Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy ile omuz omuza dövüşebilecek herkes o kapsama girer. Siz sinekten yağ çıkarmaya uğraşıp ''eşitler yeaa'' derseniz yüzünüze çarpılacak bunlar. ;)
Hala kendini haklı görüyorsun ya diyecek birşey yok. Size göre Luffy 2-3 tane Zoro döver. Hani durum madem böyle neden Luffy ve Zoro için eşit savaşma iradesine/gücüne sahipler demiş mangaka diyorum, saçma bir şekilde "ee Law" diyorsun :fool: Sanki yan yana savaşmaktan bahsedilmiş gibi. Durum ortada. Kaz yanmasın diye çevirip çevirip duranlar da ortada ;):byee:

Savaşma yeteneğine geldiğinde iş, Zoro ve Luffy omuz omuza dururlar lafını yan yana gelip savaşırlar olarak yutturmaya çalışıyor adamlar. Arkadaş tamam fansın ama bu kadarı çok saçma olmuyor mu cidden :hhh:
Kimse bunlar kadar 180 derece olamaz Red. İşine gelmiyor ya çarkıfelek gibi çevirirler mübarekler :artiz:

Çeviri ortada, sen oradan nasıl bir dövüş çıkarıyorsun ? Elbette şaka mı yapıyorsun diyeceğim başka ne diyeyim. Ortada dövüş yokken Zoro ve Luffy yan yana dövüşürler diye atıp tutuyorsun sabahtandır. Oda'nın söylediği sözün hangi kısmında dövüş var göstersene ?
Ferit, ingizlice de eşit diyebilmek bu kadar zor olmamalı. Adam savaş yeteneğine sıra geldiğinde Luffy ile omuza omuza ayakta durabilir demiş. Hadi bunu tam olarak eşit güçtedirler diye bana çevir.

Ferit, ingizlice de eşit diyebilmek bu kadar zor olmamalı. Adam savaş yeteneğine sıra geldiğinde Luffy ile omuza omuza ayakta durabilir demiş. Hadi bunu tam olarak eşit güçtedirler diye bana çevir.
Bu bir deyim Hasan, deyimi de çeviremem sonuçta herkes anladığını anlasın ama şuan verdiğin tepki yerine, yan yana dövüşürler dersen şaka mı yapıyorsun dediğimde alınmaman lazım.

Ben zaten pek umursamıyorum bu tartışmayı sadece bana karşı kanıt diye atılan konuda benim söylediğimden farklı bir şey yok dedim. Bazen çok gereksiz tartışmalar çıkarıyorsunuz cidden :bilmem:

Burada söyle düşün Luffy'nin yanında Choper savaşamaz çünkü Luffyle savaşacak düşman Choper'ı kolayca keser ona yakın biri onunla omuz omuza savaşabilir

Hala kendini haklı görüyorsun ya diyecek birşey yok. Size göre Luffy 2-3 tane Zoro döver. Hani durum madem böyle neden Luffy ve Zoro için eşit savaşma iradesine/gücüne sahipler demiş mangaka diyorum, saçma bir şekilde "ee Law" diyorsun :fool: Sanki yan yana savaşmaktan bahsedilmiş gibi. Durum ortada. Kaz yanmasın diye çevirip çevirip duranlar da ortada ;):byee:
Böyle bir şey dememiş Oda. Kim demişse git onunla konuş bunu. :)

Bu bir deyim Hasan ama şuan verdiğin tepki yerine yan yana dövüşürler dersen şaka mı yapıyorsun dediğim zaman alınmaman lazım.

Ben zaten pek umursamıyorum bu konuyu sadece bana karşı atılan konuda benim söylediğimden farklı bir şey yok dedim. Bazen çok gereksiz tartışmalar çıkarıyorsunuz cidden :bilmem:
Arkadaş mantığını açıkla işte. Deyim diyip kurtulamazsın. Deyimin eşittirler anlamına geldiğini açıkla bana..

Hadi ben deyimi bilmiyorum, atılan konudaki saygı duyulur Çevirmen arkadaş da mı bilmiyor?

O sitedeki belki de kendi öz dili olan arkadaşlar da mı bilmiyor? Yorumlara bakarsan hepsi databook'a sövmüş saydırmış. Onlar da harbiden öyle bir anlam çıkamayacağını savunuyor. Şimdi sen gelmiş bana o deyimdir diyorsun.:S

Vallaha komikte değil.

@Portey

Benim de savunduğum şey bu zaten.

Arkadaş mantığını açıkla işte. Deyim diyip kurtulamazsın. Deyimin eşittirler anlamına geldiğini açıkla bana..

Hadi ben deyimi bilmiyorum, atılan konudaki saygı duyulur Çevirmen arkadaş da mı bilmiyor?

O sitedeki belki de kendi öz dili olan arkadaşlar da mı bilmiyor? Yorumlara bakarsan hepsi databook'a sövmüş saydırmış. Onlar da harbiden öyle bir anlam çıkamayacağını savunuyor. Şimdi sen gelmiş bana o deyimdir diyorsun.:S

Vallaha komikte değil.
Komiklikten bahsedene bakar mısın daha biraz önce yan yana dövüşürler demiş diyordun.

Açıklama yapmama gerek yok çünkü benim için, eğer iş falanca yeteneğe geldiğinde şu ikisi omuz omuza dururlar dendiğindeki anlam çok net. Tartışma bundan sonra kendini tekrar eder. Bence iki taraf da söyleyeceklerini söyledi hadi eyvallah :bilmem:

Komiklikten bahsedene bakar mısın daha biraz önce yan yana dövüşürler demiş diyordun.

Açıklama yapmama gerek yok çünkü, benim için eğer iş falanca yeteneğe geldiğinde şu ikisi omuz omuza dururlar dendiğindeki anlam çok net. Tartışma bundan sonra kendini tekrar eder. Bence iki taraf da söyleyeceklerini söyledi hadi eyvallah :bilmem:
Senin için anlam çok net olur. Çünkü senin ki fan çevirisi oluyor. Sen bana o ifade o anlama gelmez orda deyim var dedin. Ben de sana o sitede belki de kendi öz diline sahip adamların ve saygı duyulur çevirmenin bile o manayı çıkaramadığını söyledim.

O zaman bana deyimin anlamı bu diye çıkışmayacaksın hacı.:S

Senin için anlam çok net olur. Çünkü senin ki fan çevirisi oluyor. Sen bana o ifade o anlama gelmez orda deyim var dedin. Ben de sana o sitede belki de kendi öz diline sahip adamların ve saygı duyulur çevirmenin bile o manayı çıkaramadığını söyledim.

O zaman bana deyimin anlamı bu diye çıkışmayacaksın hacı.:S
Zorla söyleteceksin. Hacı daha dövüşme yeteneği ile dövüşün kendisi arasındaki farkı 10 sayfada çözen kişilere ne anlatayım.

Olay açık, bu kadar açık ve basit İngilizce metinden yola çıkarak bile iki kişi yan yana dövüşmüşler işte anlamı çıkarılıyorsa birileri ben bu birilerine ne anlatayım daha ?

Hadi görüşürüz Hasan kendini iyi bak :oleyo2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık