Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kata ile kapıştı çünkü tayfada yeterli eleman yoktu. Zaten Luffy oraya Big Mom ile savaşmaya da gitmedi. Mugiwara tayfası dediğin sadece Jinbei, Nami, Sanji felandan oluşmuyor.
Yav ne fark eder ? Tayfanın tamamı orda olsa ve Luffy BM ile kapışmaya gitse BM'nin 3 ana komutanı yine Luffy'lerin önünde engel değil mi ? Yani Luffy'lere rakip olmucak mı ? Olucak.Ee o zaman senin mantık en baştan çöp oluyor ?

KK'lık yolunda Luffy'nin rakipleri 4 Yonkou Kaptan'ıdır. Onları indirecek seviyedeyse zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir.
Gökten zembille kk seviyesinde mi inecek bu çocuk ? O güce ulaşana kadar yonko tayfası onun rakibidir ve her daim Luffy'e engel olur.Al işte Kata vs Luffy diyorum sana.Onları indirecek seviyedeyse gerisi gelir de dediğim gibi bu çocuk direk kk gücünden başlamıyor işe.Yavaş yavaş güçleniyor ki işte güçlenene kadar Kata gibi Cracker gibi onu çok çok zorlayacak isimler karşısına çıkıyor.Mihawk'ın kastettiği zorlu süreçlere bunlar dahil hep işte.

Jinbei'nin lafı KK tayfasının ne anlama geldiğini gösteriyor. Jinbei ben geleceğin KK tayfasındanım. Senin gibi basit bir Yonkou'dan korkmam diyor.
Burda benim dediklerimi çürütecek ne var ? Anlamadım.

Mihawk'ın söylediklerini alıp her yere yapıştırıyonuz. Bu beni geçmekten de zor derken güç yönünden kastediyor olayı. Daha az öncesinde güç yönünden ahkam kesen adamdı bu. Mihawk azıcık akıllı adam yerine koyuyorsanız herhalde Luffy'nin tek başına Yonkou tayfasına ve kendisine karşı savaşacak olmasını kastetmiyor olduğunu düşünmeniz gerekecektir.
Luffy tek başına yonko tayfasının rakibi olucak demiyoruz ya bunu söyleyen sensin.Luffy'nin tayfası olsa da olmasa da kklık sürecinde yonko tayfası Luffy'nin rakibidir.Bak bu dediğim senin dediğinle aynı anlamda değil bunu anla önce.Luffy BM'ye savaşa gitse bile BM'ye ulaşana kadar Kata-Cracker-Smoothie ve geri kalanlar Luffy'nin önünde engel olucaktı.Bak tayfasıyla savaşa gitmesine rağmen Luffy'nin rakibi olucaklardı diyorum dikkat et.Yani Luffy tek diye bir şey demiyorum tayfası da var diyorum.O zaman Luffy direk komutanları aşıp BM'ye ulaşabilecek mi zannediyorsun ? Tabii ki de ulaşamayacak ve bu da yonko tayfasının Luffy'e gayette zorlu bir rakip olduğunu gösterir işte.

Ayrıca onu geçtim her önüne gelen adamı Big Mom adam yerine koyup kendi mi savaşacak? Sen Yonkou'nun adamını yenecek seviyede değilsen niye senin karşına Big Mom çıkıyor? Bugün Kaido tayfasıyla gelse Katakuri çıkıp Kaido'yu durdurmaya çalışır mı? Az bunu sorgula bence. Eşleşmeler direk olur zaten.
Burda da benim dediğimi çürütecek bir şey göremedim.

Şimdi sen alıp Mihawk'ın lafının yerine şu senin dediğin kelimeleri yapıştır. Sonra güzelce bir oku. Komik duruyor mu durmuyor mu samimi bir şekilde söyle yeter.:D
Öyle düşündüğüm için yazdım zaten neyin samimi cevabından bahsediyorsun ki ? Ben sana sorayım o zaman.''Kklık yolunda yonko tayfası da yonko da Luffy'nin rakibidir'' cümlesinden ''Yani Luffy tek başına mı yonko ve tayfasının rakibidir diyorsun'' anlamını nasıl çıkardın ? Samimi bir şekilde söyle yeter.:/

Mihawk kılıç kaplamayı Zoro'ya ne diye öğretiyor kılıçların bir daha kırılmayacak diye. Luffy kollarını sırf korunmak için hakiyle kaplamıyor. Luffy yumruğu koyduğu yerden bam diye ses gelsin tahrip gücü artsın diye hakiyle kaplıyor.
Kardeşim. Zoro aynı kılıçla adam yarmıyor mu ? Pica'yı keserken süs biberi olsun diyr mi haki yüklüyor kılıca ? Aman kılıcımın şekli bozulmasın yeter şeklinde bir mantık mı olur yahu ? Hiç Op okumadın mı sen? Bu adamlar ne yapıyorlar bu kılıçlarla falan ? o_O Akıl alır gibi değil. Zannedersin 3 gündür Op takip ediyor :bilmem:

Artı şunu da ekleyeyim. Seride kaç tane Korsan Kral var? 1 tane. Pek, o adamın tayfası yok muydu? Sabaody'deki Luffy ve Reyli konuşması:

Luffy: Korsanlar Kralı ile aynı gemide miydin?
Reyli: Ben, ilk üyeydim

Açıkça gösteriliyor ki tayfa önemli olsa da Korsan Kral olan kişi 1 tane. Ve olayın büyük çoğunluğu onun omuzlarında. Mangada birçok defa söylendi bu: ''Korsanlar Kralı'nın gemisindeydim''.

Yani KK'lıkta her ne kadar tayfa olarak algılansa da yine asıl olay 1 kişide bitityor.
Tayfa bu işin en az yarısı. En az. Luffy de bunu biliyor. Olay burada zaten. Bunun kıymetini anlamakta.

Üye silindi 1004

Kardeşim. Zoro aynı kılıçla adam yarmıyor mu ? Pica'yı keserken süs biberi olsun diyr mi haki yüklüyor kılıca ? Aman kılıcımın şekli bozulmasın yeter şeklinde bir mantık mı olur yahu ? Hiç Op okumadın mı sen? Bu adamlar ne yapıyorlar bu kılıçlarla falan ? o_O Akıl alır gibi değil. Zannedersin 3 gündür Op takip ediyor :bilmem:
Sen benim dediğime gelsene Big Mom'ın haki yüklü kollarını Mihawk'ın hakisi kesmeye yeter mi? Gerçek yetmez. Pica'yı keserken onun hakisini aşmak için haki yüklüyor. Kılıca haki yükleyince kılıç daha keskin olmuyor hakili başka bir şeyi kesme şansı artıyor.

Beş yaşındaki Mihawk bir köyü yok edebilir mi acaba? Ayrıca büyük ihtimalle Mihawk'ı hakisi Big Mom'ı kesmeye yeter mi sence? Big Mom'ın hakisine çizik bile atamaz Mihawk.
Bigmom eline kılıç alırsa yenilir bu çok açık ve nettir. Fakat kılıç tokuştururken Mihawk teklemeyip yanlışlıkla Bigmom'ın kılıcını kırarsa Bigmom alır.

Mihawk istese bile shanksin yarattığı etkiyi yaratamaz.

Shanks
Wb ile kılıç tokuşturup göğü yardı. Adam bildiğin wb ile muhatap oldu bunu mihawk başaramadı.
Mf yi durdurdu
5 gorosei ile buluştu

Shanks’i ace romanında tarif bile edemediler öyle bir karakter yani.

Mihawk gelip şimdi dağ yarsa ne olacak ?
Shankse yetişmesi için büyük rollerde oynaması gerekiyor.

Yav ne fark eder ? Tayfanın tamamı orda olsa ve Luffy BM ile kapışmaya gitse BM'nin 3 ana komutanı yine Luffy'lerin önünde engel değil mi ? Yani Luffy'lere rakip olmucak mı ? Olucak.Ee o zaman senin mantık en baştan çöp oluyor ?

Gökten zembille kk seviyesinde mi inecek bu çocuk ? O güce ulaşana kadar yonko tayfası onun rakibidir ve her daim Luffy'e engel olur.Al işte Kata vs Luffy diyorum sana.Onları indirecek seviyedeyse gerisi gelir de dediğim gibi bu çocuk direk kk gücünden başlamıyor işe.Yavaş yavaş güçleniyor ki işte güçlenene kadar Kata gibi Cracker gibi onu çok çok zorlayacak isimler karşısına çıkıyor.Mihawk'ın kastettiği zorlu süreçlere bunlar dahil hep işte.

Burda benim dediklerimi çürütecek ne var ? Anlamadım.

Luffy tek başına yonko tayfasının rakibi olucak demiyoruz ya bunu söyleyen sensin.Luffy'nin tayfası olsa da olmasa da kklık sürecinde yonko tayfası Luffy'nin rakibidir.Bak bu dediğim senin dediğinle aynı anlamda değil bunu anla önce.Luffy BM'ye savaşa gitse bile BM'ye ulaşana kadar Kata-Cracker-Smoothie ve geri kalanlar Luffy'nin önünde engel olucaktı.Bak tayfasıyla savaşa gitmesine rağmen Luffy'nin rakibi olucaklardı diyorum dikkat et.O zaman Luffy direk komutanları aşıp BM'ye ulaşabilecek mi zannediyorsun ? Tabii ki de ulaşamayacak ve bu da yonko tayfasının Luffy'e gayette zorlu bir rakip olduğunu gösterir işte.

Burda da benim dediğimi çürütecek bir şey göremedim.

Öyle düşündüğüm için yazdım neyin samimi cevabından bahsediyorsun ki ? Ben sana sorayım o zaman.''Kklık yolunda yonko tayfası da yonko da Luffy'nin rakibidir'' cümlesinden ''Yani Luffy tek başına mı yonko ve tayfasının rakibidir diyorsun'' anlamını nasıl çıkardın ? Samimi bir şekilde söyle yeter.:/
Birincisi, seviye sorununu atlama. Öncesinde Katakuri'nin sadece kendisi gelse bütün tayfayı paket edebilirdi 2 yıl öncesinde. Şimdi Luffy'nin belli bir seviyenin üste kayda değer güçte bir adam olduğunu varsayıyoruz. Bu güç zaten altında belli birikimde gerektiriyor ki gördük zaten adamın elinin altında bir tabur adam var.

KK'lık yarışına çıkmış adamların altlarında zaten güçlü bir tayfa olması hem zorunlu olan hem de düşünülünce olması makul olan bir şey. Mihawk her şeyden önce bir Yonkou'ya gidip çatacak adamın yeterli çapta adamlara da sahip olduğunu varsaymak zorunda. Bu adamlar Korsan. Tek başına savaşma gibi bir zorunlulukları yok.

Mihawk Shanks'in kendisini direkt muhattap almayacağını bilse bir Yonkou'nun inine girer mi? Girmez. Canına susamadıysa girmez.:D

Diğer taraftan şu da var. Senin tayfan Yonkou tayfası için yeterli olsa bile bir de senin yeterliliğinin olması gerekiyor di mi? Şu an 7-8 Nova'nın birden Kaido'ya saldırması gibi senaryolar dönüyor burda. O bile yeterli gösterilmiyor.

Yani anlatmaya çalıştığım Mihawk tayfa olayını zaten varsayarak konuşmuş olması gerekiyor. Mantıken gidipte tek başına birinin KK olmaya çalışacağını düşünmüyor. KK tayfası diye bir kavram var seride.:D

Onu geçtim Mihawk sürekli güçten dem vuran bir adam. Az öncesinde Zoro'ya gücünden dolayı ahkam kesiyor. Luffy'e hemen ardından senin amacın ne diyor soruyor. Sonra da bu beni geçmekten de zor diyor. Bu kadar güçten dem vuran adamın Luffy'nin sağlam adamlar toplama sürecini onların yeterli güçte olmaları yarı yolda ölüp kalmamalarını felan hesapladığını söylemek bana komik geliyor.

Teach 5-6 kişiydi 2 yıl öncesinde. Azıcık piyasaya çıkıp kendini gösterince adamın altına bir sürü güçlü adam yığılmış. Sen yeter ki güçlü ol altına bir çok adam toplarsın. Teach örneğinde gördük.

Adam 2 yılda çıktığı yolda Yonkou tayfası olacak şekilde adam toplamış.

Teach emri altına nasıl adamları alıyor gördük. ID'ı basıp hepsini dövüştürüyor sağ kalan güçlü kodamanlar bile adamın altında toplanıyor. Her tayfanın bizimki gibi arkadaşlık bağlarıyla kurulmasıan gerek yok. Güçlü olan istediği şeyi söküp alıyor bu seride.

Arkadaş adam sahte Monkey D. Luffy ismi altında bile tayfasına 200-300 M'lik adamlar topluyordu az daha.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık