Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk zaten biliyor Zoro'nun kılıcı kimden aldığını. Ha bu arada çok da umrundaydı zaten.:D

Diğer 2 kılıç kesilmişken diğer 3.kılıcın fiziksel olarak nasıl kesilmediğinin Mihawk kesmedi gibi bir cevabı olabilir Mİ merak içindeyim.:D

Çok açık şekilde kılıcın sağlamlığı söz konusu. O kılıç o atakla kesilecek kılıç değildi işte.:D
Yok arkadaş daha çok ''senaryo gereği'' kısmından yürüyor.

Üye silindi 1004

Zoro, Dof'u kesemez diyenlerle Kata Dof'u dövemez diyen insanlar aynı

Başka bir en iyi 21 olsa gitçekti yani?

Bir tarafta haki ve meyve üzerine kurulu bir dövüş tekniği var. Diğer tarafta ise zaten sert olan birşey tutan ve 3. arcta anca armament kullanan biri. Bak bakalım kim daha haki ağırlıklı dövüşüyor? Kimin dövüş stilinde haki hayati önem taşıyor? Ve sonuç olarak kimin hakisi müthiş olmazsa bunun acısını daha çok çeker. Bu soruları kendine sor. Zoronun kendini yeterli görmesi kendi vizyonunun darlığı olur ancak.
Bu ne biçim soru la ?! Böyle şeyleri cevaplamak zorunda kalıyorum ya kahroluyorum; gözyaşlarımı tutamıyorum :ühü:

Mihawk'ın kılıcı 12'lik, malum. Malum dimi ? Yani 21'lik serisinden zaten daha kaliteli bir kılıç. Ek olarak bu 12'likten birini dünyanın en iyi kılıç ustası kullanıyor. Tekrar ediyorum. Dünyanın en iyi kılıç ustası. Bilmem bir şey ifade ediyor mu bu :fool:

21'liği ise güç olarak ezik olan biri kullanıyor.

Şimdi... Dünyanın en iyi 12 kılıcından birini Dünyanın en iyi kılıç ustası kullanırken Dünyanın en iyi 21 kılıcından birini eziğin teki kullanırken 21'lik kılıcın kırılması şaşırtıcı mı :confused::hoo:

Bu Zoro'nun 3. arcta silahlanma kullanması da yeni çıktı. Şeye benzedi bu. Dofi kafesi açtığında gücünün yarısı gitti :D Öyle değişik bir argüman.

Luffy daha çok işlendiği için daha çok silahlanma görmemiz normal olabilir diye düşünüyorum? :)

Kimin daha çok ihtiyacı olduğuna gelince Luffy haki açığını Petek Dinçöz'lerin varlığı ile kapatıyor. Ama Zoro rakibiyle baş başa, herhangi bir yardım ve destek almadan dövüştüğü için ne peteklere, ne gölgelere, ne su toplarına, ne yağmur tanelerine güvenemez :hhh: Bu yüzden güveneceği tek şey kılıcı, gücü ve hakisidir ;):byee:

Kimin daha çok ihtiyacı varmış görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok :fool:

Ek olarak... Mihawk ne diyor ?

"Kılıçtaki her çentik onura sürülmüş bir lekedir. O yüzden kılıçlarını haki ile kaplamalısın."

Bu cümle bir kılıç ustası için ne ifade eder diye uzun uzun açıklamıcam. Anahtar kelimeler; kılıç, onur, Japan, samuray. Anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Kimin daha çok ihtiyacı var'dan devam.

Zoro'nun hakisi rakibi tarafından aşılırsa kılıcı kırılır. Kılıcı kırılırsa Zoro ölür. Çünkü savaş aracı kılıçtır ve rakibini öpücükle yenemeyeceği için savunmasız kalır. Sonuc olarak haki Zoro için hayatidir.

Luffy'nin savaş aracı ise kollarıdır. Dolayısıyla Luffy kollarını kaybetmez ise savaşmaya devam edebilir.

Sonuç olarak Zoro hem kılıcını kaybetmemek (kılıcın kullanılmaz hale getirilmemesi) için hem de dövüşmeye devam edebilmek için haki kasmak zo-run-da!

Tesadüfe bakın ki mangaka tüm bu yazdıklarıma destek olurcasına demiş ki;

"Zoro'nun uzmanlık alanı silahlanma hakisidir."

Neden uzmanlık alanı silahlanma acaba ? :) Yukarıda yazdığım sebeplerden işte.

Kimin daha çok ihtiyacı varmış ? Ne dedin ? :hhh:

Son düzenleme:
Zoro'nun Luffy'nin o arc rakibi sayılacak kişilere karşı yaptığı dövüşlere bir bakalım.

Arlong vs Zoro = Yenilgi.
Enel vs Zoro,Robin,Wiper,Gan Fall = Yenilgi
Oz vs Mugiwara Pirates (Zoro,Robin,Brook,Nami,Sanji,Chopper,Franky,Usopp) = Yenilgi
Hordy vs Zoro = Yendi.

Şunların karşısına da çıkmadı şansına çıksa ne olacağı belliydi Luffy'e dedikleri şeyin aynısını Zoro'ya da demek zorunda kalacaklardı veya direk ölecekti. :D
Crocodile -
Rob Lucci -
Moria -
Doflamingo -
Cracker -
Kata -

Oda niye çok güçlü bir arc boss'u olduğunda Zoro'nun karşısına daha çıkarmıyor sanıyorsunuz ? Karizma yerlere düşmesin diye. :D Hep Sanji kurban gidiyor genelde.

Son düzenleme:
Zoro'nun Luffy'nin o arc rakibi sayılacak kişilere karşı yaptığı dövüşlere bir bakalım.

Arlong vs Zoro = Yenilgi.
Enel vs Zoro,Robin,Wiper,Gan Fall = Yenilgi
Oz vs Mugiwara Pirates (Zoro,Robin,Brook,Nami,Sanji,Chopper,Franky,Usopp) = Yenilgi
Hordy vs Zoro = Yendi.

Oda niye çok güçlü bir arc boss'u olduğunda Zoro'nun karşısına daha çıkarmıyor sanıyorsunuz ? Karizma yerlere düşmesin diye. :D Hep Sanji kurban gidiyor genelde.
Yenildi yazmışsın ama nasıl yenildiğini yazmamışsın Arlong da herif zaten yarı ölüydü belki de tam sağlıklı gitse Hachiye tek atıp Arlongu da gömecekti belki de o yüzden yarı ölü gitmiştir.
Enel muhabbetini söylemeye gerek yok herhalde Luffy tek doğal rakibi dendi.
Oz muhabbetin de adam zaten Ryuma ile dövüştü sonra yine Oza en çok zararı veren Zoroydu Luffy içine gölge alarak yendi Ozu. Adam sonra gitti Kuma ile dövüştü bir de yetmedi Luffy'nin tüm acısını aldı adam daha ne yapsın.

Yenildi yazmışsın ama nasıl yenildiğini yazmamışsın Arlong da herif zaten yarı ölüydü belki de tam sağlıklı gitse Hachiye tek atıp Arlongu da gömecekti belki de o yüzden yarı ölü gitmiştir.
Enel muhabbetini söylemeye gerek yok herhalde Luffy tek doğal rakibi dendi.
Oz muhabbetin de adam zaten Ryuma ile dövüştü sonra yine Oza en çok zararı veren Zoroydu Luffy içine gölge alarak yendi Ozu. Adam sonra gitti Kuma ile dövüştü bir de yetmedi Luffy'nin tüm acısını aldı adam daha ne yapsın.
Eeee yukarıda ki adamın savunduğu ne bir bak bakalım Luffy'nin su kullanarak Crocodile'ı yendiği yani su dan yardım almış afedersinde Enel-Zoro örneğini veriyorsunda Zoro Croc ile karşılaşınca kılıcı sıkaraktan suyunu mu çıkaracaktı yapma gözünü seveyim. :D Luffy'nin karşılaştığı adamlar üst seviye adamlar diyorum ben sana. :D Zoro Luffy'den güçlü ise Ryuma'ya tek attıktan sonra (herhangi bir hasar da almadı) gidip Oz'un karşısına tek başına tayfadan yardım almadan da çıkabilirdi sonuçta size göre daha güçlü ya Zoro Luffy'den yardım falan da almıyor ya. :D

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık