Namı oldu. Namı olmasa hiçbir şeyin yumuşayacağı falan yoktu kısacası.

Dof'un savunmasından ziyade dayanıklılığı iyi diyelim. Nitekim g4'ü yiyip yiyip tekrar ayağa kalkmasını sağlayan şey savunması değil dayanıklılığıydı.

Elmas kadar sert bir bedeni durdurması farklı bir konu. O tekniğin özünde iplerin görünmez bir duvar gibi X karakterin karşısına örülmesi gibi bir durum yok. Karakter tümüyle tüm uzuvlarını hareket ettiremiyor. Hee eğer bisküvileri parazit ile etkisiz kılar diyorsan bu tekniğin de birden fazla kişiyi hareketsiz kıldığını görmedik. Hep tek kişi. Jozu, Atmos bunun örnekleri. Ek olarak biskuviler hareketsiz kalsa bile Cracker'in bisküvi üretmesini engelleyemedikten sonra bu da ise yaramaz. O halde Mingo'nun Cracker'e karşı bir şeytan meyvesi üstünlüğü yoktur diyebiliriz.

Haki belirleyici bu dövüşte. Mingo'nun G4 Luffy'ye zarar veremediği ve G4 Luffy'nin de Cracker'e zarar veremediği düşünülür Cracker'in G4 Luffy'ye hakisi ile zarar verdiği göz önünde bulundurularsa Mingo'nun haki yüklediği iplerle Cracker'e zarar verebilmesi mümkün gözükmüyor. Hani bu bahsettiğin gibi Mingo meyvede Cracker'e üstün gelse bile sonucu değiştirmiyor.

Neyse bir Jack çıksın bakalım. 3. komutanların seviyesi aşağı yukarı belli olur biz de ona göre Mingo ile daha sağlıklı şekilde kıyaslayabiliriz :sapkali:
Aynen hocam jack belirleyici olacak, ama eğer 3.komutan diye bir makam varsa kaido tayfasında. sanki 3 yıkımcı da eşit gibi gösterilcek geldi bana ama hayırlısı :)

Karakter dayanıklılığı ayrı mevzu. Akainu'nun magma yumruklarını yiyen WB'a kılıçla da hasar verebiliyordun. Ya da Teach'e Luffy'nin yumrukları da etki ediyordu.

Bege şatodan düşen Yonkou tayfasına "Aha bitti işleri" diyordu. Bunları ne yapacağız? Versus tartışma piyasasında genelde alan üzerinden ölçülür saldırı potansiyeli onun için örnek verdim.

Not: Senin de hakkaniyetin yok değil tabii.
Eğer bir vs. söz konusu ise ben saldırı gücünün alan üzerindeki etkisine değil kişiler üzerindeki etkisine bakmayı tercih eder ve bunu daha sağlıklı bulurum.

Not: Senin de hakkaniyet in yok değil tabi :)

Aynen hocam jack belirleyici olacak, ama eğer 3.komutan diye bir makam varsa kaido tayfasında. sanki 3 yıkımcı da eşit gibi gösterilcek geldi bana ama hayırlısı :)
Katakuri de sağ kol olarak geçmiyordu ama biz adamın tanıtımı, ödülü ve gücü ile diğerlerinden farklı bir seviyede olduğunu net bir şekilde görmüştük. Aynısı Kaido tayfasında da olacak. King, yukarıda saydığım unsurlarla diğer komutanlardan ayrılacak. Biz de resmi olarak olmasa bile 3. komutan 2. komutan şeklinde bir ayrıma yine varabileceğiz :good: Mangaka bu imkan ve esnekliği tüm yonkou sistemlerinde bize sağlayacak bence. Hee belki 3. ve 2. Komutan arasındaki fark çok net olmayabilir ya da yeteneklerine göre 3. komutan 2. komutandan daha tehlikeli ve ters olabilir ama iş sağ kol ya da 1. komutana geldi mi o farkı net bir şekilde göreceğimiz kesin. Kata'da yok yoktu mesela. Kral haki dahil.

https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/8h05me/i_find_it_hard_to_believe_that_doflamingo_is/

Buna biraz bakın da feyz alın.Sanki trollüyormuşuz gibi davrananlar olduğu için atıyorum.Hala krakerlerden falan zayıf görenler olduğu için atıyorum.Adam doğruları yazmış ve dünyada böyle düşünen çok kişi var.Hani biz fanlık yapmış olsak bile Doflamingo en kötü Sağ kol - 2.komutan arasında bir yerde seviye olarak daha aşağısı kurtarmaz.
Ohumamız yok bizim.

Kata Mingo'yu gölün içine atılmış bir buz parçası gibi yok eder.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık