Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Suit tip olarak güzel değil demedim. Yakışma meselesi bunun dışardan teknolojik bir gelişme olarak, üstelik hiç sevmediği ailesinden gelmesi. Sanji onlardan farklı. Ailesiyle yüzleşti ve o defteri kapattı. Kendini sürekli küçük gören, çocukken etmediğini bırakmamış ailesinin ona bıraktığı bir suit Sanji'ye karakter olarak ne kadar yakışır? Oda Sanji'nin ağzından söylüyor, giymem diyor. Zaten kendi genlerine özel yapılmasa tayfadan başkasına verirdi o suiti. Ancak tayfası için büyük ihtimalle, kendisi giymek zorunda kalacak. Sanji'nin kendine yakıştırmadığını, kendiyle bağdaştırmadığını ben de yadırgarım. Tabi kalem Oda'nın elinde. Belki bunu geçmişini, ailesini kabullenmek olarak düşündü bilemiyorum.

Belki meyvelerin oluşma şekilleriyle üzerindeki kıvrımların bir alakası olabilir. Ancak şeytan meyvelerinde kıvrımların olmasının şu an Sanji'yle bir ilgisi yok. Hani Densetsu'nun Zoro'da H. Haki ya da gözlem konusunda bazı yerleri zorlama görüyorum. Tartışma yaratmak için yazmıyorum bunu. Büyük ihtimalle senin de zorlama göreceğin başka bir konuyu örnek veriyorum. Senin kıvırcık kaş, meyve üzerindeki kıvırcık desenler, gen değişimi arasındaki bağlantın da zorlama. Anlatabiliyor muyum?

Benim genlerle ilgili bir sorunum da yok. Oda önceden altyapıyı senin düşündüğün kadar oluşturmamış olsa bile, genleri daha geç uyandı der geçer. Gayet de güzel konuyu bağlamış olur. Suit o kadar özel bile değil. Franky üzerinde çalışsa heralde başkasının da giyebileceği hale getirebilir, başka suitler de yapabilir. Suit bozulabilir. Sanji'ye özel bir durum yok ortada. Zayıf gördükleri için verdiler bunu ona. Halbuki Sanji'nin onların dandik suitine ihtiyacı bile yok.

Bundan sonrası direkt sana değil, genel yazıyorum. Zoro'nun kılıç power upıyla suit aynı şey deniliyor, bu da yanlış. Kılıç ustaları ve kılıçları arasında özel bir bağ var. Bu bağ, suit'in senin genlerinle aktive olması için yapılmış olması gibi değil. Senin ruhunla, karakterinle, azminle yani seni kılıç ustası yapan her özelliğinle alakalı. Zoro'da bu laneti hissetme şeklinde bile kendini göstermiş. Belki de tüm isimli kılıçları hissediyordur bilmiyorum. Sadece kılıcı eline aldın diye kılıç ustası olmazsın, üzerinde yürüdüğün yoldur kılıç ustası olmak. Zoro'yla Mihawk'ın ilk karşılaşmasında, Mihawk neden yanında karınca gibi kalan Zoro'ya saygı duyuyor sence? Bu Kılıç ve Kılıç ustası bağı sadece OP'ta değil, diğer serilerde, filmlerde de işlenen birşey zaten.
Yani birinin sana özel yaptığı bir suit yok ortada. Tutup ayarlarıyla oynasan o suiti Nami'ye özel de yaparsın heralde. Seri üretimle tüm Doğu Mavi'ye de dağıtırsın. Bu konuda kafamdaki herşeyi yazdım. Sanji'yi sevdiğimden yadırgıyorum ben. Ona daha iyi bir power up yakışırdı...
Geçen yazamamıştım, devam edeyim.

Valla değişik yerlerden bakıyorsun. Ailesini sever sevmez ya da kullanır kullanmaz ayrı bir konu. Sanji bir deney ürünü, aynı kardeşleri gibi. Ve kardeşlerinde gördük ki deney sonucunda elde ettikleri kullanabilmeleri için bu suite ihtiyaçları var. Sanji bu zamana kadar suitsiz bir şey yaptı ama daha deneyin asıl sonucunu görmedik. Sanji suiti giydiğinde deneyin ona verdiği asıl gücü kontrol edip onu kullanabilecek. Adamın doğumu deneyle olmuş, deneye uğraşan kardeşleri suitle güçlerini kullanabilmiş, Sanji de deney ürünü olduğuna göre o suit onun hakkıdır. Ve bu havadan power up değildir.

Yahu bana şunu açıklasana:
-Zoro'ya Kuina'dan bedava kılıç miras kaldı.
-Seride tek kılıç dükkanı gördük ve ne hikmetse ordan Zoro'ya isimli kılıç geldi. Zaten kendisi de diyor şans işi olduğunu.
-Ryuma'nın karakteriyle oynanarak Zoro'ya isimli kılıç veriliyor.

Ama öyle bir anlatıyorsunuz ki Zoro bu kılıçlar için çalışmışmış, kılıç ile kılıç ustası arasında bağ varmışmış falan. Üç tane beleşe kılıç almış adam. Sanji'nin olayı beleş ise Zoro'nun ki beleşliğin dibine vurmaktır.

Bir de bazıları diyor ki o isimli kılıçları taşımak için Zoro uygunmuş falan. O yüzden mi Zoro, Ryuma'dan aldığı kılıç hakkında konuşurken bu kılıcı kullanabilmek, kontrol edebilmek için çok çalışmam lazım diyor? Kılıcı alınca Zoro'nun saldırı ve savunma gücü otomatikmen artıyor. 70 saldırı gücü varsa 80'e çıkıyor bir anda. Zoro aradaki farkı hangi çalışmayla oluşturabilmiş acaba. Adamlar at gözlüğünü takmış, yola o şekilde devam ediyorlar.

@Çörekçioğlu Luffy
Bruh kıvrımlar ile şeytan meyvesi ve Sanji arasında bağlantı kuramadım. Bu kıvrımları arada gözüküyor bazı şeylerde, daha yeni Kaido'da da gözüktü.

Power up altyapısı en başta kaybolmasından geliyor aslında, kimdir ve nereden geldi olayından. Sonunda çıktı ailesi, bilim insanları çıktılar, zaten power up'lı doğmuş Sanji :fool:
Şeytan meyvesi > Kıvrımlı
Sanji ve kardeşleri > Kıvrımlı kaşa sahip ve bu adamlar deney ürünü.
Momonosuke > Kıvrımlı kaşa sahip ve yapay şeytan meyvesi deneyi mağduru.
(Kaido > Ejder halli kıvrık kaşlı)
Oda'nın açıklaması:
Vol45.
Okuyucu: Bütün şeytan meyvelerinin üzerinde kıvrımlar var mı ?
Oda: Evet var, bunlar meyveleri ayırt etmekte kullanılıyor, Bazen Sanji de bir şeytan meyvesi mi diye merak ediyorum.

Bu sebeplerden dolayı.

(Bundan sonrası teroi gibi bir şey) Bana göre:

Vegapunkş Judge ve Cesar Clown zamanında ortak çalışmışla fakat sonradan ayrılmışlar. Bence üçü de yapay şeytan meyvesi üzerine çalışma yaptı. Sonucunda;
Cesar Clown > Momo ile
Judge > Sanji ve kardeşleri ile
Vegapunk > Kaido ile kendi deneylerini gerçekleştirmiş oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık