Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adam çocukken denizci üniformasının içinde sırıtıyormuş, yıllarca içinde bulunduğu denizcilerden bile ayrılmış, korsan olmuş. Kaido gibi bir adamla bağ kurarsa benim gözümden düşer asıl.
Drake bence trajedi bir olay yaşamıştır hani D.saul gibi. Belki denizcilerin veya hükümetin çok kirli bir işini yakalamıştır.
Yani birçok olaya bağlanabilir bu.
Bence drake denizcilere değil denizciler drake’e ihanet etti.

Bege’nin hedefi Bm’yi indirmekti. Drake’de kendi hedefleri uğruna kaido ile anlaşma yapmıştır. Belki kaido drake’e kimsenin ona göstermediği anlayış ve saygıyı göstermiştir.
Hani hawkins ve apoo gibi zoraki ittifak durumunda olmasın da ne olursa olsun.
Mesela drake bir köyü yağmalamış. Bence bunun bizzat drake’in isteğiyle yapıldığını düşünmüyorum mesela.

Geçen bununla ilgili bir teori görmüştüm. Yin&Yang iki zıt kutbu ve enerjiyi temsil eder ama bunlar aynı zamanda belli bir uyumu da temsil eder. Dolayısıyla Kaido ejderha ise ve Wano'da bir denge unsuru ise Orochi de kaplan yani o da başka bir denge unsuru durumunda. Böyle bir teoriydi. O yüzden dediğin gibi King ya da Orochi'den bu iki meyveden biri mutlaka çıkacak bence de.
O değil de Kaplan ve Ejderha ünlü bir şey. Asya kültüründe Kaplan, Ejderha ile savaşabilecek tek hayvan olarak kabul edilirmiş. Bu arada Kaplan olarak tasvir edilen hep Zoro, Yoksaaaa :D :D :D Ama öyle yada böyle Bu arc'ın adamı Zoro olacak belli ki.

Tasarımları vs benziyor ama aynı kişi olabileceklerini hiç düşünmedim.
Dövüş stilleri de aynı. Ek olarak geçmişe yönelik fazlaca gönderme var. Bence %100 aynı kişiler Öyle hissetmediysen birşey diyemem tabi.

O değil de Kaplan ve Ejderha ünlü bir şey. Asya kültüründe Kaplan, Ejderha ile savaşabilecek tek hayvan olarak kabul edilirmiş. Bu arada Kaplan olarak tasvir edilen hep Zoro, Yoksaaaa :D :D :D Ama öyle ya da böyle Bu arc'ın adamı Zoro olacak belli ki.
Oda bu konuda bir taşla iki kuş hatta 3-4 kuş vurmayı amaçlıyor olabilir. Zira Kaido-Orochi ikilisi Kaplan-Ejderha olarak karşımıza çıkarken Zoro da aynı zamanda kaplan olarak tasvir ediliyor. Ek olarak Zoro'nun Kaplan-Ejderha temalı kişiliği de söz konusu
Bir çok açıdan kaplan ejderha kapışması görecez yani Wano'da. Bana kalırsa Orochi'den ziyade King'in antik kaplan zoanı çıkması mantıklı. Çünkü Orochi daha çok kılıç ustalığına yönelik tasarlanmalı. King ise daha çok Kaido'nun zoan temasına uygun olarak tasarlanmalı.

Dövüş stilleri de aynı. Ek olarak geçmişe yönelik fazlaca gönderme var. Bence %100 aynı kişiler Öyle hissetmediysen birşey diyemem tabi.

Oda bu konuda bir taşla iki kuş hatta 3-4 kuş vurmayı amaçlıyor olabilir. Zira Kaido-Orochi ikilisi Kaplan-Ejderha olarak karşımıza çıkarken Zoro da aynı zamanda kaplan olarak tasvir ediliyor. Ek olarak Zoro'nun Kaplan-Ejderha temalı kişiliği de söz konusu
Bir çok açıdan kaplan ejderha kapışması görecez yani Wano'da. Bana kalırsa Orochi'den ziyade King'in antik kaplan zoanı çıkması mantıklı. Çünkü Orochi daha çok kılıç ustalığına yönelik tasarlanmalı. King ise daha çok Kaido'nun zoan temasına uygun olarak tasarlanmalı.
Bu orochi de yılan falan olabilir şöyle 7 başlı falan :D Güzel olur. Şu kesin Zoro yapısı olsun, saldırıları olsun, tam olarak asya kültürü barındırıyor adam.

Drake bence trajedi bir olay yaşamıştır hani D.saul gibi. Belki denizcilerin veya hükümetin çok kirli bir işini yakalamıştır.
Yani birçok olaya bağlanabilir bu.
Bence drake denizcilere değil denizciler drake’e ihanet etti.

Bege’nin hedefi Bm’yi indirmekti. Drake’de kendi hedefleri uğruna kaido ile anlaşma yapmıştır. Belki kaido drake’e kimsenin ona göstermediği anlayış ve saygıyı göstermiştir.
Hani hawkins ve apoo gibi zoraki ittifak durumunda olmasın da ne olursa olsun.
Mesela drake bir köyü yağmalamış. Bence bunun bizzat drake’in isteğiyle yapıldığını düşünmüyorum mesela.
Adamın çocukluğu travmatik zaten, yanlış bilmiyorsam babasından falan eziyet görmüş. Ayrıyetten denizcilerin falan iç yüzünü biliyor, pacifistaları falan. Dediğin gibi Saul gibi nem kapmış bence de.

Kaido'dan insancıl bir anlayış beklemiyorum ben, yakıp yıkmaktan bahsediyor. Kafamdaki Drake sağduyulu, akıllı bir adam. Bir amacı vardır. Law bilmem kaç korsan kalbini denizcilere göndermişti. Drake'in bir niyeti vardır, öyle umuyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık