Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dof'un değeri bir kere de anlaşılmıştır. Handiklapları da ortaya çıktı. Kaido gibi biri nasıl yenildin diye yakınıyorsa Dof'un gücü bellidir.

Ben senin dediğini anladım zaten.Benim dediğim bu bölümün G4 Luffy ve amiraller arasındaki güç farkının(Her kulvarda) daha büyük olduğunun kanıtı gibi.Yani Aka'nın magma saldırısı G4 Luffy'nin saldırı gücünden çok daha sağlam olabilir gibi geldi bana.O yüzden hasar veremez dediğin durum olmaz gibi.

WB'nin kafasının bir kısmını vermesi yanıltmıyor beni.Orası dediğin gibi zaten WB'de savunma yapmadı.Yaptığını düşünelim.Aka bu sefer o kadar öldürücü bir darbe vuramazdı ama yine inletecek kadar sağlam bir hasar vermiş olurdu bence.Ve WB ve Kaido'yu savunma olarak değerlendirirsek ne kadar fark olabilir ? Kaido fersah fersah önde değildir heralde ? Yani Aka Kaido'ya da o zaman öldürücü bir darbe vuramazdı ama az az hasar vererek devam ederdi.
Wb kafasını verdi çünkü o kafa löp etten oluşuyordu :) Adam ne BM gibi demirden bir balon ne de Kaido gibi sert bir bedene sahip. Ee haki de kullanmayınca ne olacaktı ? Diğer yonkouların fiziksel özellikleri ve haki kavramı düşünüldüğünde bu bir kıstas olamaz ki. Magma eti deler abi. Bu ister yonkou eti olsun ister Sanji'nin eti olsun fark etmez. Wb'nin yüzünün gitmesi Akainu'nun yonkou savunmasını aştığının bir göstergesi değil yani kısaca. Ortada savunma yok çünkü.

Bu şekilde bakacak olursan evet, magma tehlikeli ve denk getirdi mi alıp götüren iyi bir meyve ama iyi bir savunma karşısında bu meyve işlevsiz kalır. Shanks örneğinde olduğu gibi. Ki Shanks'ın haki kullanıp kullanmadığı bile değil orda. Hele daha sonra Shanks'ın kılıcı için "Gyrphon magmayı bile durdurabilecek dayanıklılıkta bir kılıçtır" bilgisi geldikten sonra işin rengi baya bir değişti bende de neyse haki kullanmış olsun ;) Sadece haki kavramı Akainu'nun magmasını durdurmaya yetiyor. Hadi diyelim Shanks yonkoular içinde en güçlü hakiye sahip. Ee diğer yonkoularda da demir bir beden ve ondan aşağı kalmayacak seviyede vücut sertliği var. Bu haki açıklarını da bu şekilde kapladıklarını düşünelim.

Yani nerden bakarsan bak amirallerin saldırı gücü savunma yapacak bir yonkou karşısında pek etkili olmaz bana kalırsa. Shanks armament yapsın magma havuzunda yüzer yani bana göre. Çünkü silahlanma görünmez bir kalkan/duvar. Bu duvar akışkan olan magmayı kendisine hiç ulaştırmazsa magma nasıl zarar verecek o kişiye ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık