Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yabancı bir kaç kişi ile konuştumda Luffy'nin en azındna Kaidou ile eşit seviyeye gelmeden rafteli bulma durumunun söz konusu olmadığını, ister istemez o seviyeye gelecek zorluklara maruz kalıp aşacağını söylüyorlar.
Bense o kadar emin değilim.
Doğru söylemişler. Bölüm konusuna da yazmıştım. "When Kaidou appeared for the first time, I said that Luffy can't defeat such a strong character yet. " Bu sözler Oda'ya ait. Henüz Luffy'nin Kaido'yu yenebilecek güçte olmadığını söylemiş. Henüz kelimesinin altını özellikle çiziyorum. Manga bilgilerine bakarsak Kaido seviyesini geçtim o seviyenin daha da üstüne çıkacağı net bir şekilde belli zaten ama en azından Oda'nın da ağzından duymuş olduk bunu. Vakti geldiğinde o seviyelere ulaşacağını ve geçeceğini de açık ve net bir şekilde söylemiş bizlere.

Luffy yüz yıllardır beklenen seçilmiş kişi işte. Altın çocuk. Op karakterlerinin Luffy'den çok büyük beklentileri var. KK olması için yonkouyu aşmak zorunda olan çocuk (Bu da manga bilgisidir) D'lerin iradesini sırtlayacak ve dünyaya meydan okuyacak kişi. Dolayısıyla zerre şüphem yok benim. Önceden yok diyordum ama şimdi söyleyebiliyorum. Wb seviyesini bile geçebilir, işler o noktaya varmaya başladı.

Uzun lafın kısası; manga bilgileri, mangakanın yorumlaması ve manganın tipik bir shounen olmasını da göz önünde bulundurduğumuzda Luffy adlı kardeşimizin zirveye adını altın harflerle yazdıracağı %100 ortadadır. Bekleyip görelim kralın yükselişini. :a:

Labsente

Eyvallah efenim, o da dahil buraya önceki yazdıklarınızın hepsini gördüm ve anladım sizi. Luffy pervasızdır ve defaetle söylendiği üzere etrafına o kadar insanı kolayca toplayabilir ve kendini sevdirir. Sen haz etmesen de bu iki yönünü ben ve çoğu insan seviyor. Luffy'e bu kadar ofansif ve agresif yaklaşarak, Zoro'yu yüceltmen karşısında cevap vermek istedim sadece. Biz Luffy severler Zoro'yu da severiz. Ki Zoro da yeri gelir, kendisinden güçlüye kılıcını kaldırır, tekini de yer ama Luffy'den ve kaybolmaktan sıra gelemedi, kusra bakmayın.
Amacım Zoro'yu yüceltmek değil hiç bir zaman olmadı.Entrylerime bakarsan bir çoğunun zoro'nun gücünden ziyade luffy'e sataşma yönlü olduğu belli oluyor. Ben Luffy'den beklediğini alamamış eski bir alacaklıyım. Emoji kullanımını sevmem bu yüzden şaka mı yaptığım yoksa ciddi mi yazdığım net anlaşılamıyor. Luffy'nin gücünü sayarız severiz bir Zoro reis kadar eder yani de hareketlerine gıcığım lastiğin.

Doğru söylemişler. Bölüm konusuna da yazmıştım. "When Kaidou appeared for the first time, I said that Luffy can't defeat such a strong character yet. " Bu sözler Oda'ya ait. Henüz Luffy'nin Kaido'yu yenebilecek güçte olmadığını söylemiş. Henüz kelimesinin altını özellikle çiziyorum. Manga bilgilerine bakarsak Kaido seviyesini geçtim o seviyenin daha da üstüne çıkacağı net bir şekilde belli zaten ama en azından Oda'nın da ağzından duymuş olduk bunu. Vakti geldiğinde o seviyelere ulaşacağını ve geçeceğini de açık ve net bir şekilde söylemiş bizlere.

Luffy yüz yıllardır beklenen seçilmiş kişi işte. Altın çocuk. Op karakterlerinin Luffy'den çok büyük beklentileri var. KK olması için yonkouyu aşmak zorunda olan çocuk (Bu da manga bilgisidir) D'lerin iradesini sırtlayacak ve dünyaya meydan okuyacak kişi. Dolayısıyla zerre şüphem yok benim. Önceden yok diyordum ama şimdi söyleyebiliyorum. Wb seviyesini bile geçebilir, işler o noktaya varmaya başladı.
Eski nesili geçmeleri gerektiği mangada bir kaç kere dolaylı olarak belirtildi zaten. Luffy KK ünvanını aldığında Roger'dan güçlü olmalı bir kere. En net hatırladığım Shakky'nin "öncekilerden çok daha büyük bir dalga geliyor" tadındaki sözü.
Yalnız bu cümleyi hatırlıyorumda sonunda "henüz" olduğuna dikkat etmemiştim ya da ben okuduğumda doğru bir çeviri yapmamışlardı. İyi oldu bu bilgi.

Labsente

Uzun lafın kısası; manga bilgileri, mangakanın yorumlaması ve manganın tipik bir shounen olmasını da göz önünde bulundurduğumuzda Luffy adlı kardeşimizin zirveye adını altın harflerle yazdıracağı %100 ortadadır. Bekleyip görelim kralın yükselişini. :a:
Tayfanın tamamı ölmeden görürsek o günleri. Pardon Brook zaten ölüydü.

Ben bu arctan 2 şey bekliyorum birincisi tayfanın maksimum gücünü görmeyi sadece Luffy değil bütün herkesin ikincisi Luffy'nin meyvesinin uyanışını. Zoro reisin gözleri açılmasa da olur.

Amacım Zoro'yu yüceltmek değil hiç bir zaman olmadı.Entrylerime bakarsan bir çoğunun zoro'nun gücünden ziyade luffy'e sataşma yönlü olduğu belli oluyor. Ben Luffy'den beklediğini alamamış eski bir alacaklıyım. Emoji kullanımını sevmem bu yüzden şaka mı yaptığım yoksa ciddi mi yazdığım net anlaşılamıyor. Luffy'nin gücünü sayarız severiz bir Zoro reis kadar eder yani de hareketlerine gıcığım lastiğin.
Başka sözüm yok hakim bey. :sapkali:

Tayfanın tamamı ölmeden görürsek o günleri. Pardon Brook zaten ölüydü.

Ben bu arctan 2 şey bekliyorum birincisi tayfanın maksimum gücünü görmeyi sadece Luffy değil bütün herkesin ikincisi Luffy'nin meyvesinin uyanışını. Zoro reisin gözleri açılmasa da olur.
İkinci isteğine pek bir şey diyemiyorum ama ilkini büyük ihtimalle göreceğiz.

Luffy aptal görünümlü ama aslında zeki bir karakter. En azından ben böyle düşünüyor ve görüyorum.
Her ne kadar pervasız davranıp, ihtiyatlı davranmıyor olsa da, işler ciddileştiğinde ne tür bir adam olduğunu Oda bize çok kez gösterdi.
Ayrıca, adam planlara uymak zorunda değil. Başından beri bencildi ve hep kendi fikrini takip etti, etrafında toplanan kişiler Luffy'nin bu özelliğini iyi biliyorlardı. Adamın KK olma yolunda nasıl ilerleyeceğini kendi seçme özgürlüğü var. Tayfa ya da Law ya da Kinemon plan yapmış.. Eee?
Ichigo gibi zorlama komik, ama aslında bir o kadar sıkıcı bir karakter olmaması beni mutlu ediyor.
Hatta 2 yıl sonra Luffy'nin fazla olgunlaşmamış olması beni aşırı derecede sevindird. Ortalık yam yam korsanla dolu zaten.
Zaten Luffy her konuda yetkin olsaydı tayfasının bu kadar farklı farklı karakterlerde olup, Luffy'nin açığını kapatmasına gerek olmazdı.
Ki Luffy'nin her zaman ilk destekçisi Zoro'dur benim nezdimde. Usop'la tartışmalarında, Luffy'nin yaptığı/yapacağı hatayı da Zoro dizginledi, yukarıda gönderilen manga sayfasında da CC'la kapışmasında yine Zoro dürttü.
Nakama olmak böyle bir şey.

Luffy aptal görünümlü ama aslında zeki bir karakter. En azından ben böyle düşünüyor ve görüyorum.
Her ne kadar pervasız davranıp, ihtiyatlı davranmıyor olsa da, işler ciddileştiğinde ne tür bir adam olduğunu Oda bize çok kez gösterdi.
Ayrıca, adam planlara uymak zorunda değil. Başından beri bencildi ve hep kendi fikrini takip etti, etrafında toplanan kişiler Luffy'nin bu özelliğini iyi biliyorlardı. Adamın KK olma yolunda nasıl ilerleyeceğini kendi seçme özgürlüğü var. Tayfa ya da Law ya da Kinemon plan yapmış.. Eee?
Ichigo gibi zorlama komik, ama aslında bir o kadar sıkıcı bir karakter olmaması beni mutlu ediyor.
Hatta 2 yıl sonra Luffy'nin fazla olgunlaşmamış olması beni aşırı derecede sevindird. Ortalık yam yam korsanla dolu zaten.
Zaten Luffy her konuda yetkin olsaydı tayfasının bu kadar farklı farklı karakterlerde olup, Luffy'nin açığını kapatmasına gerek olmazdı.
Ki Luffy'nin her zaman ilk destekçisi Zoro'dur benim nezdimde. Usop'la tartışmalarında, Luffy'nin yaptığı/yapacağı hatayı da Zoro dizginledi, yukarıda gönderilen manga sayfasında da CC'la kapışmasında yine Zoro dürttü.
Gerçek bir Luffy fanı işte. Luffy ruhu diye bir şey var ve sen onu çok güzel anlamışsın. :)

Güzel yazmışsın hocam ellerine sağlık.

Luffy herkesin tersine düşünen bir mizaca sahiptir. Millet için bazen çok karmaşık olan şeyler Luffy için basittir. Bazen de basit gibi görünen şeylere öyle bir çözüm bulur ki hayranlıkla baka kalırsın. Luffy gerektiği ölçüde her zaman ciddi olmuştur. Son bölümdeki yüz ifadeleri, ökfesi, niyeti , istekleri hepsi bire bir Luffy ile özdeşleşiyor. Onun dışında zaten sahip olduğu kişilikle sevdik bu da değişmez. OP'un ruhunu yansıtıyor.

Sahip olduğu güç çoğu zaman arka planda kalır.

Son bölümde Kaido'yu şimdi burada indirirsem planlara gerek kalmaz diyişi ve bunu çok ciddi bir şekilde söylemesinden herhalde bir biz Luffy fanları etkilendi.

Hayatta hep şaşırdığım ve şaşırmaya devam edeceğim şey zamanın hızla akması. Animede Kek adası arkı başlayalı 1,5 yıl olmuş. Ne ara başladın kardeşim sen. Daha dün gibi o bölümlerin hatta mangayı düşünce daha da feci. Editlediğim bölümler dün gibi aklımda. Az yavaş ak da kötü hissetmeyelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık